Nepromokavé oblečení pro děti

Nepromokavé oblečení pro děti

Děti chtějí frolkovat a hrát venku, bez ohledu na povětrnostní podmínky. Problémem a bolestí hlavy mnoha rodičů je proto otázka prevence, že se vlhké oblečení, ve kterém je dítě oblečeno. S cílem poskytnout svým dětem pohodlnou a bezpečnou zábavu ve vlhkém počasí mnozí rodiče přemýšlejí o nákupu speciálního nepromokavého oblečení.

Nepromokavé oblečení pro děti má alternativní název - "oblečení čtvrté vrstvy". To je způsobeno vlastnostmi a jedinečnými vlastnostmi, které má.

Co to je?

Hlavním rysem vodotěsného dětského oblečení je, že se nosí na pravidelném sezónním oblečení. To vysvětluje, že druhé jméno je neprůchodné - „čtvrtá vrstva“. Sada vodotěsného oblečení, zpravidla zahrnuje gumové boty, bundu a kalhoty (kombinézy).

Podstatou vodotěsného oblečení je, že je vyroben ze speciálních pogumovaných materiálů, které zabraňují vniknutí vlhkosti do každodenního oblečení. Vzhled takového oděvu připomíná pláštěnku, ale nemá naprosto žádnou vůni z gumy.

Dětská pláštěnka nosí na hlavě hlavní oděv a plní svůj hlavní úkol - chránit dítě před vnějším působením vody nebo nečistot.

Zvláštností dětské bundy je také to, že postrádá boční švy. To zajišťuje dodatečné nepromokavé oblečení. Dostupné švy jsou lepeny speciálním pogumovaným materiálem nebo pájeny natvrdo. To nejenže chrání před vlhkostí, ale také posiluje samotný šev.

Druhy

V závislosti na tom, jaký materiál se používá k výrobě nepromokavého oblečení, je rozdělen do následujících typů:

 • oblečení z polyuretanu (PVC). Jedná se o produkty, které se vyznačují svou dostupností a nenáročností. Aby bylo možné takový výrobek vyčistit, stačí jej otřít vlhkým hadříkem. Zvláštnost těchto výrobků lze nazvat jejich špatnou prodyšností. Používají se proto nejčastěji jako podzimní nebo zimní oděvy;
 • výrobky, pro které byl použit nylon. Tento materiál se vyznačuje tím, že se prakticky nepropouští vlhkostí a vzduchem. Moderní technologie umožnila vytvořit prodyšný nylonový typ. Ve srovnání s PVC kostýmy jsou nylonové regály mnohem lehčí, silnější a pohodlnější;
 • pláštěnka membránové tkaniny. Charakteristikou membránové tkáně je, že se skládá z několika vrstev. Díky membránové tkáni je výrobek „prodyšný“, včas odstraňuje vlhkost z pokožky dítěte a zajišťuje nezbytnou normální regulaci tepla. Membránové nepromokavé oblečení je skvělou volbou pro jarní oblečení pro mokré počasí.

V závislosti na modelech a stylech jsou stěrače rozděleny na:

 • kombinované kombinézy;
 • oddělené produkty;
 • lemované předměty;
 • Zahřáté kolejnice.

Vodotěsné oblečení je nejčastěji používáno na jaře nebo na podzim, kdy povětrnostní podmínky diktují svá vlastní pravidla a představují riziko, že se dítě dostane mokré.

Výhody

Mezi hlavní přednosti vodotěsného dětského oblečení patří:

 • vodotěsné výrobky dávají dětem svobodu pohybu venku za mokra a mokra;
 • oblečení nebrání pohybu dítěte, není objemné;
 • navíc chrání dítě před větrem;
 • má jednoduchost v provozu a péči o něj;
 • šetří peníze a eliminuje nutnost nákupu náhradních kombinéz.

Pravidla péče

Praní se vyznačuje neokázalostí v péči o něj. Základní pravidla jeho fungování jsou následující:

 • Někdy stačí odstranit místa znečištění vlhkým hadříkem a nechat produkt zaschnout;
 • aby se zbavili silné kontaminace těchto oděvů, stačí je ručně natáhnout v teplé vodě (30 stupňů) s přídavkem speciálních tekutých gelů;
 • hlavním požadavkem na takové oblečení je, že by neměly být vytlačovány a sušení by mělo být prováděno vyrovnaným způsobem.

Slavní výrobci

Vodotěsné obleky z Finska jsou velmi populární. Vyznačují se vysokou kvalitou a atraktivním vzhledem. Jsou lehké, pohodlné, vyrobené z nejkvalitnějších materiálů.

Výrobci používají nejmodernější technologie a metody při výrobě dětského vodotěsného oblečení. Díky tomu tyto oděvy maximálně splňují všechny požadavky a požadavky.

Pisara, Rukka, Nels a další vystupují mezi známými finskými firmami.

Jak si vybrat

Aby získaná nepromokavá oděva trvala déle než jednu sezónu a zároveň kvalitně plnila své základní funkce, je třeba vzít v úvahu následující faktory:

 • pečlivě přistupujte k výběru velikosti. Doporučuje se koupit větší bundu s deštěm, protože se nosí přes hlavní oděv, a proto by měla být prostornější. K tomu je doporučeno vyzkoušet si před nákupem nepromokavost;
 • Věnujte pozornost dokončení neapromokayki. Vynikající možností by byla přítomnost manžety na něm, což bude dodatečnou zárukou bezpečnosti dítěte před průnikem vlhkosti;
 • Kování musí mít vysokou kvalitu. Často věnujeme malou pozornost zámkům, knoflíkům a dalším ozdobným předmětům na oblečení. Někdy však závisí na nich životnost výrobku. Kursk se zipem poskytne příležitost k rychlému oblékání nebo svlékání dítěte. Je žádoucí, aby kapsy byly také vybaveny zámky;
 • přítomnost kapoty. Kapuce v nepromokavé bundě je další dodatečnou ochranou, která zabrání tomu, aby se vaše dítě zvlhčilo. Kukla je navíc výbornou ochranou před větrem. Pozornost by měla být věnována tvaru kapoty - měla by být pohodlná a nesměla odletět z hlavy. Měla by mít také pogumovací gumu na bocích. Umožní nám utáhnout kapotu na určitou velikost, mít tvar hlavy dítěte a chránit ji před větrem, chladem a deštěm;
 • Vynikající možností je přítomnost speciálních reflexních vložek na okapovém žlabu. V době špatné nebo nedostatečné viditelnosti navíc dítě chrání;
 • přítomnost ostění. Díky tomuto prvku se oděv zahřeje a nedovolí dítěti zamrznout;
 • atraktivní vzhled. Nákup elegantní, nezapomeňte si poslechnout názor dítěte. Koneckonců, oblečení by mělo být nejen pohodlné a kvalitní, ale také jako vaše dítě. Pak ho bude mít s potěšením.

Dětství je nezapomenutelným časem v životě každého dítěte, když ví, jak si vychutnat každou malou věc a dokonce i zdánlivě bezvýznamnou událost. Děti milují chodit a frolkovat ve všech ročních obdobích. Je to nepromokavé oblečení, které může dětem poskytnout nezapomenutelné chvíle v životě, když opravdu chtějí projít louže, aniž by se obávali, že se dostanou mokré kalhoty nebo nohy, nebo chodí pod houbacím deštěm.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky