Indické náramky

Indické náramky

Na rozdíl od většiny moderních doplňků, indické náramky nejen vypadají krásně, ale také nesou hluboký význam. Takové šperky doplněné přírodními drahokamy a polodrahokamy vypadají velkolepě a vyjadřují postoj obyvatel Východu k náboženství, tradicím a životu obecně. Dozvíte se o historii těchto starodávných ozdob a jejich moderní inkarnaci z tohoto článku.

Trochu historie

Slovo "náramek" v sanskrtu znamená "ornament, který zdobí ruku." Ve skutečnosti to je. Takové dekorace se objevily již dávno. To potvrzuje i výkop. Archeologové objevují mnoho sošek, kde indické ženy zdobí masivní náramky. A také šperky byly nalezeny. Mezi nálezy patří dekorace z různých materiálů: měď, zlato, stříbro, dřevo a dokonce i sklo.

Různé a dekorativní předměty. Náramky mohou být zdobeny kameny, vzory nebo obrazy zvířat. A samotná výzdoba by mohla být nejen kulatá nebo oválná, ale také vyrobená ve tvaru nějakého zvířete.

Šperky v Indii se nosí a nadále nosí všechny dívky a ženy. To je tradice založená na starých vírách. Náramky vždy doplňovaly obraz nevěsty. A pak, po svatbě, jsou také vydaté ženy povinny nosit na rukou šperky. Musíte nosit 8, 16 nebo dokonce 24 náramků najednou. Podobné tradice dělení žen na ty, kteří stále žijí v rodičovské péči, a těch, kteří se již přestěhovali do rodiny svého manžela, existovali po celém světě.

Dnes jsou doplňky tohoto typu často nosí jen pro krásu. Ženy se snaží vštípit dobrý vkus do svých dcer tím, že je oblékají do pestrého oblečení a vyzvednou krásné šperky ve velkém množství.

To znamená

Bez ohledu na to, zda dívka věří ve staleté tradice, stále existují.

Například podle tradice je obvyklé nosit zlaté náramky pouze v kombinaci se skleněnými. Takový tandem podle přesvědčení přináší štěstí nejen ženě samotné, ale celé její rodině. Jedinou výjimkou jsou vdovy, které nemohou nosit skleněné doplňky.

Indická dívka by měla vždy nosit, ne-li kompletní sadu, pak alespoň jeden náramek. Dokonce i odstranění šperky, musíte zakrýt ruku s něčím. To může být volný okraj sárí nebo páska, která se nachází pod rukama.

Důležitou roli hrají barvy, které slouží k vytvoření a zdobení náramku. Tak například červená barva symbolizuje energii a modrá - naopak klid. Zelená přispívá ke štěstí a žlutá ke štěstí. Černá barva v indické tradici symbolizuje ne smutek, ale moc a velkou sílu. Zlatý stín přináší štěstí do života majitele a stříbrná podporuje její vnitřní sílu.

Důležitá role vždy hrála a postavy, které byly použity při zdobení. Tak například jasmínové květy byly spojeny s plodností, takové květinové vzory zdobily náramky nevěst a mladých žen. Hadi obyvatel Indie byli spojeni s odvahou. Symbolem velikosti byl lev.

Sloni, kteří mají rádi obyvatele Východu, symbolizují spolehlivost a důvěru v budoucnost. Bohatství je spojeno s obrazem ryb a lásky - se vzorem v podobě pavího peří.

Nyní víte, co tajemné symboly znamenají pro tradiční a moderní šperky, a pro vás bude snazší porozumět významu, který tvůrci vložili do svého příslušenství.

Další zajímavá tradice je spojena se šperky. Jedná se o tzv. „Náramek“. Souvisí s mateřstvím. V Indii se věřilo, že zvonění náramků chrání před zlými duchy, což je odvádí od jejich obětí.Proto se žena, která se připravovala na matku, musela obléct obrovské množství náramků a neodstraňovala tento soubor ani během porodního procesu. Takže v době narození bylo dítě považováno za chráněné před zlými silami.

Tradice v moderním stylu

Obecně platí, že pro indické ženy, náramky byly vždy více než dekorace. Současně se však díky svému neobvyklému a zářivému vzhledu v Evropě rozšířily tajemné a bohatě zdobené doplňky. Nyní existuje mnoho zajímavých náramků ve stylu indické šperky, které jsou k dispozici pro nás.

Takové příslušenství se nosí nejen na zápěstí. Tam jsou zajímavé modely, které se nosí na nohou. Zpočátku, oni byli vytvořeni aby odrazil hady s jejich zvoněním. Z tichého zvonění se báli a odplazili, neútočili.

Teď jsou jen pro krásu. Toto příslušenství vám umožní upozornit na elegantní kotníky a krásné boty. Vypadá to neobvykle a velmi působivě. Máme takové doplňky jsou stále populárnější s nástupem letní sezóny. V této době mohou být kombinovány s sandály a lehké šaty, které se podobají tradiční indické sárí.

Klasické náramky na zápěstí, vyrobené v indickém stylu, také příjemně překvapené. Dělají z nich různé materiály - od běžného kovu nebo dřeva až po stříbro nebo zlato. Náramky jsou zdobeny v indickém stylu v souladu s dávnými tradicemi. Může to být vzorovaná výzdoba, masivní figurky nebo přírodní kameny. Vše vypadá velmi jasně a působivě.

Tradičně, dívky a ženy v Indii nosily několik těchto náramků najednou, pokrýt jejich celou paži od zápěstí k předloktí. Ale v šatníku moderní dívky takové množství šperků může být na místě. Proto je nejlepší zvolit jedno nebo dvě doplňky, které odpovídají vašemu stylu.

Samostatně stojí za povšimnutí otroka. To je další druh indického náramku, ve kterém je dekorace doplněna řetězy upevněnými na prstenci. Stačí jen jeden takový doplněk a ozdobíte si celou ruku najednou. Vypadá to velmi působivě.

Pauncha vypadá žensky a romanticky - je to ozdoba z malých květů. Zpravidla byly tyto náramky vyrobeny ze zlata s perlami. Ze strany vypadá jako zápěstí tkané kolem tenkého zlatého stonku s malými perlovými vložkami.

A na předloktí můžete nosit tenký indický náramek, připomínající zlatou nit. Tradičně se nosili na ochranu před zlým okem. Nyní tyto šperky jednoduše zdůrazní krásu vašich rukou a doplní zajímavý obraz. V ideálním případě by taková dekorace měla přiléhat k ruce. Ale samozřejmě by neměla příliš stlačovat kůži a vytvářet zbytečnou úlevu na předloktí.

Bižuterie v indickém stylu, stejně jako jiné etnické doplňky, je nyní populární u dívek. Tyto náramky lze nosit jako s ležérní oblečení, což je zvláštní zvýraznění, a elegantní šaty. Ale pamatujte, že dekorace by měla být vždy na místě. Neměli byste nosit celé sady náramků pro práci nebo procházku, v moderní realitě to nebude vypadat přiměřeně a jen zkazí váš obraz.

9 foto
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky