Krásné oční make-up

Krásné oční make-up

Oči - základ každého make-upu a objekt pozornosti druhých. Jak se tvoří, závisí na náladě ženy a její sebedůvěře. Profesionální make-up umělci věnují velkou pozornost správnému přístupu k zdůraznění očí. Je důležité zdůraznit jejich krásu, ale ne zbavit se jejich přirozeného kouzla. Krásné oční make-up je téma, které vzrušuje mnoho žen.

Návod

Oční make-up je dnes srovnatelný s uměním umělce. Úkolem vizážistky je ukázat hloubku a výraznost pohledů a zároveň ponechat ženě právo na individualitu. Pomocí různých technik make-upu můžete vytvořit vhodné obrázky do libovolného stylu. Tvar očí každého z nich je individuální. Určuje způsob aplikace kosmetiky.

Vzhledem k proměnlivé náladě žena neustále hledá dokonalý make-up, který by ji představoval v nejlepším světle. Díky těmto experimentům je dnes oční make-up tak různorodý, že vám umožní vyzkoušet si jakýkoliv obraz s ohledem na nejnáročnější preference.

Je třeba poznamenat, že oční make-up různých barev se liší v řadě nuance. Co je dobré pro bruneta, nevyhovuje blondýna. Kromě toho musíte mít na paměti typ barvy a tón pleti.

Co je potřeba?

Při výběru kosmetiky pro oči je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. Kromě arzenálu správné kosmetiky a kartáčů pro aplikaci je třeba dbát na přípravu pokožky. Kromě toho, vybrat perfektní make-up, musíte vzít v úvahu barvu, incizi a hloubku očí.

Základní pravidlo bezchybného make-upu je dokonalá pleť. Oči nevypadají krásně, pokud jsou obklopeny pigmentovými skvrnami a akné. Hygiena a péče o dermis je nutností, takže musíte nejprve dát kůži do pořádku.

Připravte si hladké pozadí

Výběr kosmetiky nemůže být náhodný. Doporučuje se zakoupit produkty označené HD, které poskytují přirozený výsledek s hustou vrstvou aplikace, kdy potřebujete skrýt vady kůže. Aby obličej vypadal dokonale, budete potřebovat:

 • make-up základny;
 • korektor;
 • korektor;
 • sypký prášek.

V kosmetickém sáčku by měly být vždy dva odstíny základu: tmavý tón je nutný k vyrovnání základny, světelné masky, která není možné skrýt první vrstvu.

Kromě tonalnikov, budete potřebovat korektor. Dodává pleti dokonalý vzhled a tón by měl být o jeden odstín světlejší než kůže. Zlepšuje pleť a je nenahraditelný, pokud neexistuje žádný lehký základ. Pudr je nutný drobivý: položí se s tenkou, průsvitnou vrstvou, zároveň dává pleti tupou sílu.

Kosmetika a nástroje

Oční make-up je kompletní bez použití kartáčů:

 • lesk se zkoseným zdřímnutím (tvarování obočí);
 • úzké kolo (umístění akcentů);
 • malé (použití stínů);
 • kulatý střed (stínování stínů).

Make-up oči nelze realizovat bez krásných stínů. Jejich textura může být matná, třpytivá, třpytivá. Stíny přicházejí v několika variantách:

 • suché (jednoduché nebo v sadě s aplikátorem);
 • ve formě tužky (výhodná volba pro začátečníky);
 • kapalina (ultra odolná, alternativní k tekutým očním linkám);
 • stínový krém (změkčený tužkou).

Nejnutnější jsou suché, jiné jsou voleny podle přání.

Bleskové a kyselé barvy nejsou povoleny: Barevná paleta stínů by měla být ušlechtilá. Pokud chcete přidat kreativitu a luxus, můžete použít kamínky.

Abychom zvýraznili oči, aby oči byly široké a expresivní, potřebujeme odpovídající akcenty. Ve vaku by měla být tužka a oční linky.Pro změnu ve stylu, měli byste koupit dvě barvy řasenka: hnědá a černá. První je vhodné odpoledne, druhá je nenahraditelná ve večerních hodinách a je přízvukem slavnostního make-upu.

Krásný oční make-up netoleruje monotónnost: jedna tužka nestačí. Často se tvoří ve dvou nebo dokonce třech odstínech. Proto jsou nutné hnědé, černé a bílé tužky. Blondýnky by na tuto paletu měly přidat šedou tužku: v kombinaci se stíny je schopna přinést na obraz lehkost a přirozenost.

Jen málo lidí tomu věnuje pozornost, ale bez hladkého, jasného a symetrického tvaru obočí není dokonalý oční make-up možný. Dnes, módní průmysl nabízí celou řadu make-up nástrojů. Pro bezchybný vzhled budou potřeba šablony na obočí. Tato jednoduchá technika umožňuje, aby byly symetrické, zatímco tvar se mění.

Minimální make-up pro obočí je tužka. Nekupujte výrobek černé barvy: zaměření make-upu jsou oči. Všechno ostatní je sekundární. Když přidáváte tužku do kosmetické tašky, musíte vzít v úvahu její tón, s ohledem na barvu vlasů:

 1. Bruneta brilantní obočí by mělo být světlejší tón než vlasy;
 2. Blondýnky obočí jsou o něco tmavší než přirozená barva kudrlinek.

Krásné oční make-up zdůrazňuje správnou rtěnku.

Hledáte měkké, tlumené barvy, jinak rtěnka zabije přízvuk oka. Nejlepší tóny jsou průsvitné, přirozené. Můžete použít jasnou barvu, ale pouze ve zvláštních případech nebo když se rty stanou přízvukem.

Druhy make-upu

Hlavními nástroji, které určují typ make-upu jsou stín, tužka nebo oční linky. Z nich záleží na intenzitě a povaze make-upu. V závislosti na destinaci může být make-up:

 • každý den (přirozeně);
 • loutka (pro asijské oči);
 • večer (bohaté a jasné);
 • profesionální (pro focení).

Make-up pro každý den různé přírodní.

To je lehké a jednoduché make-up oko. V podstatě, kosmetika se používají přírodní a tlumené tóny.

Loutkový make-up ve stylu korejských žen je univerzální a vyznačuje se přítomností světlých odstínů stínů a kosmetiky v rozsahu nude. Jedná se o jemný make-up pro oční víčka s efektem otevřeného vzhledu.

Večerní obraz nelze vyblednout: vítáme světlé, bohaté a dokonce i tmavé tóny palety. V kursu jsou nejen hnědé, ale modré, zelené, zlaté, stříbrné stíny, stejně jako černé akcenty v podobě vložky a kostry.

Profesionální make-up provádí vizážista a předpokládá správné umístění akcentů pro fotoaparát. Je vždy nasycený, ale ne vulgární, bere v úvahu určitý obraz, věk, pohlaví a předmět. Paletu tónů lze měnit. Kromě toho lze použít další dekor (kamínky, face-art).

Kromě hlavních typů, krásné oční make-up se provádí pomocí následujících technik:

 1. Banán (design válcování století připomíná exotické ovoce);
 2. "Pták" (technika, která dělá horní víčka vypadat jako otevřená křídla ptáka);
 3. Kočičí oko (změna tvaru oka přes oční linku, což mu dává šikmý vzhled);
 4. tužku (make-up s tužkami);
 5. "Kouřové oči" (kouřové make-up oči, ideální pro večerní a slavnostní události).

Lekce pro začátečníky

Udělejte krásný oční make-up podle sil každé dívky. Můžete sledovat postupný rituál profesionálních vizážistů, aplikovat jejich schémata a různé techniky v praxi. Aby bylo možné make-up správně a zabránit chybám, je lepší experimentovat s pokyny profesionálů.

V závislosti na tvaru a střihu očí může být technika aplikace kosmetiky:

 1. klasické;
 2. horizontální;
 3. vertikální;
 4. úhlopříčka.

Všechny techniky jsou dobré pro hluboké oči. Klasický univerzální a určený pro oči jakéhokoliv typu a incize. Horizontální lze aplikovat na majitele vydutých a kulatých očí.

Pomocí různých technik můžete snadno změnit tvar očí, vyjádřit je a prezentovat je v nejlepším světle.

Pro kulaté oči

Hlavním úkolem je změnit tvar ve tvaru mandlí. Matné stíny středního a tmavého tónu jsou považovány za základ (perleťový a světlý odstín posílí kruhovitost očí).

Tónový zapalovač musí být aplikován na oblast víčka od okraje řasenky po linii obočí. Tmavý odstín zvýrazňuje vnější roh a mírně zvýrazňuje spodní (pevné) oční víčko, které snižuje kruhovitost očí.

Povinná úprava ve formě šipky na mobilním století, ať už je to tužka, speciální značka nebo oční linky. Pro výrazné oči se řasenka nejlépe aplikuje na horní řasy, což zvyšuje intenzitu vrstvy na vnější roh. Tvar obočí by měl být jasný, ale bez kreativních ohybů.

Pro mandlový tvar

Mandlový tvar oka umožňuje spoustu experimentů. Vybrané kočičí nebo asijské oči jsou snadné: potřebujeme světlé stíny, tužku a řasenku. Chcete-li odstranit závažnost vzhledu, musíte pracovat s tvarem obočí, mírně zvednout vnější okraj.

Pokud chcete zvětšit velikost očí, potřebujete světlé stíny: aplikují se na horní víčko a lehce zdůrazní spodní.

Pak tón tmavšího vnějšího rohu.

Pro zvýšení efektu je zapotřebí tenká linie bílých stínů nebo tužka. Hnědý obrys od středu pohyblivého očního víčka a mírně ve spodní části změní tvar na požadovanou. Konečná mrtvice bude řasenka ve dvou vrstvách na horní a na dolním víčku. Šipkami je třeba dávat pozor: už mohou udělat oči.

Pro světlo

Tato barva očí vyžaduje světlé odstíny odstínů a důraz na rty. Temné stíny nejsou žádoucí, ale pokud jsou vlasy tmavé, je to přijatelné. Výběr palety kosmetiky závisí na konkrétním případě a denní době. Je důležité nepřetěžovat obraz přebytkem kosmetiky.

Použití světlých odstínů dodá lehkost zobrazení. Pokud použijete make-up, nadměrně zvýrazníte oči ve stylu „zakouřených očí“ během dne, a dokonce i vaše rty doplníte rtěnkou, vzhled bude vulgární a bez chuti. Lehkost je snadnější vytvořit pomocí světlých, téměř bílých stínů ve vnitřním rohu, béžové ve středu a ve stínu kakaa - v zóně vnějšího rohu. Pro zvýraznění očí můžete použít tmavě šedé oční linky nebo tužku podobného odstínu. Řasenka na horním víčku - poslední dotek.

Pro bažinu

Oči bažin jsou neobvyklé a potřebují přízvuk tužkou nebo stíny. Takový make-up se řídí pravidly kosmetiky pro lísku a zelené oči. Ve skutečnosti, můžete použít jakékoliv odstíny kosmetiky, hra kontrastů je vítána, ale náhoda tón duhovky a stíny není dovoleno.

Černé měkké tužky jsou skvělým řešením. Zdůrazňuje horní a dolní víčka a kreslí šipku, která by neměla být příliš tenká ani široká. Lesklé stíny jsou nežádoucí, ale neprůhledné světlo na vnitřní straně a tmavé na vnějším víčku jsou dokonalým řešením. Obočí by nemělo být zdůrazňováno tužkou, ale s odstíny, které odpovídají vlasům.

Pro hnědou

Perfektní odstín potřebuje správný přízvuk. Světlé barvy kosmetiky jsou dobré pro příležitostný vzhled, večerní make-up potřebuje světlou paletu, liner a černou řasenku. Řádky by měly být co nejtenčí: otevře oči a nesníží velikost očí. Vynikající možností by byly stínování stínů s efektem ombre: ostré přechody jsou nepřijatelné, jinak nebudete schopni zdůraznit přirozenou krásu.

Orientální styl make-up umožňuje šípy být tlustší, ale to nemusí nutně je příliš dlouho: to může zavřít vzhled. Řasy mohou být zvýšeny drobivým práškem nebo speciální dvoufázovou řasenkou. Volba oční linky pro dívky s hnědýma očima je neomezená: pomocí techniky kontrastu se stíny může být hnědá, fialová, zelená, fialová.

Pro modré

Blue-eyed povaha lépe nepřetěžovat krásu očí s celým dělostřelectvem kosmetiky.Nebeský stín se může otupit na pozadí širokých očních linek a černých stínů. Tento make-up podléhá pravidlům pro jasné oči a potřebuje lehkost. Jen tak bude perfektní. Světlé barvy jsou povoleny pro večer, ale pak je vyloučen akcent na rty.

Časté chyby

Oční make-up neakceptuje chyby. Před použitím kosmetiky je třeba vzít v úvahu zkušenost umělců v make-upu a vysvětlit důvod neúspěšného make-upu:

 • nedostatek podkladu ve stínu snižuje odolnost kosmetiky;
 • příliš husté vrstvy základu vytvářejí efekt masky;
 • příliš lehký korektor dává očima vydutý a dělá oči pod očima jasnější;
 • účinek osvětlených očí je vytvořen pomocí korektoru (nikoli korektoru!);
 • nepoškozené obočí pokazí celkový dojem, příliš tenké přidává věk a zbavuje rysy obličeje;
 • hrudky řasenky a efekt lepkavosti ničí dokonalý make-up (vyžaduje speciální hřeben a ne více než tři vrstvy kosmetiky);
 • modrá barva stínů je přípustná pouze pro dívky s hnědýma očima a modrookými dívkami (v některých případech a na stupních vítězů);
 • použití stínů více než tří odstínů je nepřijatelné a ošklivé;
 • Perlové stíny ve vnějším koutku oka pokazí pojatý styl: lesk očí se dosahuje pomocí třpytícího se očního oční linky nebo perleťové kosti ve středu víčka;
 • oční linky na pevném víčku stárnou tváří, eliminují široký otevřený a výrazný vzhled, oči jsou menší;
 • hojnost rouge zbavuje obraz lehkosti;
 • ostré hrany bez plynulého přechodu zkazí celý make-up (třeba zastínění);
 • oční linky kayal dělá oči menší;
 • lesklé stíny zvětší velikost očí, matný - redukovat;
 • identická barva očí a stínů je nepřijatelná (jako poslední možnost, jen tužka nebo oční linky mohou zachránit make-up);
 • červená barva stínů činí oči nemocnými, oteklými a slznými;
 • zdůrazňující oči, nevylučujte obočí ani rty.

Znát autoritativní názor stylistů, aby krásné oční make-up není těžké.

Co střílet?

Odstranění make-upu je předpokladem, který umožňuje pleti, aby mladiství a krásu déle. Pokud neodstraní make-up včas, způsobí ucpání pórů, akné, akné, vrásky a předčasné stárnutí kůže.

Je nepřijatelné spát s make-upem: z těchto řas se stávají křehké a oslabené, tmavé kruhy kolem očí vystupují jasněji a kůže očních víček dostává senilní tón a ochablost.

Správný make-up je odstraněn takto: první, rtěnka, pak oči, a pak - obličej a dekolt kůže. Oční make-up je odstraněn ve směru od vnitřního rohu směrem ven s jemnými pohyby. Vatový tampón může být navlhčen vodou, po které je přidán čisticí prostředek: tím se ušetří make-up odstraňovač.

Je lepší používat mléko, micelární vodu nebo mléko: jejich působení je jemnější než mýdlo. Jiné prostředky k odstranění make-upu zahrnují oleje: ricín, broskev, mandle. Make-up můžete odstranit japonskou technikou: použitím oleje aplikovaného na celý obličej. V tomto případě se po masážním postupu provede promývání pěny, po které se použije hydratační lotion.

Pěna má účinek sušení, takže je nežádoucí jej používat, protože usuší kůži očních víček.

Jak si vybrat barvy?

Aby nedošlo k omylu při výběru barevné palety, stojí za to začít z vlastní barvy očí:

 • modré oči odstíny broskví a korálových barev jsou vhodné pro přírodní povahy s béžovými tóny, kosmetika v béžových a hnědých tónech je v dokonalém souladu s tónem pleti „slonovinou“;
 • zelenooký dívky s teplým odstínem kůže jsou zobrazeny nahé a fialové barvy palety, a pokud je tón pleti studený, je lepší použít barvu cihly a kávy;
 • majitelé šedých očí Práškové a terakotové odstíny palety jsou ideální pro teplý tón pleti, pro chladný tón pleti věnujte pozornost béžovým a fialovým barvám;
 • s oříškovými očima směs ve fialovém, modrém a smaragdovém odstínu kosmetiky;
 • tmavě hnědé oči potřebují bronz, temný akt, bažinu a smaragdovou barvu stínů;
 • pro chameleonové oči (modrošedé), Můžete použít ocelové, světle modré, zředěné modré barvy, grafitové barvy, fialové, béžové, stříbrno-korálové, měděné a travnaté odstíny palety, v závislosti na odstínu kosmetiky;
 • zajímavé řešení pro hnědé a mokré oči tam bude černobílý smokey make-up.

Kromě toho můžete vzít v úvahu typ vzhledu („lehkost“).

Například typ světla (světlý tón kůže, vlasů a očí) je vhodnější pro světlé barvy kosmetiky, zatímco tmavé a neobvyklé stíny budou vypadat lépe na majitelích tmavých vlasů a tmavé pleti.

Hlavní třídy

Pomocí technik make-up umělců, můžete opakovat všechny make-up tutorial.

Pro oči chameleonů

Zarovnání tónu pleti a použití podstavce pod stínem začněte vytvářet světlý make-up:

 • pomocí stínu tužky na řasovité linii horního víčka nakreslete šipku;
 • pomocí štětce se šipka šíří ve směru od vnitřního rohu k vnějšímu;
 • zbytky stínů tráví několik dolních úhlů podél dolního víčka, čímž zesilují barvu do vnitřního koutku oka;
 • pak jsou zapotřebí tmavé stíny, které zdůrazňují vnitřní roh;
 • podél linie růstu řas podél dolního víčka, černá kreslí tenkou čáru, šipka nahoře by měla být širší;
 • aby se vytvořil třpytivý vzhled, přidávají se na základně řas tekuté stíny s třpytem;
 • Zůstává, aby se řasy a hřeben je speciální štětec.

"Kouřové oči"

Chic makeup opar dnes je jedním z nejpopulárnějších. Je schopen přinést obraz luxusu a slavnosti. A tento make-up je jednoduchý:

 • držet stíny po dlouhou dobu, dát základnu;
 • pak použijte černé stíny nebo speciální tužku, označující záhyb horního víčka a nedotýkající se středu;
 • pomocí plochého kartáče proveďte opeření, po kterém okraj kartáče zvýrazní spodní víčko a změkčí přechod;
 • střed horního víčka je naplněn stínem kontrastní barvy (např. modrá) a táhne tón do koutů oka a kombinuje dva odstíny stínů;
 • pomocí tužky se obrys oka vyznačuje tenkou čarou;
 • vnější roh se ztmavne a provede se míchání;
 • Nakonec jsou řasy natřeny černou řasenkou: dvě nebo tři vrstvy jsou nahoře a jedna nebo dvě jsou spodní (s malovanými řasami, jsou česány, eliminují účinek „pavoučích nohou“ - lepkavost a hrudky).

Při provádění krásného očního make-upu byste neměli zapomenout na tvar obočí: měl by být dobře upravený.

Pokud chcete zvýraznit ohyb a prokázat jasnost, na spodní linii růstu obočí se na tónu světlejší barvy aplikují světlé stíny.

Naučíte se podrobný tutoriál o vytvoření krásného make-upu z následujícího videa.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky