Sprej na opalovací krém

Sprej na opalovací krém

Léto je nejpříznivějším obdobím pro dovolenou, ale mezitím je pro vaše vlasy hrozný čas. Sluneční paprsky nepříznivě ovlivňují vlasy, volí jejich vitalitu a celkové zdraví. Ultrafialové záření způsobuje obrovské poškození: struktura vlasů je dehydratovaná, přírodní a umělé barevné pigmenty jsou zničeny. A pokud nebudete věnovat patřičnou pozornost svým oblíbeným kudrlinkám během tohoto nebezpečného období, mohou být suché, křehké a nenápadné.

Během této doby je nezbytné používat speciální prostředky na ochranu vlasů před sluncem - to zahrnuje všechny druhy šamponů, kondicionérů, různých masek a balzámů s UV filtrem. Takové prostředky zadržují vlhkost v pramenech a zabraňují jejich vysychání.

Ale pokud odborníci nedoporučují používat určité nástroje denně, pak může být sprej na opalovací krém aplikován každý den několikrát.

Mechanismus působení

Látky, které tvoří opalovací krém na vlasy, poskytují spolehlivou a účinnou péči o vlasy. Vytvářejí bariéru, která zabraňuje pronikání spalujících paprsků do samotného jádra vlasů, neutralizuje škodlivý účinek v důsledku přítomnosti filtrů. Salicyláty, silikony a zinamata pracují jako absorbéry ultrafialových vln, oxidy zinku odpuzují záření z povrchu vlasů a antioxidanty neumožňují složky, které jsou důležité pro zdravý život, odstraňují toxiny, pomáhají vlasy rychleji zotavovat.

Jakýkoliv prostředek vyhoření vhodný pro přírodní a barvené vlasy.

Vlastnosti a výhody

Obohacené opalovací spreje dokonale pečují o kadeře, vyživují je užitečnými makro a mikroelementy, takže není divu, že mnoho kosmetických přípravků na ochranu jejich drahých pramenů vybírá tyto kosmetické výrobky, které:

 • snadno aplikovatelné;
 • účinně chránit;
 • rychle stříkané;
 • nešpiní oděv a pokožku hlavy;
 • Nepotřebujte proplachování vodou.

Kromě výživy a ochrany tyto spreje v žádném případě neovlivňují vlasy. Nezpůsobují pocit tuku na provazcích, nepřesušují vlasy, nedávají nečekaný odstín ani lesk. Použití opalovacích krémů je příjemným a pohodlným cvičením.

Značková kosmetika

Trichologové doporučují aplikovat sprej na opalovací krém před každým výstupem na ulici během horkého období a obnovovat jej alespoň každé dvě hodiny. Díky moderním výrobcům kosmetiky je to velmi jednoduché, i když si z celé řady nabídek není tak snadné vybrat.

Paul Mitchell nabídl nakupujícím Color Protect Spray panthenol, hennu, aloe vera a slunečnicový olej pro barvené vlasy. Látka, která se objevila na policích obchodů, okamžitě získala velkou popularitu, o čemž svědčí příznivé recenze v jeho směru.

Ochranná známka L'Oreal Professionel uvádí na trh sprej Solar Sublime, který dodává pramenům lesk.

V řadě Lifetex Sun od Wella Professionals jsou prezentovány dva nové produkty - Shake with Vitamin protection spray a opalovací krém Lifetex Hydrator. Obě látky obsahují makadamový olej, který eliminuje účinek volných radikálů, vyživuje vlasy a pokožku hlavy, dodává přirozený lesk.

Svědomí Shiseido Lab vydalo ochranný sprej Brilliant Defense, jehož hlavní výhodou je odolnost proti vodě a hospodárnost: nemusí být aplikován dvakrát.

Sprej ze slunce s extraktem z konopných semen lze zakoupit u společnosti Alterna.To nejen chrání, ale také zvlhčuje vegetaci na hlavě.

Vaření doma

Pro dívky, které ocení všechny přírodní a přírodní, budou nástroje vyrobené vlastními rukama vynikající alternativou k továrnímu zboží. Nevyžaduje žádné složité složky, protože potřebné komponenty lze zakoupit v každém obchodě s potravinami.

Před použitím vařeného "lektvaru" musí být testováno na zápěstí. Pokud nemáte alergickou reakci, domácí sprej lze použít bez obav. Kombinuje takový nástroj s jakýmkoliv šamponem, kondicionérem a balzámem.

Lemon kamarád

Citronová šťáva je známá svými nejsilnějšími antioxidačními vlastnostmi, takže sprej vytvořený na jejím základě zaručuje ochranu vlasů před UV zářením. Pro přípravu léčiv bude třeba:

 • citronová šťáva - 50 ml;
 • voda při pokojové teplotě - 30 ml;
 • olivový olej - 1 lžička.

Po smíchání všech složek lze sprej použít okamžitě.

Ovoce potěšení

Ovoce je skladem živin nejen pro lidské tělo, ale i pro jeho vlasy. Získání pramenů, kyselin ovocné šťávy vytváří bariéru pro ultrafialové paprsky, nedovolte, aby vlasy zaschly. Ovocný sprej se připravuje z:

 • 40 ml šťávy ze zelených hroznů;
 • 40 ml čerstvě vymačkané třešňové šťávy;
 • 30 ml pomerančové šťávy;
 • 20 kapek jojobového oleje.

Všechny složky musí být smíchány a výsledná kompozice se nalije do jakékoliv nádoby se sprejem. Sprej si vlasy před každým výstupem na ulici.

Více informací o opalovacích krémech na vlasy se můžete dozvědět z dalšího videa.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky