Banánová maska

Banánová maska

Banán je ovoce bohaté na různé vitamíny a látky, které se svými vlastnostmi podobají endorfinům a serotoninu. Spotřeba tohoto ovoce může nejen zvýšit náladu, ale také zvýšit duševní výkon.

V současné době si banán našel své místo nejen v potravinářském průmyslu, ale i v kosmetologii. Dělají všechny druhy masek, krémů, sprchových gelů a mnoho dalšího. Je ideální složkou pro mnoho druhů kosmetiky a procedur.

Užitečné vlastnosti

Banány jsou skladištěm užitečných vitamínů a minerálů. Obsahuje vitamín C, B1, B2, PP, beta keratin, vápník, železo, hořčík a draslík. Vitamin C pomáhá bojovat s tělem s předčasným stárnutím a tvorbou vrásek. Vitamíny B1 a B2 pomáhají v boji proti psychickým poruchám, jako jsou: stres, nespavost, přepracování. Rovněž odstraňují akné na kůži a zabraňují jejich opětovnému vzniku. Pokud hovoříme o beta keratinu, jedná se o unikátní složku, která zabraňuje rozvoji rakovinných buněk a mnoha kardiovaskulárních onemocnění.

Pravidelná konzumace banánů je nezbytná pro to, aby člověk naplnil tělo draslíkem, což často nestačí pro plnohodnotnou pracovní kapacitu. Draslík zvyšuje chuť k jídlu, zmírňuje svalovou únavu a snižuje krevní tlak.

Banány jsou velmi užitečné při exacerbaci gastritidy, aby opět nedráždily sliznici gastrointestinálního traktu. Toto ovoce je také schopno normalizovat výměnu vody v těle, aby se odstranil otok.

Diabetici bez strachu o své zdraví mohou jíst banánové pyré. Pravidelné užívání tohoto přípravku u lidí trpících bolestmi hlavy pomůže odstranit příčinu migrény. Další banán pomáhá posilovat imunitní systém. Ale pro lidi trpící obezitou, často používat tento výrobek je nemožné. Má velmi vysoký obsah kalorií a obsahuje velké množství škrobu.

Banánové masky mají blahodárný vliv na pokožku, vyživují a hydratují pokožku předávkovaného obličeje. Je již dlouho známo, že toto ovoce nezpůsobuje alergie ani u kojenců, takže z něj můžete bezpečně vyrábět různé masky, bez obav o své zdraví.

Působení na kůži

Banánové masky jsou schopny proměnit vyblednutí a stárnutí pokožky obličeje díky působení antioxidantů. Například vitamín C se často používá v kosmetice, aby vytvořil omlazující účinek. Proniká hluboko do buněk epidermy, posiluje cévy, urychluje regenerační proces a chrání tkáně před škodlivými účinky ultrafialového záření. To je důvod, proč ženy ve věku užitečné používat banánové masti.

Obrovská popularita banánů získala jako bělicí prostředek. Spolu s citronovou šťávou je schopna odstranit lehkou pigmentaci a zesvětlit silné pigmentové skvrny tak, aby prakticky nebyly viditelné.

Jeden banán samozřejmě není schopen eliminovat mnoho kožních defektů, ale v kombinaci s jinými složkami je schopen odstranit mastný lesk z obličeje a regulovat fungování mazových žláz. Zároveň však krém s přídavkem banánového extraktu zvlhčuje suchou pokožku.

Složení banánové buničiny se skládá ze živin, které mají příznivý vliv na zdraví a krásu epidermy. Fotosteroly pomáhají zmenšovat vrásky a dokonce i povrch obličeje. B vitamíny normalizují metabolismus v buňkách, vyživují, hydratují tkáně a posilují stěny cév. Hořčík, vápník a draslík pomáhají kožním buňkám správně dýchat, zmírňují bolest svalů a napětí, chrání pokožku před negativními vlivy prostředí.

Indikace pro použití

Banánové masky jsou vhodné pro jakýkoliv typ pleti, ale stále existují určitá omezení. Ačkoli je tato složka považována za zcela hypoalergenní, stále existují vzácné případy alergických reakcí na tento produkt. Než začnete používat kosmetiku na bázi banánů, musíte zkontrolovat reakci těla na alergie.

Banánové masky se doporučují pro ženy ve věku k odstranění jemných vrásek a snížení již hlubokých a viditelných vrásek. Pravidelné používání masti umožní ženě dotáhnout kůži obličeje a vyrovnat její konturu.. A pokud je pokožka přehnaná, tato metoda umožní nasycení buněk užitečnými vitamíny a minerály a zvlhčí je.

Také užitečné jako masochki pro majitele pigmentových skvrn nebo různých zarudnutí. Chcete-li se zbavit pihy nebo je učinit méně nápadnými, prostředky s banánovým extraktem jsou v tomto nejlepším pomocníkem.

Doporučuje se použít masky z tohoto ušlechtilého ovoce pro každého, kdo chce zachovat své mládí a zabránit vzniku vrásek a rýh. Tento produkt je proto vhodný pro jakýkoliv typ pleti a jakýkoliv věk.

Pravidla vaření

Každý lék potřebuje řádnou přípravu a použití, aby mohl správně fungovat.

Odborníci doporučují uplatnění nové hmotnosti na problémové oblasti. Doporučuje se to provést do 15 minut od okamžiku dosažení homogenní konzistence směsi. Ovoce by však mělo být zcela zralé, ne zelené, ale ne zralé. Pokud jsou na kůži viditelné vady nebo ztmavnutí, je lepší takové ovoce nepoužívat.

K dosažení nejlepšího výsledku musí být kůže nejprve očištěna od nečistot a potu. K tomu používejte speciální krémy nebo mýdlo na bázi krému.

Je žádoucí sbírat vlasy v drdolu a připevnit třmen k barteu tak, aby nespadl na obličej. Směs by měla být rovnoměrně rozložena po povrchu a nahoře opatřena gázovou látkou. Pomůže to, aby hmota zůstala vlhká déle, takže vyživuje a hydratuje pokožku tak dlouho, jak je to jen možné.

Oblasti kolem očí by neměly obsahovat směs. Udržujte masku nejlepší než 15 minut. Tento čas bude stačit k dosažení požadovaného efektu. Složení můžete odstranit teplou vodou nebo čistícím krémem, ale v žádném případě byste neměli tisknout na kůži, aby nedošlo k jejímu protažení a nevytvoření mikrotrhlin. Po pečlivém vyjmutí kompozice z vrchu se doporučuje aplikovat hydratační krém.

Pokyny krok za krokem

  1. Začněte s porcelánem nebo keramickým pohárem.aby se zachovaly vlastnosti mikroprvků, které jsou součástí ovoce.
  2. V mixéru porazte banán, dokud se nevytvoří jednotná konzistence. To je mnohem déle udělat ručně a není vždy možné dosáhnout homogenní kaše.
  3. Pokud je v receptu citrusové plody to znamená, že potřebujete jeho šťávu. V ostatních případech je potřeba samotné maso.
  4. Pokud je recept medupak jeho pre třeba zahřát.
  5. Jakékoliv obiloviny zahrnuty v receptu předem namočené a přidat k masce pouze v chlazené formě.
  6. Pokud nemáte přesně olej, který je nutný k vytvoření směsi, je lepší ho nenahrazovat jiným olejem. Vlastnosti masky budou přerušeny a nedosáhnete požadovaného efektu.
  7. Citronová šťáva může být nahrazena rajčaty. Mají stejné vlastnosti.
  8. Rozšlehejte žloutek a bílou, a teprve pak přidejte do hlavní kompozice.

Jak vařit banánovou masku doma, autor řekne další video.

Nejlepší recepty doma

Existuje mnoho receptů na banánové masky. Všechny jsou určeny pro specifický typ pleti a plní specifickou funkci.Proto před určením, jaký efekt chcete získat.

Hydratační

Zvlhčuje buňky epidermis, zdravé tkáně.

Recept 1

Polbanan, 10 kapek jojobového oleje, 2 lžičky oleje z pšeničných klíčků. Všechny složky se smísí a aplikují na kůži po dobu 15 minut.

Recept 2

2 lžičky banánového pyré, 2 lžičky jablečného pyré, trochu kiwi, 2 dezertní lžíce olivového oleje a jeden žloutek. Směs se nejlépe opláchne minerální vodou.

Nutriční

Vyživuje pokožku nezbytnými vitamíny a mikroprvky, kterým často schází suchá kůže.

Chcete-li tuto masku, budete potřebovat půl banán, 2 lžičky medu, 1 lžíce smetany a 1,5 lžičky skořice. Všechny složky musí být promíchávány do homogenní konzistence. Po rovnoměrném rozložení na povrchu kůže. Omyjte studenou vodou.

Chcete-li vytvořit další recept, musíte míchat půl banán, jeden žloutek, malý olivový olej a lžičku těžkého krému.

Čištění

Eliminuje stárnutí a snižuje zarudnutí. Chcete-li připravit tuto masku, musíte udělat banánové pyré a zalijeme do ní 2 hrsti mořské soli. Kompozice se třese do kůže lehkými masážními pohyby a udržuje se asi 10 minut. Často se takový postup nedoporučuje, aby nedošlo k poškození epidermy.

Omlazující

Zabraňuje předčasnému stárnutí a redukuje mělké vrásky. Chcete-li připravit masku pro vyblednutí kůže, budete potřebovat půl banán a lžíce tvarohu. Pro udržení takové kaše je dost na 10 minut, pak opláchněte.

Druhá možnost zahrnuje míchání půl banány s lžící oleje z pšeničných klíčků a 1⁄2 lžičky kurkumy.

Akné

Účinně čistí povrch akné a akné. Chcete-li masku, budete potřebovat půl banán, 1⁄2 čajové lžičky kvasnic, 1 lžička mléka a nějaké teplé vody. Udržet kašu na obličeji nesmí být delší než 15 minut, po opláchnutí čistou vodou.

Tonic

Eliminuje známky stárnutí, únavy a vrací zdravou pleť. Chcete-li udělat tónovací masku, je třeba míchat půl banán s lžíce jogurtu a pár kapek citronové šťávy. Udržet směs na obličej může být 15 minut, a postup může být několikrát za měsíc.

Další verze tónovací masky zahrnuje míchání 1⁄4 avokádové buničiny, půl banánů a lžíce nízkotučné smetany.

Protizánětlivé

Odstraňuje zarudnutí a bolestivý zánět. Pro tuto metodu potřebujete pouze banánovou slupku, která otírá problémové oblasti po dobu 4 minut.

Univerzální

Vhodné pro každodenní použití a pro všechny typy pleti.

Recept 1

Polbanana, 25 g nízkotučného jogurtu, 1 lžička medu. Suspenze se aplikuje na požadované oblasti a udržuje se po dobu 12 minut. Masku doporučujeme omýt heřmánkovým odvarem.

Recept 2

Polbanan smíchaný s 1/2 lžíce jogurtu. Výsledná suspenze se udržuje na obličeji po dobu 10 minut a promyje se teplou vodou.

Lepení

Umožňuje odstranit nahromaděné nečistoty z pórů, zúžit je a vyrovnat konturu.

Recept:

Polbanan, jeden vaječný bílek a citronová šťáva. Všechny komponenty dobře promíchejte a udržujte masku ne déle než 20 minut. Používejte nástroj ne více než dvakrát týdně.

Pro zkrácení pórů

Ideální pro zúžení pórů. K tomu potřebujete 1 banán, lžíci rozpuštěného medu, broskvovou dřeň, 2 lžičky mandlí a lžíci dušených ovesných vloček. Udržet hmotu na obličeji může být 10 minut, pak ji odstranit studenou vodou.

Tradiční medicína nabízí mnoho receptů na masky pomocí banánů. Všechny jsou stejně užitečné a účinně se s tímto úkolem vyrovnávají. Hlavní věc je, že při vytváření směsi všech složek byly zahrnuty do jeho složení, protože kvalita postupu závisí na souladu s formulací.

Recenze

Ženy, které se starají o svůj vzhled, se často uchylují k různým receptům, které mohou zabránit předčasnému stárnutí kůže.Pro každou osobu je krása něco, co dává důvěru a přitahuje pozornost opačného pohlaví.

Banánové masky mají blahodárný vliv na jemnou pokožku obličeje, aniž by způsobily jakékoli škody. Mluví pouze pozitivně a doporučuje se použít banán k výživě a hydrataci suché a problémové pleti. Obzvláště spokojený s uživateli a skutečnost, že pro odstranění zarudnutí nebo zánětu stačí jedna banánová slupka.

Další výhodou banánových receptů je schopnost proniknout hluboko do pórů a zúžit je. A po několika procedurách již starší ženy zaznamenaly snížení vrásky na obličeji a věku, což je jen velká radost.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky