Odolné slunečníky

Odolné slunečníky

Pro každou osobu je deštník naprosto nezbytnou věcí. A samozřejmě, chci, aby byl, stejně jako každá věc, kterou kupujeme, krásný, elegantní, pohodlný a elegantní. Přitáhnout pohledy a zdůraznit svou individualitu. Pokud ale nechcete platit obrovské peníze za deštník, který se za dva dny rozbije, pak první věc, o které je třeba přemýšlet, je její síla a spolehlivost.

Jak si vybrat kvalitní a spolehlivý deštník, co hledat především, jak se správně starat o svůj deštník - pojďme si o tom promluvit v našem článku.

Kvalitní komponenty

Každý deštník se skládá z tyče, pletacích jehel, kopule a rukojeti. Uvažujme tyto důležité složky podrobněji.

Rod

Tyč nejenže drží celou strukturu deštníku, ale je také zodpovědná za její skládání. Deštníky jsou považovány za nejsilnější, ve kterých je celá tyč deštníky.

Jádro skládacího deštníku se skládá z několika samostatných částí vzájemně spojených. Ve velkém skládacím deštníku má tyč 2-3 díly, v malé dámské - 4-5. Čím více dílů a odpovídajícím způsobem místa jejich spojení, tím méně spolehlivé je provedení tyče.

Máte-li nepříjemné nosit deštník hole, dávejte přednost velké skládací deštníky. Než si koupíte deštník, otevřete jej a dobře protřepejte. Místa, kde jsou části tyče navzájem spojeny, by se neměly pohybovat ani houpat. Pokud jsou spoje volné, deštník vydrží až do prvního silného větru.

Jádro může být vyrobeno z plastu, hliníku nebo oceli. Ten je jistě nejodolnější, ale také nejobtížnější. Spojení tyče s kupolí si však jistě vybere pouze kov. Plast je zde nepřijatelný, protože se může snadno zlomit od silného nárazu.

Tyče jsou navíc kulaté nebo žebrované. Žebrovaná tyč s největším počtem ploch je považována za spolehlivější.

Mluvíme

Počet paprsků v deštníku se pohybuje od 4-6 do 16 kusů. Čím více, tím spolehlivější design. Nákup deštníku s méně než osmi paprsky je plýtvání penězi.

Stejně jako tyč, i paprsky jsou vyrobeny z různých materiálů - hliníku, oceli a sklolaminátu.

 • Hliníkové paprsky jsou měkké, s matným leskem. Deštník s takovými pletacími jehlicemi bude lehký, ale zcela křehký.
 • Ocelové paprsky jsou lesklé, silné a těžké. Ocelový deštník se nebojí nejsilnějších poryvů větru, ale váží výrazně více hliníku.
 • Laminátové paprsky jsou lehké a trvanlivé. Laminátový vzhled se podobá plastu. V kombinaci s ocelovou tyčí - to je nejúspěšnější verze deštníku, ale také nejdražší.

Pokud jde o jehly, je třeba uvést několik bodů:

 • Je důležité, aby paprsky byly připojeny ke kopuli alespoň ve dvou bodech (čím více bodů připojení, tím lépe).
 • Jehla by měla těsně přiléhat k kopuli s drážkou nahoru.
 • Vyberte si deštník pro dítě, podívejte se, aby byly konce paprsků zakryty zaoblenými plastovými uzávěry.

Nyní mnoho výrobců vybaví své deštníky systémem proti větru. Jeho podstatou je, že paprsky jsou doplněny speciálními pružinami, které jim umožňují ohnout se v obou směrech, aniž by se zlomily při silném větru. Je důležité si uvědomit, že v takových zónách není možné ohnout paprsky zpět nezávisle. Je nutné zavřít a znovu otevřít deštník tak, aby zapadl na místo.

Dome

Deštník kopule šitá z různých tkanin. Nejběžnější jsou nylon, polyester, pongee a satén s vodoodpudivou impregnací.

 • Nylonová kupole je nejhorší - není dostatečně pevná a snadno se trhá při silném větru. Jasně zbarvený nylon navíc rychle prolévá a mizí.Jedinou výhodou tohoto materiálu je nízká cena.
 • Polyesterová kopule je rozpočtová možnost pro pěkný deštník. Téměř nezmizí, rychle schne a nezmrští. Chybí však také síla.
 • Pongee je polyester s bavlnou. Je mnohem silnější a schne za pět minut. Cena těchto deštníků však začíná od tří tisíc.
 • Sateen kupole pro drahé deštníky. Tato tkanina je téměř nemožné roztrhnout, rychle schne a je příjemná na dotek.
 • K dispozici jsou také deštníky z pravé kůže. Jsou velmi těžké, velmi nepříjemné a neúnosně drahé.

Pero

Rukojeti jsou vyrobeny z plastu, dřeva nebo pryže.

 • Plastová rukojeť je nejvíce křehká. Takové rukojeti se snadno zlomí i při slabých úderech.
 • Dřevěná rukojeť je mnohem silnější, pohodlnější a krásnější. Strom je však náchylný k štěpení a netoleruje vodu. Pokud se barva nebo lak odlupuje dřevěnou rukojetí, voda, která zasáhne nechráněný strom, ji snadno zničí.
 • Gumová rukojeť je nejvyšší kvality a spolehlivosti. Nebojí se vody nebo šoku.

Nezapomeňte však jen držet deštník u rukojeti v obchodě. Z jakéhokoli materiálu, který je vyroben, byste měli být pohodlní a příjemní, abyste ho udrželi v rukou.

Modely a odrůdy

Deštníky lze běžně rozdělit do několika kategorií podle různých kritérií:

 • Pánské, dámské, dětské a plážové.

Vše záleží na velikosti a vzhledu. Pánské deštníky jsou obvykle větší a mají jednoduchý vzor nebo jen černou. Vzhledem k tomu, že váha deštníku pro muže nezáleží, jsou pánské deštníky často vyráběny s ocelovou tyčinkou a pletacími jehlicemi, což z nich dělá trvanlivější a vyšší kvalitu.

U ženských a zejména dětských deštníků je váha významná hodnota, proto jsou často vyráběny z hliníkových dílů, což z nich činí křehké a krátkotrvající, nebo s paprsky ze skleněných vláken, což značně zvyšuje jejich hodnotu.

Plážové slunečníky mají největší průměr kupole a zpravidla plastové nebo hliníkové díly.

 • Mechanické, s automatickým otevíracím systémem nebo poloautomatickým.

Mechanický mechanismus znamená, že budete deštník otevírat ručně. To rozhodně není tak pohodlné jako stisknutí tlačítka, ale jednoduchost takového mechanismu zajišťuje jeho sílu a kvalitu. Podle statistik jsou takové deštníky odolnější a méně pravděpodobné, že se zlomí.

Kompletní stroj je mechanismus, který umožňuje zavřít a otevřít deštník stisknutím jediného tlačítka umístěného na rukojeti deštníku. Hlavní výhodou tohoto deštníku je pohodlí. Ale v kvalitě ztrácí mechanické modely.

Poloautomatické zařízení, jak název napovídá, se otevírá stisknutím tlačítka a zavírá, podobně jako mechanické, ručně. Není to mnohem silnější než plně automatické, ale je to mnohem méně pohodlné. Možná to není nejlepší volba.

 • Ve formě talíře, kopule nebo nestandardního tvaru.

Tvar talíře je klasický a nejběžnější pro deštník. Téměř všechny skládací modely mají tuto formu. Je docela pohodlná a dobře chrání tvář a většinu oblečení před deštěm.

Kopulovité - s více zaoblenými a prodlouženými konci. Tato forma ochrání váš obličej a oblečení mnohem lépe a v případě silného větru vám pomůže udržet si vlasy. Nejčastěji je však taková kupole vyrobena z velké mechanické deštníkové třtiny.

 • Nestandardní formuláře se liší. Snad nejoblíbenější je tvar srdce. Deštníky jsou čtvercové a trojúhelníkové, ve tvaru květu nebo vícevrstvé, deštníky s volánky nebo dvojité deštníky pro milovníky. Vypadají roztomilé a originální, ale nejčastěji nemají pohodlí a spolehlivost.

Průměr kopule také záleží, ale pamatujte, že čím větší je, tím větší bude deštník sám ve složeném stavu.

Péče

Aby deštník sloužil věrně po mnoho let, je důležité nejen vybrat si kvalitní model, ale i řádně se o něj starat.

Některé tipy na péči o deštník:

 • Po každém použití je důležité deštník sušit. Nejlepší je to udělat v polootevřeném stavu, aby nedošlo k protažení a nedeformování tkaniny kupole.Hedvábné deštníky se suší pouze při zavření.
 • Nepokládejte deštník do pouzdra, dokud není zcela suchý.
 • V žádném případě nekládejte na deštník gravitace - takže můžete paprsky poškodit.
 • Alespoň jednou za měsíc by měl být deštník čištěn jemným čistícím prostředkem, mýdlem nebo utřen tekutým čpavkem zředěným vodou.

Pojďme to shrnout.

 • Jít do obchodu pro deštník, rozhodnout, který model potřebujete. Pokud si můžete dovolit pomalé procházky, dávejte přednost hůlkový deštník jako nejspolehlivější. Pokud jste neustále ve spěchu a často se pohybujete veřejnou dopravou - dostanete skládací deštník stroj s 2-3 dodatky. V ideálním případě stojí za to mít oba modely.
 • Držte deštník ve svých rukou, otevřete a zavřete jej alespoň pětkrát. Věnujte pozornost mechanismu, který nebyl zaseknutý. Skládací deštník dobře protřepejte - nesmí se pohybovat po spojích částí tyče. Uvolněná tyč nebude trvat dlouho.
 • Je-li automatická, věnujte zvláštní pozornost tlačítku pro otevírání a zavírání deštníku. Neměla by být zaseknutá nebo příliš těsná.
 • Zeptejte se prodejce, stejně jako pozorně si přečtěte na obalu informace o materiálech, ze kterých jsou jehly vyrobeny, o tyči a kupole.
 • Spočítejte jehlice. Mělo by jich být nejméně osm, a měly by být bezpečně připevněny k kopuli na několika místech.
 • Pečlivě zkontrolujte kopuli. Jsou-li viditelné malé otvory proti lumenu, struny barvy vyčnívají nebo skvrny barvy zůstávají na rukou - což je nízká kvalita.
 • Pokud máte v plánu nosit deštník v kabelce, ujistěte se, že má kvalitní případ, který nedovolí deštníku zkazit vaše věci. Pokud je v rukou, kromě pohodlné rukojeti, není špatné, že deštník byl vybaven pohodlným a praktickým popruhem, který vám umožní nosit ho na zápěstí.
 • A samozřejmě si vyberte barvu, která se vám líbí - potěší oko, dá dobrou náladu a zvýrazní vaši pleť.
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky