Náušnice ze safíru

Náušnice ze safíru

Náušnice se safíry - to je vynikající šperky, které jsou populární již několik století. Lehké a elegantní náušnice milují dívky a ženy různého věku. Podívejme se, co dělá spravedlivý sex obdivovat tyto modré oblázky, a jaké modely náušnic jsou nyní v módě.

Historie safírů

I ve starověku byl tento kámen považován za jeden z nejvýznamnějších a nejcennějších. Nebesky modrá barva safíru obdivovala i ty nejnáročnější krásy. Kromě toho po dlouhou dobu přisuzovali různé mystické vlastnosti. Starověcí Židé věřili, že safírové šperky symbolizují moudrost. Dokonce i král Solomon měl na sobě signální prsten se safíry.

Pro rámování tohoto vzácného materiálu byly použity výhradně drahé materiály, které jsou vhodné pro tuto kombinaci. Od starověku, zlato a platina byly považovány za nejušlechtilejší kovy. Jako výsledek, dekorace byly opravdu hodné zdobení moudrých vládců. Kombinace těchto materiálů s rafinovanými safíry je dodnes populární, ale je již považována za mnohem dostupnější.

Během panování králů, mnoho význačných osob bylo také lhostejné k safírovým šperkům. Drahé prsteny, náhrdelníky a náušnice s těmito nádhernými a tajemnými kamínky vypadaly luxusně a zdůrazňovaly stav. Od té doby, šperky se safíry neztratil význam, ale jen stal se více obyčejný.

Jak si vybrat

Náušnice, doplněné nádhernými nebesky modrými oblázky, vypadají luxusně, ale zároveň i cena. Nákup takových šperků by měl být promyšlen tak, aby vaše peníze nebyly zbytečné. Pokud si koupíte kvalitní náušnice se safíry, pak takový nákup lze nazvat dobrou investicí. Kromě toho budou tyto náušnice vždy skvělý dárek pro všechny znalce šperků, bez ohledu na její věk a sociální postavení.

Sapphire náušnice jsou šperk, který je stejně vhodný pro mladé dívky a zralé ženy. Hlavní je zde vybrat správný tvar a kov, hraničící s drahokamy. V závislosti na tvaru a stylu těchto náušnic lze nosit v každodenním životě, a to iv rámci oficiálního oblečení.

Při nákupu náušnic musíte věnovat pozornost situacím, ve kterých je budete nosit. Čisté a malé náušnice jsou nejlepší pro každodenní nošení. Nezpůsobují nepohodlí a nelepí se na oblečení. Kromě toho, tyto doplňky vypadají stejně dobře s večerní šaty a ležérní oblečení.

Pro speciální příležitosti si můžete bezpečně vybrat světlé náušnice s volumetrickými safíry. Tvar kamene, v závislosti na vašich preferencích, může být buď klasický nebo neobvyklý. Mezi romantické povahy jsou oblíbené například náušnice, doplněné safíry ve formě odměrných srdcí. Najdete zde dražší náušnice nebo masivní kroužky zdobené několika barevnými kameny najednou. To vše působí velmi působivě, zejména v kombinaci s luxusními večerními šaty.

Výběr šperků, doplněný safírem, měli byste vzít v úvahu vlastnosti svého vzhledu. První příslušenství s tmavě modrými kameny se nejlépe hodí pro dívky s blond vlasy a modrýma očima. Vzhled náušnic se safírem dokonale podtržený.Nicméně, tmavé vlasy dívky by neměly opustit takové šperky - s tmavými vlasy, modré kameny také dobře mísí. V tomto případě dává kombinace tmavého tónu vlasů a nebeské barvy kamenů obraz tajemství, které je také přínosem pro dívky.

Důležitou roli při výběru náušnic je velikost ušního lalůčku. Čím menší je, tím menší by měla být dekorace. Koneckonců, na malé ucho, masivní náušnice nevypadají velmi dobře, a způsobují nepohodlí s jejich váhou.

Je zajímavé, že volba náušnic bere v úvahu růst dívky. Takže, pokud nejste příliš vysoký, je lepší zvolit čisté karafiáty nebo prsteny, zdobené safíry. Ale vysoké dámy mohou snadno vyzvednout náušnice s přívěšky. Pod takovými náušnicemi stylisté doporučují vyzvednout šaty s otevřeným krkem a rameny, pokud to umožňuje oblékání a rysy vaší postavy. Je žádoucí dát vlasy do vysokého účesu tak, aby se za takovými luxusními náušnicemi neskrývaly.

Jak odlišit originál od falešného

Vzhledem k tomu, šperky vyrobené z drahých kovů, doplněné přírodními safíry, jsou poměrně drahé, pak je nákup, chcete mít nějaký druh záruky, že dostanete původní, ne levné falešné. Opravdu, protože vysoké náklady na takové náušnice, mnoho podvodníci dávají imitace bižuterie pro přírodní náušnice se safírem.

Za prvé, nezapomeňte, že výrobky s přírodním safírem musí mít cestovní pas. A na povrchu kovu by měl být vzorek. Kromě toho si kupujete náušnice v klenotnickém salonu nebo si je objednáte od velitele, vždy máte právo požádat o doklady potvrzující právo prodávat šperky.

Můžete se také pokusit určit přirozenost kamene svým vzhledem. Přírodní safír by měl být jistě jednotnou barvou. Tradiční zafírová barva je modrá, ale také jí přináší možnosti, jako je černá a bílá. Bez ohledu na barvu však musí být hvězdný safír čistý, hladký a bez škrábanců a vad.

Vlastnosti modelů

Na safírové odstíny by se mělo mluvit samostatně. Pokud dekorace s tradičními modrými kameny nejsou pro vás vhodné, můžete si vždy vybrat jiný odstín. Všechny odstíny jsou navíc přirozené a nacházejí se v přírodě.

Obvyklá modrá barva safíru se získává díky tomu, že titan a železo jsou přítomny v jeho složení. Existují však také bohaté, téměř černé safíry, stejně jako oblázky, prakticky bez barvy. Tam jsou docela neobvyklé odstíny - zelená, žlutá nebo růžová. Mnoho lidí si tyto barevné safíry zaměňuje s jinými drahými kameny, ale skutečný odborník okamžitě určí, jaký druh kamene je a kolik to stojí. Všechny tyto neobvyklé druhy safírů se nazývají jedním termínem „fantazie“.

Pro vytvoření příslušenství se používají všechny typy safírů, od klasické modré až po barvu. Ale je to nejběžnější modrý kámen. To jde dobře s diamanty, topazes a granáty. Zvláště pokud mluvíme o klasickém safíru, který rozhodně nebude ztracen na pozadí jiných drahokamů nebo polodrahokamů.

Rám takového rafinovaného kamene je obvykle také ušlechtilý. Nejzřejmější volbou kovu je zlato. Ačkoli nejlepší způsob, jak všechny krásy tohoto kamene odhalit lehké kovy - bílé zlato nebo platina. Mladé dívky si také často vybírají stříbro-zarámované náušnice, které jsou levnější a nevypadají tak náročně.

Jedním z hlavních rysů náušnic se safíry - perfektně doplní jakýkoliv letní outfit. To lze vysvětlit tím, že když světlo dopadne na kámen, svítí obzvláště krásně. Ano, a lehké letní šaty nebo šaty, jako jsou doplňky, se hodí velmi dobře.

Mnoho dívek obdaruje safírové náušnice také mystickými rysy.Má se za to, že takové náušnice jsou tak dobré, jak je to jen možné pro ty, jejichž znamení je Panna, Vodnář nebo Váhy. Pomáhá jim zvýšit intuici a sebevědomí.

Diamantové náušnice ze safíru

Každá dívka ocení jemné náušnice, zdobené kombinací safírů s diamanty. Karafiáty nebo přívěsky doplněné takovými kameny vypadají zvláště impozantně a jsou vhodné pro vytvoření obrazu skutečné dámy.

K dnešnímu dni není přesně známo, kdo přišel s myšlenkou spojit tyto dva drahokamy v jednom produktu. Ale v každém případě tato kombinace vypadá neuvěřitelně. Světlý lesk diamantů zvláštním způsobem zdůrazňuje krásu a hloubku safíru, což činí šperky ještě luxusnějším a dokonce fascinujícím.

Je třeba poznamenat, že představivost klenotníků je téměř neomezená - tyto kameny kombinují mezi sebou mnoha různými způsoby. Kameny mohou být různých velikostí a tvarů. Nejjednodušší možností jsou náušnice se safíry obklopené rozptylem malých diamantů. Může se však jednat o opačnou situaci, kdy velký diamant je orámován malými safíry, připomínajícími malé kapky vody.

Zlato

Kombinace diamantů a safírů ve zlatě vypadá draho a luxusně. Takové doplňky jsou zpravidla vybírány ženami věku, aby zdůraznily své postavení ve společnosti a ostatním prokázaly svou bezvadnou chuť.

Takové doplňky jsou skutečnými pracemi moderního šperkařského umění, ve kterém se stydíte, že se neúčastníte žádné oslavy. I když na vás nejsou žádné ozdoby, bude obraz již luxusní.

Stříbro

Mladší dívky se mohou rozhodnout pro náušnice, ve kterých se stříbro kombinuje se safíry. Tato kombinace není o nic méně estetická. Zřejmá výhoda stříbrných náušnic - jsou levnější. To je jen další důvod jejich popularity u mladých dívek.

Péče

Aby vaše oblíbené dekorace neztmavily a časem neztratily svou přitažlivost, musíte se o ně řádně starat.

Obecně platí, že safíry jsou považovány za velmi trvanlivé. Tento kámen je druhý pro sílu po diamantu. Proto budou tyto náušnice dlouho zachovávat svůj původní vzhled. A při odchodu je velmi těžké jej poškodit, takže ho můžete bezpečně vyčistit.

Čisté výrobky z drahých kovů, doplněné safíry, mohou být nejjednodušším mýdlovým roztokem. K tomu stačí ponořit náušnice do takového roztoku na hodinu. Pokud je znečištění obzvláště těžké, ponechejte náušnice ve vodě přes noc. Určitě to neublíží dekorace.

Dalším způsobem čištění silně znečištěných náušnic je přidání několika kapek amoniaku do mýdlového roztoku. To zvýší účinek čištění. Použití čisticích prostředků s abrazivními prvky pro radikální odstranění nečistot se však nedoporučuje. Navzdory síle safírového povrchu může taková kapalina ještě poškodit.

Po vyjmutí dekorace z mýdlové vody jej opláchněte pod teplou tekoucí vodou a poté je otřete do sucha. Chcete-li, aby šperky vypadaly jako nové, můžete navíc procházet místy kamenné fixace vatovým tamponem namočeným v tekutém amoniaku. To pomůže odstranit nečistoty z těžko přístupných míst.

Pokud vám nápad s mýdlovým roztokem způsobí pochybnosti, je lepší kontaktovat klenotnický salon, kde vám budou doporučeny speciální čisticí prostředky pro čištění šperků. Nejsou příliš drahé a vždy dobře fungují, aniž by to zkazilo vzhled vašich oblíbených šperků.

Nicméně, pokud si řádně uložíte náušnice se safíry, budou stěží potřebovat takové důkladné čištění. V ideálním případě by místo, kde leží vaše šperky, mělo být tmavé a suché. Je nepřijatelné, že náušnice jsou neustále pod vlivem spáleného slunečního světla.Pokud máte příležitost, náušnice se safírem se nejlépe skládají v krabici se speciálními přihrádkami.

Prodloužit životnost náušnic se safírem pomůže a jednoduché pochopení, kdy je lepší je odstranit. Aby nedošlo ke zkažení vzhledu vašeho oblíbeného příslušenství, je lepší odstranit náušnice při mytí vlasů, použitím různých masek na vlasy, stylingových výrobků a tak dále. Různé pečovatelské produkty mohou dobře zanechat patinu na povrchu kamene, ze které se později bude těžké zbavit.

Náušnice se safíry jsou luxusní šperky, které budou vyhovovat téměř každé dívce. Dáváš svým miláčkům nádherné náušnice s nebesky modrým oblázkem, vyhraješ jí srdce a učiníš dámu srdce ještě přitažlivější.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky