Luxusní náušnice Topaz

Luxusní náušnice Topaz

Vlastnosti a výhody

Ze všech polodrahokamů, snad jen topaz se může pochlubit schopností podobat se většině drahokamů a polodrahokamů, jako je diamant, safír, smaragd, rubín, akvamarín, granát, citrín atd.

Paleta barev topazu téměř zachycuje celé spektrum od průhledné bílé po fialovou. Ale nejběžnější minerály jsou modré a bezbarvé.

Topaz se také vyznačuje svou tvrdostí, v tomto je druhý na diamantu a korundu, tato kvalita pomáhá odlišit přírodní kámen od padělků.

Tato tvrdost a průhlednost se staly důvodem, že jeden z jmen topazu byl „sibiřský diamant“ a dokonce vedl k incidentům, kdy se slavný diamant v portugalské koruně ukázal jako topaz.

Historie topazu začíná ve starověku. V Egyptě byli přesvědčeni, že boh Slunce Ra jim dal topaz, vytvořil kámen s zářící záře, a proto má neuvěřitelnou sílu, je mocným amuletem a zachraňuje svého pána před nebezpečím.

Obecně lze říci, že topazu připisuje mnoho mystických a léčivých vlastností.

Jeho vzhled má samozřejmě svou vlastní legendu, podle které byl kámen nalezen piráty. Ztratili svůj kurz, dlouho putovali do moře, ale podařilo se jim dosáhnout ostrova Topasis v Rudém moři. Bylo to tam, kde našli úžasně krásné průhledné kameny, které začali nazývat topazes.

Z mystických kvalit topazu je možno vyvodit, že kámen pomáhá definovat lži, protože je to dokonce přezdívaný umělec s oddělenými kameny, pomáhá svým vlastníkům určit zradu manžela.

Topaz může být také asistent, respektuje se zejména mezi diplomaty, podnikateli, politiky, protože přináší jasnost mysli, odvahu, odhodlání a schopnost ukázat pevnost.

Léčivé vlastnosti topazu zahrnují schopnost obnovit nervový systém, překonat strachy a deprese, posílit zrak.

Pro ženy, kámen přispívá ke zdraví reprodukčního systému a může dokonce léčit neplodnost.

Topaz je také užitečný při onemocnění štítné žlázy.

Ve starověku to bylo zvyklé na zastavení krvácení a dokonce v případech otravy se silnými jedy.

Výhodou topazu je jeho dostupnost s obrovskou rozmanitostí. Výrobky z ní se liší v širokém cenovém rozpětí, aniž by ztratily jakoukoliv kvalitu nebo krásu.

Jeho výhodou může být možnost získání krásných květin uměle vytvořených přírodními kameny sytých barev.

Topaz je rozšířený prakticky po celém světě. Hlavní těžební místa jsou Brazílie, Pákistán, Ukrajina, Rusko, Srí Lanka.

Typy kamene

Existuje velké množství druhů topazu a v přírodě, některé z nich, jako je modrá a bezbarvá, jsou často nalezeny a nemají vysokou hodnotu, ale jsou vzácné, a proto drahé typy - růžová, červená, zlato-oranžová, zelená.

Ale ani tato paleta neomezuje možnosti barev topazu.

Dlouhou dobu se lidé naučili měnit barvu tohoto minerálu termickým a nyní ozařováním a získat více syté barvy z lehce zbarvených nebo zcela bezbarvých kamenů.

Každá barva topazu má své vlastní vlastnosti, snaží se je zvážit.

 • Žlutá Žlutý topaz je považován za energeticky nejsilnější.

Tam je verze jeho jména pro tapas, který znamená oheň od Sanskrit.

Existuje mnoho variant žlutého topazu, od světle zlatého po žlutohnědý.

Zlatý barevný topazes ve starověké Indii byl uctíván jako jeden z nejcennějších, oni byli také nazvaní králi kameny a používali zdobit koruny. V Číně, žluté topazes byl velmi ceněn, zvažoval hodný císařů.

Léčitelé jsou přesvědčeni, že žlutý topaz může zlepšit trávení, urychlit metabolismus a léčit játra. Tento kámen pomáhá hojit rány, chrání před nachlazením.

Mystici připisují žlutému topazovi schopnost ovlivňovat ostatní, rozpoznávat lháře a schemery, aby pomohli vlastníkovi učinit správná rozhodnutí.

Nejzajímavější a nejcennější žluté topazes jsou žlutooranžové barvy, pro které přidělili císařské topazy do samostatné skupiny.

 • Modrá Modrá barva není u přírodních topazů neobvyklá, ale častěji není příliš výrazná, čisté a bohatě zbarvené kameny modré a modré jsou v přírodě mimořádně vzácné.

Naučili se barvit tento topaz uměle a většina modrých kamenů je dnes výsledkem zpracování přírodních minerálů jiných barev.

Existují tři varianty modrého topazu: světle modrá - Swiss Blue, Sky Blue, jasnější modrá - London Blue.

Modrý topaz je považován za kámen cestujících, námořníci ho vzali k plavbě, věřili, že takový talisman by pomohl uniknout během bouří a vrátit se bezpečně domů.

A modrý topaz může vzbudit člověka toužícího po vznešených a vznešených impulsech.

Stejně jako ostatní, modrý topaz má léčivé účinky. On je schopen zmírnit depresi nést jeho majitel pep a velkou náladu.

 • Rauchtopaz. Ve skutečnosti tento kámen není topaz. Jedná se o jednu z odrůd křemene s neobvyklou barvou, díky které byla hodnocena jako topaz.

A tak se mezi nimi chytil a dostal jméno z rauchu - kouře, kouřového topazu.

V současné době se vrátil správné jméno - zakouřený křemen, ale pro klenotníky je to stále kouřový topaz.

Rauchtopaz má dobrou transparentnost, vysokou tvrdost a odstíny od kouřově šedé až po barvu tmavé čokolády.

Velmi krásné varianty rauchtopazu s vměstky rutilových nití, takové kameny se ve středověku nazývaly „Venušinými vlasy“.

To bylo velmi populární v Rusku, slavný Faberge byl rád, že si vybere rauchtopaz pro výrobu různých doplňků.

Ale i teď, přední módní domy Louis Vuitton, Stephen Webster, Pomelatto použít rauchtopas pro své sbírky.

Předpokládá se, že rauchtopaz dokonale působí na spánek a umožňuje vidět prorocké sny, může se ponořit do meditativního stavu, a proto se nedoporučuje pro snílky, je schopen je odstranit z reality.

 • Topaz Londýn. Jedná se o luxusně krásnou odrůdu topazu s bohatou tmavě modrou barvou.

Přírodní kameny této barvy prakticky neexistují.

Uměle vytvořený topaz Londýn však dokáže soupeřit s krásou a bohatostí modré se safíry, zatímco potěší svou cenou a cenovou dostupností. K tomu se používá speciální střih, který ji činí ještě krásnější a populárnější. Tam jsou kameny modré s mírně šedým nebo zeleným odstínem.

Mystické vlastnosti tohoto topazu, přibližně stejné jako u modrého topazu, chrání před problémy, přinášejí mír do života, klid, loajalitu v lásce.

Klenotníci milují tento typ topazu kombinovat s jinými drahokamy a polodrahokamy.

Vypadá skvěle jak ve stříbře, tak s bílým nebo žlutým zlatem.

 • Mystický Topaz. Další barva umělá paleta topazu.

Je obtížné popsat zbarvení tohoto kamene, bylo by přesnější si představit, že se jedná o kus náhle zkamenělé duhy a je těžké si představit, že je to výsledek určité léčby obyčejného topazu. Tato technologie se aplikuje na okraj nejtenčí kovové fólie, která dodává další barvy.

Mystic topaz vyžaduje opatrnější zacházení, nemůže být vystaven ohřevu, je křehký, výrobky s ním nelze opravit pomocí pájení. Ale i se všemi preventivními opatřeními se zlost mystického topazu časem sráží

 • Bílá To je voláno alternativa k diamantu, stejně jako sibiřský diamant, kvůli skutečnosti, že to bylo původně těženo v Rusku.

Tento minerál, s dovedným střihem, vypadá o nic horší než diamant.

Majitelé bílého topazu se mohou spolehnout na jeho pomoc při dosahování cíle volbou správné cesty.

Obdaruje se jasnou myslí, šlechtou a disciplínou.

Dobře se hodí pro kreativní jednotlivce a znalce krásy.

 • Zelená Velmi vzácný typ topazu, nebo spíše nejvzácnější.

Cena je tedy poměrně srovnatelná s cenou některých smaragdů. Jeho krása a rarita z něj udělaly kámen, který vládci všech dob opovrhovali.

Byli vyzdobeni trůny sultánů a králů. Nyní ho můžete vidět na společenských akcích a módních přehlídkách.

Zlaté závěsné náušnice se zeleným topazem nezanechávají lhostejné lidi kolem sebe a vejdou se i do těch nejnáročnějších šatů.

V současné době existuje technologie pro výrobu zelených topazů pomocí difúzního postřiku.

Byl to zelený topaz, který byl přičítán majetku, že člověk byl neviditelný a zachránil ho před svými pronásledovateli. Stejně jako všechny ostatní typy topazu, i zelená má léčivé účinky - výsledkem je uklidnění nervového systému, což vytváří pozitivní postoj.

 • Růžová Neméně vzácné zbarvení topazu. Oni jsou nalezeni v asi 1% všech těžených kamenů. Náklady na růžové nebo topaz dosáhnou 500 dolarů za karát.

Ale jejich krása stojí za to.

Tam jsou různé odstíny od růžové, růžovo-oranžové až tmavé třešně, nejvíce vzácné a drahé.

Je stejně zlatý jako císařské kameny.

 • Červený topaz považován za amulet lásky. To vám umožní najít svou lásku, zapálit vybledlé pocity, sloužit jako prostředek lásky.

Červený topaz je považován za léčitele páteře a kloubů.

Pro ženy pomáhá zachovat krásu a zpomalit stárnutí.

Materiály

Řada topazů dává šanci na výběr a rám. Otázka výběru mezi zlatým nebo stříbrným rámem závisí především na chuti majitele, možnostech, kdy a s čím budou šperky noseny.

Způsob použití tohoto nebo drahého kovu je proměnlivý. Existují však určité nulové volby, bez ohledu na módu.

Stříbro díky své světlé barvě umožňuje kombinovat dekorace s jakýmkoliv barevným řešením obrazu.

Stříbrné náušnice se zlatým topazem mohou být skvělým doplňkem každodenních kancelářských obleků. Stříbro je nenápadné a nepřitahuje pozornost, ale dokonale zdůrazňuje krásu kamene.

Zlato je náročnější na oblečení majitele.

Zlaté náušnice jsou vhodnější s elegantním, ženským oblečením. A pokud jsou náušnice s topazes vzácné, drahé v luxusním zlatém rámu, pak by oblečení nemělo být o nic méně luxusní.

Pro mladé dívky, samozřejmě, vhodnější jsou jemné náušnice s světle barevný topaz, budou, kromě odpovídající romantický obraz, stát talisman svých mistrů z falešných pocitů a manželství z pohodlí.

Zralé ženy by měly raději volit pevnost a pevnost zlata. Kromě toho nyní klenotníci nabízejí ne jeden, ale několik barevných řešení zlatého rámu. Jsou zde výrobky z bílého, růžového, červeného, ​​zeleného a černého zlata.

V současné době bylo pro rámy vytvořeno mnoho kompozitních materiálů a náušnice z chirurgické oceli, která vypadá skvěle, ale je hypoalergenní, jsou také dobře zavedeny na trhu s šperky.

Jak si vybrat

Topaz je různorodý, zvažovali jsme jen malou část. Proto je nutné zvolit topaz se zaměřením na jejich preference. A tam je také názor, že topaz si může vybrat svého majitele.Pokud přijedete do obchodu koupit produkt s topazem, pak vás jistě zaujme váš kámen.

Při výběru si musíte nejprve vybrat přírodní topaz. Neexistují žádné problémy, pokud je vybraný kámen vzácný, drahý a prodávaný ve firemních prodejnách, tyto výrobky mají vždy certifikát o původu kamene, jeho kvalitě a stupni umělého zpracování.

Pokud takový certifikát neexistuje, je možné falešné odlišit některými znaky. Nejjednodušší z nich, přístupná všem, je:

 • utřete kámen na vlněné tkanině, pokud po takovém tření začne přitahovat papír nebo vlasy, pak to může být skutečný topaz;
 • pokud je to možné, držte kámen ve svých rukou, skutečný topaz zůstane chladný;
 • Topaz je velmi tvrdý kámen, a proto může také pomoci při určování jeho pravosti, snadno zanechává škrábance na křemenu.

Ti, kteří se chtějí řídit při výběru dekorací na znamení zvěrokruhu, mohou vzít v úvahu, že topaz je vhodný pro téměř všechny značky kromě Aquariusu. S dostatečnou opatrností je zvolit tento kamenný Taurus. Topaz je nejvýhodnější pro Blížence, Kozorohy a Štír.

Volba náušnic nemůže dělat bez zohlednění jejich typu obličeje. Majitelé oválné tváře si mohou bezpečně vybrat jakoukoliv formu náušnic. Chubby tváře jsou vhodné náušnice s prodlouženými přívěsky.

Tenké tváře budou harmonicky vypadat s náušnicemi v podobě kapky a kulaté náušnice zdobí malou tvář.

Co na sebe

Tradičně se věří, že barva topazu je přizpůsobena barvě oděvu, takže modrý topaz dokonale kombinuje s lehkým oblečením chladných tónů, ale nevypadá s teplými žlutohnědými barvami.

Zlatý a žlutý topaz organicky zapadá do podzimních barev, oživuje ji svým zářením a teplem.

Romantický oblek na datum dokonale doplňuje náušnice s růžovým, bílým nebo měkkým modrým topazem.

Večerní šaty na společenské akce budou ještě nádhernější, pokud je přidáte s náušnicemi s bohatými modrými, rubínovými nebo zelenými topazes. Kromě toho, často pro takové případy klenotníci dělají šperky s kombinací topaz s jinými drahými kameny, což dodává krásu a jedinečnost na tyto výrobky.

To znamená, že můžeme říci, že topaz se vejde do jakéhokoliv stylu - businessu, romantiky, elegantního atd. Ale je tu malá nuance. Nenoste náušnice s topazem po celou dobu. Při vystavení slunečnímu záření může dojít ke změně barvy.

Zajímavé dekorace

 • Elegantní zlaté náušnice, kde modrý topaz úspěšně doplňuje zářivý rozptyl diamantů.
 • Stříbrné náušnice s modrým topazem a kubickými zirkony.
 • Originální zlaté náušnice, vyrobené ve formě dráhy z topazu a kubického zirkonu
 • Zlaté náušnice s tmavě červeným topazem
 • Stříbrné náušnice originálního designu se žlutým topazem
 • Červené stříbrné náušnice s topazem v podobě kapky.
 • Stříbrné náušnice s hnědým rauchtopazem v podobě bobulí s listy.
 • Jemné stříbrné náušnice s růžovo fialovým topazem.
 • Stříbrné náušnice se zeleným topazem
 • Náušnice z bílého a žlutého zlata se žlutým topazem
 • Dlouhé stříbrné náušnice s mystickým topazem
 • Stříbrné náušnice s London Blue topaz a kubické zirkony
 • Pozlacené náušnice s bílým topazem.
 • Zlaté náušnice s růžovým topazem a kubickými zirkony
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky