Křoviny pro pokožku hlavy

Křoviny pro pokožku hlavy

Scrub je velmi populární způsob, jak se starat o sebe u dívek a žen. Nicméně, ne mnoho žen ví o křoviny pro pokožku hlavy. Na co to je? Jak ji používat a vařit? Tyto a další otázky naleznete v našem článku.

Co je potřeba

Hlavním úkolem každého drhnutí je odstranit odumřelé částice kůže. Vzhledem k této vlastnosti, křoviny pro pokožku hlavy pomáhá zbavit se lupů. Spolu s hlavní funkcí má scrub několik dalších užitečných efektů:

 • Čištění pleti různých nečistot, které nelze při šamponování vždy odstranit (částice gelů, pěny a další kosmetiky).
 • Stimulace vlasových folikulů. Křoviny pro pokožku hlavy mohou dobře přijít místo produktů růstu vlasů, protože další průtok krve stimuluje strukturu vlasů. Často se používá jako lék proti vypadávání vlasů.
 • Pro zvlhčování. Působením křoviny je odlupování pokožky hlavy, což znamená, že otevírá póry, v důsledku čehož živiny z kosmetického přípravku většinou vstupují do vlasových folikulů, vyživují a hydratují pokožku hlavy.

Výhody použití křoviny na kůži hlavy jsou nepochybně významné. Škody způsobené jeho použitím však mohou být, pokud si před použitím nečtete návod, nebo je příliš často nepoužívejte.

Složení

Téměř všechny křoviny mají krémovou strukturu s živinami, které jsou téměř identické ve složení. Jediným rozdílem jsou částice, které provádějí hlavní funkci - peeling. Zde je několik možností, jak si můžete připravit kosmetiku pro hlavu:

 1. Se solí. Solné křoviny jsou nejen účinné, ale také nízké náklady. Můžete si to sami, broušení obvyklé nebo mořské soli, a míchání s kysanou smetanou nebo dětský krém. Pro majitele citlivé pokožky může být vhodné přidat do domácího léku několik kapek esenciálních olejů, nebo zcela vyloučit sůl ve směsi.
 2. S přídavkem zrn rýže. Křovina s touto zádí velmi jemně působí na pokožku hlavy, nasycuje ji užitečnými mikroprvky a účinně odstraňuje povrchové nečistoty.
 3. Sladké křoviny. Je velmi snadné připravit čistící hmotu na povrch hlavy smícháním cukru s malým množstvím vody nebo rostlinného oleje.
 4. Se sodou. Soda by měla být používána velmi opatrně, protože nesprávná aplikace může způsobit nejen podráždění, ale i popáleniny.
 5. S modrou hlínou. Přírodní složka obsahuje mnoho užitečných látek, jako je železo, zinek, křemík, zinek, selen. Proto je součástí křovin, míchání pro větší účinnost s oleji a solí.

Nakonec se ukazuje, že drhnutí hlavy může být připraveno z téměř všeho, ať už je to máslo, krupice nebo obyčejná sůl. Hlavní věcí je vybrat správné komponenty a neztratit ze zřetele kontraindikace.

Pravidla použití

Pro dosažení maximálního efektu při použití kosmetiky a zároveň nepoškozování pokožky je nutné pamatovat na některá pravidla:

 • Při prvním použití křoviny je třeba jej předem otestovat na malé ploše ruky pro alergickou reakci vašeho těla.
 • Naneste čisticí hmotu na pokožku hlavy těsně před mytím.
 • Nezanedbávejte tipy týkající se typu vlasů a pokožky. Takže pro suché vlasy se postup nebude vyžadovat více než 3krát měsíčně, zatímco olejovitá pokožka hlavy musí být čištěna pravidelně (každých 5-7 dní).
 • V žádném případě produkt neaplikujte na suché vlasy, protože riskujete, že se z vlasů vytvoří chlup vlasů. Proto je nutné před zákrokem navlhčit vlasy teplou vodou.
 • Nástroj by měl být čistý a kruhový po dobu 5 minut. Výjimkou z doby aplikace jsou křoviny s obsahem živin a vitamínů, které mohou být uchovávány po dobu až 15 minut. V tomto případě mohou být použity nejen na pokožce hlavy, ale i na vlasech po celé délce.

Hlavní věc, kterou je třeba si uvědomit, je, že po použití křoviny, musíte dobře opláchnout hlavu teplou vodou a obvyklým šamponem, abyste odstranili všechny abrazivní složky.

Kontraindikace

Mezi hlavní kontraindikace patří několik bodů:

 1. Je přísně zakázáno používat křovinořez, pokud jsou na hlavě nějaké vyrážky nebo otevřené řezy a rány.
 2. Je také důležité vědět, že barvené vlasy nejsou nejlepší, aby byly vystaveny drcení, protože aktivní složky mohou částečně odstranit barvivo. Pokud provádíte takovou kosmetickou manipulaci s barevnými vlasy, měli byste to udělat co možná jen zřídka.
 3. Tento postup by neměl být prováděn, pokud máte vypadávání vlasů, protože drhnutí může problém pouze zhoršit.
 4. Vyhněte se loupání pokožky hlavy v případě, že máte velmi suchou pokožku a vlasy.

Nezapomeňte také zkontrolovat výrobek na alergie, jinak riskujete přinejmenším podráždění.

Recepty pro různé typy pokožky hlavy

V současné době neexistují žádné menší křoviny pro pokožku hlavy než podobné výrobky pro obličej, tělo nebo ruce. Všechny jsou velmi účinné a vytvořené se stejným účelem - k odstranění lupů, částic nečistot atd. Mohou být rozděleny do několika typů, lišících se typem pokožky hlavy. Jsou zde tedy křoviny pro suchou, mastnou a citlivou pokožku (to samé platí pro typ vlasů). Takové nástroje lze zakoupit v obchodě, ale je mnohem jednodušší vyrobit požadovanou kompozici sami.

Pro mastné

Mastná vlasová pokožka a lesklé vlasy jsou jedním z nejnepříjemnějších problémů, které trápí většinu žen. Nejlepší složkou pro křoviny, která vám ušetří od přebytečného tuku na hlavě, je modrá hlína. Vzhledem k tomu, že se jedná o vynikající absorpční prostředek, který také účinně odstraňuje různé druhy znečištění. Pro přípravu čistícího prostředku je nutné promíchat silný cukr nebo medový sirup s modrou hlínou. K výsledné hmotnosti můžete přidat esenciální oleje.

Spolu s jílem, ovocné kyseliny a jablečný ocet se potýkají s přebytkem tuku na vlasech. Proto můžete doma smíchat několik lžic jakékoli přírodní složky (ať už citronové šťávy nebo jablečného octa) s lžičkou soli a cukru. Připravte peelingový krém, který vydrží několik minut, poté otestujte na kůži ruky. A teprve poté, co je možné provést všechny dokončené manipulace.

Do této kategorie patří také křoviny z rakytníku, který normalizuje práci mazových žláz, odstraňuje lupy a podporuje růst nových vlasů. Chcete-li vařit, je třeba sekat několik bobulí a smíchat s medem, solí a zakysanou smetanou. Výsledná hmota v kruhovém pohybu by měla být aplikována na pokožku hlavy. Po 5 minutách můžete suspenzi odstranit vodou a šamponem.

Velmi účinný v boji proti selhání mazových žláz hlavy - soda. Připravit křoviny sody není těžké. To bude vyžadovat lžičku sody, lžíce cukru a nějaké citronové šťávy. Takovou směs je třeba udržet na hlavě krátkou dobu - 2-3 minuty bude stačit. Je nutné důkladně opláchnout křovinořez a nejlépe to udělat s běžným mýdlem.

Pro citlivé

Ne všechny dívky se mohou pochlubit svěžími vlasy a výjimečně zdravou pokožkou hlavy. Mnoho dívek trpí příliš citlivou pokožkou a navíc mají zcela zdravé vlasové folikuly.A oni, stejně jako majitelé, mastná nebo normální kůže, někdy potřebují loupání, ale ten, který nezpůsobuje podráždění a nezanechává stopy. V tomto případě lze křoviny připravit z velmi jemných složek, mezi které patří cukr, kefír, jogurt a zakysaná smetana.

Pro suché

Suchá pokožka hlavy vyžaduje zvláštní péči. Je nutné ji neustále zvlhčovat a doplňovat různými mikroprvky a látkami. Pro takovéto kůže se nedoporučuje drhnout. Jako výjimku však můžete vytvořit velmi jemnou masku lžíce medu, cukru a určitého množství krému. Takový peeling bude jemně čistit pokožku hlavy, stejně jako je užitečné látky a zvlhčují to co nejvíce. Můžete ho držet déle než 15 minut.

Další recept na velmi pečlivou drhnoucí masku tvoří cukr a drcené listy aloe. Tato volba má vynikající uklidňující a hydratační účinek. Po vystavení aloe šťávě, vlasy se stává více poslušný a získat přirozený lesk.

Pro všechny typy

Pokud máte zdravé a normální vlasy a kůži, pak vám naprosto vyhovuje jakákoliv kompozice. Nejoblíbenější v této kategorii je káva drhnout. Uvař to snadno. Zde jsou některé recepty:

 1. S oleji (sekat hrst kávových zrn, nalijte kávový prášek s malým množstvím lopuchu nebo ricinového oleje, smíchejte);
 2. Se skořicí (Smíchejte 2 čajové lžičky mleté ​​soli s porcí kávové směsi a špetkou skořicového prášku);
 3. Se žloutkem (důkladně promíchejte kávovník ze dvou šálků s jedním žloutkem, lžící medu a několika kapkami citronové šťávy).

Bez ohledu na to, jak podivná je myšlenka praní pokožky hlavy, je stále populární a účinná. Existuje mnoho receptů, ale vždy můžete vymyslet něco vlastního. Proto není nutné kupovat drahé výrobky, protože s pomocí výrobků dostupných doma můžete připravit peelingovou směs pro jakoukoliv pokožku hlavy.

Profesionální nástroje

Nicméně obtížné by bylo připravit křoviny pro pokožku hlavy doma, mnoho žen dává přednost nakupování. Zde jsou ty nejoblíbenější:

 1. Šampon Thalasso Scrub Collistar. Hlavní vlastnosti produktu: prevence vypadávání vlasů, čištění a stimulace růstu vlasových folikulů. Doporučuje se pro všechny typy pleti, ale nejlépe se hodí pro citlivou pokožku.
 2. Lebel Cool Orange Scalp kondicionér. Ideální pro čištění pokožky hlavy pro mastnou i suchou pokožku. Obsahuje četné oleje a bambusový kořenový extrakt. Má velmi příjemnou vůni.
 3. Estel otium Unique se etabloval jako kvalitní tonikum a peeling na lupiny u jedné osoby.
 4. Kaaral Purify Scrub je dostatečně pevný nástroj, který nevyhovuje každému. Nedoporučuje se pro osoby s tenkou a velmi citlivou pokožkou.
 5. Matrix Biolage Scalpsync. Odlupující se lék, který vyhovuje naprosto každému.
 6. Čistící peeling Kapous pracuje co nejefektivněji. Skládá se z takových přírodních složek, jako je extrakt kopřivy a lopuch.
 7. Kiehls head scrub zahrnuje tepelný planktonový extrakt, mentol, rozmarýnový olej, mentol, meruňková jádra a orgánové skořápky. Tato bohatá směs účinně čistí a vyživuje pokožku hlavy. Nepoužívejte nástroj déle než 2x týdně.
 8. Šampon Davines má díky speciálnímu složení detoxikační vlastnost.
10 foto

Zde je poměrně velký seznam. Ve skutečnosti, tyto nástroje ještě více, protože mnoho kosmetických firem vyrábět podobné prostředky pro péči o pokožku hlavy.

Recenze

Použití křoviny pro pokožku hlavy nezanechává žádnou ženu lhostejnou. Nezáleží na tom, kdo je výrobcem čisticí hmoty, protože každý nástroj funguje efektivně, včetně křoviny, které se provádí doma.Ti, kteří používají tuto kosmetiku pravidelně a podle všech pravidel, si všimnou kvalitativního a vizuálního zlepšení stavu vlasů. Zde je jen malý seznam toho, co je pro skalp cenováno:

 • Odstranění lupů;
 • Stimulace růstu vlasů;
 • Zpomalení;
 • Vzhled brilantnosti;
 • Zvýšení objemu;
 • Zjemněte a obnovte vlasy.

Tento velký seznam pozitivních bodů, založený na zpětné vazbě od skutečných žen, přirozeně přispívá k rostoucí popularitě kosmetického postupu pro péči o vlasy na bázi křoviny.

Následující video říká, jak používat křoví pro pokožku hlavy.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky