Tyrkysové náušnice

Tyrkysové náušnice

Příslušenství zdobené tyrkysem je velmi oblíbené u žen všech věkových kategorií. Tyrkysová láká ženskou pozornost díky své poměrně jasné neobvyklé barvě, kterou lze nazvat vzácnou, protože ji lze zřídka vidět jak v přírodě, tak v okolí.

Barva tohoto skvostu je kombinací modré a odstíny zelené, a vzhledem k převaze první nebo druhé barvy se stín kamene může výrazně lišit. Měď ovlivňuje převahu modré barvy v tomto minerálu a tento kámen získává své zelené odstíny díky působení železa.

Ze všech šperků s tímto krásným drahokamem, nejoblíbenější jsou zlaté náušnice s tyrkysovou. To je dáno tím, že takový drahý kov jako zlato je stejně zářivý jako tyrkysový, a proto spolu tvoří neodolatelný soubor.

Obvykle tyrkysové zlaté náušnice jsou zdobeny takzvanou "kostkou" tyrkysovou, která dostala svůj název díky vysoké hustotě tohoto kamene. Tyrkysová s póry se prakticky nepoužívá ve zlatě, protože se označuje jako materiál druhé třídy, vhodnější pro výrobu korálků nebo například vlásenek.

Náušnice s tyrkysem mohou působit jako talisman jejich majitele, říkají, že mohou mít i magické vlastnosti. Slovo "tyrkysová" je historiky interpretováno jako "kámen štěstí".

To je věřil, že všechny nádherné pocity svého pána tento nádherný kámen prochází sám, to je věřil, že on může dokonce růst, když jeho majitel upadne do deprese nebo se cítí špatně. Proto, takové šperky, jako náušnice s tyrkysovou, má okouzlující vlastnosti a mimořádnou krásu.

Zlato

Dříve, kombinace zlata s takovým kamenem jako tyrkysová nebyla použita, protože se věřilo, že tyrkysový kámen může ztratit svou eleganci a lesk na pozadí tohoto drahého kovu, ale nyní je tento soubor téměř neoddělitelný a nenahraditelný.

Obvykle jsou drahé drahokamové kameny používány striktně ve správné formě, jako je kulička nebo cabochon. Tyrkysové kameny, jejichž tvar je méně ideální, se nejčastěji používají pro výrobu šperků, jejichž cena je mnohem nižší. Nyní je zde obrovské množství modelů zlatých náušnic s tyrkysovou.

Nejelegantnější takové náušnice jsou šperky, zdobené velkým kamenem, orámované velkým zlatým držákem a dalšími držáky, zlatými nohami. V takovém modelu jsou používány ideální velké kameny s velmi hustou strukturou, protože zde hraje kámen důležitější roli než rámování zlata.

Další variantou takového módního doplňku je kámen s pevným pevným zlatým opevněním, který je nezbytný pro spolehlivou fixaci drahokamu v klenotnické hraně, která ho obklopuje po celém obvodu. V tomto modelu jsou použity tyrkysové kameny plochého tvaru. Neméně populární jsou visící náušnice s tyrkysovými nebo zlatými náušnicemi ve tvaru kapiček. Takové doplňky jsou také prezentovány v menším měřítku, například náušnice modelu zvané cvočky, které mají zpravidla velmi neobvyklý tvar (květ, srdce nebo motýl) a jsou zdobeny tyrkysovým oblázkem nebo několika různými drahými kameny.

Modré tyrkysové šperky jsou drahé, takže se často používají k výrobě náušnic s tyrkysovou. Minerály této barvy jsou extrahovány z největších hlubin Íránu a Arizony.Pro výrobu některých náušnic se používají tyrkysové kameny s arachnoidním vzorem, který příroda sama vytváří na tomto minerálu. Náušnice s kamenem takové neobvyklé a vzácné barvy mají velkou hodnotu, protože nikde jinde nenajdete druhé přesně stejné náušnice, protože každý kámen má individuální jedinečný vzor.

Takové příslušenství bude vynikajícím dárkem pro každou ženu, protože díky své silné energii může vštěpovat důvěru sama sobě a samozřejmě nebude bez povšimnutí. Kromě toho, kámen v takovém ornamentu v různých úhlech dopadu světla nebo pod různým osvětlením může změnit odstíny jeho barvy, což je velmi překvapivé a krásné. Zlatý okraj přispívá k odhalení pravého odstínu této oblázky, pomáhá zdůraznit krásu jejích odstínů. Takový minerál v náušnicích nejen dokonale kombinuje s jinými šperky, ale také jim dodává zvláštní brilanci a luxus k celému příslušenství.

Moderní ženy módy často používají zlaté náušnice s tyrkysovým doplňkem jejich stylového vzhledu. Takové příslušenství mu dodává kouzlo díky brilanci zlata a originálním změnám barev. Náušnice s tyrkysem jsou velmi univerzální, hodí se téměř k jakémukoliv obrazu, a to každý den i večer. Navíc přidávají svému majiteli zvláštní luxus a šarm.

Náušnice, zdobené tyrkysovou, dokonale zapadají do prvků oděvu modré, modré odstíny, pomohou zdůraznit hloubku těchto barev. Ale toto není povinné pravidlo, protože tyto náušnice jsou ideální pro mnoho dalších barev a jistě se stanou vrcholem vašeho módního obrazu.

Stříbro

Neméně populární mezi fair sex jsou stříbrné náušnice s tyrkysovou vložkou. To je způsobeno tím, že vypadají velmi krásně a působivě, navzdory nižší ceně ve srovnání s podobnými zlatými šperky. Toto příslušenství vyžaduje kombinaci šedé (nebo spíše jejího odstínu stříbra) a modré barvy, ale tyto dvě barvy jsou barvy oblohy, jejich duet symbolizuje harmonii a klid, pomáhá člověku sloučit se světem kolem něj, přírodou.

Samozřejmě, že klenotníci a designéři vědí o této nádherné kombinaci, a dělají to velmi krásně v dámské šperky. Předpokládá se, že šperky ve stříbře s tyrkysem jsou nejvhodnější pro ženy s modrýma očima, protože je to kombinace stříbra a tyrkysové, která zdůrazňuje modré oči, zdůrazňuje jejich odstín a umožňuje jim svítit ještě jasněji. Díky tomu se obraz stává živějším a výraznějším.

Ale tyrkysová může také zdůraznit hloubku zelené barvy očí, protože tento kámen má často nazelenalý odstín.

Proto se na tento doplněk rozhodně musí dívat krásy s zelenýma očima, musí jim čelit.

Stříbrné a tyrkysové náušnice ztělesňují množství nebeských odstínů: od ponuré nebeské šedé až po jasnou a nasycenou modrou. Klenotníci a designéři vymýšlí mnoho zajímavých řešení: kombinují různé tvary a barvy a každý kus je jedinečný a vůbec ne jako ostatní. Avantgardní modely jsou nejoblíbenější mezi ženami, ale stříbrné náušnice s tyrkysem mohou mít zcela odlišné tvary: mohou být jako prstencové náušnice nebo malé náušnice zdobené úhledným tyrkysovým oblázkem.

Některé modely se vyznačují přítomností velkého přírodního kamene, který zastíní i vzácný kov s jeho krásou, a některé modely naopak odlišují prolamované propletení stříbrných řetízků a zajímavých linií a jsou zdobeny malým oblázkovým tyrkysovým nebo několika takovými kameny.

Klasická verze - náušnice na anglickém zámku s oblázkem na noze malé velikosti.Stříbrné náušnice s tyrkysem často doplňují krásné šumivé oblázky s kubickými zirkony nebo vzácně diamanty, protože tato kombinace vám umožní vyladit šperky novými barvami.

Velké náušnice s tyrkysem jsou ideální pro večerní šaty, obvykle tato elegantní verze má tvar oválu, diamantu nebo kruhu s poměrně velkým kamenem. Moderní a stylová varianta - stříbro protíná krásné a jasné pruhy kamenů, které obecně tvoří komplexní geometrický tvar. Toto módní řešení je mladistvé a je ideální pro každodenní styl i pro publikaci. Takový zajímavý doplněk nepochybně přitáhne pozornost a stane se módním akcentem vašeho obrazu.

Stříbrné náušnice s tyrkysem zůstávají vždy módní, protože ztělesňují stejnou klasiku a jsou znakem ženskosti. Jsou univerzální a pokud je doplníte o další dekorace s tyrkysovou, váš vzhled bude luxusní a jedinečný.

Zvolte typ osoby

Náušnice s tyrkysem budou vyhovovat naprosto každé dívce nebo ženě, bez ohledu na její barvu pleti, věk, tvar obličeje a další rysy každého z nich. Aby však byl váš obraz neodolatelný a dokonalý, můžete použít několik pravidel pro výběr náušnic s tyrkysovou, v závislosti na tvaru obličeje.

Ženy s podlouhlou tváří stylistů se doporučuje dát přednost prodloužené úzké-tvaru náušnice, které jsou zdobeny těmito drahými kameny velké velikosti a mají jasně bohaté barvy. Dívky, které mají mírně trojúhelníkový tvar obličeje, by neměly kupovat náušnice s tyrkysovým tvarem, které mají tvar pravidelných geometrických tvarů. Tyto ženy jsou lepší, když dávají přednost delšímu příslušenství, zdobenému jasnými tyrkysovými oblázky.

Pro ženy s kulatým tvarem obličeje je lepší nekupovat kulaté náušnice nebo kulaté náušnice. Naopak by měly upřednostňovat takové příslušenství, které má geometrický tvar nebo kámen ve tvaru trojúhelníku, čtverec.

Při výběru náušnic s tyrkysovou barvou berte v úvahu skutečnost, že je lepší zvolit náušnice s jasnějším kamenem pro ženy s tmavýma očima, světlejší barva očí, méně nasycená barva kamene by měla být upřednostňována. Pro dívky s červenými vlasy a zelenookými krásami budou náušnice s tyrkysovým mořem-zeleným odstínem dokonale vyhovovat a tento minerál může být orámován jakýmkoliv kovem, pokud je jeho barva co nejsycenější. Pro majitele s hnědýma očima je vhodnější zelenavý subtón dávat přednost tyrkysové barvě se zeleným odstínem, který dodá vašim očím zář a hravou jiskru. Pro dívky s jasnýma očima, náušnice s poměrně vzácným kamenem - bílá tyrkysová, která bude vypadat úžasně v rámečku ve věku stříbra, jsou perfektní.

Péče

Pokud tuto krásnou výzdobu neposkytujete s náležitou péčí, může rychle ztratit svůj elegantní vzhled a tyrkysová ztratí svůj lesk. Náušnice s tímto krásným kamenem mohou být zkaženy častým kontaktem s vodou, teplotními změnami a vystavením silnějším kamenům a kovům. Tyto náušnice se nedoporučují vkládat do jedné krabice nebo krabice s diamanty.

Je nutné otírat dekorace tak často, jak je to jen možné vlhkým měkkým hadříkem namočeným v mýdlové vodě. Zabraňte kontaktu vašeho příslušenství s kovovými povrchy a chráňte náušnice před tyrkysovým přímým slunečním zářením.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky