Kovbojský klobouk: Modely

Kovbojský klobouk: Modely

Filmy o Divokém západě jsou často vysílány v televizi. Mezi jejich obdivovatele patří muži, ženy, mládež a děti. Je nemožné obdivovat hru herců oblečených zvláštním způsobem: kovbojský klobouk na hlavě, kovbojské boty na nohou, červenou bundu s boky v jeho těle. Obraz herců vzrušuje mladou generaci, protože vypadá stylově, odvážně, koketně, zároveň odvážně. Kovboj (další jméno pro klobouk) je žádaným doplňkem pro mnoho mladých dám a mužů, s jejichž nákupem nebudou žádné potíže. Pokud pak nebudou přemýšlet o tom, s čím stojí a co nemají na sobě. Po koupi, všichni majitelé nebo majitelé budou v centru pozornosti, a ti kolem nich nebude snižovat obdivný pohled.

Fakta z příběhu

V USA je zavedena jedna velmi známá a ctěná čepice značky - Stetson. Tvůrce - John B. Stetson to rychle rozbalil, protože potěšil všechna přání zákazníků. Je pozoruhodné, že muž v roce 1865 nastoupil do odvětví výroby klobouků. Jelikož neměl vlastní prostory, pronajal si někoho jiného za 100 dolarů měsíčně. Dalších 10 dolarů vynaložil na nákup surovin. Brzy vydali první vzorky klobouků, které John prodal za deset dolarů. Tyto vzorky převzali obchodní zástupci, kteří cestovali přes jihozápad.

Malý naděje na úspěch, John náhle dělá super-zisk. Kovbojové v průměru dostávali každý dvacet dolarů a svou produkci rozebírali jako semena. Vzhledem k obrovské poptávce po zboží se muž brzy rozhodl rozšířit výrobní oblast o továrnu na předměstí Philadelphie. Výroba byla uzavřena až v roce 1971.

Na počátku 20. století vyrobil Stetson ročně téměř 2 miliony klobouků. Mnohem více propagovaných evropských konkurentů mělo třikrát nižší obrat. Stetson není jednotný tvůrce kovbojů a ne vynálezce plsti. On jen pokročilý pocit ve výrobě klobouků, dělat nějaké inovace v technologii jeho výroby. Materiál je odolný, vodotěsný.

Od té doby uplynulo mnoho času a výroba klobouků se změnila. Mistři vytvářejí nejen plstěná nebo sláma mistrovská díla. Kožený klobouk, ačkoli ne obyčejný, ale módní. Umístění uvnitř obložení koruny v podobě pásky z kůže nebo textilií zůstalo nezměněno. Na vnějšku je koruna zdobena popruhy nebo stuhami. Na některých modelech je na polích lemování.

Bílý, černý, hnědý klobouk - klasika tohoto žánru, ale pokud si přejete, jsou na prodej i modely dalších extravagantních barev. Moderní modely nejsou zdobeny malým lukem na zadní straně "podtleyka". V minulých stoletích byl přítomen, takže každý člověk, který ho nese, si pamatuje mistra, který je ohrožuje zdraví. V té době se k výrobě plsti používal dusičnan rtuťový, takže vlákna z vlny se lepila lépe. Teď to není nutné.

Svatý Klement I., který je římským biskupem, je patronem kloboučníka v Anglii. Díky němu se objevil plstěný klobouk. Svatá Kateřina - patronka módy ve Francii.

Modely

  • "Mistr plání" - vzdálená připomínka "hrnce". Tento model měl nízký design. Ze všech složek, pouze čtyři palce korunu a pole, ale to bylo rozlišeno podle vlastností, jako je síla, odolnost proti vodě, lehkost. První kovboji ji milovali pro spolehlivou ochranu před deštěm, a někdy v ní pili vodu, protože na ruce nebyl žádný šálek ani hrnec.

Mimochodem, v té době nikdo nevyráběl klobouky různých velikostí.Velikost byla jedna, ale bylo snadné ji „přizpůsobit“ velikosti hlavy, utáhnout pásku mimo korunu a vázat ji lukem vlevo. Velmi brzy se tento model změnil. Vzhledem k tomu, že kovboji byli východy z Evropy, Afriky, Mexika a Spojených států, není divu, že chtěli vložit do svých tváří své národní rysy;

  • Klasika. Tento model je v poptávce více než ostatní a do dnešního dne je rozpoznatelný. Na korunce je dlouhý strmý nebo téměř horizontální záhyb;
  • "Kanadský vrchol" nebo "Foresterův klobouk" - Jde o jména jednoho modelu s charakteristickými rysy. Na klobouku jsou čtyři symetrické otvory. Její neobyčejný obraz se zamiloval do lidí, a dnes je na ně staví zaměstnanci královské kanadské policie, američtí policisté, seržanti, strážci atd.
  • Kavkazský klobouk Cav Hat. Tento klobouk je prvkem uniformy leteckých jezdců americké armády, která se nosí při zvláštních příležitostech;
  • Deset galonů. Usadila se v Texasu a je známo každému, kdo kdy sledoval filmy natočené v zemi. Bez ní se neobjeví obyvatel Texasu. Přišli s tímto jménem a chtěli zdůraznit zvláštní velikost koruny, ale i když si mnoho lidí myslí, že „objem“ je galon, ve skutečnosti je všechno jiné.

Pravidla péče

Po zakoupení jsou dodržována určitá pravidla, aby příslušenství po celou dobu udržovalo slušný vzhled.

  • Je zakázáno chytit klobouk pro pole, aby se zabránilo jejich deformaci;
  • Uspořádejte speciální skladování tak, aby se neopíraly o jiné oděvy;
  • Vyčištěno pomocí speciálních nástrojů a kartáčů a kartáčů;
  • I když chrání před spalující slunce, ale jeho hojnost nemůže stát. Aby se zabránilo vyhoření barev, je model ošetřen ochrannými prostředky;
  • Klobouk je ozdoben klobouky a popruhy, které mu dávají více individuálních vlastností.

Co nosit?

Možnosti pro ženy

Dámský kovbojský klobouk - univerzální čelenka. Jinými slovy, vypadá to s nějakým oblečením ze skříně, ale bere v úvahu materiál výroby. Z toho, co je, závisí na "náladě" celého souboru oblečení.

Varianta slámy je koupena na léto, kombinuje se s letní šaty a sukně ve stylu hippie nebo boho, nebo s obyčejnými šortkami a top. K tomu a jiní lidé kupují tenisky nebo sandály z kůže bez paty. Bez ní nemůžete řídit, plánujete výlet do moře nebo do řeky. V kombinaci s plavky vypadá skvěle a zároveň šetří jemnou pokožku hlavy od spalujících paprsků slunce.

Pokud je dívka zvyklá být v centru pozornosti, bude mít rád kožený klobouk. Je kombinován s kraťasy nebo džíny, košile nebo topy, halenky nebo trička. V extrémních případech je přijatelná kombinace s šaty nebo letní šaty, ale s výhradou zavedení dalšího příslušenství. Možnost win-win pro hraní kožených pokrývek hlavy - stejný pás v pase nebo taška stejné barvy v ruce. Je lepší nosit kozácké boty v zimě a tenisky v horku.

Plstěný klobouk je univerzální model, který je kombinován s jakýmkoliv oblečením. Pro změnu nálady se doporučuje hrát si s detaily a příslušenstvím. Na procházku s přáteli nosí kovboj na džíny a kostkovanou košili. Pro romantické datum, tato bílá čelenka vypadá ženský s šaty. Ano, obraz je získán v nejlepších tradicích Divokého západu.

Takže nejlepší doporučení pro ženy je koupit kovbojský klobouk založený na vašich preferencích. Kovboj je klasika, která je vhodná i v případě, že módní dům Versace doporučuje dát je do šatní skříně a odstranit z jejich sbírek. Tento klobouk pro dívky, které se nebojí experimentů, klečí před Divokým západem a jeho tradicemi.

Co nosit s mužem

Pokud se muž postaví na klobouk, změní se najednou. Má jiný obraz, který lze popsat přídavnými jmény „šokující“, „romantický“, „významný“. Rozhodně bez ohledu na to, kdo to charakterizuje. Pokud se „naladí“ na úspěch, stane se.Časem si všimne obdivného pohledu mladých dívek. Už na dohled se odhaduje, že mu čelenka čelí. Nikdo, komu se nehodí. Muži ho slušně pozdravují, jako by byl hrdina nebo spáchal ušlechtilý čin. Proč Koneckonců má na sobě klobouk.

Muži kovbojové nestáli poblíž s baseballovou čepicí, pletenou nataženou čepicí, baretem nebo nataženým kloboukem z novin. Bez ohledu na to, jak se muž ukázal s „náhradníky“ na hlavě, nebyl Napoleon a rozhodně ne Don Juan. S "správným" pokrývkám hlavy bude reakce dívek obdivovat. Zanedbání z nich přijde, pokud místo klobouku má muž na hlavě kapuci a sluchátka v uších.

Sen dívek je kovboj. V takovém člověku by to vypadalo jako zvláštní! Jsou na to důvody. Dívky najdou kovboje odvážné, trochu hravé, atraktivní. Upřímně věří, že budou po svatbě znovu vzděláni. Jsou pro ně připraveni a všichni, protože jejich kavalírové mají klobouk.

Stetson přišel s kloboukem ne pro zábavu. Pracoval na jeho tvorbě, pečlivě přemýšlel o „konstrukci“, aby ji ochránil před povětrnostními vlivy a horkým sluncem (měla široké pole) a byl vhodný pro vydávání signálu. Navíc, tato hlavička byla dlouho používána k ohni a přenosu vody. Pro všechny výše uvedené vlastnosti a miloval ho, a zejména kovboji. Krásné ženy se do nich zamilovaly a občas i nereagovaly. V Rusku nebyla tato pokrývka hlavy široce rozšířena, ale na Západě ji nosili režiséři a herci, hudebníci a policisté, aniž by ji odstranili.

Zdůraznit jejich vzhled, od nepaměti oni používají příslušenství. Podle nich je snadné odhadnout, co je to mužský vkus, jaký styl šatů preferuje a zda je v něm obsažena kvalita, jako je tvořivost. Vždy se sešli na oblečení a doprovázeni myslí. Kovboj je vybrán se zvláštní péčí, aby vypadal vážně, pevně, stylově. Volba, nejprve věnovat pozornost velikosti polí. Musí být přiměřený růst. Nevybírejte si klobouky s klobouky, které nejsou příliš vysoké, protože příslušenství v tomto případě vypadá směšně. Nevybírejte úzký klobouk s vysokými muži. Pro jakékoliv letní oblečení nosí slámový doplněk, ale s džíny, svetry, košile a bundy nosí plstěné kovboje. Mimochodem, klasický styl je zdůrazněn stylovým tmavým kovbojským kloboukem, který dokonce vypadá skvěle v ruce.

Existují muži, kteří nejsou součástí klobouku, a to ani ve vaně nebo v sauně. Čepice - důležitý prvek lázeňské kultury. Budou kupovat kovboj pro koupel, aby se zabránilo přehřátí hlavy. Ženy si ho také kupují, ale trochu pro jiného, ​​nebo spíše pro záchranu vlasů před vysokou teplotou a vlhkostí. Volba extravagantního modelu se dostane do centra pozornosti v parní lázni ve veřejné lázni nebo v sauně.

Společnost Roscher vyrábí mnoho z nich, ale hlavně často kupují kovbojský klobouk ze šedého plsti pro koupelnové procedury. Model má jméno - "hezký". Takový extravagantní název přiřazený pro stejný název vyšívaný nápis. Nosit to, majitel získá brutální vzhled a ochranu před vystavením vysoké teplotě. Problémy, jako je přehřátí a úpal, to neovlivní. Plst je přírodní vlna, která absorbuje pot.

Kolik je

Pokud byl před kovbojem vnímán jako symbol chladných dívek a kluků, kteří mohli snadno omezit všechny, a to i s charakterem koně, teď ho každý, kdo ho chce mít. Každý, kdo je v hrůze západního stylu - a politici a umělci, podnikatelé a obyčejní občané si ho kupují. Volba je zřejmá, protože příslušenství je pohodlné, stylové a ideálně kombinované s oblečením vybraným v oblékání, pláštěnce, sportovní uniformě, džínách.

Irokez Shop prodává různé klobouky, včetně kovbojů z kůže, plsti nebo slámy. Pro klobouk společníka žádají o 3990 rublů. Cena je nízká, vzhledem k tomu, že model je vyroben z přírodní plsti s použitím klasické americké technologie.Dražší je Twister Klobouky 2X bílý model - 9300 rublů. Vyrábí se v Mexico City, napodobuje klasické záhyby na tradičním tylu a zdobí ho lemem postříbřené přezky. Růžový kovbojský klobouk (je-li objednán od AliExpress) stojí desetkrát méně - asi 500 rublů, protože není určen pro každodenní nošení, ale pro zvláštní příležitosti a je nepravděpodobné, že by ho mladá dáma v průběhu celé sezóny mohla více než párkrát zažít.

Ne všichni muži a ne všechny ženy si kupují kovboje. Zdá se, že toto příslušenství není určeno pro Rusko. Koneckonců v Ruské federaci nebyli kovbojové, o Divokém západě znají jen knihy a filmy. Pokud ho získají, pak jen na výlety na závodní dráhu. Možná je čas změnit názor na tento úžasný klobouk? Dost na to, aby přišel do obchodu, zkusil na jednom modelu a cítil něco úžasného. Co Smysl pro svobodu a šokující. Není nutné jezdit na koni. Nosí kovboje, rybaří, ve vlastní kanceláři do práce nebo v létě u chaty.

Dostihy v nalévacím dešti nejsou každodenní záležitostí, ale zábavou. Ale popularita kovbojských klobouků nevyschne. Stále existuje mnoho obdivovatelů této čelenky. Abyste to viděli, musíte se podívat na popové hvězdy - televizní moderátory, hudebníky, herce atd. Do vyhledávacího pole vyhledávače jednoduše zadejte frázi "George W. Bush" nebo "Robert Rodriguez". V každé třetí fotografii jsou zobrazeny v západním stylu oblečení as povinným kovbojem na hlavách. Jejich příklad je nakažlivý!

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky