Lyžařské ponožky

Lyžařské ponožky

Během lyžování je velmi důležité, aby vaše nohy vždy zůstaly teplé a ne mokré. Pro tyto účely je nutné správně vybrat nejen boty, ale i lyžařské ponožky.

Mnoho ponožek pro lyžování je dnes velmi velké. Proto je nutné znát jejich hlavní vlastnosti a vlastnosti, abyste si mohli vybrat správné ponožky a vyhnout se mnoha problémům.

Požadavky na výrobek

Je velmi důležité, aby lyžařské ponožky měly následující vlastnosti:

  • materiál musí zajistit odstranění vodní páry ven;
  • produkty musí být rychle schnoucí a nesmí hromadit vodu;
  • Ponožky pro sjezdové lyžování musí být jistě teplé;
  • ponožky by měly sedět dostatečně pevně na noze, nepohybovat se během pohybu a poskytovat maximální pohodlí;
  • materiál, ze kterého jsou ponožky vyrobeny, musí být hypoalergenní;
  • ponožky musí odpovídat tlaku lyžařských bot.

Odrůdy a výhody

K dnešnímu dni je zde obrovský výběr materiálů a stylů lyžařských ponožek.

Přicházejí v různých výškách - od kratších až po delší golf. Výška ponožky je volena individuálně, co je nejdůležitější, takže se cítíte pohodlně.

Materiály, ze kterých jsou ponožky vyrobeny, jsou také velmi rozmanité. Často se používají syntetické a polosyntetické tkaniny.

Ponožky z polosyntetických materiálů mají významnou výhodu - díky přidání vlněných vláken jsou velmi teplé. Ale je zřejmá nevýhoda - vlna má tendenci se hromadit vlhkost, protože časem ponožka může zvlhnout.

Na druhou stranu, ponožky ze syntetických materiálů dokonale zajišťují odstranění páry ven, takže i když se nohy potí, ponožky se nezvlhčí. Syntetické lyžařské ponožky však udržují teplo o něco horší.

Některé ponožky mají také antibakteriální vlastnosti.

Jak si vybrat

Při výběru lyžařských ponožek musíte nejprve vybrat správnou velikost. Koneckonců, pokud se ponožky ukáže být malé, pak nohy budou stísněné, krevní oběh může být narušen, a jako výsledek, nohy okamžitě zmrazit. A pokud jsou ponožky skvělé, budou se valit a zkroutit na noze, a podle toho třít kuří oka a vytvořit nepohodlí.

Při výběru velikosti ponožek je musíte změřit s lyžařskými botami, pak si můžete plně uvědomit jejich pohodlí.

Vyberte ponožky, které jsou o něco vyšší než lyžařské boty.

Při montáži je nutné věnovat pozornost uložení ponožek - nesmějí se valit na nohy, ale neměly by být příliš pevně upnuty.

Je také velmi důležité, abyste se ujistili, že materiál výrobků je měkký a příjemný na kůži, a švy nejsou vůbec cítit (jinak jsou vám zaručeny kukuřice).

Nejlepší je zvolit modely ponožek, které jsou opatřeny přídavnými vložkami na špičce a patě, což zaručuje dobrou odolnost proti opotřebení.

Dobré a kvalitní ponožky jsou vždy doplněny speciálními změkčovacími zónami, které poskytují odpružení v místech, kde je tlak na nohu největší - holeně, výtah, kotníková kost.

Pro extrémně chladné počasí, mnoho výrobců vyrábí speciální lyžařské ponožky s vytápěním. Ale cena těchto produktů je poměrně vysoká.

Design a barvy ponožek jsou také velmi rozmanité. A přestože jsou většinou skryty před zvědavýma očima, můžete stále vyzvednout pár pro každý vkus a barvu - klasické tmavé barvy jsou většinou preferovány muži, světlé šťavnaté barvy pro ženy, vtipné a zábavné tisky pro děti.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky