Velký deštník - spása z deště a větru

Velký deštník - spása z deště a větru

Vlastnosti a výhody

Moderní deštník - muž nebo žena, musí kombinovat funkčnost a určitý styl, který bude součástí šatníku. Je velmi důležité zvolit správné příslušenství tak, aby bylo praktické i elegantní. Velké deštníky mají velký zájem na trhu z dobrého důvodu - jsou schopny účinně chránit před deštěm nebo větrem v jakémkoliv špatném počasí.

Kromě toho mají i další výhody.:

  • takový deštník může zakrýt dva najednou;
  • mnoho modelů má hlubokou kopuli, která ochrání oděv před vlhkostí i při silném nárazovém větru;
  • je schopen obraz účinně zdůraznit;
  • Navzdory velikosti, velké modely deštníků jsou poměrně lehké a nezabírají mnoho místa, když se složí.

Toto příslušenství má dlouhou historii. Pravděpodobně, první deštníky se objevily ve starověké Číně a sloužily ne jen utilitární funkce, ale také zdůrazňoval stav vlastníka, oni byli k dispozici jen ušlechtilých tříd. V polovině XIX. Století se objevily nejbližší stavby. Pak byly vyrobeny ve formě módních hole pro muže. A ve 20. století byl vynalezen deštníkový stroj, který byl dnes obvyklý.

Velké modely deštníků mají průměr kopule 1,1 ma vyšší, automatickou metodu skládání a mechanický blokovací mechanismus. To jsou hlavní rysy těchto výrobků. Existují i ​​jiné vlastnosti, které se mohou lišit v závislosti na modelu.

Zařízení

Pro velké deštníky existují dvě možnosti: ve formě třtiny a skládání. První typ je nejběžnější. Hlavní částí deštníku je rám z několika pletacích jehel a tuhá tyč. Právě tento mechanismus, jeho spolehlivost a výkonnost určují kvalitu zboží, při jeho nákupu stojí za to věnovat zvláštní pozornost.

Rám může být vyroben ze slitin oceli, uhlíku, hliníku nebo sklolaminátu. Ocelové paprsky mají dostatečnou pevnost, nejsou schopny se deformovat ani zlomit ani při silném nárazu větru. Ale toto je nejtěžší materiál, proto celý deštník nebude snadný, bude obtížnější ho přepravovat v otevřeném stavu.

Hliníkové paprsky jsou nejjednodušší, ale podléhají lámání, takový deštník, možná budete muset být častěji pro opravy. Struktury ze skleněného vlákna, zvané „protivětru“, jsou lehké a trvanlivé, při ohnutí snadno zaujmou svůj počáteční tvar, takže tento deštník je nejpřínosnější.

Počet paprsků v rámu deštníku může být od 8 do 32. Toto číslo hraje důležitou roli: pokud jsou paprsky malé, tkanina se může prohnout, a pokud jich je mnoho, vzrůstá hmotnost a zvyšuje se pravděpodobnost zlomení. Proto je optimální zvolit průměrný počet paprsků, například 16 kusů.

Kopule velkého deštníku je také určujícím detailem produktu. Při nákupu stojí za to věnovat pozornost nejen stylovému zabarvení, ale také designu a materiálu výroby.

o Konstrukce kupole může mít odlišný stupeň konvexity. Ty hlubší mají nejsložitější systém ohýbání paprsků, ale jsou také praktičtější. Hluboká kopule chrání účinněji před deštěm v případě silných nárazů větru.

Pro výrobu kupole s použitím následujících typů tkanin: \ t

  • Nylon je hrubý a pevný materiál ze syntetických vláken. Je lehká a levná, ale nemá dostatečnou pevnost a nezachovává původní barvu.
  • Polyester rychle schne, neproléhá a při sušení se nezmršťuje. Deštníky z ní spolehlivě chrání před vlhkostí. Ale také nemá vysokou pevnost, zejména v oblasti paprsků.
  • Saténové deštníky mají vysoké náklady, ale mají dobrou pevnost, odpuzují vodu během několika minut.
  • Pongee je směs bavlny a polyesteru. Spíše trvanlivý a spolehlivý materiál, který se používá v drahých modelech deštníků.

Rukojeť deštníku může být dřevěná, kovová nebo gumová. Dřevěné detaily vypadají nejpevněji.

Rukojeti z gumy jsou nejlehčí a nejodolnější. Tvar může být rovný nebo zakřivený. Druhá možnost je více obyčejná - je vhodnější nést deštník s takovou rukojetí, můžete ho někam pověsit.

Typy mechanismů

Uzavřením velkých deštníků mohou být mechanické, automatické, poloautomatické nebo s dvojitou automatikou.

Deštníky s mechanickým typem přídavku jsou nejspolehlivější, téměř nepodléhají lámání. Otevření a zavření je zcela manuální. Často však mohou způsobit určité nepříjemnosti, například když je nutné neočekávaně rychle otevřít deštník.

Deštníky jako poloautomatické zařízení, když je rukojeť stisknuta, rozkládají pouze tyč a kopule musí být otevřena ručně. Jedná se o poměrně levnou a spolehlivou možnost, která je schopna chránit za špatného počasí.

Automatické modely po stisknutí tlačítka na rukojeti rozloží tyč a otevřou kopuli. Aby se však takový deštník složil, bude muset ručně. Tyto produkty jsou nejčastější, jsou populární mezi muži i ženami.

Deštníky s dvojitým automatem se otevírají a skládají automaticky stisknutím jediného tlačítka. To je nejdražší varianta. Špatné modely se často rozpadají kvůli častému členění paprsků při otevírání a zavírání. Proto musí být tyto výrobky vybírány od spolehlivých výrobců.

Styl a barva

Muži obvykle volí klidné a měkké barvy jako barvy: béžová, šedá, tmavě modrá. Pokud existuje vzor, ​​pak je minimální a nízká. Elegantní obchodní styl dobře zdůrazní klasický černý deštník s dřevěnou rukojetí.

Kreativní modely se vzory nebo logy jasných barev jsou vhodné pro mladé lidi. Znalci elegance si vybírají velké třtinové deštníky s masivní rukojetí. Pro ženy mohou být vhodné romantické možnosti s různými vzory světlých barev.

Modely značek

Stojí za to zvážit několik značek velkých deštníků, které jsou populární v této sezóně.

Rakouský výrobce Doppler vyrábí různé stylové modely pánských a dámských deštníků. Mezi nimi jsou automatické a mechanické možnosti, s dřevěnými a plastovými úchyty. Všechny výrobky jsou vysoce kvalitní a trvanlivé.

Anglická značka Fulton nabízí levné modely stylových a přísných barev pro téměř každý vkus. Navzdory nízkým nákladům jsou tyto výrobky velmi kvalitní a vydrží více než jednu sezónu.

Deštníky Sponsa se liší v originálním designu, mají spoustu kreativních modelů s nečekanými vzory a obrázky na kopuli. Ohromující vzhled v kombinaci s kvalitou a spolehlivostí.

Držák deštníku

Největší deštník na světě zahrnutý v Guinnessově knize rekordů se objevil ve východní Číně v provincii Jiangxi. Průměr jeho kopule je asi 23 m, její výška je více než 14 m, celková plocha je 418 m2. Navzdory tomu, že deštník byl vytvořen jako symbol a uchazeč o světový rekord, může chránit několik set lidí před sluncem nebo počasím.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky