Slunečník

Slunečník

Vlastnosti a výhody

Deštník ze slunce, jako nezbytné příslušenství pro světskou ženu, se objevil v 18. století.

Pak ženy módy, oblečené do vícevrstvých sukní a masivních prolamovaných šatů, prostě nemohly být v teple tepla bez dodatečné ochrany před teplem. A spolu s fanoušky používali tyto úžasné atributy.

Slunečníky jsou dnes také velmi oblíbené v letní sezóně. Provádí následující užitečné funkce:

  • doplnit elegantní obraz ženy;
  • chránit před teplem;
  • slouží jako ochrana před mnoha chorobami a nebezpečnými účinky vystavení přímému slunečnímu záření: melanom, šedý zákal, stárnutí kůže, úpal a další.

Slunce má jistě příznivý vliv na tělo. Ale zůstat na něm dlouho bez ochrany by neměla být.

Lékaři potvrdili, že jeho paprsky přispívají k rozvoji melanomu, který může vést k rakovině kůže, předčasnému stárnutí kůže, zhoršenému vidění.

Dámské slunečníky jsou tedy nejen módním šatníkem, ale také účinným způsobem ochrany v letních měsících.

Varianty modelů

Slunečníky se liší tvarem a designem mechanismu, barev a výrobních materiálů.

Ve formě takového zboží může být skládací nebo ve formě třtiny, dlouhé nebo zkrácené verze. Deštníková hůlka je vhodná při přenášení, lze ji snadno zavěsit na rukojeť. Velké modely slunečníků vytvářejí mohutný stín, ale ženy mohou používat malé mini modely pro letní procházky. V závislosti na zakřivení paprsků může být kopule rovná a hluboce konvexní, což vytváří dodatečnou ochranu. Existují také zcela jednoduché varianty, kde paprsky nemají žádné ohyby - to je druh nejméně náchylný k rozbití.

Návrhy mechanismů jsou následujících typů:

  • Mechanické deštníky se otevírají a zavírají ručně. Nejspolehlivější varianta, kterou je nepravděpodobné, že bude muset být poskytnuta k opravě.
  • Poloautomatické modely jsou vytaženy stisknutím tlačítka, ale kopule musí být otevřena ručně.
  • Automatické deštníky se vysunou a otevřou svůj vrchlík tlačítkem, ale musíte je složit ručně.
  • Modely s dvojitou automatikou a automaticky se otevírají a skládají. Tyto deštníky jsou však často náchylné k rozbití, měli byste si vybrat pouze vysoce kvalitní drahé modely.

Nejoblíbenější jsou automatické návrhy deštníků ze slunce.

Stavba

Jakýkoliv druh takovýchto deštníků se skládá z několika částí. Při nákupu by měli věnovat pozornost.

Rám, který se skládá z rozpínací tyče a paprsků, je nejzranitelnější částí. Ocelové rámy jsou nejodolnější, ale mají velkou hmotnost, což snižuje pohodlí při nošení. Základ hliníku je nejlehčí, ale vysoce náchylný k opotřebení a rozbití. Nedávno byly také vyrobeny deštníky ze skleněných vláken, které jsou odolné a lehké a při deformaci rychle zaujmou počáteční polohu.

Rukojeť může být zakřivená nebo rovná. Na konci může být smyčka pro pohodlí nošení a umístění deštníku. Pera jsou vyrobena z gumy, plastu, dřeva nebo kovu.

Kopule je nejdůležitější detail, který vykonává základní funkci vytváření stínu a určuje obraz produktu. Koneckonců takový deštník slouží nejen jako ochrana, ale také jako detail šatníku.

Domelové materiály

Zvláštní pozornost je třeba věnovat materiálu. Každý typ tkaniny pro deštník má své výhody a nevýhody.

Nylon je nejlevnější materiál. Z výhod je možné poznamenat jeho jemnost a lehkost. Nevýhody jsou mnohem větší. Nylon je často roztrhaný, časem mění jeho původní barvu. Zvláště pod jasnými paprsky slunce, jeho design a odstíny budou slábnout.

Polyester díky přísadám odolnější než nylon. Často používá podíl bavlny. Z barevných nití z polyesteru můžete vytvořit jasný vzor.

Eponge je syntetická tkanina, jejíž součástí je teflon. Deštníky tohoto materiálu jsou nejvíce odolné a odolné proti vlhkosti. Mohou být použity pro několik sezón, zatímco tkanina si zachová svou původní barvu.

Prolamovaný letní deštník vyrobený ze saténu nebo hedvábí bude působit velmi působivě a díky kvalitní přírodní látce má správnou pevnost. Tyto materiály však také podléhají vyblednutí.

Krajkový letní deštník je tradiční klasický model, který používali ženy 18. století. Vyrobeno ze syntetických látek na bázi bavlny. Současně mohou být šněrování buď úplně součástí kupole, nebo obšité kolem okrajů, jako jsou dekorativní detaily.

Stylové modely

Klasický bílý deštník s krajkou dodá ženě něhu a přitažlivost. Vytváří lehkou vzdušnou atmosféru. S tímto atributem se můžete objevit na pláži a na procházce v parku a na přeplněné ulici. Bílá barva krajkového deštníku nejen zdůrazňuje určitý obraz, ale také dokonale odráží sluneční paprsky, což je velmi důležité v horkém počasí.

Deštníky jasných barev s krajkovými pruhy na okrajích vypadají velmi romanticky a vytvářejí vhodný obraz. V kombinaci s barevnými šaty a sukněmi, sundresses a halenkami. Hlavní věc je zvolit vhodnou barvu.

Modely deštníků s vnitřním obrazem se v této sezoně staly velmi populární. Majitel příslušenství, při pohledu vzhůru, může pozorovat například oblohu s mraky nebo hrdiny slavných filmů. Jedná se o originální řešení, které se stalo populárním i na světových módních přehlídkách.

Modely s tištěnými vzory květin, národních ozdob nebo orientálních motivů dodávají šatníku určitou chuť. Výběr možností pro léto je velmi rozsáhlý.

Módní značky

Mezi zbrusu nové deštníky ze slunce stojí za zmínku následující modely.

Japonský výrobce Three Elephants je jedním z největších dodavatelů módních deštníků. Kvalitní modely pro léto s různými typy kopulí a vzorů budou příjemným doplňkem letního šatníku.

Značka Elizabeth vyrábí skládací modely letních deštníků, které se vyznačují vysokou kvalitou a spolehlivostí. Mezi nimi jsou možnosti se šněrováním, barevnými potisky, různými obrázky.

Italský výrobce Eleganzza nabízí elegantní slunečníky ze slunce, které se liší originalitou barev a tištěných výkresů. Jsou vždy schopni vytvořit slavnostní náladu.

Značka Desigual vyrábí různé modely deštníků s jasnými veselými barvami. Charakteristickým rysem zboží je barevné pero, které dokonale ladí s barvami samotného deštníku.

Deštníky značky Fabretti zdůrazňují eleganci a nepopiratelný italský styl. Tyto vysoce kvalitní výrobky se osvědčily a perfektně se hodí pro více než jednu sezónu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky