Kombinovaný zlatý řetěz

Kombinovaný zlatý řetěz

Kombinované řetězy mohou být sestaveny propletením několika jednobarevných nití. Někdy existují případy, kdy všechny články jednoho řetězce mají jiné barevné zbarvení. Takové dekorace vypadají velmi originální, odvážné a především neporušené.

Zlaté šperky jsou již dlouho pevně zakotveny v našich životech. Jejich rozmanitost nikdy nepřestane ohromovat. K tomu, že zlato může být nejen žluté, jsme všichni zvyklí. Dámské řetízky, ve kterých je možné kombinovat několik odstínů tohoto úžasného kovu, ještě nejsou příliš běžné. Takové ozdoby se však již objevily fanoušky, a to nejen mezi ženami, ale i mezi muži.

Kombinovaný zlatý řetízek je vynikající volbou pro kancelářské šperky. Přitahuje pozornost, neodvádí pozornost od celkového oblečení a zároveň ji doplňuje. Tříbarevný řetěz je schopen mírně změkčit zbytečně přísný obchodní oblek obchodní dámou, připomínající ostatním, že v první řadě čelí ženě, a pak obchodnímu partnerovi.

Pokud si vyberete kombinaci slitiny na náušnici nebo náramek pro takovou dekoraci, bude již hotový set pro slavnostní příležitosti. Vzhledem k tomu, že bude v sadě několik odstínů, můžete je bezpečně nosit s jakýmikoli jinými zlatými šperky, aniž byste se museli obávat, jak spojit jeden brilantní šperk s jiným. Vícebarevné maličkosti lze nosit s přívěskem a jako samostatná dekorace.

Není to tajemství pro nikoho, že samotné zlato je měkký materiál a nemá žádnou zvláštní sílu. Proto se k němu přidávají další látky, díky kterým zlaté výrobky získávají nečekané odstíny. Čím vyšší je vzorek uvedený na výrobku, tím větší je samotné zlato ve slitině zlata a čím méně nečistot je přítomno. Tak například 750 šperků obsahuje 75% zlata z celkové hmotnosti.

Různé barvy

Tradičně kombinované řetězy jsou vyrobeny ze šperkových slitin tří barev: červené, žluté a bílé. Existuje přesvědčení, že tato klasická trojice má určitý význam. Žlutá barva znamená oddanost, bílý odstín symbolizuje přátelství a růžová barva říká o lásce.

Na tyto odstíny jsme zvyklí a nezpůsobují nám překvapení. Odstíny zlata jsou však mnohem více. Zároveň málokdo ví, že produkty, které mají stejný vzorek, mohou být zcela odlišné v barvách. Samotná barva závisí na tom, který kov se přidává do slitiny.

  • Pokud má zlatá ozdoba bílou barvu, znamená to, že k ní bylo přidáno stříbro nebo palladium. Externě, to je podobné platině, ale nižší náklady. Vypadá velmi pěkně v proutěných řetězech spárovaných s růžové nebo žluté zlato.
  • Někdy najdete nabídky šperků ze zeleného zlata. Není to nic jiného než slitina zlata s obsahem stříbra. Tato slitina se nazývá electrum a má žlutozelenou barvu. Někdy ve složení kombinovaných produktů s electrum jsou citronové odstíny. Zinek, kadmium a některé další kovy mohou být přidány do slitiny, aby se získala sytá zelená barva. Zinek je však škodlivý pro kůži a kadmium uvolňuje toxiny. Zelená sytá barva také dává sloučenině zlato a rubidium. Tato kompozice je však křehká a křehká. Proto se používá v kombinovaných produktech, jako je řetězec a další.
  • Oranžové a červené odstíny se získají, když jsou ve slitině přítomny částice mědi. Toto je nejběžnější barevné šperky v Rusku. Na takové šperky nejčastěji kladou 585 test.Vypadá skvěle v řetězcích kombinací růžových a červených odstínů.
  • Červené zlato má nejvýše 900 vzorků. Takový kov je velmi pružný, snadno se ohýbá a deformuje. V carském Rusku klenotníci vyráběli šperky z čistého zlata. Aby se kompenzovala křehkost kovu, byly masivní a těžké. V moderním průmyslu, tento druh kovu neplatí sám. Ale v hotových výrobcích vypadá velmi pěkně s různými variacemi.
  • Žlutá barva zlata je jeho původní odstín. Tak to je v přírodě. Pro tuto jasnou zářivou slunečnou barvu si lidé zvykli na to, že si ji vážili již od dávných dob. To je věřil, že to je žluté zlato, které symbolizuje manželské lásky a oddanosti. Řetězy, které obsahují detaily z jantarově zbarveného drahého kovu, jsou v dokonalé harmonii se snubními prsteny stejné tradiční barvy.
  • Černé zlato Pro získání slitiny takové exotické barvy se na konečný produkt nanese vrstva amorfního uhlíku nebo rhodia. Další způsob, jak získat černý odstín: zlato se smíchá s chromem a kobaltem, pak se taví a oxiduje současně při velmi vysokých teplotách. Ukazuje se velmi brutální barva, která se často používá ve vazbě pánských řetězů s bílými, světle žlutými a jinými studenými odstíny.

Konečné složení zlata je velmi složité. Často obsahuje mnoho různých složek a výrobci šperků se snaží nezveřejňovat všechna tajemství svého podnikání. Aby se zabránilo tomu, že se stanete obětí podvodu, nakupujte šperky pouze ve specializovaných prodejnách.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky