Slaný sprej na vlasy

Slaný sprej na vlasy

S příchodem léta, vždy chcete snít a experimentovat s vlasy. Módní letos, kaskádové a odstupňované účesy znamenají již tak oblíbené „plážové vlny“ s efektem mokrých a lehce rozcuchaných vlasů.

Myši, gely jsou vynikající fixační prostředky pro vytvoření tohoto módního obrazu, ale nejsou vždy připraveny stát pod spalujícími paprsky. Solný sprej - nejlepší styl v horkém období.

Na co to je?

Slaný sprej neváží dobře, udržuje svůj tvar dobře a zanechává na pokožce pocit svěžesti. Umožňuje udržovat svůj oblíbený styl bez velkého úsilí:

 • vlasy lze provádět nezávisle, bez pomoci kadeřníka;
 • vytvoření potřebného obrazu trvá jen málo času (stačí použít styling);
 • kudrlinky mají podobu vln, ve většině případů není použití žehliček nutné;
 • zůstává přirozený a mobilita vlasů po úpravě;
 • vlasy a kůže jsou vyživovány a chráněny;
 • sprej se snadno vypere bez zanechání stop, nevyžadují se žádné speciální šampony;
 • nezpůsobuje alergické reakce.

Mořská voda má přírodní texturizační a fixační látku.

Čím větší je obsah soli ve spreji, tím pružnější a pevnější se vlasy stanou, a po delší dobu neztratí pláž nebo strukturální kadeře svůj atraktivní tvar.

Volba tohoto typu modelovacího produktu je založena na procentu mořské vody.

Složky Ingredience

Sprej je založen na slané vodě. Je schopen pracovat zázraky, není zbytečné, že zbytek na mořském pobřeží najdeme jako wellness. Trichologové a dermatologové doporučují, aby se po koupání nepromývali ihned, užitečné látky nadále ovlivňují tělo dalších 15-20 minut.

Výjimka pouze pro majitele křehkých suchých vlasů. Zbytek chemických prvků a sloučenin pomůže posílit vlasové folikuly, opravit poškozené prameny, zničit lupy. Zámky vrátí sílu a přirozenou brilanci.

Mořská sůl obsahuje:

 • Chlorid sodný (sůl) - jeho ionizovaná forma má alkalizující účinek na oxidované buněčné prostředí, čímž se vyrovnává acidobazická rovnováha, ve které se pokožka hlavy stává méně mastnou;
 • jod (jodid) - omlazuje buňky;
 • Vápník - má léčivý účinek, posiluje vlasovou strukturu;
 • hořčík - je vodič v těle vápníku, fosforu, vitamínů B6, B1, E, zabraňuje rozvoji seborrhea, dodává pramenům lesk a pružnost;
 • Brom a síra - ničí patogeny plísňových onemocnění a obecně mají příznivý vliv na kůži;
 • měď a železo - obohacují kyslík;
 • selen - chrání vlasové buňky před negativními účinky;
 • silikon - posiluje strukturu epidermy, vlasů atd.

Navzdory všem výhodám je mořská voda ve velkém množství považována za agresivní prostředí: suší pokožku hlavy a zanechává ji bez vlhkosti. Litr obsahuje až 35% soli. V kosmetických přípravcích se používá málo, v koncentraci od 3 do 10%. Ale pokud aplikujete sprej na prameny každý den, nebo dokonce několikrát denně, pak místo dobrého, vlasy budou vybledlé a křehké.

Složení soli proto ve svém složení nutně obsahuje zvlhčující složky a výživné oleje, například kokos, mango nebo bambucké maslo. Jejich počet je malý, aby neupevňoval vlasy, ale jen tolik, kolik je nezbytné k zabránění negativním účinkům solí.

Jak používat doma

Experimentování s účesem je fascinující, ale vyzvednutí potřebného profesionálního nástroje může být poměrně problematické a nákladné.Obdivovatelé přírodních produktů jsou také zmateni přítomností konzervačních látek a vůní ve spreji, které mohou nepříznivě ovlivnit strukturu pramenů. Proto je velmi atraktivní vytvořit styl na základě mořské vody s nutričními doplňky na vlastní pěst, doma, vlastníma rukama.

Číslo receptu 1

Budete potřebovat:

 • Postřikovací láhev (můžete použít láhev z již použitého spreje).
 • Mořská sůl ze supermarketu - jedna čajová lžička.
 • Čistá voda - jedno plné sklo (200 ml).
 • Kokosový nebo olivový olej - 1/2 lžičky.
 • Gel (vhodný pro váš typ vlasů) - 1/2 lžičky.

Při výběru soli se ujistěte, že jste zkontrolovali dobu použitelnosti a celistvost balení: jod zmizí z otevřeného obalu po 6 měsících. Tento prvek nesmí být obsažen ve vlhké soli. Můžete použít minerální vodu bez plynu.

Číslo receptu 2

Budete potřebovat:

 • Stříkací láhev.
 • Mořská sůl, v pořádku (lze použít angličtinu) - 2 lžíce. lžíce.
 • Čistá voda - jedno plné sklo (200 ml).
 • Esenciální olej (citron nebo máta) - 3-5 kapek.
 • Fixační gel - 1/2 lžičky.
 • Aloe Vera Gel - 2 lžičky.

Připravuje se podle principu: nejprve zkombinujte tlusté ingredience, vytvořte slaný roztok odděleně a postupně ho nalijte do tlusté hmoty. Směs se míchá, dokud se nevytvoří homogenní látka. Výsledný produkt se nalije do nádoby a dobře se protřepe. Jakmile je rozprašovač připraven, může být použit. Uchovávejte při teplotě 17-25 ° C.

Pro bazální objem se aplikuje texturizační sprej na částice na kořenech vlasů. Pro dosažení maximálního účinku při sušení hlavy vysoušeče vlasů. Pokud je příležitost, můžete si v noci sbírat vlasy v drdolu v horní části hlavy, navíjet šňůrou a upevnit ji měkkým gumovým páskem, nechat ji v této podobě až do rána. Další den bude jen trochu štípání vlasů.

Chcete-li dát nízké pláže kudrlinky sprej sprej od středu délky na špičkách pramenů. V malých množstvích, na čisté, suché nebo mírně vlhké vlasy. Pro tvarování jsou jednotlivé prameny mírně stlačeny nebo zkrouceny na prst, vysušeny vysoušečem vlasů nebo ponechány přirozeně vyschnout. Takové vlasy mohou být zapleteny do copánků, shromážděny do drdolu, ocasu, aniž by zapomněly uvolnit pár volných pramenů z obličeje.

Nedbalost má své vlastní zákony, ne tak závažné jako v klasickém stylu, ale nároky na vzhled zůstávají. Účes by neměl vypadat nedbalý - ve všech je nutné dodržovat opatření. Je nutné pečlivě sledovat čistotu vlasů a absenci stop texturních činidel na pramenech.

Funkce výběru

Solný sprej - ideální nástroj pro tenké, měkké a nepoddajné vlasy. Dobře se hodí pro majitele mastné pleti: sprej schne pokožku, prameny se méně kontaminují a každodenní mytí hlavy může být minulostí.

Ti, kteří mají suché poškozené vlasy, solný styl není kontraindikován, stačí použít ne více než 2-3 krát týdně a vybrat si výrobek s nízkým podílem mořské vody - ne více než 4-5%.

Majitelé tvrdých a nepoddajných vlasů by si měli vybrat produkty se silnou fixací - téměř 7% obsahu mořských solí. Nebo, po nástřiku solného stylingového média, budete muset použít kleště, ployk nebo žehlení. A po tomto postupu, opravit, znovu dát trochu spreje na každé z kudrlinek a nechat zaschnout.

Krátké sestřihy nevyžadují mnoho času na styling: malý texturovací nástroj, několik pohybů prstů pro dosažení požadovaného tvaru a účesu je připraven. Volba značky spreje nezpůsobuje problémy.

Recenze značek

Móda pro solné spreje se koná již několik let, takže kosmetika prošla testy běžných zákazníků v nejrůznějších podmínkách - od pláže až po klubové párty.

Osvědčené značky:

Oceán spritz moře (od Wella Professionals) - ideální pro suché vlasy. Fixace je průměrná, přirozená, pružná forma kudrlinek.Podle analýzy v blogy - ideální pro odpovědné případy: trochu drsné, ale bezpečně drží styl, ne horší než odolný lak.

Sachajuan oceán mlha - vytvořené na základě bílkovin a minerálů z řas v kombinaci s jinými vzácnými složkami. Recept se nazývá "Sea Silk". Poskytuje lesk, objem a péči o vlasy bez vážení. Vhodné pro jemné kadeře, jemně zdůrazňuje vlnitý tvar účesu na pláži. Dívky zjistily, že tento nástroj nevyžaduje velké množství stylingu.

V případě předávkování se prameny stanou „plastickými“, křupavými. V takovém případě se doporučuje k nápravě situace mírně navlhčit vlasy a osušit je vysoušečem vlasů.

OSIS + Session Label (od Schwarzkopf Professional) - zvládá všechny typy vlasů, včetně tenkých kudrnatých. Sprej vytváří objem v kořenech a krásné "mokré" prameny. Podle fór - dokonce i den po mytí. Fixace je snadná, bez lepení. Nesmí se vyrovnat s hustými, těžkými nebo zlobivými prameny. Nanáší se po celé délce, a to jak na sotva mokré vlasy, tak na suché. Při předávkování zanechává účinek špinavé hlavy.

R + Co ROCKAWAY Solný sprej - vytváří objemný a texturovací styl, což znamená mírnou nedbalost vlasů. Sprej obsahuje extrakty z mnoha bylin: muškáty, které zhušťují strukturu vlasů, lemongrass, aloe, řebříček, podporují zvlhčující, šalvěj, čarodějnici, kostival a meduňku. Balzám z máty poskytuje tepelnou ochranu, vitamín C a dubovou kůru nasycenou silou a poskytuje přirozený lesk zdravých kudrlinek.

TIGI Catwalk Session Series Solný sprej - dokonale zvyšuje objem bez vyfukování pramenů. Vhodné pro všechny stupně tvrdosti vlasů. Silná fixace „plážových vln“ dokáže udržet svůj tvar iv deštivém počasí. Naneste na mokré kadeře a vysušte. Pohodlné použití kdykoliv během roku.

Indola Innova Finish Salt Spray - obohacené o hydratační přísady. Disheveled styling je docela pevné s flexibilními liniemi. Složení dává kudrlinkám tupou sílu. Vhodné pro časté používání - až několikrát během dne. Je aplikován na mokré i suché vlasy, fén nemá vliv na kvalitu vlasů a bezpečnost kudrlinek.

Dermosil - vytváří přírodní pompuru a poskytuje lehkost při tvorbě vlnitých pramenů. Vynikající výsledky při pokládání krátkých účesů. Vynikající nástroj pro upevnění přírodních kudrlinek a dlouhých hladkých vlasů, které budou vypadat skvěle i nedbale pletené. Vhodné jako styl pro muže, kteří chtějí dát účes snadnou nedbalost. Sprej se aplikuje na mokré nebo suché prameny, suší se vyfukováním.

Matrix - inovativní texturovací nástroj od americké značky pro vytvoření obrazu pláže na molu. Profesionální sprej vytváří volumetrický, mírně hooliganský styling s výraznými kadeřemi. Naneste na suché nebo mokré prameny, jako je pěna. Má matný lesk, nezanechává pocit těžkosti nebo lepkavosti pramenů. Obsahuje nutriční složky. Velmi spolehlivé, nemůžete se starat o vlasy.

LABEL.M SEA SALT SPRAY - Nejlepší stylingový nástroj pro krátké a tenké vlasy, soudě podle recenzí. Je aplikován na kořeny a rozložen prsty, hřebenem nebo kulatým kartáčem podél pramenů, což jim dává potřebný rytmus. Staví a drží formu. Elastická fixace, bez lepivosti. Snadno vyčesané, aniž by zanechaly stopy.

Tony & Guy Casual Sea Salt Texturizační sprej - jemný, pro všechny typy vlasů. Slabá fixace, recenze vyžadují podporu laku. Nedbalostní prameny vypadají přirozeně a agile. Krásná a neobvyklá vůně zázvoru, čaje s bergamotem a růžovým pepřem.

Negativní hodnocení solných sprejů je velmi málo, a proto jsou tak populární. K objektivním nevýhodám patří pouze tři:

 • časový limit použití (s prodlouženým použitím, vlasy mohou ztratit sílu, pokožka hlavy může dehydratovat);
 • dávkování různých kosmetických přípravků vyžaduje několik testů před nalezením požadovaného výsledku;
 • časté předávkování nebo použití laku jako dodatečného fixačního prostředku pro dlouhé, tvrdé a rovné prameny.

Následující video vám ukáže, jak udělat solný sprej z mořské soli doma.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky