Ruby náušnice

Ruby náušnice

Akvamarín a turmalín, perly a rubín - drahokamy, kterými kurtizáni a královny, tanečníci a hollywoodské hvězdy, herečky a miliardáři neprošli bez obdivů vykřičníků. Maharajas z Indie, stejně jako bohatí Egypťané, si objednal rubínové náušnice v Evropě. Ukázali svou velkorysost, když klenotník splnil všechny své rozmary. V moderním světě se nic nezměnilo: šperky s tímto úžasným kamenem jsou stále populární. Ve zlatém rámu vypadá kámen zvláštně, jako by hořel, přitahoval oči všech - mužů, žen a dětí.

Ruby je ohnivý, jasný, „krvavý“ kámen. Vzhledem k tomu, že barva kamene je jasně červená, z dálky vytváří stejný efekt jako žhavé uhlíky v krbu. Někteří to považují za atraktivní, jiní - odporní, jak plameny hoří, vštípejí strach. Po staletí ruby ​​zdobí interiér paláců v asijských zemích.

Původ

Africké státy a země jihovýchodní Asie jsou hlavními místy těžby rubínů. Klenotníci vyvinuli klasifikaci podle barvy a velikosti. Nejprve věřil, že hlavní barva kamene - bohatý ohnivý. Nyní je zřejmé, že existují světlé, například růžové varianty. Existuje pět druhů barev. Ruby Red je výsledkem barvení chromem.

Vážení vzorky - transparentní a bezchybné rubíny bez vměstků, pruhů a vad. Rozlište rubínový korund. Vzhledem k tomu, že jsou transparentní a bez vad, je cena za ně stejná jako u diamantů nebo o něco vyšší.

Oceníte rubíny tmavě červené barvy bez vad, těží v Tanzanii. Jsou vybráni jako dary pro své milované bohaté lidi. Ženy jsou potěšeny cejlonovou rubínově růžovou neonovou barvou.

Nosí ozdobu s ním na večerní šaty, zářit a způsobit obdiv všech mužů přítomných na večerní párty. Yakhont (zastaralé jméno) je cenný jako talisman nebo amulet. Obhajoval vlastníka ohně. Je s ním spousta legend, to je láska, síla, odvaha, poctivost a nadvláda. Pokud plachý člověk získá s sebou šperky, změní se přes noc, získá důvěru v sebe a své schopnosti.

Přirozené rubíny v klenotech dovolují, aby byli modrozeleni. Módní ženy s nízkými příjmy jsou nabízeny šperky se syntetickými rubíny. Cena za ně je mnohem nižší. První syntetický rubín byl pěstován na konci 20. století ve Francii. Jeho hlavní rozdíl od přirozeného byl ten, že měl jiný - větší velikost a jednotnou barvu. Má svou vlastní zvláštní krásu a jas. Klenotníci používají syntetické rubíny a používají je k výrobě náušnic, prstenů, náramků.

Druhy

Náušnice - nejstarší dekorace. Muži a ženy jim nemohli odolat. Historici tvrdí, že poprvé v době bronzové byly vyrobeny jednoduché náušnice. Komplexní produkty se objevily během renesance.

Dnes lze náušnice třídit podle typu zipu.

  • Karafiáty. Upevnění - čep s klipem. Malé náušnice s rubíny jsou každodenními předměty pro ženy módy;
  • Kongo kroužky. Mount - navlékání díry do laloku;
  • Lock-loop Jednoduchost a spolehlivost upevnění ho činí populárním mezi všemi typy spojovacích prostředků;
  • Anglický hrad. Je to spolehlivé, ale časem se spona uvolní a dekorace se kdykoliv vytratí z laloku. Spona je oblíbená u klenotníků, kteří pracují s drahými kameny.

Existují i ​​jiné typy spojovacích prostředků, ale nejsou rozšířené. Žena, která si koupila náušnice se zapínáním na zip, si v budoucnu zvolí stejnou sponu.

Dárek

Člověk vždy čelí těžké volbě, když jeho milované narozeniny jsou. Co dát? Klenotnictví prodává náušnice s rubínem, což jistě potěší milovaného. Náušnice - win-win možnost, pokud dívka hledá krásný dárek pro přítele.

Umělci-klenotníci myslet mimo krabici, rozvíjet všechny nové modely výrobků, pozorovat tradice zavedené ve světě šperků. Některé modely z prodeje nikdy nezmizí. Například náušnice v podobě kapky jsou vyrobeny z různých materiálů - stříbra, zlata, platiny. Při jejich výrobě se používají polodrahokamy a drahokamy. To je nejen zvýšení ceny, ale také zvýšení atraktivity hotového výrobku. Fantastické motýli v uších vypadají elegantně, na křídlech jsou rubíny a safíry. Jasně červený kámen vybírají starší ženy, ale minerál s růžovým odstínem tvoří mladé ženy módy. Mladé dámy nestojí před masivními dekoracemi a mladými - před malými a elegantními.

Světlé a chytlavé ruby ​​náušnice jsou dobré, ale nejsou vhodné pro každodenní nošení. Jsou umístěny na banketu nebo formou bufetu, v restauraci nebo v divadle. Kromě toho budete muset pečlivě vybrat šaty pro ně. Ideální - šaty s otevřenými rameny a vlasy "luk" na hlavě.

Zlato nebo stříbro?

Stříbro a zlato jsou nejoblíbenější kovy. Mladé dámy tradičně vybírají stříbrné šperky a starší ženy volí zlato. Platí to pro náušnice s rubíny? Částečně. Klenotníci doporučují malé zlaté šperky pro každodenní nošení pro každého. Alergie ne. Stříbro je volba mladých, jak vypadají skromně, ale zároveň stříbro zdůrazňuje brilanci kamene a pomáhá dokončit obraz vytvořený módy. Vždy nejdůležitější ráfek a kov. Drahé výrobky se složitým tvarem - výběr okouzlujících krás a malých a elegantních dívek pracujících v kanceláři.

Vynikající chuť zvýrazněné náušnice s rubínovým bílým zlatem. Tento kov zdůrazňuje jas červeného drahokamu. Zdůrazňuje také krásu růžového studeného neonu. Obě řešení nejsou pro každý den. Na zvláštní den, bude krásná dáma centrem pozornosti, i když má na sobě malé černé šaty bez kamínků a flitrů.

Kombinace s diamanty

Náušnice s rubíny a diamanty - nebývalý luxus. Jsou dechberoucí. Brilantní a rubínové jsou drahé kameny, které v jednom prostředí zdůrazňují krásu navzájem. Jakýkoliv ušlechtilý kov vydá své odrazy, a pokud je volba oblečení brána vážně, pak celý obraz dámy bude chytlavý, nezapomenutelný. Drahé šperky jsou náušnice s rubínem v centru obklopené malými nebo středně velkými diamanty.

To je věřil, že ozdoby s kamenem ohně v rámu zlata nebo stříbra jsou produkty pro zvláštní příležitosti. To je mýtus. V případě potřeby jsou nenáročné náušnice vhodné pro každodenní nošení, ale složité - pro rauty, rauty, výlety do restaurace.

Rubin je talisman pro Lvov, Kozorožce, Berana, Rakova a Štírů.

Jak odlišit pravý kámen od syntetického?

Drahokamy vždy způsobovaly nebývalý zájem lidí různého bohatství. Zpočátku si s nimi mohli dovolit nakupovat pouze vyvolení, jiní jen žárlí. Nyní si lidé s malým příjmem mohou koupit náušnice se syntetickým rubínem, které vypadají okouzlující a okouzlující. Syntetický ruby ​​se objevil díky experimentům nečestných klenotníků. Nanotechnologie jsou nyní používány v jeho výrobě nebo jednoduše levné červené spinel, bloodstain, atd. Jsou narovnány do zlata nebo stříbra.

Falešný, koupil za velké peníze, bude zklamat. Jak se s ní nesetkat?

  • Kontrola zakoupeného kamene za denního světla. Světle růžový safír, který je přeměněn světlem zářivek, je vydáván jako jachta;
  • Hmotnost Přírodní karavany o hmotnosti 3 karáty jsou v přírodě vzácné.Jejich jedinečnou hodnotu podtrhují mezinárodní certifikáty. Pokud klenotnictví prodává výrobky s obrovským rubínem, ale za přijatelnou cenu, klam na tváři;
  • Ultrafialové. Padělání pod ultrafialovými paprsky "ztrácí" barvu. Jasně červená barva se změní na světle oranžovou;
  • Kontrola přítomnosti rovných vrstev. Pokud jsou, kámen je skutečný;
  • Tvrdost Kov nebo sklo je poškrábané pravým rubínem;
  • Barva Pokud klenotník použil několik pravých rubínů v jednom výrobku, jejich barva nebude stejná a dokonce ani stejná.

Kombinace s oblečením

Náušnice s rubínem jsou kombinovány s oblečením různých barev. Stylisté jim nevadí nosit oblečení s černou, červenou, zlatou, bílou, béžovou, růžovou, světle hnědou, švestkovou, světle zelenou barvou. Vzhledem k tomu, že kámen je klasifikován jako vzácný, musí mít tkanina, ze které je oděv šitý, vysokou kvalitu. Umožňuje kombinaci jednoduchých náušnic s oblekem, večerními šaty, halenkou a sukní. Kámen je vhodný zejména pro „letní“ brunetky s tmavou pletí a zeleno-hnědýma očima.

Upozornění

Nezáleží na tom, kolik chcete ozdobit svůj každodenní pohled s ním, měli byste si uvědomit, že Yakhont nevyhovuje každému.

Odborníci říkají, že šperky s ním by se měly objevit v krabici u mladých žen s vysokou morálkou. Pak je budou inspirovat k dobrým skutkům. Bezdětné ženy, které sní o velkém potomstvu, by je také měly získat.

Jsou také vhodné pro mladé dámy, které jsou plaché a náchylné k depresi a melancholii. Po jejich získání budou mít sebevědomí, touha zmizí a touha po vítězství vzroste. Kámen zachrání před nebezpečím, zbaví se nejistoty a nadměrné podezíravosti.

Nikdy byste si neměli koupit výrobek s rubínovou dívkou s cholerickým temperamentem. Kvůli jejich nošení budou rozvíjet sebevědomí, aroganci. Jsou-li v nich obsaženy takové kvality, jako je hněv, agrese a krutost, stanou se ještě výraznějšími. Samo o sobě je drahokam temperamentní, a proto bezmezné a vzrušující ženy módy získají s ním tendenci k emocionálním poruchám.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky