Jak si vybrat make-up, aby odpovídaly barvě šatů?

Jak si vybrat make-up, aby odpovídaly barvě šatů?

Při výběru make-upu pod šaty, hlavní věc není jen vybrat správné barevné kombinace, ale také být schopen správně aplikovat.

Možné kombinace

Barevná harmonie představuje rovnováhu a jednotu barev. Lidský mozek se vyznačuje smyslem pro pořádek, vytvořeným harmonií a rovnováhou, takže je obzvláště důležité v tomto make-upu následovat.

Odborníci mají specifické teorie založené na psychologii barev, které jsou esteticky atraktivní a příjemné pro každého. Hlavní typy barevných kombinací dle názoru odborníků:

 • Monochromatická harmonie používá různé odstíny ve stejné rodině barev. Například všechny odstíny červené, modré, černé atd., Které jsou vzájemně kombinovány.
 • Podobná harmonie založené na třech nebo více barvách, které jsou vedle sebe na barevném kole. Například žlutá, hnědá a zelená.
 • Další barvy - To jsou ty, které jsou umístěny naproti sobě ve spektru. Například žlutá a fialová.

Někteří návrháři raději vybírají každou barvu, definují barevnou harmonii a popis barev a pak najdou další prvky pro svůj design. Ostatní designéři udělají pravý opak: vytvořte si svůj vlastní barevný plán, reagující na inspiraci nebo jiný designový prvek. Objevování významů a asociací různých barev může pomoci najít správné kombinace.

Správná volba

Pro každý typ oblečení by měl být vybrán vhodný make-up. Abychom nebyli zmateni ve všech různých typech šatů, zaměříme se na tři hlavní typy:

 1. Světlé šaty. Je lepší nechat barvu rtů přirozenou nebo s barvou berry. Pro oči je lepší zvolit elegantní metal. Není třeba používat falešné řasy, s světlé šaty je lepší, aby se důraz na oblečení. Například, pro leopardí šaty je lepší zvolit šampaňské-barevné rtěnky.
 2. Elegantní. Máte-li šaty jako Audrey Hepburnová a Grace Kellyová - s klasickou siluetou by měl být make-up spíše dramatický. Zde je klasický kouřový "Smokey" dokonalý, je lepší použít stíny z perleťových perel, můžete použít falešné řasy. Rtěnka - od čokolády po barvu lilku. Vynikající šaty se nejlépe kombinují s lesklými nehty. Například, je lepší zvolit si třešňovou, fialovou nebo karmínovou rtěnku pro klasické pevné nebo Marsala šaty.
 3. S romantickými šaty Důraz v make-upu je lepší, aby se oči leskly, v doslovném smyslu používat lesk místo stínu a lesklý lesk na rty. Například u chrpy modré, jemné modré, mátové barvy nebo u květinových šatů je lepší zvolit zlaté odstíny a rty fuchsie. Levandulové šaty se nejlépe kombinují s mléčnou rtěnkou. Šaty v řeckém stylu budou vypadat skvěle s práškovou rtěnkou.

Vytváříme dokonalý obraz

Je důležité věnovat pozornost nejen barvě vybraných šatů, ale také barvě vlasů toho, kdo nosí tyto šaty.

Brunetky Můžete přidat teplo do očí s kovovými odstíny (bronz, měď nebo zlato). Pak držte černou šipku podél vnitřního okraje dolní linie řas. Make-up můžete dokončit dvěma nebo třemi tahy řasenky. Bronzery dávají tváří reflexní záři. Pro brunetky fit šedé, veřejné a světle zelené šaty a stejné odstíny v make-upu.

Platinové blondýnky Vypadají nejlépe v čistých odstínech broskve, růžové, zlaté a šampaňské.Chcete-li vytvořit zdravou záři, musíte použít červeno-růžové červenat na jablka na tvářích. Na rtech - hodně lesku s lesklým broskvovým růžovým odstínem. Pro blondýnky jsou vhodné zlaté, stříbřité šaty, akvamarín a polka-tečkované barvy, které si můžete bezpečně vybrat v make-upu.

Zrzka Můžete bezpečně zvolit všechny odstíny zelené. Můžete použít odstín této barvy a dokončit make-up s červenohnědé oční linky přes horní řasy. Růžový krémový červenat bude váš obličej lesk. Na rty je možné dát hnědý nebo béžový lesk.

Pro červené barvy je vhodný práškový oděv v elektrických, khaki a citrónových barvách, takže tyto odstíny můžete přidat do make-upu.

Jak na to?

Aby nedošlo k přemýšlení o tom, jak dělat make-up pro různé příležitosti, můžete prozkoumat univerzální možnost, která se hodí pro všechny šaty, to může také být použit pro promoce a focení. Make-up je lepší udělat krok za krokem.

Tvář

Základní make-up pod šaty by měl být přirozený a ztlumený. Je lepší se ani nepokoušet zastínit barvu svých šatů. To skončí katastrofou. Pokud není možné najít odstín na obličej stejně jako tón pleti, je lepší míchat dvě barvy (jednu tmavší, druhou světlejší). To poskytne požadovaný odstín prášku nebo základu. Tón by měl být aplikován rovnoměrně pomocí houby. Můžete si také vybrat dobrý hydratační namísto make-upu nadace.

Líce

Ať tváře hovoří o teple a zdraví. Pro tento účel jsou vhodné krémově růžové odstíny. Bronzové barvy také vypadají dobře. Pokud chcete mít růžovou záři, téměř jako přirozené světlo, musíte dát stín na jablka na tvářích. Pokud chcete zdůraznit lícní kosti, pak je musíte dát přímo pod tvář. Barvy jako broskev, korály a růžová vypadají krásně s jakýmikoli šaty.

Oči

Bez ohledu na to, jakou barvu nosíte šaty, je důležité zvolit správné oční make-up. Můžete se také zaměřit na rty a dát do očí jednoduché tužkové čáry a řasenku.

Velmi tmavá tužka pro kreslení tenké tmavé linie kolem řas.

Chcete-li vytvořit kouřový efekt, musíte nejprve zakrýt víčka krémovou barvou. Pak navlhčete hnědý tón stínů a naneste na vnitřní stranu. Pomocí úhlového kartáče musíte vytvořit roh ve tvaru písmene V s černými očními stíny a čerpat stejnou barvu podél horních a dolních linií vašich řas. Celý proces můžete dokončit černou vložkou. Chcete-li zlepšit účinek kouřových očí, musíte přidat lesk do středu horního víčka a po slzném kanálu.

Rty

Pokud se make-up skládá z kouřového make-upu očí, rty by měly být neutrální.

Můžete si vybrat růžový nebo pomerančový olej nebo hustou růžovou nebo hnědou rtěnku.

Pokud mají oči a tváře přirozený make-up, můžete zvýraznit akcentem výraznou červenou rtěnkou. Nejlepší je začít s růžovou nebo broskvovou vložkou kolem okrajů rtů.

Hlavním pravidlem je držet se minimalistického make-upu a jako tenké doplňky, jak mohou být, a pak je dána důvěra dívce.

Příklady hvězd

Abyste se stali profesionálním maskérem, musíte vzít v úvahu zvláštnosti make-upu hvězd. Jsou následující:

 1. Jedno z tajemství - Zavést korektor do středu tváře a ne přímo pod očima.
 2. Jako obyčejné ženytak celebrity pracují dlouhé hodiny, takže oční stíny musí zůstat na místě po dlouhou dobu. Tajemství je základ. Pokud celebrity nemají dostatek času, vyhodí krémové základy a použijí základní nátěr.
 3. Celebrity by měly svítit v reálném čase. Chcete-li dosáhnout stejného vzhledu, musíte použít zvýrazňovač na horní straně tváří a pouze na okraji očí. Oči jiskří. Mnoho slavných žen používá zvýrazňovač těsně nad rty, aby je přirozeně zvětšily.
 4. Oči jsou zbraní a oknem do duše. Celebrity vybrat svěží a tlusté umělé řasy.Mnozí používají černé oční linky s třpytkami. Malé zvýraznění je ideální pro ženy nad 30 let.

Příklad make-upu hvězdy "Gossip Girl" od Jessica Shore:

 1. Fialové, safírové a smaragdové odstíny vypadají skvěle na očích. Bohaté červené rubíny dobře fungují na rtech. Pokud barva šaty nebo horní část není nasycený, musíte si vybrat jasnou barvu make-upu, zejména pro večerní možnost.
 2. Stříbrný stín na vnitřních rozích Jessiky opravdu přitahuje oko. Je třeba použít!
 3. Zbytek obličeje by měl zůstat neutrální. Než použijete barvu, musíte zvolit jeden prvek (oči, rty nebo tváře) jako jasný akcent. Všechno ostatní by mělo být jednoduché a přirozené.
 • Make-up hlavní herečka "Masky" od Jessicy Pare. Jasný bílý odstín vám umožní vytvořit zajímavé variace, pokud jde o barvu rtů, takže si můžete vybrat módní oranžovou barvu a aplikovat ji s důvěrou. V tomto případě je lepší zvolit minimalistický oční make-up.
 • Doplňte Adriana lima pod černými šaty. Slavný model má jasné rysy obličeje: velké oči a rty, znatelné lícní kosti. Proto se její maskérka rozhodla zdůraznit přírodní výhody. Rty jsou pokryty červenou rtěnkou, předtím, než profesionální aplikuje podšívku na rty stejného odstínu. Lícní kosti jsou zvýrazněny hnědým ruměnecem. V očích visazhitu zůstala jen malá šipka. Samozřejmě, bez falešných řas by make-up s takovými šaty vypadal mnohem horší.

Jak doplnit zelené šaty na ples, viz další video.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky