Náramek Slave

Náramek Slave

Etnické šperky jsou nyní velmi populární, protože s jejich pomocí můžete vytvořit jasný a zajímavý obraz nebo zdůraznit svou ženskost a romantiku. Jeden z nejjasnějších představitelů tohoto šperku je otrocký náramek. Pokud nevíte nic o této dekoraci, nebo prostě nechápete, jak ji zkombinovat se svými oděvy, pak tento článek vám pomůže pochopit všechny tyto otázky.

Co to je?

Toto příslušenství je známé všem milovníkům indické kultury. Pokud jste sledovali indické filmy nebo televizní pořady, pravděpodobně jste si všimli velkolepých náramků na rukou orientálních krás. Taková dekorace se nazývá otrok. Jedná se o náramek, který je spojen řetězem s jedním nebo několika prstenci na prstech. Výsledkem je, že když si nasadíte jen jedno příslušenství, ozdobíte si celou ruku.

Takové orientální náramky mohou vypadat jinak.

Samotný náramek je buď tenký, jako řetěz, nebo široký a bohatě zdobený kameny a květinami. Kroužek připevněný k řetězu může mít také libovolný tvar. A pak může být několik takových prstenců najednou.

Existuje několik možností, ale všechny jsou založeny na stejné myšlence. Nezáleží na tom, jak vypadá váš klenot, v každém případě to bude vypadat harmonicky.

Historie zdobení

Stejně jako všechny indické šperky má i otrocký náramek dlouhou a bohatou historii. Ačkoli asi kde toto příslušenství nejprve se objevilo a jaká hodnota to bylo původně investováno do, tam je ještě spor.

Nejoblíbenější možností je asociace s okovy. Dekorace, prsty a zápěstí, které je obklopují, se jim podobají. Samotné slovo „otrok“ je přeloženo z angličtiny jako „otrok“. Podle této verze obchodníci s otroky často vyměňovali své zboží za zlaté mince, které se pak roztavily do náramků, které držely ruce otroků. A obchodníci s otroky z Afriky si jednoduše vyměnili lidi za tyto velmi zlaté pouta.

Existují však méně smutné verze vzhledu náramků. Předpokládá se, že takové šperky se objevily v Indii. To dokazují archeologické vykopávky, ve kterých se v takovýchto ozdobách a doplňcích nacházejí různé postavy žen. Od hindštiny je název těchto náramků přeložen jako „květiny pro ruce“.

Hodnota, která do ní byla investována na východě, je mnohem symboličtější. Tam ho nosili místo snubního prstenu. Nevěsty ho nosily během svatebního obřadu, symbolicky se vázaly na svého manžela.

Takové tradiční svatební náramky se původně skládaly z pěti prstenců. To mělo zdůraznit ženský princip dívky. Později se jejich počet snížil. Moderní náramek tohoto typu se skládá pouze ze tří prstenců, tkaných se základnou náramku.

Vynikající orientální doplňky nakonec přišly do Evropy a Ameriky. V USA bylo toto příslušenství obzvláště oblíbené ve dvacátých letech minulého století. Tyto dekorace se skládaly z úhledných pravoúhlých článků. Staly se symbolem dívek.

Tato subkultura netrvala dlouho. Ale to bylo ošetřeno mnoha celebritami. Flappers volal nezávislé a statečné dívky, které nosily úhledné vysoké ocasy, krátké šaty a ředil jejich luky s velkolepými indickými ornamenty.

Ale na pozadí ekonomických problémů a Velké hospodářské krize byly tyto krásné dekorace nakonec zapomenuty. A zájem o ně se vrátil až v sedmdesátých letech. Pak východní šperky zájem fanoušků hippie kultury. Jen oni si již nevybrali jednoduché a stručné otroky, ale ozdoby z květin.Takové náramky byly zdobeny světlými nitěmi, korálky, korálky a dalšími improvizovanými materiály. Tradiční dekorace indických žen tak získala zcela odlišný význam.

V dnešní době není kolem takovýchto dekorací žádný zvláštní kult. Mnozí z nich ale stále doplňují své oblečení. Nyní mohou být tyto doplňky vyráběny v různých formách a doplněny mnoha krásnými detaily.

Orientální náramky, tenké nebo vícevrstvé, jsou vytvořeny z korálků, kovu nebo šperků.

Jsou doplněny drahokamy nebo polodrahokamy, umělými květinami nebo půvabnými postavami zvířat. Vše záleží na tom, na jaké publikum se spoléhá tvůrce náramku.

Tyto doplňky vypadají skvěle na rukou žen, i když musí být schopny nosit a odpovídat obvyklým oděvům z denního a večerního šatníku. Takové celebrity jako Cher, Beyoncé, Selena Gomez a mnoho dalších to úspěšně zvládli.

Velkolepé modely

Rozmanitost elegantních šperků, které dnes najdete, je příjemně překvapující. Zároveň však tento bohatý sortiment komplikuje výběrový proces. Podívejme se tedy na populární velkolepé modely, které si nyní můžete koupit nebo dokonce vytvořit vlastníma rukama.

Klasika

Nejznámější možností pro všechny je jednoduchý náramek, který je propojen tenkým řetězem s jedním nebo několika kroužky. Jedna dekorace může doplnit až pět prstenců. Ale teď si nejčastěji vyberete elegantní příslušenství s jedním prstenem. Vypadá výstižněji a je mnohem jednodušší kombinovat toto příslušenství s každodenním oblečením.

Tradičně jsou tyto doplňky na ruce z drahých kovů.

Taková výzdoba umožnila zdůraznit postavení ženy a její rodiny. Ale dnes ne každý je ochoten investovat do takových drahých šperků. Zvláště ty dívky, které se neoblékají ve stylu boho a chtějí jen experimentovat se stylem, snaží se o náramek v arabském stylu.

Jako alternativu drahých šperků na zápěstí si můžete vybrat příslušenství složené z nití, kovových řetězů nebo dokonce korálků. Chcete-li vytvořit takovou výzdobu, může talentovaná švadlena i doma.

Tkanina

Dalším neobvyklým ztělesněním starodávného tradičního příslušenství je otrok s koženými, textilními nebo krajkovými vložkami. Také řetězy spolu se základnou mohou být propleteny nitěmi nebo koženými tkaničkami. Vypadá to docela neobvykle.

Také pozoruhodné náramky tkané od nití. Pro jejich vytvoření se používá technika makra. Výsledné příslušenství vypadá velmi elegantně a neobvykle. Můžete přidat proutěný podklad s oblázky, štrasem nebo barevnými korálky.

Korálky nebo korálky

Dekorace zápěstí může být vyrobena z korálků nebo korálků. Mohou být zdobeny buď celým náramkem, nebo pouze řetězem, který přechází ze základny na prsten. Takové příslušenství můžete přidat s malým přívěskem. Může to být dekorace draka, květiny nebo hvězdička.

Svatba

Takové nestandardní příslušenství lze nalézt v nestandardních obrazech moderních nevěst. Vynikající šperky s krystaly nebo bílými korálky vypadají velmi dobře v kombinaci s velkolepými šaty.

9 foto

Pěšky

Dokonce i v Indii byly nádherné tkané slave náramky nosí nejen na pažích, ale i na nohách. Vypadá to spíše nestandardně. Takováto dekorace v každodenním městském životě je samozřejmě obtížné nosit. Ale v létě na dovolené a v kombinaci se světlými šaty jsou doplňky tohoto typu velmi působivé. Můžete si vybrat jak klasickou verzi šperku, kombinovat dvě doplňky v jednom, a transformátor, ve kterém řetěz je oddělen od prstenu na prstu a pouze náramek na kotníku zůstává.

11 foto

Populární výrobci

Vzhledem k tomu, slave náramky jsou nyní velmi populární, můžete najít mezi mnoha výrobci.Takové dekorace jsou například vyráběny značkami Sunlight a Faberlic. Originální provedení tradičního příslušenství naleznete v sortimentu značky Sokolov.

Jak určit velikost

Když se poprvé podíváte na toto příslušenství, zdá se, že je těžké si ho vyzvednout. Koneckonců, všichni mají svou vlastní postavu. A často dívky s tenkými prsty mají široké zápěstí a naopak. Tento problém je však snadné vyřešit. Stačí si vybrat náramek s kroužkem, jehož velikost je nastavitelná. Stejný princip může být vyroben z náramku, zejména pokud je kov. Takže budete mít jistotu, že vám bude kroužek vyhovovat a budete ho moci nosit dlouhou dobu.

Pokud jde o řetěz, který spojuje jednotlivé části příslušenství, měl by být volný, ne pevně utažený. Takže dekorace vypadá krásněji na ruce.

Jak a co nosit

Navzdory tomu, že takové velkolepé náramky vyrobené v indickém stylu vypadají velmi krásně, ne všechny dívky si je kupují. Faktem je, že mnozí jednoduše zjistí, že je obtížné „navázat“ spojení s tímto šperkem ze svého šatníku.

Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je vytvořit nějaký druh velkolepého luku pro představení, focení nebo tanec. Orientální šaty doplněné takovými náramky vypadají krásnější a autentičtější.

V každodenním životě mohou být náramky tohoto typu kombinovány s jasnými věcmi a dokonce i jednoduchými monofonními obrazy. Hlavní věc je, že na jednom přídi není příliš mnoho detailů, které nejsou vzájemně kombinovány.

Zvláště dobrý vzhled otroctví náramky v šatech dívek patřících do různých subkultur. Toto příslušenství vypadá dobře na rukou gotických krás nebo dívek v obraze, stylizovaných jako steampunk.

I tato dekorace bude vynikající s letní oblečení. Vyberte si vzdušné šaty šité z tekoucí látky jako šifon. Spojením těchto šatů s neobvyklým náramkem budete vypadat ženský. Kromě toho v létě takové dekorace zvýrazní vaše opálení.

Konečně stojí za zmínku, že takové příslušenství může být vybráno k vytvoření obrazu šťastné nevěsty.

Pro tento účel se nejlépe hodí šperky z tenkých stříbrných řetízků. Lze je doplnit o krystaly, průhledné oblázky, jemné květy nebo krajkové vložky.

Jak můžete vidět, navzdory neobvyklému vzhledu tohoto příslušenství je možné ho kombinovat s celou řadou oblečení. To je dobrý způsob, jak doplnit nejen slavnostní luk, ale také dát originalitu jeho každodennímu vzhledu.

Recenze

Moderní dívky si mohou dovolit vytvářet různé obrazy, protože nyní máme přístup k velkému množství různých doplňků pro každý vkus. Etnické šperky si také užívaly lásky zákazníků. Na rozdíl od orientálních krás neinvestujeme do těchto detailů šatů velký smysl. Používají se výhradně k tomu, aby se ve zvoleném stylu vytvořil nějaký druh odrůdy. S tímto úkolem se úspěšně vyrovnávají.

Takže pokud máte zájem o nádherné náramky skládající se z různých částí a propojené tenkými řetízky, pak se můžete pokusit přinést s sebou chuť do svého šatníku.

8 foto
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky