Visící náušnice

Visící náušnice

Mezi náušnice šperků zabírají téměř první místo v popularitě, a protáhlé modely, obyčejně odkazoval se na jako “přívěsky” jsou považovány za atribut výhradně dámských sbírek a jsou rozlišovány paletou tvarů, designů a stylistické orientace.

Historie

Visící náušnice jsou symbolem ženskosti, i když příslušenství bylo původně určeno pro muže. Jejich první produkce vznikla před sedmi tisíci lety v asijských zemích, stejně jako v Egyptě, starověkém Řecku a římské říši. Navíc, pokud egyptské náušnice znamenaly vysoké společenské postavení, pak mezi Římany to bylo identifikační označení otroka a mezi obyvateli Řecka - představiteli nejstarší profese.

V období středověku, móda pro náušnice jeden získal hybnost nebo byl vystavený ostré kritice od duchovenstva. Nakonec bylo téma kontroverzního příslušenství unavené z přehánění a nechat věci sklouznout. Náušnice se staly součástí každodenního života a staly se jedním z nejoblíbenějších šperků bohatých, bohatých žen.

K dnešnímu dni, všechny značky, které se specializují na šperky, zahrnují náušnice v jejich sbírkách. Zlato, stříbro, s oblázky, s rytím - jakákoliv móda může najít model, který splňuje její chuťové preference.

Populární modely

V závislosti na tvaru výrobku lze náušnice rozdělit do dvou typů: odlitek a kompozit.

Pevné šperky

Liší se celistvostí tvaru, vyrobené z jedné slitiny..

Složené dekorace

Jsou složeny z několika prvků a představují složitou strukturu. Může zahrnovat různé řetězy, prsteny, vazby propojené.

Kompozitní náušnice "přívěsky" jsou rozděleny do tří poddruhů:

 • "Lustry"

Tato odrůda má několik vrstev dekorativních prvků, které jsou uspořádány podle principu lustru a probíhají směrem dolů.

 • etnické

Náušnice jsou design, který zahrnuje různé etnické motivy, jako jsou peří, talíře, malované smaltem, stejně jako minerály, epizody přírodní kůže a dřeva.

 • cikánka

Cikánské náušnice jsou velké velikosti, při chůzi cinknou a jsou vyrobeny převážně ze zlata.

Pevné i kompozitní modely mohou být vykládány drahokamy, polodrahokamy a bez nich. Výrobek zdobený kameny stoupá občas za cenu, ale zároveň vypadá naprosto výjimečně. Barva kamene se může sladit s barvou očí majitele příslušenství a jeho výstroje. V tomto případě je obraz tak konzistentní, že můžete předat ikonu stylu.

Pokud jde o upevňovací prvek, visící náušnice mohou být vybaveny nenáročnou smyčkou. Mimochodem, tato spona, mimochodem, neposkytuje dostatečnou ochranu pro bezpečnost klenotů, protože je schopna držet se oblečení v době, kdy se mění oděv ve spěchu a vyklouzne z ušního lalůčku.

Je považován za spolehlivější anglický zámek, který je snadno zabouchnut, ale za účelem jeho otevření budete muset vynaložit určité úsilí.

Také rozšířený je francouzský hrad, který je na konci smyčkou s popruhem.

Jak si vybrat

Aby se předešlo nedorozuměním spojeným s nákupem tak drahých šperků jako náušnic, měli byste věnovat pozornost některým detailům.

 1. Pečlivě zkontrolujte povrch výrobku. V ideálním případě by měl být hladký, bez mikroskopických škrábanců a drsnosti. Totéž platí pro kameny.
 2. Zkontrolujte funkčnost upevňovacího prvku. Pokud se stane, že se v obchodě objeví chybný zámek, je nepravděpodobné, že se produkt změní.
 3. Integrita těsnění by neměla způsobit podezření.
 4. Porovnejte číslo vzorku s údaji uvedenými na cenovce.

Přemýšlíte o nákupu náušnic s kameny, nebude zbytečné seznámit se s principem, na kterém je obvykle klenotníci mají. Existuje tedy několik typů vzorů:

 • ve formě geometrických tvarů;
 • lokální placer;
 • kombinace geometrických tvarů;
 • obrysy animovaného nebo neživého objektu (rostlina, zvíře, hmyz atd.)

Je třeba mít na paměti, že ne každý vzor bude kombinován s oblečením, a to i pod podmínkou jednotného barevného schématu. "Visí" s kamínky rozmarné, ale patří mezi ně většina všech exkluzivních kopií.

Co na sebe

Náušnice - "přívěsky", na rozdíl od lakonických "cvočků" vyžadují soulad se společným lukem. Vypadají skvěle na představitele spravedlivého pohlaví vysokého růstu, kterého příroda udělila oválným, obdélníkovým a kulatým obličejem. Dámy s trojúhelníkovým obličejem by měly být při výběru dlouhých náušnic opatrnější a přinejmenším hrát s tvarem svých vlasů. V přítomnosti krátkého účesu budou náušnice z řetízku s míčem níže vypadat velmi krásně.

Visací modely vizuálně váží, tak často vyžadují odmítnutí dalšího příslušenství. Kromě toho, pokud růst dámy je pod průměrem, pak je lepší dát přednost kratší náušnice.

„Závěsné květy“ budou dokonalým souborem pro okouzlující koktejlové šaty, zejména pokud budou zdobeny velkými oblázky. Etnické přívěsky nejsou zakázány nosit s ležérní oblečení. Je také vhodné objevit se v denních hodinách nebo při práci ve zlatých nebo stříbrných dlouhých náušnicích elegantního designu, jako jsou přívěsky z tenkých řetězů. Oblázky jsou v tomto případě kontraindikovány.

Samostatná konverzace si zaslouží výběr drahokamů brunetek, blondýnek a hnědovlasých žen. První a druhá mohou dovolit studené odstíny, smaragdové, opálové a další kameny teplých tónů vyhovující hnědovlasým.

Stylové obrázky

Ne příliš nabírané náušnice etnického stylu lze doplnit náramkem z korálků podobného tvaru a barvy. Nejvhodnější účes bude velké kadeře, shromážděné v zadní části hlavy. Malé černé šaty jsou v každém případě výhrou.

Jennifer Aniston si vybrala stylové přívěsky ve tvaru hvězdy pro barvu očí a make-up. Hluboké štěpení přísných šatů spolu s podobným doplňkem příznivě zdůrazňuje labutí krk herečky.

Reese Witherspoon upřednostňuje kapkové náušnice v etnickém stylu. Stejně jako v předchozím případě se příslušenství dobře hodí k barvě očí. Reese pečlivě dodržuje rady stylistů - velké náušnice vylučují další šperky.

Jennifer Lopezová se zavázala k velkým náušnicím ve stylu cikánů. Velké zlaté prsteny vyvažují trojúhelníkovou tvář hollywoodské divy tím nejlepším možným způsobem.

Paris Hilton po dlouhou dobu zůstává věrný svému marshmallow stylu. Make-up se blíží tomu, aby byl nazýván bezchybně. Tonální základna dává obličeji perlově záře. A tady na téma zlatých náušnic v podobě luku s velkými perlami na koncích, a na ně připínáček na vlasy. Obraz doplňuje vzduchový uzávěr. Jedním slovem - Barbie.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky