Černý klobouk

Černý klobouk

Laconic černý klobouk je opravdovým ztělesněním elegance a sofistikovanosti. Taková klasická čelenka nevyjde z módy po mnoho desetiletí za sebou. To je považováno za univerzální, protože elegantní čepice černé barvy se objevují nejen v pánském oblečení, ale také v ženských lukách.

Historie

Zpočátku byla tato čelenka, stejně jako mnoho jiných věcí, přítomna pouze v pánském šatníku. Klobouky se objevily v sedmnáctém století. Pak byla součástí vojenské uniformy. Později se začaly nosit špičkové klobouky, které kombinovaly s elegantními obleky. V dámských šatních skříních byly klobouky jen na počátku minulého století.

Pak dívky, které bojovaly za práva žen, začaly nosit klobouk, jako kalhoty nebo obleky. Postupem času mutoval jednoduchý klobouk se širokým lemem. Designéři začali vytvářet elegantnější a ženské klobouky, doplňovat je peřím, brože, stuhami a dokonce i závoji. K dnešnímu dni jsou černé klobouky stále v trendu. Ale nyní návrháři nabízejí větší množství módních luky, které nabízejí kombinaci černých klobouků nejen s klasickými věcmi, ale také s každodenními.

Vlastnosti a výhody

Černý klobouk, díky své neutrální barvě jde dobře se všemi ostatními odstíny. Tato barva je navíc vhodná i pro osoby s jakýmkoliv typem barev, což každému jednotlivci dodává jeho osobitost. Černá čepice je elegantním detailem v pánském i dámském šatníku.

Muži

Klobouky pro muže jsou obvykle více omezené. Designéři je minimálně zdobí, což umožňuje, aby pokrývka hlavy zůstala elegantní a vhodná ve stylu klasických věcí.

Jedním z nejpopulárnějších mužských modelů je Homburg. Tento klobouk je doplněn ne příliš širokým okrajem a vysokou korunou se zubem. Tato čelenka je šitá z měkkých materiálů, takže ji můžete nosit tak, jak chcete. Homburg klobouk vypadá businesslike a hodí se klasicky s kalhotami, obleky nebo kabátem.

Ženy

Klobouky pro dívky vypadají elegantněji. Mohou být měkké nebo tvrdé, v závislosti na materiálu, ze kterého jsou šity. Tvrdé čepice perfektně drží svůj tvar, ale musí být přesně přizpůsobeny velikosti hlavy, aby se cítili pohodlně. Klobouky z měkké tkaniny však můžete upravit podle vašich představ, oblouk pole nebo nastavení horní části čepice.

Odrůdy

Elegantní klobouky, přes obecný klasický vzhled, se mohou lišit v šířce polí, výšce koruny a dalších detailech. Podívejme se na několik populárních modelů, které zkoumají jejich vlastnosti.

Malý

Mezi dívkami jsou populární černá čepice kompaktní velikost. Toto příslušenství klade důraz na eleganci obrazu a hodí se stejně dobře k vysokým dívkám a nízkým. Díky malé čepičce je vzhled velmi elegantní a dokonale se hodí k oblečeným šatům a pevným sukním.

Kolo

Stylové kulaté klobouky v retro stylu jsou také relevantní nyní. Takový malý klobouk bude dokonale kombinován s elegantním oblečením nebo kalhotovým oblečením. Kulatý klobouk bude vyhovovat dívkám s malými rysy a křehkou postavou.

Se závojem

Skutečné dámy nosily velkolepé klobouky se závojem. Taková čelenka vám dá obraz tajemství a dramatu. Závoj je obvykle kombinován v barvě se základnou čepice a připevněn k ní brože nebo špendlíky. Toto příslušenství je dobrým doplňkem k večernímu luku.

Velké

Další neobvyklou možností je velký klobouk.Toto příslušenství může být použito v létě k ochraně před spalujícím sluncem a dodává eleganci obrazu.

Slauch

Pokud se vám nelíbí velké klobouky, věnujte pozornost kompaktnímu modelu zvanému slouch. Taková čelenka je snadno rozpoznatelná zaokrouhlenými poli, mírně snížená dolů. Tato verze čepice přišla do módy v polovině minulého století, ale stále neztrácí význam. Ale měli byste věnovat pozornost skutečnosti, že takový klobouk je vhodnější pro starší ženu než mladá dívka.

S poli

Široce lemované klobouky jsou ideální pro vysoké dívky. V takové čelenku budete vypadat velkolepé v každém ročním období. Nedospělé dívky, jako je shlypy, by se však měly s opatrností zvednout. Pamatujte si, že klobouková pole by neměla být širší než ramena. Pouze v tomto případě bude obraz úspěšný.

Fedor

Jednou z nejoblíbenějších možností je dnes Fedorův klobouk. Klasický styl s ne příliš širokými obručemi je ideální pro téměř všechny dívky. Černá čelenka tohoto typu je vhodná pro šaty i kabáty.

Jak si vybrat

První věc, kterou byste měli věnovat pozornost při nákupu klobouku, je materiál výroby. Pro různá roční období je vhodné vyzvednout si vhodné klobouky, abyste se v něm cítili dobře. Na jaře nebo na podzim si můžete vybrat plstěný klobouk. Tento materiál je velmi lehký a teplý.

Plstěné klobouky jsou vyrobeny z plstěné vlny. Hotová plsť je velmi tenká, ale teplá. V této pokrývce hlavy nezmrznete až do pozdního podzimu.

Je také důležité vybrat si klobouk, který vyhovuje rysům obličeje a tělesným vlastnostem. Za prvé, klobouk by měl být ve velikosti. Před nákupem si vyzkoušejte čepici, abyste se ujistili, že při pohybu a otočení hlavy nestisknete a neběží. To platí zejména při výběru čepice z tvrdého materiálu, která se časem nezmění a přizpůsobí se velikosti hlavy.

Za druhé, vyberte si klobouk pod rysy tváře. Malý kulatý "pilulka" bude vyhovovat dívkám s malými rysy. Pokud máte protáhlou tvář nebo široké lícní kosti, pak je lepší odmítnout takovou čelenku. Kovbojské klobouky s širokým okrajem pomohou rozjasnit tvar čtvercového obličeje. Ale dívky s úzkým čelem a zaoblenými tvářemi, nesedí.

A konečně, poslední faktor, který je třeba si pamatovat - klobouk by měl sedět na výšku. Dokonce i tento zdánlivě netýkající se detail může vizuálně zkrátit vaši siluetu, nebo naopak ji ještě zvýšit. Pokud jste poměrně nízká osoba, nekupujte klobouky s příliš širokým okrajem. A vysoký lidé by měli přestat přidávat buřinky nebo vysoce korunní modely.

Pokud se vám volba klobouku pro funkce vašeho vzhledu zdá být příliš komplikovaná, podívejte se na klasický model zvaný Fedor. Tento klobouk je univerzální a jde téměř do všech dívek, bez ohledu na výšku, barvu vlasů a další rysy vzhledu.

Co na sebe

Černý klobouk je vhodný pro vytváření mnoha obrázků v různých stylech. Taková čelenka už dávno přesahuje klasický styl. Pokud pro to vhodně vyberete vhodné díly, tak i jednoduchý každodenní vzhled bude okamžitě elegantní a atraktivní.

S černými šaty

Pro dívky je kombinací malého černého oblečení s kloboukem, který odpovídá výhře win-win. Tento obraz lze nazvat osvědčenou klasikou, která je spojena s mnoha obrazy filmových hvězd z poloviny minulého století. Tento obrázek nevyžaduje žádné další podrobnosti - stačí si vybrat správnou obuv a doplňky. Luk je získán v vyhrazeném ženském stylu a je vhodný pro dívky a ženy jakéhokoliv věku.

S koženou bundou

Neobvyklejší luk se získá kombinací klasického klobouku s černou koženou bundou. Díky kombinaci dvou stylů je obraz mírně vzpurný.Můžete ho přidat s krátkými šaty nebo plnou sukni. Obuv s hrubými podešvemi, například stylová obuv se šněrováním, doplní luk. V tomto oblečení určitě přitáhnete pozornost.

S džíny

Chcete-li vytvořit ležérní luk, černý klobouk může být kombinován s džíny nebo šortky a džínové overaly. Doplňte takový džínový luk o prosté tričko, vestu, košili nebo mikinu. Se stylovým džíny černý klobouk může být kombinován pro kluky i dívky.

S kabátem

Na podzim a na jaře se černý klobouk dobře mísí s klasickým kabátem. V tomto ročním období dokonale chrání před chladem a deštěm, nahrazuje jiné klobouky av některých případech deštník. Svrchní oděvy jednobarevné barvy (tmavě šedá, béžová, černá) a jasnější jsou perfektně kombinovány s černým kloboukem. Kabát a klobouk mohou být doplněny elegantní kabelkou nebo malým batohem, který odpovídá tónům srsti.

Pánské luky

Muži také mají velký výběr různých kombinací. Černý klobouk se širokým lemem s korunkou lze nosit s klasickými obleky a oblečením v kancelářském stylu. Můžete také vyzkoušet mladou kombinaci černého klobouku s džíny a košili. Takový jednoduchý detail vás okamžitě oddělí od davu.

V chladnějším počasí může být černý klobouk kombinován s kabátem, pláštěnkami nebo kabáty z ovčí kůže. Jsou povoleny různé barevné kombinace, i když muži nejčastěji kombinují několik tmavých věcí do jednoho obrazu. Od bot pro takové oblečení se dobře hodí a klasické boty a hrubé boty.

Černý klobouk je univerzální věc, která navzdory své jednoduchosti dokáže učinit jakýkoliv obraz elegantnějším a stylovým. Vyberte si klobouk, který vyhovuje vašemu stylu a vzhledu a vytvořte si s ním své jedinečné luky v každém ročním období.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky