Ametystové náušnice

Ametystové náušnice

Jak vypadají

Ametyst je drahokam, který patří do skupiny křemene. V Rusku byl nazýván biskupským kamenem, spojeným se jménem apoštola Matouše, evangelisty a křesťanského osvícení. O energetických vlastnostech sálavého minerálu jsou podobenství.

To je věřil, že tento silný dirigent pozitivní energie bude udržet klid a dát moudrost svému majiteli po mnoho let.

Krásný kámen, často používaný při výrobě šperků, má řadu odstínů fialové barvy - od hluboce nasycených až po nejjemnější.

Proto mohou být výrobky s ametystem stejně působivé. Ametysty jsou zpravidla téměř transparentní, ve vzorcích používaných pro výrobu šperků nejsou povoleny cizí inkluze. Chcete-li odlišit přírodní kámen od falešné, přiveďte ho na jasné sluneční světlo. Budete schopni rozlišit barevné zóny oddělené tzv. „Tygřími pruhy“ - malými dutinami - prasklinami naplněnými kapalinou.

Ze zlata

Ametystové náušnice jsou módní šperky, velkolepé a elitní. Bohatá chuť je vhodná pro ženy různého věku, zejména sofistikované znalce a zralé módní ženy. Elegantní náušnice s fialovým kámen ve zlatě jsou univerzální, vypadají skvěle v produktech v podobě květin a větviček, tajemných hvězd a náušnic v podobě "lustrů". Mohou oživit a oficiální obchodní oděv a večerní šaty. Původní náušnice ze zlatého rámování čistého ametystu mohou být cenným nálezem pro kolekci šperků.

Ametyst je kombinován s mnoha ušlechtilými neželeznými kovy a dalšími drahými kameny. Krásná návrhářka vypadá obzvláště nádherně, pokud v duetu s ametystem vystupují:

  • Červené zlato. Kov, nádherné barvy, stínování hloubky a bohatství kamene, dokonale přiblíží ametyst. Klenotníci vědí, že nejvýhodnější bude kombinace zlata s červeným odstínem a tmavými typy ametystu. Náušnice s velmi velkými přírodními kameny červeného zlata pro večerní večer jsou díky své mimořádné kráse mezi hvězdami velmi oblíbené.

Bílé zlato. Tento typ drahých kovů má své kouzlo jak samostatně, tak v kombinaci se žlutým zlatem. Pro lehké a měkké odstíny ametystového kovu s bílým leskem perfektně sedí, chladný odstín osloví ty módy, kteří dávají přednost bílému zlatu až žluté nebo červené barvě.

  • Diamanty a kubický zirkon. Fráze „Marilyn Monroe“ o diamantech - nejlepší přátelé dívek - se stala frází. Ale nejen diamanty jsou úžasné. O ametystech lze s jistotou říci totéž. Luxusní je nejjistější definice náušnic s velkým ametystem obklopeným rozptylem malých diamantů. Pro klasiku je vždy ve sbírkách místo, zejména s ohledem na to, že klenot této úrovně může být zděděn. U umělého diamantu - kubického zirkonia - je v sortimentu módních výrobků s ametystem výklenek. Kombinované náušnice ocení milovníci levných, ale velkolepých šperků. Často se u výrobků z krystalického zirkonia orámuje velký originální ametyst. Pro náušnice se třemi typy kamenů je vybrán obzvláště složitý tvar, který zahrnuje velký počet krásně zpracovaných kamenů s úžasnou brilancí.

Zvláštní zmínku si zaslouží zlaté náušnice se zeleným ametystem, získané umělými prostředky.Tepelně upravený zelenkavý prazeolit, jak se také nazývá, není o nic méně atraktivní než jeho přirozený protějšek, který se liší cenově dostupnější cenou.

Ze stříbra

Stříbro je již dlouho považováno za hodnotu, stříbrné tyče měřily hodnotu jakéhokoliv produktu v historii Ruska. Vzhledem k jejich čistotě a užitečným vlastnostem byly stříbrné prvky používány k průlomům v přírodních vědách, medicíně a elektronice.

Ale tento kov získal největší distribuci v klenotnictví jako oblíbený nápad řemeslníků. Stříbro je kujné, je poměrně měkké a zároveň odolné, takže tento ušlechtilý kov lze zpracovávat různými způsoby

Stříbrné náušnice s ametystem jsou přísné a mírně konzervativní.

Studená krása stříbra doplňuje tajemství vzácného minerálu. Může sloužit jako vynikající doplněk lehkých šatů, romantický soubor skládající se ze sukně nebo kalhot a blůzy.

Nejoblíbenější jsou modely stříbrných náušnic s ametysty, představující plaketu kamenů nebo malých diamantů, jemné květy s listy. Večerní náušnice jsou masivnější, doplněné elegantními prodlouženými přívěsky. Stříbrné náušnice s přírodním ametystem jsou vynikajícím dárkem a ukázkou dobrého vkusu. Pro bílé a zčernalé stříbro je nejlepší použít kameny narůžovělé odstíny, čistou vodu.

K obleku

Krásné náušnice budou vyhovovat všem, bez výjimky, typům ženského vzhledu. Světlejší odstíny kamene a zelené ametystové náušnice zdobí blond. Pro brunetky a hnědé vlasy ženy s opálenou kůží, ametyst může být jedinečný dárek, který může učinit majitel náušnice centrem pozornosti v mužské společnosti. Pokud je tvar dívčí tváře blíž k kulatému nebo oválnému, malé náušnice v podobě karafiátů, klipů nebo květin jí budou vyhovovat. Pro prodloužený tvar obličeje, náušnice jsou masivnější a s přívěsky, odpovídající barevně s očima.

Elegantní náušnice pro každý vkus se nosí s oděvy převážně tmavými a pastelovými barvami, působí na principu výběru blízkého nebo naopak velmi kontrastního tónu. Je zřejmé, že můžete nosit šperky v každém prostředí, ať už je to oficiální recepce nebo zábavné párty s přáteli, jít do divadla nebo na návštěvu.

Ametyst vypadá skvěle nejen v náušnicích, ale také v sadě složené z náramku a náhrdelníku, jemného nebo velkolepého prstence. Při správném osvětlení bude tento kámen hrát se všemi odstíny a doslova „slepý“ svou elegancí.

Pokud se chystáte dát náušnice s ametystem, je lepší vzít v úvahu všechny preference dámy, která dostane takový úžasně krásný dárek. Jedna věc je jistá - ani ta nejnáročnější žena nezůstane lhostejná k hodnotnému a univerzálnímu dárku s ametystem. Ušlechtilý fialový minerál sám o sobě představuje trend.

Jak odlišit přírodní kámen od padělku

Přírodní ametyst je považován za drahý kámen, jehož cena začíná od několika tisíc rublů. Některé z kvalitních druhů mají tendenci měnit barvu. Ametysty se těží v ložiskách, z nichž některé se nacházejí v Arménii. Přírodní ametysty pro výrobky jsou odtud převážně dováženy.

Máte-li pochybnosti o povaze vložky v náušnicích, zkuste škrábnout kámen.

Vezměte pro tento účel nůž s ocelovou čepelí a ujistěte se, že přírodní minerál vydrží tento test. Na pevném přírodním ametystu není nic. Sklo místo drahého kamene však bude vážně poškozeno a jeho vzhled zcela ztratí.

Je nutné pochybovat o přirozenosti ametystu, který je natřen zcela v jedné barvě, naprosto rovnoměrně. Kámen, který je příliš bohatý na barvu, by měl být vložen do sklenice vody - v reálném ametystu bude barva slabnout v důsledku lomu světla ve vodním prostředí.

Péče o výrobky

Pro čištění ametystu se nejlépe hodí měkké mýdlo a teplá voda. Nepoužívejte chemikálie ani silné detergenty. Čas od času, můžete nahradit kámen pod proudem studené vody odstranit nahromaděné energie - tak říkají odborníci. Pokud není kámen po dlouhou dobu vyčištěn, můžete jej vzít do klenotnické dílny a sonikovat do perfektního stavu.

Subtilní ametyst nemá rád vystavení vysokým teplotám a přímé sluneční světlo může způsobit jeho blednutí a vyhoření. Proto chrání minerál od těchto zvláště pečlivě, na tmavém místě položte krabici s ozdobou.

Skladujte produkty s ametystem v uzavřené krabici, chrání před poškozením, protože ostatní kameny v kontaktu mohou poškrábat je ostrými hranami. Stěny krabice nebo krabice by měly být pokryty materiálem a samotný výrobek by měl spočívat na speciální podložce. Dodržování všech těchto jednoduchých požadavků vám umožní udržet vaše oblíbené ametystové náušnice ve výborném stavu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky