Pánský platinový řetěz

Pánský platinový řetěz

Ne každý ví, že zpočátku bylo šperky výhradně mužskou výsadou. Před tisíci lety se muži s mohutnými řetězci zavěšovali s amuletem a snažili se svou pomocí prokázat jejich postavení, sílu a postavení ve společnosti.

Dnes je platinový řetěz člověka, stejně jako před tisíci lety, důkazem jeho životaschopnosti a úspěchu. Pouze chudák si může dovolit koupit platinový řetěz - to je velmi drahý kov. Jeho vysoká cena je odůvodněna vzácností (výroba platiny je několikrát nižší než zlato). Kromě toho je tento materiál velmi trvanlivý, takže je obtížné s ním pracovat. To vše činí atraktivní pro muže, který chce zdůraznit svou originalitu a individualitu.

Platina je často podceněna. Nezkušené oko jej nerozeznává od stříbra. Proto mnoho lidí má otázku: pokud většina nevidí rozdíl mezi těmito dvěma kovy a nikdo si takové dekorace neváží, tak proč?

Jak odlišit reálný kov

Existuje několik osvědčených a jednoduchých metod, kterými můžete pochopit skutečnou platinu před vámi nebo jiným kovem.

 1. Platina je velmi silný kov, proto je těžší než stříbro a zlato. Dva řetězy stejné délky budou mít jinou hmotnost. To lze zkontrolovat na lékárnách.
 2. Při styku se sirovodíkem a kyselinou dusičnou bude stříbro reagovat a měnit barvu, zatímco platina zůstane nezměněna.
 3. Různé kovy mají různé tepelné vodivosti. Držte v ruce dva příbory a platinu. To, co se zahřeje déle, je platina.

Ctnosti

 1. Platinový řetěz je velmi těžké rozbít - pevnost platiny již byla zmíněna.
 2. Řetěz tohoto ušlechtilého kovu je univerzální a hodí se jak pro obchodní oblek, tak pro demokratičtější styl. Takové dekorace lze pozorovat u zástupců show businessu a seriózní obchodní elity.
 3. Vzhledem k velmi slušným nákladům na takový produkt si lidé mohou dovolit velmi úspěšné, takže dekorace bude mluvit sama za sebe.
 4. Platina je čistý kov bez nečistot, proto nezpůsobuje alergie. Proto řetězec tohoto kovu nezpůsobuje podráždění a je zcela bezpečný pro zdraví.

Typy řetězů

Platinový řetěz vypadá jako nezávislá dekorace. Ale také to může být provedeno s přívěskem ze stejného materiálu. Nebo si můžete vybrat dekorace ze stříbra nebo bílého zlata - platina s nimi dobře sedí. V závislosti na tom, zda se jedná o samostatnou dekoraci nebo jako doplněk k odpružení, jsou na řetězy kladeny různé požadavky.

 1. Řetěz pro zavěšení. Pokud se předpokládá, že řetěz bude nosen s přívěskem, měl by být masivní a alespoň několikrát překročit hmotnost samotného závěsu. Muži obvykle nosí suspenze s významem, často jako amulet. Pro tyto účely je vhodnější zvolit výrobky s tkaním. Šňůry odrůdy vypadají dobře, stejně jako figaro a všechny varianty lana spojky a tkaní typu copánky.
 2. Řetěz jako samostatná dekorace. Bez příslušenství můžete nosit naprosto libovolný řetěz. Nicméně, různé typy vazeb přitahují k dekoraci další pozornost, což z ní činí zdroj pýchy pro svého majitele.Pokud neplánujete ozdobit platinový řetěz jakýmikoli dalšími doplňky, správně věříte, že je to samo o sobě krásné, věnujte pozornost kobře, bismarku a byzantským vazbám. Kromě toho, z několika běžných řetězců, můžete snadno vytvořit moderní moderní dekorace, kombinující řetězy různých velikostí a barev. Vrstvení a mnoho textury je nyní na vrcholu popularity.

Délka

Neexistuje jednoznačná odpověď na otázku, jak dlouho by řetěz měl vyzdobit člověka. Záleží na mnoha faktorech: na stylu oblečení, na ústavě těla, na životním stylu a mnohem více. Nicméně, existuje několik základních kánonů, které by měly být dodrženy při volbě pánských šperků z platiny.

 1. Délka 40 cm Šperky takové délky lze bezpečně zvolit pro štíhlé, štíhlé muže i pro mladé lidi.
 2. Délka 45 cm, tento řetízek je vhodný pro lidi střední stavby. Může ji nosit mladý muž a muž středního věku.
 3. Délka 50 cm Tato délka je považována za univerzální a vhodná pro všechny velikosti a pleť. Nicméně, pro lidi, kteří jsou příliš tenké, takový řetěz nemusí být vhodný, obzvláště jestliže to je velmi masivní vazba, s velkými spojeními.
 4. Délka 55 cm a více. Taková dekorace je vhodnější pro obézní muže, vzpěrače, boxery nebo jen majitele širokého svalnatého krku.

Zástupci silné poloviny lidstva oceňují zejména řetězy a další ozdoby z tohoto kovu, protože mají elegantní a studený lesk, bez nadměrného sentimentu. Mimochodem, ani zlato ani stříbro se nevyznačují podobným účinkem.

Mužské platinové řetězy jsou tradičně vyráběny z velkých velikostí, s velkými spoji. Jejich design je klasický, jasný a jednoduchý. Výraz „nízkopodlažní luxus“ nemohl být vhodnější pro řetězy a další šperky z platiny. Nevyslovené pravidlo pro muže: s oblečením v přísném obchodním stylu, to není obyčejně otevřeně zobrazovat nositelné šperky, být to jen řetěz nebo řetěz s přívěskem, dokonce v podobě kříže. Nosit řetěz nad oblečením je povoleno v demokratičtějším stylu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky