Náušnice s opálem

Náušnice s opálem

Naši předkové měli sklon považovat tyto polodrahokamy za "klamné naděje". Náušnice s opálem byly přisuzovány, že ovlivňují osobu, která je nosí, posilující některý z jeho sklonů, záslužných i destruktivních. Někdo takové šperky chráněné před rozmarem a neřestí, a někdo proti - tlačil do propasti zakázaných potěšení a pokušení.

Možná je to z těchto důvodů, že jihoameričtí náboženští představitelé rádi dekorují své atributy opálem a elegantní evropští kurtizáni rádi nosí náušnice s opálem? Předpokladem mystiky by žena, která si vybere náušnice s opálem, měla mít jistotu v cílech, neměla by být rozptýlena ve svých aspiracích, protože jinak by jí na ní mohla hrát krutý vtip.

Vlastnosti

Modrý opál, jinak nazvaný harlequin, a je považován za jeden z druhů křemene. Tyto vícebarevné krystaly mají svůj osobitý rys - některé kameny obsahují od 30% do 35% vody. Ale hodnota šperků těchto náušnic je v jejich barvách duhy.

Tento efekt se nazývá opalescence, která je rozdělena do tří typů: pevné, mozaikové a zonální. Náušnice s opálem jsou působivé, kámen může být červený, mléčně bledý, modravý, zelený, žlutý a fialový. Nejcennější z těchto náušnic jsou ty, které mají minerály s jasně zeleným okrajem a tmavě červeným středem.

Dokonce zářit takové náušnice různými způsoby. Někteří mohou jiskřit jako sklo, jiní - s více perleťovým odstínem kamene, a někteří - jako by byli zcela transparentní.

Typy kamene

Pro výrobu náušnic jsou nejvhodnější tyto minerály:

  • bílý opál - tento kámen má průsvitnou strukturu, která dává světle modrý odstín;
  • opální černá jsou tmavé krystaly, ve kterých se hádají modré, fialové, bordové, zelené nebo načervenalé odlesky;
  • požární opál je žlutý nebo červený minerál s odrazy charakteristickými pro něj v podobě ohnivých jisker;
  • královský opál má vzor srovnatelný s mnohobarevnou mozaikou nebo jasnými barvami duhy;
  • opal jizarol má načervenalý odstín s bezbarvou nebo modrou záře;
  • Lehos opál je zelený kámen s nazelenalým zářením.

O magických vlastnostech

Náušnice s opálem jsou často vyrobeny ze stříbra, protože krása a jedinečnost tohoto kamene je tak jasná, že zastíní všechny hrany. Majitel takových náušnic by si měl být vědom svých zázračných vlastností: mohou se vyléčit ze srdečních chorob a infekčních chorob (dokonce i z moru) - mnoho chorob obchází ty, kteří nosí opálové šperky.

Amulet s opálem ve stříbře, nasazený na krk, pomáhal ženám v práci, aby měli dítě bezpečně, a starověký lékařský systém Ayurvéda viděl v opálu, orámovaný stříbrem, léčení pro ty lidi, kteří mají problémy s páteří - museli nosit takový náramek nebo prsten na pravé ruce.

Ten, kdo věří v kouzlo minerálů, považuje opál za dostatečně silnou obranu schopnou chránit nositele před mnoha neštěstí. Patří mezi ně epidemie, požáry, úder blesku a všechny druhy zločinců.

Náušnice s bílým minerálem mají schopnost posílit spiritualitu člověka, dát mu stav míru a dokonalé harmonie ve vztahu ke světu. A náušnice s načervenalým minerálem pomohou v jiném - budou rozvíjet schopnosti lidí s nějakým talentem nebo darem. Taková ozdoba je vhodná pro zpěváka, umělce nebo poetku.

Tam jsou země, kde šperky s opálem, orámované ve stříbře, je předložena nevěsta a ženich - to je věřil, že to bude nová rodina šťastná.

Podle astrologů, ti, kteří padli, aby se narodili Pisces a Scorpios podle znamení zvěrokruhu, pokud nosí náušnice z opálu, budou vždy schopni předvídat nebezpečí, které je ohrožuje. Koneckonců, tento minerál je jejich talisman.

Lékaři, kteří se uchylují k léčbě pacientů s použitím kamenů (lithoterapeutů), si jsou jisti, že opál pomáhá při léčbě jakéhokoli nervového onemocnění. Žena, která se rozhodla ozdobit náušnice nazelenalým opálem, nebude nikdy náchylná k depresím a poruchám spánku. Dokonce i když jen tahá za náušnice, pak ze stresující situace brzy nebude žádná stopa.

Kdy může ublížit

Podle mystiků je třeba být velmi opatrní, pokud jde o náušnice s hanbou slabé dívky. To se pro ni může ukázat jako špatné následky, protože pokud má sklon k neřestím, tyto vlastnosti budou jen silnější a nebudou dobré.

Samozřejmě lze argumentovat, že toto je fikce mystiků a náušnice mohou nějakým způsobem ovlivnit živou osobu pouze v jejich představivosti. Předpokládejme však, že takový ornament, jako náušnice s opálem, a magické vlastnosti nejsou nutné, jsou tak fascinováni svou krásou a přitažlivostí. A žádná žena jí nikdy neodmítne dát takové náušnice.

O padělcích

Měli bychom mít na paměti, že dnes, kupujete náušnice a doufáte v magické vlastnosti opálu, můžete snadno zakoupit falešný ve formě talíře z tohoto minerálu, lepené na obsidián nebo onyx. Tyto náušnice jsou obvykle orámovány v nízkoúrovňovém stříbře a jejich cena je nízká, což by mělo sloužit jako signál pro upozornění.

Přírodní kámen může být také nahrazen opaleskujícím sklem nebo minerály syntetického původu. Musíte být schopni rozlišit falešný od originálu. Za prvé, záře na falešné bude roztříštěná a bude mít jasnou hranu. Falešný nenechá paprsek projít kamenem a bude zakalený a neprůhledný, se špinavými a prašnými inkluzemi. A tyto náušnice s opálem, které na ně padaly, se rozsvítily pod ním.

Falešné kameny jsou obvykle velmi jasné, a to je pochopitelné, protože jsou tónované, a zbarvení na nich obvykle vypadá nerovnoměrně. Náušnice by měly být dobře prozkoumány, a pokud jsou zjištěny skvrny nesrozumitelného odstínu a heterogenity opálové barvy, je lepší odložit nákup.

Jak si vybrat

Pokud je stříbrný prsten s opálem vybrán profesionálně, pak bude ozdobit ženu jakéhokoliv věku - mladou krásu i dámu zralých let. Tmavovlasé brunetky zapadají do lehkých náušnic. Nejlepší volbou zde může být opál bílé barvy, díky kterému budete vypadat trochu romanticky a rafinovaně.

Pro blondýnky by měla být volba jasnější, s barvami, které jiskří jako duha. Mozaikové hry na náušnici učiní obraz takové dívky hravou a bezstarostnou.

Navzdory tomu, že opál je tak jasný, lze jej dokonale kombinovat s přítomností jiných polodrahokamů na náušnici as jakýmkoliv ráfkem, včetně zlata. A protože výběr náušnic hodně záleží, vše bude záviset na vaší chuti a stylu. Tyto náušnice jsou vhodné nejen pro slavnostní obřad, ale i v každodenním životě.

Opál lze nazvat kámen velmi rozmarný, s křehkou strukturou. Pro takové náušnice potřebujete správnou péči, jinak ztratí svou přirozenou záři. V tomto ohledu je nutné dodržovat jednoduchá pravidla.

Správné skladování a péče

Neukládejte náušnice s opálem v krabici se zbytkem šperků - jistě se budou třít a poškrábat. Postarejte se o samostatnou krabici pro vaše náušnice - takže ušetříte stříbro před ztmavnutím.

Než začnete používat make-up nebo parfémy, je lepší odstranit náušnice, protože tento minerál je schopen absorbovat vlhkost, nemluvě o chemické složky jakékoli kosmetiky.Nebude jim trpět jen kámen, ale i stříbrný lem. Můžete také plavat pouze tehdy, když jsou všechny dekorace odstraněny.

Čas od času budou vaše náušnice vyžadovat čištění. Můžete to udělat s měkkým kartáčkem na zuby a mýdlovým roztokem, jen se snažte udržet kámen neporušený.

Jak vrátit výrobek do původní krásy

Čas neukládá stříbrné náušnice a rostou tupě, i když jste se svými šperky vždy pečlivě zacházeli. Nikde se nedostanou pryč od mikro škrábanců a od toho, že v místech, kde se během čištění nedostanete, se stále hromadí nečistoty.

Co jiného lze udělat - obrátit se na služby profesionálního klenotníka. Dílna má schopnost dávat náušnicím nedotčený vzhled a na kameni, díky repolici, nezůstanou žádné škrábance.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky