Obličejová maska ​​proti vráskám se želatinou

Obličejová maska ​​proti vráskám se želatinou

Kůže obličeje vyžaduje zvláštní péči. Ještě před nástupem 30 let začíná ztrácet pevnost a pružnost. Objevují se první známky stárnutí - jemné vrásky. Jejich vzhled je spojen s poškozením elastinu a kolagenu, které podporují mladistvost pokožky. Chcete-li kompenzovat nedostatek těchto látek, můžete použít obličejovou masku proti vráskám s želatinou. To může být použit místo Botox, a účinek bude prostě úžasný.

Vlastnosti a vlastnosti

Želatina je přírodní protein, který se získává zpracováním pojivové tkáně zvířat. V jakékoli kosmetice proti stárnutí obsahuje nejkvalitnější dietní bílkoviny. Při aplikaci kosmetického přípravku proniká hluboko do buněk epidermy, čímž dodává pokožce pevnost a pružnost obličeje.

Tento užitečný kolagen se používá v medicíně: kapsle pro různé lékařské přípravky se vyrábějí na jeho základě. Je dodavatelem bílkovin při léčbě onemocnění trávicího systému. V potravinářském průmyslu se přidává do zmrzliny, bonbónů, marmelády, dortů.

Složení želatiny zahrnuje mnoho užitečných složek (tuky, sacharidy, aminokyseliny, vitamíny, draslík, vápník, hořčík, železo a fosfor). Díky tomu je bílkovina mimořádně cenným nástrojem v péči o pokožku obličeje a rozšíření jejího mládí.

Užitečný kolagen ve složení kosmetického přípravku je užitečný pro následující problémy kůže obličeje:

 • ztráta pružnosti;
 • volná a volná kůže;
 • proti vráskám;
 • se sníženým tónem a letargií epidermis;
 • pro změkčení a bělení;
 • pigmentace;
 • pro zúžení zvětšených pórů;
 • hormonální změny;
 • známky stárnutí dermis.

Při pravidelné aplikaci masky s želatinou je pozorován viditelný efekt:

 • hluboké vrásky se znatelně sníží a malé vrásky se vyhladí;
 • pleť obličeje se stává světlejší, dostane zář a zdravý tón;
 • méně viditelné pigmentové skvrny;
 • plovoucí ovál obličeje (zvedání) je dotažen;
 • kůže na obličeji se vyléčí: podráždění, zánět a zarudnutí kůže jsou odstraněny;
 • je obnovena rovnováha tuku;
 • mrtvé buňky se odlupují;
 • Erupce akné jsou odstraněny.

Neuvěřitelný účinek použití masek je patrný po několika procedurách. Přírodní kolagen má vysoké plastifikační vlastnosti.

Výhodou želatiny je univerzálnost: příznivě ovlivňuje kůži jakéhokoliv typu a věku. Je účinný nejen na zralé pleti, ale je vhodný i pro mladé povahy.

Pravidla použití

Pro maximalizaci efektu kosmetických masek je důležité dodržovat několik pravidel:

 • Nástroj má své vlastní nuance v přípravě. Aby nedošlo k poškození pokožky obličeje, neměli byste ihned přidávat další přísady: to by mělo být provedeno, když je připravený želatinový kaše.
 • Kombinace želatinového prášku s vodou, mlékem nebo infuzí (v poměru 1: 5) je důležité použít teplou tekutinu. Po nabobtnání, které netrvá déle než půl hodiny, se směs zahřívá ve vodní lázni až do úplného rozpuštění želatiny. Hrudky nebo vary směsi nejsou povoleny.
 • Hotová maska ​​je vhodná pro použití pouze tři dny. Je důležité uchovávat je na chladném místě při teplotě nepřesahující 7 stupňů.
 • Před nanesením masky na pokožku je důležité jej otřít tonikem nebo očistit gelem. Kůže by měla být čistá a ještě lepší - dušená.
 • Želatinová maska ​​se aplikuje na kůži obličeje, krku a dekoltu půl hodiny (před proměnou v hustou kaši). Současně by se měl člověk snažit udržet svaly tak uvolněné, jak je to jen možné.
 • Hmotu lze aplikovat na oblast nohou vrány, ale nelze ji umístit na mobilní víčko.
 • Masku vyjměte opatrně teplou vodou. Při správném odstranění želatiny se vrátí do kapalného stavu.
 • Nemůžete ostře odtrhnout usušený želatinový film: můžete poškodit kůži. Je lepší použít ručník vařený v horké vodě.
 • Na konci postupu Je nutné pokožku navlhčit.

Při vylévání želatinového prášku jinou tekutinou je důležité zvážit typ kůže. Pro majitele suchého a náchylného k suchu je lepší ředit přírodní kolagen mlékem. Je-li kůže mastná a má akné, je nutné želatinový bylinný extrakt zředit. V tomto případě můžete dokonce použít okurkovou šťávu: je velmi užitečná, vhodná pro jakýkoliv typ pleti a nezpůsobuje alergie a podráždění buněk. Pro normální typ můžete použít vodu.

Složení masky by mělo zahrnovat pouze čerstvé suroviny. Čím delší je termín hotového výrobku, tím menší je jeho účinnost.

Nemůžete dělat želatinu zvedání více než dvakrát týdně. Je lepší aplikovat prostředky s kursy: po jednom nebo dvou měsících pravidelného užívání je nutné absolvovat krátké přestávky.

Udělej to sám

Udělat želatínovou masku proti vráskám doma není těžké. Tento proces je kreativní a fascinující. Netrvá dlouho, protože většina komponentů je vždy po ruce a nevyžaduje velké investice.

Při zkoumání prvních želatinových masek je žádoucí začít s nejjednoduššími recepty a postupně přidávat do výrobku nové přísady. V tomto případě si můžete všimnout reakce kůže na komponenty masky.

S mlékem

Tato maska ​​může vybělit pigmentové skvrny, zmírnit podráždění a zarudnutí kůže, aby bylo měkčí.. Je určen pro suchou dermis se známkami únavy a vadnutí. Pro kůži náchylnou k tukům je lepší používat kefír místo mléka.

Metoda vaření je velmi jednoduchá: musíte zalít želatinový prášek teplým mlékem a počkat, až se otočí asi 30 minut. Potom se hmota zahřívá ve vodní lázni až do úplného rozpuštění, odstraní se z tepla a nechá se vychladnout.

Výsledná želé se aplikuje speciální stěrkou nebo rukama na obličej po dobu 20 minut, přičemž se přebytek odstraní ubrouskem namočeným v mléce.

S medem a glycerinem

Chcete-li obnovit kolagen, zvlhčit a vyživit pokožku, můžete vytvořit účinnou masku na bázi želatiny přidáním glycerinu a medu. Princip vytváření masky se neliší od základního schématu: připravuje se želatinová tloušťka, pak se k ní přidá glycerin a med, směs se upraví na jednotnou konzistenci a ochladí.

Pro dosažení maximálního účinku je obvykle potřeba několik vrstev maskového želé. Aplikuje se špachtlí nebo rukama, měří se požadovaný objem prostředků. A pokud chcete zvýšit efekt zvedání, můžete přidat žloutek z kuřecího vejce do hotového výrobku.

S aktivním uhlím

Zajímavý a neobvyklý recept na želatinovou masku s očistným účinkem pomůže vytvořit jednoduché aktivní uhlí, které lze zakoupit v každé lékárně. Tato maska ​​nejenže dodává pleti pevnost a pružnost, ale také utahuje kůži. Uhlí je aktivní složka, která jemně odstraňuje nečistoty ze zvětšených pórů, čímž dodává pleti hladkost a otupělost.

Pro recept potřebujete pouze jednu tabletu, která musí být rozdrcena lžící nebo nožem. Míchejte v zahuštěné směsi uhlí by mělo být dobře, takže žádné malé kousky zůstanou.

Maskový film

Za účelem vyhlazení hlubokých vrásek, omlazení, posílení a vyčištění epidermy můžete připravit maskový film, který se skládá z vody, želatinového prášku, škrobu, oleje z pšeničných klíčků a vaječného proteinu. V jedné nádobě se připraví želatinová báze, ve druhé se škrob a protein smísí.Pak se složky spojí přidáním oleje z pšeničných klíčků.

Maska se nanáší na obličej a krk, aby se zcela vysušila. Vyjměte ho tak, že film natáhnete na dně brady. Ujistěte se, že opláchněte kůži teplou vodou a aplikujte hydratační krém (pro odstranění pocitu těsnosti).

Nemůžete takovou masku dělat často, aby nedošlo k poškození kůže.

Anti-aging, pro regeneraci

Do želatinové vrstvy lze přidávat vitamín A, E, šťávu aloe vera, vodu a olivový olej. Taková želatinová maska ​​bude mít omlazující a utahující účinek, nasycuje pokožku vitamíny a prospěšnými látkami.

Díky vitamínu A budou jemné vrásky vyhlazeny, hluboké vrásky budou méně výrazné, pigmentace bude méně patrná, zlepší se krevní oběh. Přítomnost vitamínu E umožní navlhčit a obnovit buňky a neutralizovat volné radikály. Aloe šťáva, která je součástí masky, zahájí proces regenerace buněk epidermis.

Další recepty na želatinové obličeje jsou v dalším videu.

Různé komponenty

Pokaždé, když přidáte něco nového, musíte věnovat pozornost kožní reakci a účinku po masce.

 • Pokud kromě elasticity potřebujete k nasycení dermis živinami, je vhodné do želatinové směsi přidat vaječný žloutek a mouku.
 • Ochablá kůže pomůže znovu oživit směs přidáním změkčeného banánového a lipového medu.
 • Normalizujte mazové žlázy pomocí masky doplněné bylinným odvarem a vaječným bílek.
 • Abyste se zbavili lesku, měli byste do želatinové hmoty přidat lžičku citronové šťávy a trochu libového krému.

Nemůžete dělat kosmetické masky na obličej s želatinou, pokud je potřeba kůži ošetřit.

V přítomnosti závažných kožních onemocnění byste se měli poradit s odborníkem na diagnostiku a vhodnou léčbu. Kromě toho jsou nepřijatelné masky pro individuální intoleranci nebo těžké odlupování kůže.

Od vrásek kolem očí

Na základě želatinové mleté ​​půdy si můžete připravit různé kosmetické přípravky. Chcete-li se zbavit jemných vrásek kolem očí, můžete rošt velké brambory, přidejte smetanu a hotové želatinové základny na to. Maska se aplikuje přímo do oblasti vrásek a na konci se odstraní teplou vodou.

Pro jahodovou masku vezměte několik čerstvých jahod a změkčujte, dokud se nevytvoří kejda, a přidejte do ní trochu medu. Pak se složky smísí se želatinou, zabalí do dvojité vrstvy gázy a položí na oblast vrásky. Po zákroku otřete plochu kolem očí bavlněnou podložkou namočenou v mléce.

Pokud dům má jeden nebo dva špetky lněného semínka, můžete je přidat do 0,4 litru vody, vařit a držet přes nízké teplo, pak se ochladí a přidat do želatinové hmoty. Výsledná maska ​​by měla být zabalena do sáčků s gázou a vytvořit obklady na oční oblasti (ne více než 15 - 20 minut).

Stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že kůže kolem očí je velmi jemná. S častými postupy můžete poškodit jeho strukturu. Kosmetologové doporučují udělat masku pokud možno.

Recenze

Želatinová maska ​​je považována za vynikající prostředek, jak pomoci stárnutí pleti. Tento kosmetický přípravek dostává spoustu pozitivní zpětné vazby.

Mezi nadšené komentáře je viditelný efekt, jasné omlazení a zpřísnění kůže obličeje a krku po několika málo procedurách. Hodně zpětné vazby se věnuje filmu ze želatinové masky, jehož použití skutečně šetří pokožku před nepříjemnými černými tečkami. Účinek aplikace je neuvěřitelný: želatinová maska ​​pomáhá prodloužit mladost a krásu pokožky.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky