Ricinový olej na obličej

Ricinový olej na obličej

Oleje jsou dobrou alternativou k drahé kosmetice, za přijatelnější cenu, nejsou nižší kvality. Ricinový olej, který lze zakoupit v lékárně, je stále populárnější. Spravedlivý sex to zkouší sám a je s výsledkem spokojen.

Složení

Ricinový olej je tekutá, průhledná látka se žlutavým nebo načervenalým pigmentem, která nemá žádnou charakteristickou chuť ani vůni. Konzistence je mnohonásobně větší než tloušťka a viskozita jiných základních olejů, ale výhodné vlastnosti kompenzují určité nepříjemnosti při použití.

Ricínová rostlina se získává ze semen velké jednoleté rostliny, jejíž název nemá nic společného s názvem léku, ricínovým bobem. Kvalitní výrobek, který si zachovává všechny příznivé vlastnosti ricinového oleje, se získává lisováním za studena.

Složení tohoto oleje je bohaté a specifické. Jeho základ tvoří složka vzácná pro jiné základní oleje - kyselina ricinolejová - krásný přírodní hydratační krém a asistent v boji proti vráskám. Jedná se o přibližně 90% látky, zbývajících 10% zahrnuje:

  • kyselina olejová, který zlepšuje metabolické procesy a pleť;
  • kyselina palmitová působí jako vodič aktivních látek hluboko do vrstev kůže;
  • kyseliny linolové a kyseliny stearové, aby se zabránilo suchu;
  • kyselina dihydroxystearová, usnadňuje distribuci oleje na kůži.

Charakteristickým rysem castorky je také to, že obsahuje pouze mastné kyseliny, deriváty těchto kyselin a vitamínů skupiny E. V této látce nejsou žádné další vitamíny, minerály a mikroelementy.

Užitečné vlastnosti

Vymačkaný z gumy, a dlouho byl široce používán kosmetologií, vzhledem ke svým užitečným vlastnostem, je považován za nejfunkčnější mezi rostlinnými základy. Olej má příznivý vliv na zdraví pokožky, řas a obočí. Jelikož je ricinový olej ultra-účinným zvláčňujícím prostředkem, poskytuje buňkám výživu a hydrataci, vyhlazuje vrásky, regeneruje poškozenou pokožku, bojuje s akné a účinky této choroby. Pomáhá zbavit se cyst, porostů a bradavic.

Kolečko má bělící vlastnosti. Krátkodobý průběh kosmetických procedur s jeho aplikací dodává pleti rovnoměrný a krásný tón, odstraňuje skvrny od věku, uvolňuje pihy. Výhody oleje je, že odstraňuje akné.

Ricinový olej je znám jako prostředek proti stárnutí. Měsíc vnějšího užívání této drogy pomůže vyhladit jemné vrásky a bude mít ochranný účinek, který je nezbytný pro jemnou pokožku obličeje.

Kontraindikace

Rostlinné suroviny pro výrobu ricinového oleje patří do skupiny jedovatých. Ale olej, extrahovaný všemi pravidly, není nebezpečný ani pro vnější použití, ani pro vnitřní a nemůže způsobit škodu.

V hotové formě patří k rostlinným základům, které se vyznačují téměř úplnou absencí kontraindikací a vedlejších účinků.

Pokud jde o externí použití, neexistují žádná zvláštní omezení, ale před zahájením kurzu je nutné testovat prostředky pro individuální intoleranci a výskyt alergické reakce. Pokud produkt nevyvolává zarudnutí a svědění na malé ploše kůže, můžete bezpečně pokračovat v kosmetických procedurách.

A samozřejmě, olej by měl být vždy čerstvý.Výrobek, který nebyl po odpečení skladován podle pravidel, může ztratit své léčivé vlastnosti v důsledku kontaktu se vzduchem. Tento olej je nutné skladovat v hustě uzavřené nádobě, daleko od přímého slunečního záření a vysokých teplot.

Použití v čisté formě

Ricinový olej lze použít v koncentrované formě nebo v symbióze s olejovými bázemi. Nezředěný olej ricinového oleje pomůže eliminovat specifické problémy působící na tělo zevnitř i zvenčí. Výrobek dokonale odolává kombinaci s přírodními ingrediencemi a hotovými kosmetickými přípravky, což zvyšuje jejich účinek. Ve druhém případě se olej přidává k vybranému produktu v poměru 1:10.

„Clean“ castorca je navržen tak, aby plnil následující funkce:

  • masážní olejzvýšení účinnosti léčby proti vráskám;
  • nápravyoddálení kožních změn souvisejících s věkem;
  • «bělidlo„Šupiny na kůži;
  • může léčit bradavice

Nejlepší recepty

Akné a akné

Pro odstranění akné je nejdůležitější složkou drogy - kyselina ricinolová. Pronikne do hlubších vrstev kůže a zabraňuje množení patogenních bakterií. Vzhledem k těmto vlastnostem castorca úspěšně zvládá léčbu akné a po akné.

Procedury pro léčbu lézí na kůži by měly být prováděny večer, po důkladném vyčištění kosmetiky, prachu a mazu. Dalším krokem by měl být obklad s horkým ručníkem, který pomůže póry otevřít (může být nahrazen páře s odvar z heřmánku nebo měsíčku). Když je pleť připravena, je nutné na obličej aplikovat několik kapek ricinového oleje lehkými masážními pohyby. Průběh léčby je dva týdny. V případě potřeby můžete opakovat.

Pro zvýšení účinnosti léčby ricinovým olejem pomůže maska ​​s přidáním dalších složek. Nejúčinnější je maska ​​s alkoholickým roztokem měsíčku (jedna čajová lžička), bílkoviny z jednoho vajíčka a jedné tablety aspirinu. Všechny ingredience musí být důkladně promíchány ve skleněné míse, dodatečně nalít lžíci castorca. Je vhodné aplikovat masku vatovým tampónem a třepat obličej 3 - 4 krát v pětiminutových intervalech. Po nanesení poslední vrstvy vyčkejte několik minut a omyjte teplou vodou. Hydratační krém po takovém postupu není užitečný.

Glycerinová maska

Je nutné smíchat glycerin a ricinový olej a vše aplikovat na kůži. Můžete přidat několik kapek vitamínu E, zvýší produkci kolagenu.

Masku nanášejte lépe po vyčištění pokožky, která jí umožní proniknout hlouběji. Je lepší aplikovat masku po parní lázni. K tomu, vařit vodu v pánvi, pokles listy heřmánku a podporovat obličej přes páru, ne příliš blízko, jinak můžete dostat spálen. Poté otřete obličej bavlněnou podložkou a naneste masku.

Proti vráskám

V této obtížné záležitosti poskytuje masáž obličeje s „čistým“ kolečkem pozitivní výsledky. Na obličej se aplikuje malé množství oleje, pohybující se po masážních liniích. Lehké a hladké pohyby se doporučuje opakovat po dobu pěti minut. Přebytečný olej odstraňte měkkým hadříkem. Lze jej použít v kombinaci s jinými maskami na bázi castorky, které také přispívají k omlazení pokožky.

Není-li čas na celý průběh, stačí denně odkapávat několik kapek oleje do malého množství denního krému a pak ho aplikovat obvyklým způsobem.

Pokud to čas dovolí, stojí za to vyzkoušet vrásky. Existuje mnoho osvědčených možností, liší se ve věku, jako anti-aging krémy.

Univerzální verze masky proti stárnutí se snadno připravuje a skládá se pouze ze dvou složek: lžíce teplého rosoru a jednoho vaječného žloutku. Taková maska ​​zvlhčí suchou pokožku a vyhladí mimické vrásky v několika aplikacích, stimuluje tvorbu elastinu a kolagenu a podpoří tón pleti.

S prvními vrásky

Eliminovat časné vrásky a pomalý vznik nové masky pomůže s přidáním oliv a oleje z rakytníku. Všechny tři složky této masky musí být složeny, mírně zahřáté a aplikovány na obličej masážními pohyby. Po půl hodině opláchněte teplou vodou.

Pro vyblednutí kůže

Na pomoc kůži s příznaky stárnutí přijde obyčejný ovesné vločky. Je důležité, aby krupice byly hrubé, a ne instantní malé vločky - má mnohem více zdravých surovin. Dvě velké lžíce obilovin, nebo jedna se skluzavkou, musí být vařena se středně tlustým mlékem, přidána lžička medu a stejné množství ricinového oleje. Míchejte do hladka, naneste na obličej po dobu 20 minut. Nepoužívejte více než dvakrát týdně.

Pro kůži kolem očí

Ricinový olej je často jedinou složkou, zatímco snižuje vrány chodidel a vrásky na obličeji. Mírně teplý olej se aplikuje na problémovou oblast po dobu 15 minut jemným pohybem a pak se přebytek odstraní ubrouskem. Nemusíte se umýt - takže olej se postará o řasy.

Video - maska ​​receptury na kůži kolem očí.

S konstantní a sezónní pigmentací

Castor žena přijde na pomoc všem majitelům nerovnoměrného odstínu pleti, zejména v období jaro-léto, kdy stopy slunečních polibků mají sklon vyskočit na každý druhý nos. Při přípravě takových masek s použitím přírodního "bělidla" a castorky pouze zvyšuje jejich účinek. Zřejmou výhodou je, že produkty jsou k dispozici a nebudou stát více než samotný olej.

Dobrý efekt je dán maskami z ricinové šťávy a citronové šťávy v poměru 1: 1. Ve výsledné směsi můžete přidávat kefír, zakysanou smetanu nebo med a citron nahradit cibuli nebo ředkvičky. Neměli byste se do této masky zapojovat, protože v kompozici jsou příliš aktivní složky.

Proti jizvám a jizvám

Vysoce kvalitní ricinový olej se může vyrovnat s takovými problémy, jako je tvorba jizev, jizev a strie. Takový postup, na rozdíl od masek, nedává okamžitě patrný účinek, ale i vnitřní jizvy se postupně rozpouštějí.

Doporučuje se ricinový olej vtrhnout do jizvy nebo aplikovat obklady. Čistá gáza ponořená v ricinovém oleji se aplikuje na problémovou oblast po dobu nejméně 1-2 hodin. Trvání kurzu vyžaduje trpělivost, ale výsledek splní očekávání.

Péče o mastnou pleť

Bez ohledu na to, jak paradoxně to může znít, nejhustší a hustý olej je nepostradatelným základem v péči o problematickou pleť náchylnou k tuku, je nezbytný pro její čištění.

V tomto případě se pro čištění používá ricinový olej. Odstraňuje nečistoty, přebytečný kožní maz, nevzhledný lesk.

Ideální kombinace pro tento typ péče o pleť je ricinový olej a olivový olej ve stejných podílech.. Ricinový olej je zodpovědný za čištění pórů a olivový olej přebírá funkci zvlhčujícího, výživného a ředidla. Vhodné pro časté použití.

V jarním a letním období je vhodné stříkat ricinový olej a otírat obličej bylinným odvarem, který obnovuje vodní bilanci a normalizuje sekreci kožního mazu.

Kombinace péče o pleť

Ricinový olej je to, co lékař předepsal všem majitelům kombinované pokožky, protože tento výrobek může současně plnit dvě funkce, které vyžadují jak mastnou, tak suchou pokožku - výživu a hydrataci.

Chcete-li připravit nejjednodušší masku, musíte důkladně rozšlehat jednu bílou bílou polévkovou lžící. Výsledná směs se aplikuje na obličej po dobu 25-30 minut, pak se opláchne vodou při příjemné teplotě.

Úvod do složení dalších složek pomůže diverzifikovat základní masku a rozšířit rozsah činností. Vhodné pro tento účel rybízové ​​šťávy, mléko, strouhané jablko.

Suchá kůže

Kosmetičky doporučují castorca pro problémy se suchou pokožkou. Zjemňuje, vyživuje, hydratuje, odstraňuje odlupování, oživuje popraskanou kůži.Vhodné pro použití v nezředěném stavu a funguje jako součást vícesložkových masek.

Jedna z nejúčinnějších masek se liší počtem komponent a přípravným časem. K tomu, vařit jeden střední brambor v jeho kůži, loupat a kaše s vidličkou, nalijte tekutou složku z vaječného žloutku, lžíce plnotučného mléka a dvě polévkové lžíce ricinu do výsledného pyré. Naneste rychle, zatímco směs je stále teplá. Po 15-20 minutách opláchněte vodou při pokojové teplotě.

Používá se také obklady z vyhřívaného ricinového oleje s přídavkem mandlového oleje a olivového šamponu. Musíte tuto masku držet hodinu pod ručníkem nebo kloboukem, opláchněte vodou. Frekvence procedury je každé dva týdny.

Proti svědění a lupům je účinná směs ricinového oleje s tinkturou měsíčku v poměru 1: 1.

A teď je video recept, používající ricinový olej na obličej.

Pro obočí a řasy

Je možné pěstovat řasy jako princezna, v každém věku, pokud je na ně denně aplikována kapka oleje. Pomocí bavlněného tampónu můžete použít kartáč na řasenku namočenou v kolečko na kolečkové brusle, nebo můžete jednoduše vmasírovat výrobek do víček pomocí polštářků prstů při masážních pohybech. Neměli byste provádět zákrok bezprostředně před spaním, abyste nedostali nežádoucí edémy ráno.

Castor pomáhá, aby obočí bylo silné a krásné. K tomu aplikujte malé množství oleje na obočí a opatrně rozdělte od začátku ke špičce. Zrychlete proces masáže starým kartáčkem na zuby s měkkým napětím nebo kartáčkem na obočí. Opatrně kartáčujte každé obočí po dobu 2-3 minut, poté opláchněte kartáč až příště a přebytečný olej odstraňte ubrouskem.

Pro více informací o výhodách používání ricinového oleje pro řasy viz následující video.

Recenze

Nejčastěji jsou spotřebitelé spokojeni s nákupem ricinového oleje pro obličej. Nejdůležitější jsou jeho výživné vlastnosti, nízká cena a snadnost použití. Oleje jsou vždy dobré pro kůži a ricinový olej má hustou strukturu a hydratuje obličej, mnohem intenzivnější než jiné oleje.

Uživatelé hodnotili nejvýhodnější vlastnosti ricinového oleje - hydrataci a nasycení pokožky. Olej nejenže pomáhá vysušit a vyblednout dermu, ale je také schopen ošetřovat olupování kůže. To bylo obzvláště důležité v zimním období. Tento úžasný efekt oleje dává jak ve spojení s jinými produkty v masce, tak odděleně. Loupání kůže pochází z agresivních vlivů prostředí, větru, sněhu, vody, aplikace neutralizuje vliv prostředí a umožňuje, aby dermis zůstala měkká a rovnoměrná.

Tam jsou také negativní hodnocení zákazníků: ne každý má rád pocit oleje na obličej, který se zdá, že někteří spotřebitelé lepkavý, vůně oleje také nevyhovuje každému. Tyto problémy lze snadno vyřešit, pokud je olej přidán do masky. Kromě toho, cenově dostupné ceny ropy a užitečné vlastnosti pokrývají všechny nepohodlí.

Hodnocení jedinečných vlastností ricinového oleje, stejně jako mnoho dalších produktů v kosmetologii, se liší od frustrace až k obdivu. Pro některé je to „produkt, který si nezaslouží tolik chvály“, pro ostatní je to všelék, „univerzální lék na kůži“.

Naslouchání odvolání určité osoby, které pomohl nebo nepomohl castorca v závislosti na jednotlivci, můžete udělat chybu. Bylo by správnější spoléhat se na objektivitu odborníků ve svém oboru - kosmetiček a dermatologů, aby se před použitím ricinového oleje poradil s odborníkem.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky