Pánské obleky na svatbu

Pánské obleky na svatbu

Vlastnosti a výhody

Obraz ženicha na svatbě by měl být elegantní, sofistikovaný a přizpůsobený vybranému oděvu nevěsty. Proto je velmi důležité zvolit ten správný oblek, který by dokonale zapadl do obrázku. Můžete si jej koupit, objednat nebo pronajmout - vše záleží na vašich přáních a finančních možnostech.

Má smysl kupovat hotový drahý oblek, nebo ho šít na zakázku, pokud ho ženich plánuje v budoucnu nosit, a tento scénář je docela běžný.

Módní styly a modely

Každý rok, návrháři nabízejí různé styly a barevné kombinace svatebních obleků pro muže. Tradiční černý oblek v této sezóně není na vrcholu popularity, ale je stále považován za klasiku svatební módy. Relevantní jsou modely hnědé, bílé, stříbrné, modré, šedé a fialové barvy.

Typy svatebních obleků se liší především krajčírskými bundami. Mezi nimi jsou smokingy, ocasy, kabáty, třídílný oblek, klasický oblek nebo oblek na vizitky.

Pro smoking, charakteristický je rozšířený jednořadový nebo dvouřadový kabát se saténovými nebo žebrovanými hedvábnými klopami. Košile se nosí se stojáčkem. Kalhoty s rovnými broušenými pruhy se nosí buď s podvazky, které jsou skryty za vestou nebo s opaskem.

Černý smoking je nejvíce tradiční, méně často tmavě modrá tkanina je užitá na krejčovství. Pokud se však slavnost koná v létě, pak bude vhodné obléknout se do bílého smokingu. Velvetový smoking vypadá obzvlášť elegantně a mimořádně, splňuje požadavky pravých znalců chuti.

Klasický svatební oblek zahrnuje bundu a kalhoty různých barev a stylů. Je praktičtější na rozdíl od smokingu, protože je vhodné jej nosit po oslavě v práci, na obchodních jednáních a oficiálních akcích.

V obleku na vizitky je na zadní straně bunda se zaoblenými podlahami, upevněná jedním knoflíkem vpředu, který byl populární v XIX století jako běžné oblečení. Vypadá to velmi slavnostně a je vhodný pro tematické svatební obřady.

Další oblek pro zvláštní příležitosti - plášť. Jeho kabát je krátký vpředu a protáhlý ve formě úzkých ocasů vzadu. Kalhoty jsou poměrně úzké a po stranách jsou opatřeny dvojitými hedvábnými lamelami. Nosí se bílá košile, bílá vesta a bílý motýlek.

Také v této sezóně je velmi populární svatební obleky ve stylu "retro".

Mládež

Pánské pánské obleky pro svatby se vyznačují vlastnostmi střihu a druhem neformálního vzhledu - jedná se zpravidla o moderní modely, které se skládají z osazené a oříznuté bundy (nebo jen oříznutého) a zúžených kalhot s šipkami nebo bez nich. Celý oblek nebo sako mohou být vyrobeny z barevné nebo kostkované látky nebo tkaniny s ornamentem.

Takový oblek doplňuje úzká kravata nebo barevný motýl.

Módní verze kostýmu pro svatbu mládeže je kostým ve stylu "příležitostné". Bunda a kalhoty v ní mohou být vyrobeny z materiálů různé barvy a textury. Nespornou výhodou kostýmu je, že se může nosit po oslavě.

Vybaveno

Přizpůsobené obleky vypadají nejlépe na štíhlých mužech středního nebo nízkého růstu. Při nákupu takového obleku byste měli věnovat zvláštní pozornost tomu, jak vám to vyhovuje, protože přizpůsobený oblek neumožňuje kompromisy.

Správně zvolená bunda nebude mít při stisknutí vrásky a bude sedět na vás jako druhá kůže. Délka bundy by měla dosahovat do poloviny stehna, pokud samozřejmě nemluvíme o zkráceném modelu.Délka rukávu - zápěstí s rukama dolů. Pokud alespoň jedna z uvedených částí neodpovídá realitě, můžete si vyzkoušet následující model.

Trojice

Třídílný oblek se stal populárním na počátku 20. století, ale móda pro něj dodnes existuje. Jedná se o kombinaci jednobarevné bundy, vesty a kalhot ze stejné tkaniny. Stylisté věří, že takový oblek je vhodnější pro muže dospělého věku.

Má však nepochybné výhody - například vestu, jako kdyby dotáhl postavu. Třídílný oblek lze navíc nosit po svatebním obřadu a bude vypadat harmonicky na obchodních jednáních nebo v kanceláři.

Neobvyklé a originální

Smoking se může stát velmi originální oblečení pro ženicha, muž v něm vypadá velmi elegantní. Lze jej doplnit bílou košili a klasickým černým nebo barevným motýlkem, v závislosti na barevných akcentech vaší svatby, nebo motýlek lze vybrat ve stejné barvě jako šaty družičky.

Další neobvyklé svatební šaty jsou šaty. Vypadá majestátně díky svému tradičnímu střihu - krátké přední bundě a kalhotám s pruhy prodlouženými vzadu. Lze vyrobit v tradiční černé nebo bílé barvě.

Pro svatbu na podzim nebo na jaře je výbornou volbou kabát. Je protáhlý, dvouřadý a více podobný srsti. Obraz bude velmi elegantní.

Plné

Černý, tmavě šedý nebo tmavě modrý pruhovaný oblek, perfektně přizpůsobený velikosti nebo na míru v ateliéru, bude dobrým oblekem pro muže s nadváhou. Tento kostým vás bude vizuálně štíhlejší a vyšší.

Léto

Pro svatební obřad pořádaný v létě je lepší dát přednost oblekům světlých barev - béžové, světle šedé, modré nebo bílé. A také dovoleno nosit košili s krátkými rukávy.

Kromě toho, v posledních letech v létě se stalo módní uspořádat tématické svatby. Pokud vaše svatba patří k tomuto druhu oslav, pak byste se měli oblékat podle stylu zvoleného tématu.

Barvy

Svatební obleky hnědé a modré barvy jsou dnes považovány za trendy. Nicméně, modely modré, fialové, šedé, bílé, béžové barvy nebo slonoviny jsou velmi populární.

Pro nejodvážnější povahy jsou kostýmy červené, vínové a zelené barvy.

Konzervativní mladí lidé si pro obřad stále vybírají klasický černý oblek. Chcete-li přidat trochu mládí styl mu, měli byste vyzvednout jasný přízvuk, například ve formě kravatu nebo motýl bohatých barev.

Modrá a tmavě modrá

Námořní oblek s modrou kravatu a bílou košili vypadá docela stylově. Tuto možnost lze nosit po oslavě.

Modrý oblek pro slavnostní příležitost může být vyroben ze saténové tkaniny. Dobře se hodí k bílé saténové vestě a kravatě, stejně jako bílé matné košili. Další možností je kombinovat modrý oblek s bílou košili, černou vestu a černý motýlek.

Kombinace tmavě modrého obleku s modrou košili a černou kravatu bude také vypadat dobře.

Bílá

Kostým ve stylu "bílé luk" vypadá skvěle a velmi slavnostně. Kostým může být bílá monofonní tkanina nebo bílá texturovaná tkanina s ornamentem. Kombinace saténového obleku a kravaty s vestou a košili z matné bílé tkaniny vypadá zajímavě.

Vynikající možností by bylo kombinovat bílý oblek s modrou košili a modrou saténovou kravatou o pár tónů tmavších než košile.

Červená

Oblek červené barvy, s největší pravděpodobností, bude vybrán mužem, který byl zvyklý být vždy v centru pozornosti, bez ohledu na probíhající události.Taková odvážná barva by se určitě měla kombinovat s šaty nevěsty - například by měla mít červený široký pásek na sněhově bílé šaty a svatební kytici v červených tónech v kombinaci s červenými botami.

Také tento oblek je vhodný pro světlou svatbu mládeže ve stylu "stylu". Takové svatby se staly neuvěřitelně populární poté, co šel na filmové obrazovky stejného jména.

Maroon

Svatební šaty burgundské barvy vypadají velmi elegantní a neobvyklé. Stylisté doporučují starším mužům, aby si vybrali takový oblek, protože barva je vnímána jako velmi pevná. S bordovým oblekem můžete kombinovat bílou, černou nebo béžovou košili.

Vínový oblek v kombinaci s modrou košili a modrou kravatou bude vypadat neobvykle. Zajímavou variantou by byl oblek, ve kterém burgundská barva má pouze bundu a kalhoty jsou vyrobeny z černé tkaniny.

Kostým je vyroben konzervativně z tmavě vínové látky v kombinaci s černou košili a černou kravatou.

Zelená

Zelený oblek na svatbu, samozřejmě, vypadá velmi jasně a přitahuje méně pozornosti než červená. Aby to nevypadalo nevhodně, musíte se pokusit najít vhodné detaily, jako je kravata nebo motýlek, košile, manžetové knoflíčky atd. Musíte také pozorovat barevnou kombinaci s obrazem nevěsty, aby tento svátek pro dva mladé lidi vypadal jako pár.

Brown

Brown je trendem této sezóny v pánské svatební módě. Hnědý oblek dobře sedí s bílou košili a kravatou kravatu nebo hnědou kravatu.

Chcete-li přidat trochu hravost na vážné hnědý oblek, můžete zkusit kombinovat s bílou košili, hnědé podvazky a motýlek, aby odpovídaly.

Modrá

Modrý svatební oblek je vhodný pro pořádání svatby v teplejších měsících. Zvláště dobře vypadá na blond a blonďaté muže s modrýma očima. Tento oblek může být doplněn sněhově bílou košili a modrou kravatu nebo motýlek.

Vypadá to skvěle modrý oblek v kombinaci s modrou košili pár tónů světlejší než oblek a kravata pár tónů tmavších než oblek. Ukazuje se velmi harmonický obraz.

Černá

Černý svatební oblek - to je nejklasičtější a nejběžnější verze pánského oblečení pro zvláštní příležitosti. Je velmi praktická a po svatbě může být dlouho používána.

Zajímavou kombinací by byl černý oblek s vestou a kravatou, vyrobený ze saténové tkaniny s béžově barevným potiskem. Elegantní vzhled doplňuje bílá košile nebo košile, na které je barva pečeného mléka.

Materiály

Pokud se svatba koná v chladném období, kostým je zpravidla vybrán z vlny. Vypadá skvěle a udržuje teplo.

Pokud je svatba naplánována na léto, v polovině jara nebo počátkem podzimu, pak můžete věnovat pozornost takovým látkám, jako je prádlo, bavlna nebo hedvábí. Ujistěte se však, že tato tkanina obsahuje určité procento elastanu - bez ní se tkanina velmi rychle pomačká a nevypadá nejlépe.

Jak si vybrat

Svatební oblek by neměl jen zdůrazňovat všechny výhody lidského vzhledu, ale také skrýt všechny případné chyby na obrázku. Proto by měl být zvolen výběr kostýmu, s přihlédnutím ke všem rysům těla ženicha. Například, vysoký, štíhlý muži jsou lepší věnovat pozornost dvojité-breasted bunda a rovně řezané kalhoty, ale je možné si vybrat vestavěnou bundu.

Nízká, naopak, musíte si vybrat lehce zúžené kalhoty a jednobarevnou krátkou bundu, je také možné si vybrat model saka.

Plně barevné obleky tmavé barvy nebo tmavé obleky s tenkými pruhy jsou vhodné pro muže s plnou postavou. Na kalhotách je důležité mít šipky a bunda si musí vybrat klasický střih. Montované modely by měly být kategoricky vyloučeny.

Tenké muže si mohou vybrat jednovrstvou rovnou bundu a lehce zúžené kalhoty, stejně jako dávají přednost kravatu místo kravaty.

A pokud jsou vaše ramena příliš široká, zvedněte si jednobarevnou bundu s náplastmi a hubenými kalhotami.

Můžete si vybrat košili založenou na barvě očí člověka. Například muži s modrýma očima nosí košile v modré, azurové, modrošedé nebo šedé barvě. Muži s hnědýma očima mohou vyzvednout béžovou nebo hnědou košili.

Co na sebe

Kromě kostýmu je nutné pečlivě vybírat košili, která by se hodila k kostýmu v barvě a zároveň dokonale zapadala na postavu. V závislosti na střihu jsou košile osazeny a uvolněny. A pokud máte trochu nadváhu, je lepší zvolit volnou košili.

Ideální délka rukávů košile by měla dosáhnout kloubu palce na ruce a nevystavit zápěstí při ohnutí paže.

Když je knoflík košile zapnut na všech tlačítkách, mezi krk a límec by měly být umístěny 1-2 prsty.

Manžety košile by měly vyhlížet zpod rukávů bundy asi o 1,5 cm, mohou být buď na knoflících nebo pod ponožkami. Pro svatební oblek je vhodnější vybrat si košili na manžetové knoflíčky, které mimochodem mohou být vyrobeny ve stylu blízkém klenotům nevěsty.

Košile mohou být vyrobeny z elastanu a polyesteru, bavlněné tkaniny s nízkým obsahem elastanu, bavlněné tkaniny bez přídavku syntetických látek, lněné tkaniny nebo přírodního hedvábí.

Pokud si vyberete oblek z matné tkaniny, je vhodné vyzvednout si košili ze saténové tkaniny a naopak - saténové obleky v kombinaci s košili z matné tkaniny budou vypadat zajímavější.

Výběr obuvi a doplňků

Boty jsou důležitým dokončovacím nádechem svatebních šatů, měly by být ideálně vhodné pro kostým v barvě a stylu. Nejjednodušším pravidlem, které je třeba dodržet, je vybrat tmavý oblek s tmavými odstíny obuvi a lehké s lehkými. Totéž platí pro ponožky.

Zvláštní pozornost si zaslouží příslušenství. Mezi nimi je boutonniere, který by měl být kombinován s svatební kytice nevěsty, kravatu nebo luk, které odrážejí barvu nevěsty oblečení, podvazky, manžetové knoflíčky a kravatu pin. Jedná se o detaily, které jsou vybrány pečlivě a s chutí mohou učinit obraz rafinovanější.

Tuxedo vhodné nosit s černým motýlkem. Stylisté mají sklon věřit, že bílý motýl je lépe kombinován s kabátem, ale všechna pravidla mají své výjimky.

V některých svatebních oblecích, místo kravaty nebo motýla, je šátek na krk. Pro něj platí totéž pravidlo - musí být v souladu s šaty nevěsty nebo se přizpůsobit stylu.

Můžete doplnit módní svatební obrázek s kapesníkem v náprsní kapse, i když někteří nápadníci nechtějí přetížení a dávají přednost jedné věci - buď boutonniere nebo kapesník.

Kolik je

Cena svatebního obleku bez košile, kravat, obuvi a dalšího příslušenství začíná od 10 tisíc rublů a záleží na látce, ze které je kostým šitý, a na návrháři nebo módním domě, který tento kostým vyrobil.

Pokud mluvíme o přizpůsobení obleku na zakázku, pak ve studiu náklady na krejčovství může začít od 30 tisíc rublů a závisí na zvolené tkanině, stylu svatebního obleku a někdy i rychlosti krejčovství.

Stylové obrázky

  1. Pánský svatební trojdílný oblek vyrobený ze dvou druhů tmavě fialové saténové látky v kombinaci s bílou košili a fialovým šátkem na krku s barrette vypadá velmi elegantně, sofistikovaně a neobvykle. Obraz doplňuje bílý šátek v náprsní kapse.

  2. Tmavě hnědý třídílný oblek v kombinaci s bílou košili a šátkem, který se hodí k obleku, se dokonale hodí pro svatební obřad a je také trendem v této sezóně.

  3. Ušlechtilý tmavě zelený oblek s lehce zúženými kalhotami a sako v kombinaci s vestou, bílou košili a černou úzkou kravatu s vlásenkou bude vynikající volbou pro svatbu mládeže.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky