Obličejové masky pro různá roční období

Obličejové masky pro různá roční období

Pokožka obličeje - nejotevřenější místo na těle. Je nejvíce vystavena životnímu prostředí a potřebuje péči po celý rok. V zimě, negativní vliv nachlazení ovlivňuje, po zimě, kůže potřebuje další hydratační a vyživující s vitamíny. V létě je nutná ochrana před vysycháním a vysokými teplotami a na podzim je nutná regenerace po horkém létě a ochrana před chladným větrem za mokra. Chcete-li, aby kůže v pořádku v každém ročním období pomůže obličejové masky.

Můžete využít různé nabídky z obchodu. Nicméně složení připravené doma bude co nejpřirozenější, nebude obsahovat konzervační látky a další škodlivé složky. Navíc může být připraven z produktů, které jsou vždy po ruce.

Odrůdy

Léto

V létě je kůže vystavena škodlivým účinkům slunečního světla a je často kontaminována velkým množstvím prachu ve vzduchu. Proto jsou potřebné masky, hlavně, čištění a zklidnění.

Nejcennějším nástrojem v létě je maska ​​okurky. Nejjednodušší možností je vzít jednu střední okurku, strouhejte ji nebo ji rozemelte mixérem, přidejte tam lžíci zakysané smetany. Aplikujte na obličej a pohodlně si lehněte. Tato maska ​​osvěžuje, odstraňuje opuch, zvlhčuje a vytváří zdravou pleť.

Pokud je problém černých skvrn relevantní v létě, pak je maska ​​na bázi aktivního uhlí a želatiny nejpřístupnějším řešením problému. Želatina a prášek z aktivního uhlí se smísí ve studené vodě. Na parní lázni směs předehřejte, ale nepřiveďte k varu. Teplá hmota by měla být aplikována rovnoměrně po celém obličeji. Když uschne, odstraňte želatinový film.

Po zákroku použijte hydratační krém.

Brambory jsou dalším zdrojem hořčíku, železa a vitamínu C, které mají příznivý vliv na kůži. Maska založená na vařených bramborách má uklidňující účinek a je vhodná, pokud se jedná o důležitou akci v dopoledních hodinách a potřebujete mít skvělý výhled. Středně velký bramborový vaříme a hněteme, přidáme žloutek a pár lžic smetany.

Rovnoměrně rozprostřete na obličej a počkejte 20 minut.

Více o letních obličejových maskách naleznete na následujícím videu.

Podzim

Na podzim, mnoho vitamínů se nachází v zelenině a ovoci, takže byste měli pečovat o své zásoby a na kůži. Musíte ji připravit na nadcházející změny počasí, deště, extrémy teploty a nárazový vítr. Také kůže potřebuje dostatečnou vlhkost.

Maska na bázi koprového a rostlinného oleje je bohatá na vitamíny A, E a C, PP, kyselina listová, obsahuje železo, draslík a fosfor. Dobře zvlhčuje, odstraňuje suchost a odlupování při špatných povětrnostních dnech. V mixéru nakrájíme kopr a přidáme rostlinný olej (nejlépe olivový olej) do konzistence těstovin. Aplikujte tuto pastu na obličej a opláchněte po 15 minutách.

Banánová maska ​​čistí a vyživuje současně, a mikrovlákna plodu, jak to bylo, leštit povrch kůže, odstranit odumřelé buňky kůže, dělat to krásný, hladký a zářivý. Při vaření je to jednoduché: mash banán s vidličkou, přidejte trochu limetkové šťávy a lžíci těžké smetany. Aplikujte s masážními pohyby. Po půl hodině se umyjte.

Ve větrném počasí se maska ​​zachrání na základě syrového jablka. Nakrájejte jablko do pyré, přidejte lžíci medu a kokosového oleje. Kromě obličeje, to může být použito na rtech, protože také potřebují ochranu na podzim. Omyjte po 20-25 minutách. Po aplikaci je okamžitě zřejmý účinek objasnění a vyjasnění.

Zima

Pokud nežijete v teplých tropických zemích, zimní pravidla diktují pravidla péče. Venku je zima a vítr a doma je vzduch suchý, přehřátý ohřevem. Vyžaduje sílu a ochranu před teplotními extrémy.. Vlhkost by však měla být mírná, jinak by přebytečná vlhkost v zimě vytvořila pocit chladu a poranila kůži, čímž by se její povrch zdrsnil.

Zde je několik domácích masek, které pomohou kůži v zimě.

  • Důkladně promíchejte dvě polévkové lžíce olivového oleje, kefíru a jednoho žloutku, naneste na promytý obličej. Umyjte vodou za půl hodiny.
  • Ovesné vločky nalít silný zelený čaj před vytvořením kaše. Dejte trochu cool, přidejte lžíci medu. Nasaďte si obličej a krk po dobu 20 minut. Po umytí je nutné pokožku zvlhčit jakýmkoliv krémem.
  • Pro popraskanou kůži je k dispozici maska ​​SOS, která pomůže dát vše do pořádku. Smíchejte ve sklenici glycerinu a 10 kapslí vitaminu E. Aplikujte každý večer po umytí. Aplikujte několik dní, dokud se kůže nevrátí do normálu.

Jaro

Na jaře je pěkné a teplé, ohřívá slunce a již není potřeba „těžkých“ výživných krémů a masek. Po zimě potřebuje pokožka očistu a hydrataci, aby obnovila pocit svěžesti. Mnoho nutričních přípravků pomůže obnovit zdravou pleť.

Vůdce v čištění je maska ​​na bázi ovesných vloček. Je vhodný pro mastnou pleť a je velmi snadný:

  • Ovesné vločky.
  • Vezměte několik lžiček výsledného prášku a smíchejte s jedním proteinem.
  • Naneste na obličej a odejděte až do okamžiku, kdy máte pocit, že maska ​​uschla.
  • Pokud chcete dále změkčit pokožku obličeje, pak přidejte lžíci kefíru, a pokud potřebujete efekt zesvětlení, přidejte lžíci citronové šťávy.

Pokud je kůže suchá a potřebuje jemnou péči a další výživu, pak masky na bázi tvarohu udělají. Obsahuje mnoho vitamínů a minerálů.

V mixéru s malým množstvím kefíru poražte tvaroh, aby se dosáhlo konzistence buničiny. Pro další očistný účinek přidejte k výsledné hmotě několik polévkových lžic práškového ovesného prášku.

Následující maska ​​je bohatá na vitamíny B, obsahuje vitamín C a retinol. Kromě toho ve svém složení existují takové minerály, jako je hořčík, zinek, železo, draslík a vápník. Je založen na sušeném hrachu. Tento nástroj vytváří viditelný efekt omlazování, vyhlazuje drobné vrásky a činí kůži lesk.

Příprava masky ze sušeného hrachu není obtížná. Vyberte si zrna zelené barvy, rozemele na mlýnek na kávu do stavu mouky. Několik lžiček takové mouky zalijeme vroucí vodou do konzistence kaše, přidáme lžíci rostlinného oleje. Naneste na obličej, odejděte až do okamžiku, kdy se začne cítit pevně. Umyjte si obličej chladnou vodou.

Použití masky doma, nezapomeňte, že všechny produkty jsou aplikovány na kůži nejpozději dvě hodiny před spaním. Ideální možností by bylo provedení postupu do 22-00.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky