Typy řetězů

Typy řetězů

Řetězy jsou univerzální dekorace. Na rozdíl od náušnic a přívěsků jsou vhodné pro všechny: i muže, dokonce ženy. Kvalitní šperky z drahých materiálů zdůrazní nejen vaši atraktivitu, ale i stav.

Kromě toho to bude cenná investice peněz - v průběhu času, drahých řetězců jen rostou v hodnotě. Ano, a oni nevyjdou z módy, takže mohou být nošeni alespoň celý život.

Odrůdy

K dnešnímu dni existuje mnoho druhů řetězců. Jsou rozděleny podle vzhledu, účelu a původu.

Za prvé stojí za povšimnutí, že existují čistě ženské nebo mužské řetězce a existují univerzální, které jsou vhodné jak pro chlapce, tak pro dívky. Mužské modely jsou klasičtější a monotónní, zatímco ženské designéři se vždy snaží poskytnout maximální sofistikovanost. Například dámský vícevrstvý řetěz perfektně zdůrazňuje tenký krk. Ale člověk je vhodnější jednoduchý široký řetězec, vyrobený výhradně z jednoho kovu. Jeho ploché spoje nepřitahují příliš mnoho pozornosti.

Řetězy jsou také rozděleny v závislosti na tom, kde je chcete nosit. Nejoblíbenější jsou řetězy kolem krku. Mohou být reprezentovány tenkými řetězci určenými pro přívěsky, nebo vynikajícími trojitými tkacími tlumivkami. Šok je doplněk, který těsně přiléhá kolem krku.

Ale takový rozsah dekorace není omezen. Existují originální řetězy, které jsou připevněny na pásy nebo přímo na kalhoty. A originální řetízky na hlavě, které jsou připevněny přímo k vlasům, dělají dívku vypadat jako skutečná orientální krása.

Existuje mnoho druhů řetězců. Proto, co si vybrat - originální kouzlo, kapsy nebo elegantní vintage přívěsky, to zůstává na vás rozhodnout.

Materiál a barva

Dekorace jsou rozděleny a záleží na tom, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Řetězy mohou být železné nebo z drahých kovů. A pokud si ceníte originality, můžete si vybrat neobvyklý model korálků, který vás také potěší svým netradičním tkáním.

Šperky mají své vlastní výhody, stejně jako šperky ze zlata nebo stříbra. Šperky jsou dobré, protože to bude trvat dlouho. Mohou být nošeny za jakýchkoliv podmínek. Výhodou šperků je jeho nízká cena. Můžete si koupit několik doplňků najednou z některého z vašich obrázků.

Šperky mají více jemností, které se doporučuje věnovat pozornost při výběru. Nejdříve existují různé druhy zlata. Kromě nejoblíbenějšího žlutého zlata existují i ​​další barevné možnosti. Například bílé zlato, které je cennější více. Řetěz z černého, ​​červeného nebo růžového zlata prostě vypadá více originálně. Moderní designéři mohou také kombinovat několik druhů zlata v jednom klenotu najednou a vytvořit tak skutečně originální šperky.

Weave

Další zajímavý bod - existují různé typy tkaní. Pojďme se podívat na populární možnosti a jejich funkce.

Kotva

Tento typ tkaní, jak název napovídá, dělá ornament vypadat jako tenký kotevní řetěz. Takové dekorace mohou být provedeny v různých variantách. Spojení může být propojeno stejně, nebo pomocí speciálních můstků. Tyto řetězy vypadají velmi jednoduše a elegantně a jsou vhodné pro každého. Další výhodou může být skutečnost, že tyto dekorace se snadno čistí - snadno se čistí a nečistoty se mezi spoji neshromažďují.

Obrněné

Tento typ tkaní je neobvyklým typem kotvy.Sotva je však můžete zaměňovat kvůli vnější podobnosti. Tyto řetězy se skládají ze samostatných článků připomínajících nenarušené osmičky. Tento typ tkaní umožňuje, aby řetěz zůstal plochý. Toto příslušenství vypadá velmi stručně a pohodlně se nosí. Takové řetězce jsou obvykle preferovány muži. Ale pokud jsou odkazy tenké a čisté, pak to bude vypadat dobře na dívku.

Nonna

Tento typ tkaní může být nazýván více ženským. Skládá se z dvojité řady článků: uvnitř hlavních, větších rozměrů, jsou malé, zkroucené. Tkaní se tak získává ve stejné době a neobvyklého vzhledu a velmi trvanlivé.

Bismarck

Když už mluvíme o silné a trvanlivé typy tkaní, nemůžete ignorovat Bismarck. Takové tkaní je obtížné přeložit do reality. Ale výsledek rozhodně stojí za časově náročný proces. Řetězec vypadá drahý a velkolepý.

Základem tkaní je neobvyklý způsob propojení vazeb mezi sebou. Základ řetězu tvoří kroužky nasměrované v různých směrech, které zajišťují pevnost šperku. Proto je možné tyto řetězy nosit bez demontáže.

Dosud jsou řetězce s tímto typem tkaní nejčastěji voleny muži. Ale zpočátku, když se poprvé objevili, nosili ženy slabšího pohlaví. Takové tkaní několik století bylo považováno za čistě ženské. Pozdnější, vysoká síla přinesla řetěz tohoto druhu popularity mezi muži. Pro muže začali vyrábět tlustší a kratší řetězy, byly to takové varianty, které zdobily šaty „nových Rusů“ v devadesátých letech.

Dnes existuje několik poddruhů takových tkaní. Jeden z nejpopulárnějších je Američan. U řetězů vyrobených v tomto stylu se vyznačuje lehkostí a prolamováním. Poloobjemový Bismarck vypadá tenčí a štíhlejší než klasický.

Další neobvyklou variantou tohoto typu tkaní je Arab Bismarck. Své jméno získala díky vnější podobnosti řetězců s vynikajícím hrubým kalikem. Ozdobený typ tkaní je také charakteristický pro královský Bismarck.

Figaro

Tento typ tkaní je také známý jako Cartier. Podobně jako Bismarck je pro muže charakterističtější než pro ženy. Charakteristickým rysem tohoto typu tkaní je střídání článků různých tvarů. Takže po třech kruhových kroužcích může jít jeden prodloužený. Tento druh tkaní, ačkoli silný, není příliš praktický, protože řetěz může být díky kombinaci různých tvarů snadno zkroucen.

Had

Názvy tohoto typu tkaní velmi dobře charakterizují jeho vlastnosti. Z angličtiny se překládá jako "had". Navenek se takový řetěz podobá hadovitému tělu pokrytému šupinami. Podobného účinku je dosaženo poměrně hustou kombinací vazeb. Jsou tak blízko, že základ řetězu jde jako pevná látka.

Tato dekorace nemusí být doplněna o žádné přívěsky nebo jiné dekorativní prvky. Budou zde zbyteční. Taková lakonická dekorace je vhodnější pro muže.

Rhombo

To je další zajímavý typ tkaní. Tento řetěz se skládá z hladkých a dobře leštěných článků ve tvaru diamantu. Nejsou připojeny jeden po druhém. Pro tento typ tkaní je charakteristická kombinace několika diamantů, z nichž každá je uvnitř druhého.

Kolos

Dalším nákladným typem tkaní je ucho. Takové řetězy jsou drahé, protože na jejich výrobu se vynakládá hodně zlata. Když jsou vytvořeny, jednotlivé vazby jsou spojeny poměrně těsně, téměř stejně jako v reálném spiketu.

Byzantský

Vícevrstvé řetězy, vyrobené technikou byzantského tkaní, vypadají draho a elegantně. Komplikované tkaní je vytvořeno připojením malých částí k sobě, což mu dodává objem. Muži i ženy si takové řetězce volí. Hlavní věc, která je spojuje - snaha o luxus.

Perlina

Za zmínku stojí i netradiční tkaní, ve kterém jsou spoje reprezentovány jednotlivými kuličkami. Tyto šperky vypadají obzvláště dobře v bílém zlatě. Častěji je vybírají mladé dívky.

Tyto typy tkaní - to není vše, co dnes existuje. Šperky móda je reprezentována jinými poddruhy: čínská ligatura, thajské tkaní, vícevrstvé šperky, kombinující několik typů tkaní, atd. Díky obrovské variabilitě bude kupující s jakýmikoliv požadavky schopen vybrat si něco, co bude vyhovovat jeho vkusu a necítit se na rodinný rozpočet.

Funkce výběru

Často, když čelí takové rozmanitosti, kupující je prostě ztracen, a nechápe, co by měl věnovat pozornost při výběru šperků. Podívejme se na hlavní body, které stojí za to si pamatovat při výběru řetězce.

Kompatibilita

Pokud si koupíte šperk, znamená to, že by měl odpovídat vašemu stylu a být kombinován s ostatními šperky. Pokud nosíte stříbro nejčastěji, řetěz by měl být vyroben z bílého zlata. Šperky ze žlutého zlata se však dobře hodí ke stejným zlatým řetízkům nebo ozdobám z červeného nebo růžového kovu.

Pokud plánujete nosit svůj řetěz s přívěskem nebo přívěskem, musí být také vybrán pod řetězem. Vedle kombinace kovů zde hraje významnou roli i styl. Pokud je váš řetěz tenký a elegantní, pak je nejlépe doplněn stejným lakonickým a jednoduchým zavěšením. Ale složité vintage šperky budou již zbytečné.

Je také důležité, aby řetěz byl dostatečně silný, aby vydržel zatížení, které na něm má závěs nebo medailon. Pokud denně používáte řetěz se zavěšením, pak se díky vážícímu zavěšení mohou spoje jednoduše otřít a opotřebovat. Pro těžké šperky proto stojí za to vybrat vhodné řetězy - trvanlivé a spolehlivé. Světlý kříž nebo průsvitný krystal lze nosit i na vintage tenkém řetízku.

Pohlaví a věk

Ačkoli většina šperků je specificky vyrobený jak univerzální jak možný, přesto některé tkaní mohou být přičítány čistě mužskému nebo ženskému. Můžete je odlišit jemností tkaní. Šperky pro dívky jsou sofistikovanější a nabíravější. Ale pánské doplňky - naopak jednoduché a masivní.

Věk hraje mnohem menší roli. Ale podmíněně všechny stejné, tam jsou "věk" řetězy a doplňky, které jsou nejlépe nosí v mladém věku. Mladé dívky a chlapci si mohou bezpečně vybrat neobvyklejší typy tkaní, zatímco v dospělosti je lepší dát přednost konzervativní klasice nebo neobvyklým nafukovacím dekoracím.

Vzhled

Konečně, stojí za zmínku takové nuance jako rysy vzhledu. Prvním z nich je zaměřit se na budování osob a rysů obličeje.

Tak, tenké kluci a dívky s tenkými a protáhlými rysy obličeje jsou vhodnější tenké řetězy, skládající se z úhledných vazeb. Pokud váš krk vypadá příliš dlouho a chcete, aby byl vizuálně kratší, pak vám pomohou šperky s typem tkaní jako figaro. Kombinace kulatých článků s prodlouženým umožňuje dosáhnout zajímavého efektu, který určitě prospívá vašemu vzhledu.

Muži se svalovou hmotou a silným stavěním předchozích možností prostě nesedí. Je lepší vybrat si objemnější a masivnější šperky, které budou dobře vypadat na vašem těle.

A pokud si koupíte šperk pro dítě, pak má smysl vyzvednout lehký, tenký šperk skládající se z vazeb propojených kotevním typem tkaní.

Síla a kvalita

Důležitou úlohou při výběru dobrého řetězce je jeho kvalita. Pokud si koupíte šperk, musí být jistě dostatečně silný, aby vám sloužil po celá léta.Kvalita zlatých šperků potvrzuje vzorek, který je umístěn na šperky.

Neměli byste šetřit na zlaté šperky a nakupovat levné a nekvalitní řetězy. Pokud si koupíte takové drahé příslušenství, pak je lepší to udělat v dobrých klenotnictvích nebo salonech. Vzhledem k tomu, že nemůžete nezávisle rozlišovat dutý řetěz od celku, je lepší kupovat takovou věc od dobrého výrobce a ne na tureckém trhu ani v žádném obchodě.

Kvalita šperků není určena krásným obalem, značkou a leskem kovu, ale použitím zlata s minimálním množstvím nečistot. Kromě kvality základny dbejte na to, aby byla tato nástavce věnována pozornost. Šperky zámky musí být silné, takže po několika rozepínat, nebudou zlomit.

Nákup v klenotnickém salonu je dobrý a ne, že si můžete ihned objednat a provést rytí na místě, což bude vaše šperky ještě více individuální. Pro kvalitu příslušenství to není vůbec škodlivé, a vzhled je jen lepší.

Jak a co nosit: recenze

Muži častěji raději nosí něco jednoduššího. Například velké řetězce s dolarem jako přívěsek. Taková ozdoba na krku muže vypadá ekologičtěji než ženské jméno na řetízku.

K dnešnímu dni, mezi všemi šperky řetězce jsou nejoblíbenější. Mohou být nošeny jeden po druhém nebo kombinací několika šperků najednou. Jak ukazuje praxe, dva řetězy kolem krku žen vypadají velmi elegantně. Nejlepší je, když jsou oba tenké a jeden kratší než druhý. Můžete nosit jak jednoduchý řetěz, tak přidané zavěšení.

Přívěsek může vykonávat čistě dekorativní funkci nebo mít nějaký zvláštní význam pro nositele. Například, mnoho dívek často si vybírá něco symbolického, například, přívěsky s andělem, tenký půlměsíc, nebo jin-jang ikona, který symbolizuje dualitu přírody. Další populární možností je řetězy se znamením zvěrokruhu nebo hvězdičkami.

Navrhněte příklady neobvyklých šperků v roce 2019

Pokud budeme hovořit stručně o moderních trendech v šperky módu, pak je třeba poznamenat, že nejoblíbenější tento rok bude vynikající šperky s krásnými dekorativními prvky. Malý řetězec sousedící s krkem je určitě trend, který lze nalézt ve sbírkách mnoha designérů. Další ženský trend - jemné přívěsky s kapkou.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky