Diamantové náušnice

Diamantové náušnice

Výběr diamantových náušnic může být velmi vzrušující, zvláště pro ty, kteří takový nákup poprvé provedou.

Jemné volby

Pokud jste v tomto oboru noví, měli byste získat alespoň některé počáteční znalosti o diamantech:

 1. Cena diamantů se skládá z mnoha komponent: hmotnost, kvalita a styl střihu, barva kamene a jeho čistota. Obecně platí, že tyto ukazatele určují vzácnost a krásu diamantu.
 2. Výrobky s velkými kameny se prodávají nutně s certifikátem vydaným gemologickou laboratoří, která podrobně popisuje všechny vlastnosti diamantu. Malé kameny (do 0,5 karátů) se prodávají bez certifikátu. Barevné kameny by nikdy neměly být prodávány bez osvědčení.
 3. Pokud si koupíte výrobek s diamantem za účelem investování peněz, měli byste věnovat pozornost velkým barevným kamenům: oranžovým, růžovým, žlutým, brandy diamanty. Tyto kameny budou i nadále růst v hodnotě díky své raritě a čistotě.
 4. Získat šperky by mělo být pouze ve specializovaném obchodě, který má osvědčenou reputaci. Pro laika je obtížné rozlišit kubický zirkon z diamantu, nemluvě o tom, že na trhu je nyní obrovské množství uměle pěstovaných a vylepšených kamenů, které vypadají stejně jako přírodní kameny, ale mají mnohem nižší náklady.
 5. Pokud chcete koupit diamanty v Rusku, měli byste se podívat na Yakut diamanty nabízené v maloobchodních prodejnách.

Náušnice musí být vybrány opatrně, počínaje tvarem tváře a individuálními charakteristikami vaší osobnosti.

Dámy s oválnou tváří si mohou dovolit nosit diamantové náušnice téměř jakékoliv konfigurace. Kulaté tváře vypadají dobře s visícími náušnicemi, oválnými nebo špičatými. Krásný krk je také zdůrazněn dlouhými náušnicemi. Miniaturní ženy vypadají lépe v náušnicích, které jsou středně dlouhé, neměly by nosit náušnice ve stylu „lustrů“. Vysoké ženy doporučují široké náušnice a obruče.

Důležitý je i tvar laloku. Nevyberte náušnice, které jsou příliš velké nebo těžké pro váš ušní lalůček. Zejména se jedná o případy, kdy máte v plánu tento model neustále nosit. Lehké a módní cvočky nebo diamantové knoflíky budou pro vás tou nejlepší volbou. V takových náušnicích, Yakut transparentní diamanty malé a střední velikosti vypadají skvěle (přibližně 4 karáty každý), zdůrazňovat krásu majitele a její zářící oči. Velmi stylový a nic zbytečného!

Pánské náušnice jednodušší než dámské.

Mužům je nabídnuta možnost náušnic s diamantem v jednom uchu - jeden pusset. Na náušnici v uchu vypadal stručně, musíte si vybrat správnou formu. Máte-li dlouhou tvář, vyberte menší náušnici se čtvercovými nýty. Volba transparentního diamantu bude navíc nejoptimálnější a nejbezpečnější variantou. Černé knoflíky, které vypadají velmi chladně a lze je kombinovat s většinou typů oblečení, budou nepochybně vyhovovat odvážným a brutálním mužům.

Pro děti si můžete koupit malé náušnice. Od asi tří let mají děti zájem o šperky, rádi se dívají na náušnice maminky, takže jim mohou dát něco jako „máma“. Dětské náušnice by neměly způsobovat alergie, proto je nejlepší koupit zlato. Není vhodné kupovat těžké náušnice pro děti, dítě může mít od nich bolest hlavy. Kameny by měly být pevně upevněny a nemohly vypadnout. Je lepší si koupit výrobek s anglickým nebo francouzským zámkem, pak se dívka sama bude moci odvést.

Jak si vybrat velikost

Velikost diamantů se měří v karátech. Co je to karát?

Jeden karát se rovná 0, 2 g. A v této hmotnosti, jak říkají klenotníci, 100 bodů (menší míra hmotnosti diamantů). Je důležité si uvědomit, že karát je jednotka hmotnosti, ale ne velikost kamene.

U náušnic je celková hmotnost uvedená na štítku rozdělena na polovinu. Například, pokud si vyberete 1 karátové náušnice, pak váha každého diamantu v páru bude 0,5 karátu.

Pro dospělou ženu je velikost 1,5 karátů pohodlná a elegantní. Pokud si koupíte náušnice pro malé dítě, jejich velikost by měla být mnohem menší, protože je malý a tenký a velké náušnice ho mohou zranit. Ideální velikost pro dítě je 0,01-0,05 karátů. Tato hmotnost bude mít kámen o průměru asi 1,8 mm.

Pokud jsou diamantové náušnice určeny pro dospívající dívku, pak byste měli zvolit průměrnou velikost - 0, 2-0, 25 karátů. Diamant o váze 0, 2 karáty v průměru bude asi 3,1 mm, a to je velká velikost pro mladou dámu.

Pro starší a zralé ženy se doporučuje velikost až 2 karátů.

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda je velikost pro vás správná, je držet náušnici v ruce. Pokud se zdají být příliš těžké, je lepší je opustit. Někdy velké a těžké náušnice dělají jejich majiteli pocit nepříjemnosti. Dobrý klenotník si může vybrat svou vlastní velikost šperků tím, že diamantové náušnice pro vás na objednávku.

Materiál

Volba ráfku pro diamant nemá malý význam.

Přirozeně by to neměla být slitina šperků. Zlatý diamant rámy jsou šperky klasické. Nádherné odstíny růžového, bílého nebo fialového zlata podtrhují záři drahokamu v uších a jistě vás přitáhnou k obdivným pohledům. Nicméně, pokud máte tendenci k alergiím, stojí za to koupit náušnice vyrobené z platiny, protože se jedná o více „čistý“ kov, který neobsahuje cizí nečistoty, a proto je hypoalergenní. Stříbro má podobné vlastnosti, ale zřídka se používá při výrobě diamantových šperků. Možná je to kvůli nízké ceně materiálu, výjimkou jsou praktické a levné náušnice. Nicméně, může každý klenotník stříbro šperky s luxusní diamanty na zakázku.

Design

Mezi designéry šperků je vedoucí pozice obsazena obchodním domem Cartier.

Jeho umělci určují kánony elegance a na workshopech se každý den děje magie: vzácné materiály se stávají dokonalou výzdobou. Cartier diamanty jsou jedinečné, jsou ústředním materiálem v umění tohoto domu.

Náušnice jsou nabízeny v široké paletě. Počínaje malými karafiáty za rozumné ceny a končícími skutečně královskými kameny. Rám ze žlutého, bílého, růžového zlata a platinového testu 950 příznivě zdůrazňuje jejich krásu a krásu.

Nejdražší a luxusní značkou šperků je dnes Chopard. Mohou být nazývány vysoce módní šperky. Téměř každá práce je uměleckým dílem s individualitou. Exkluzivní náušnice z Chopardu jsou tak elegantní a elegantní, že je nevhodné nosit je v každodenním životě. Jedná se o koktejlové a večerní dekorace, vyrobené z diamantů s přídavkem smaragdů, safírů a ametystů, které mají povinný tematický design.

Jako příklad - náušnice z poslední sbírky tohoto domu, která má název „Disney princezny“. Šperky jsou inspirovány motivy slavných karikatur. Nebo nádherné prolamované náušnice z diamantů a safírů s tanzanitem z kolekce Temptations, vyrobené v byzantském stylu. Ve stejné sbírce je pozornost žen ohromena náušnicemi s akvamarínem, tanzanitem a diamanty.

Náušnice Chopard jsou obvykle součástí soupravy, která obsahuje také prsten a náhrdelník.

Špendlíky jsou velmi vhodné pro každodenní použití, stejně jako diamantové náušnice. Náušnice obvykle nejsou příliš velké, mohou být vyrobeny nejen v různých verzích zlata, ale také ve stříbře. To je druh klasických šperků. Čisté kovové proužky jsou zdobeny několika malými kameny nebo dokonce ve velkém z diamantové drobky. Tam jsou kombinace kamenů různých velikostí a odstínů, to vypadá obzvláště zajímavé.

Tyto náušnice mohou být také použity na večerní večer, mají své výhody v jednoduchosti: nebudou zabíjet dojem z komplexního střihu šatů. Náušnice jsou kombinovány s cestou diamantů a lakonickými černými šaty ve stylu Coco Chanel.

Černé diamantové náušnice jsou opravdu báječné šperky. Odvážné, tajemné a svůdné, jsou jedním z nejnovějších trendů v klenotnictví. Na trhu je však dnes mnoho kamenů, které vypadají jako černý diamant. Jedná se o černé zirkony, phianity a také uměle pěstované černé diamanty. Díky brilanci a záři fianitu se Nexus a moissanit obtížně odlišují od přírodního diamantu, takže se ujistěte, že máte při nákupu certifikát pravosti.

Tvar a design černých diamantových náušnic může být různorodý, protože tento kámen je nádherný jak individuálně, tak v kombinaci s tradičním transparentním diamantem. Jedná se o čepy, prodloužené přívěsky různých délek, černé a bílé obruče a náušnice ve tvaru srdce, čtvercové náušnice, náušnice oválného tvaru. Jedním z trendů je kombinace černého diamantu s netradičními typy kovů pro tento kámen. Například 925 stříbro s černým rhodiovým pokovováním, nebo dokonce nerezová ocel s černým iontovým pokovováním. Tradičně, černý diamant je zasazen do bílého zlata a platiny.

Nejdražší a velkolepé jsou samozřejmě náušnice s velkými diamanty. Ty jsou považovány za kameny větší než 0,5 karátů. Čím větší je velikost kamene - tím luxusnější a dražší. Velký však není vždy nejlepší. Kvalita závisí na kombinaci metrických charakteristik. Čím méně defektů je viditelných pouhým okem - tím větší je hra světla a kam dražší. Nejvzácnější nominální a aukční diamanty jsou nejcennější.

Příliš velké jednotlivé diamanty nevypadají velmi elegantní a pokud chcete koupit velké kameny, dávejte přednost lustrovým náušnicím nebo přívěskům. Délka těchto šperků je přibližně na bradě, jsou perfektně kombinovány s večerními šaty a vysokými podpatky.

Kongo styl je obruč náušnice. Vypadalo to v dávných dobách, kdy takové objemné a drahé náušnice byly známkou postavení jejich majitele.

Prsteny mohou mít různé šířky a průměry; klasické, ploché nebo objemové; reliéfní, prolamované nebo nafouklé. Co se týče kamene, možnosti nejsou omezeny ničím jiným než uměleckou představivostí. Vypadá skvělá kombinace transparentních a barevných diamantů

Náušnice "Kongo" z diamantových čipů, s rozptylem malých diamantů nebo s kameny průměrné velikosti jsou vhodné jako ve dne, stejně jako doplněk k večeru spolu. Jsou vyrobeny ze všech druhů drahých kovů, zpravidla pouze vnější část náušnic je zdobena kameny.

Design náušnic v podobě „maliny“ je považován za sovětskou klasiku. V této variantě je centrální kámen zpravidla větší, obklopený malými diamanty po obvodu. Existují kombinace různých odstínů kamene, překladů a ráfků, více desek. Často se praktikuje kombinace diamantů s topazes a rubíny. V poslední době začali vytvářet náušnice-maliny v podobě květů s lístky, posetých diamanty a kameny malé velikosti.Tam jsou maliny - přívěsky na tenkých řetězech hypnoticky kymácí jako vlastník se pohybuje; maliny, hřebíček a maliny ve složení složitých náušnic složitý design.

Termín "taneční diamanty" se objevil mezi klenotníky ne tak dávno. Doposud, náušnice vyrobené touto technologií mohou být volány nejpopulárnější. Diamant v nich se neustále pohybuje a jiskří, přitahuje pozornost každého, kdo kolem. Toho je dosaženo díky pokročilé technologii laserového vrtání diamantu. Do vytvořeného otvoru je vložen drát ze základního materiálu (obvykle platina), který je upevněn kontinuálním laserovým svařováním. Díky tomu se kámen pohybuje při sebemenším pohybu majitele a vytváří zvláštní tanec zářících tváří.

Oslnivé "taneční" diamanty jsou umístěny v různých kombinacích s tradičními výrobními technikami:

 1. Je umístěn ve středu oválů nebo kruhů pokrytých diamantovou zrnitostí;
 2. Upevněte na koncích suspenzí;
 3. V kombinaci s perlami v různých variantách (perla nad nebo pod);
 4. Vložené do náušnic;
 5. Kombinace ve složení komplexních "lustrů".

Tyto šperky se také nazývají „plovoucí diamanty“.

Pokud se rozhodnete udělat dárek v podobě náušnic s diamanty dospívající dívce, pak byste měli věnovat pozornost motýlí náušnice.

Jsou pojmenováni tímto způsobem, protože jsou opravdu vyzdobeni ve formě těchto atraktivních tvorů. Jedná se o velmi romantickou a ne nudnou variantu pro mladou dámu, která bude kombinována s ležérním oblečením i společenským oblečením.

Motýli na jehněčích lze umístit různými způsoby, například uvnitř kroužku nebo srdce, na tenkém řetízku v podobě přívěsku, nebo jednoduše ve formě karafiátů.

Kombinace diamantů s kameny

Ve sbírkách návrhářů módních domů letos je pozornost žen nápadná s náušnicemi s akvamarínem, tanzanitem a diamanty. Například ve sbírce "Byzantium" z Chopardu. Nádherná safírová temně modrá barva je v nich obklopena prolamovaným prokládáním diamantového pásu.

Diamanty jsou často kombinovány se safíry, smaragdy, rubíny, perlami a topazes. Příkladem této kombinace jsou náušnice klasického designu "malina". Perly se obvykle vkládají jako centrální kámen v náušnicích s diamantovými lustry, nebo se používají pro malé náušnice s diamanty.

Jak se čistí?

Vnitřní povrchy diamantů lámají světlo, a to je to, co způsobuje jejich jiskření. Tyto drahé kameny by měly být uchovávány mimo dosah nečistot, agresivních chemikálií nebo kontaktu s tvrdými předměty.

Pro udržení brilantnosti diamantových náušnic bude užitečné pravidelné čištění.

Pokud vaše náušnice jsou starožitné nebo jen velmi drahé - je nežádoucí pokusit se je vyčistit sami, je lepší kontaktovat klenotníka, který má moderní vybavení pro čištění. Měli byste také dělat v případě, že náušnice obsahuje, kromě diamantů a jiných drahých kamenů.

Dílna využívá čištění parou, ultrazvukové čištění a čištění kyselinou sírovou.

Jednoduché diamantové náušnice lze čistit doma, ale používejte správné metody. Mnoho klenotníků poskytuje rady, jak čistit diamanty doma a poskytovat čistící roztoky.

Při čištění doma v každém případě, nemůžete uchýlit k použití drsné chemikálie, mýdlo nebo hrubé kartáče.

 1. Rozložte ručník na rovný a dobře osvětlený povrch.
 2. Smíchejte ¼ amoniaku a ¾ teplé vody a ponořte náušnice do roztoku po dobu 3 až 5 minut (u velmi špinavých výrobků - maximálně 15 minut).
 3. Opláchněte teplou vodou pomocí měkkého dětského kartáčku.
 4. Nasaďte náušnice měkkým hadříkem, který nepouští chlupy.

Diamantové náušnice lze čistit sódou.V tomto případě se na kámen nanese pasta ze směsi sody a vody. Čištění se provádí měkkým kartáčkem, poté jsou náušnice důkladně omyty a vyleštěny hadříkem, který nepouští chlupy.

Další metodou domácího čištění je čištění octem. Pro tento účel se ve stejném poměru používá směs bílého octa a vody. Produkt se uchovává v roztoku po dobu 10 až 15 minut, poté se čistí měkkým kartáčkem. Poté omyjte a otřete, aby se zabránilo tvorbě stop po kapkách na povrchu.

Pokud se výše uvedené metody se zdají nespolehlivé pro vás, měli byste se uchýlit k použití speciální čistící řešení pro diamanty, které lze zakoupit v klenotnictví. V tomto případě postupujte podle pokynů pro řešení.

Je velmi důležité mít na paměti, že příliš časté čištění diamantů může poškodit kameny a ztratí lesk a lesk. Proto je tento postup využíván pouze v případě potřeby.

Vyberte si diamantové náušnice moudře a pečlivě, podívejte se nejen na design a cenovku!

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky