Oleje pro akné na obličeji

Oleje pro akné na obličeji

Na mladou ženu není nic znepokojivějšího než akné na její tváři. Nejen, že vypadají zcela nevzhledně a jsou nepříjemnou kosmetickou vadou, ale mohou také vést k vážným komplikacím. Zánět obličeje je nejen odpudivý vzhled, ale také závažná zdravotní porucha, která je plná přídavků infekcí, vývoje abscesů.

Dnes, v kosmetických obchodech najdete spoustu výrobků, jejichž výrobci zaručují mimořádnou účinnost v boji proti akné a podráždění kůže. Všechny však obsahují velké množství chemických látek a obvykle jsou založeny na alkoholu, který v takových situacích ve skutečnosti může pomoci jen velmi málo. Proto mnoho žen věnovalo pozornost přírodním olejům.

Typy a vlastnosti

Použití přírodního olejového extraktu z různých rostlin jako léčiva nebo kosmetiky již není novinkou. Tato tradice se poprvé objevila na východě, kde se dlouhodobě věnovala velká pozornost studiu vlastností léčivých bylin. Například podle ayurvédy, indické sbírky moudrostí, jsou rostlinné oleje skutečnou zelenou lékárnou, kde je lék na jakékoli onemocnění a samozřejmě na péči o vlasy a pleť, díky které si orientální ženy udržují svou krásu tak dlouho.

Abyste dosáhli požadovaného účinku, musíte nástroj správně vybrat. Prakticky každý olej má pozitivní účinek proti akné, protože vyživuje pokožku nezbytnými vitamíny a stopovými prvky, má uklidňující a uklidňující účinek.

Je také nutné vzít v úvahu vlastnosti těla, typ kůže a některé zajímavé vlastnosti extraktu:

  • Olejový extrakt levandule má obzvláště jemný a jemný účinek, nemá prakticky žádné kontraindikace, proto je ideální pro zánětlivou a citlivou pokožku. Je to dobře s olejem tea tree. To je považováno za univerzální prostředek pro odstranění akné, a pro prevenci akné.

Kosmetičky často doporučují levandulový olej dospívajícím dívkám, které zažívají změny kůže související s věkem.

  • Meruňka nebo broskvové máslo, které jsou často navzájem kombinovány, mají také mírný účinek. Dokázali se, že jsou dobrým nástrojem pro prevenci kožních onemocnění, jejich sušení, možného odlupování a zánětu. Dodejte pokožce příjemnou pružnost a svěžest a vraťte také přirozenou strukturu sametu;

K silnějšímu čistícímu účinku se obvykle používá kafr nebo esenciální olej, extrakty z citronu a keňského oleje. Mají velmi výrazný průnik do tloušťky kůže, což je zvláště příznačné pro žraloka. Tyto produkty jsou vhodné pro čištění a hojení kůže, ale mohou způsobit vážné podráždění.

Pokud je vaše tvář příliš citlivá nebo má čerstvé rány a záněty, je lepší dávat přednost měkčím olejům.

  • Kokosový olej dobře vyživuje a hydratuje dermis. Je vhodnější zvolit, zda je třeba osobu hydratovat, odstranit svědění a zánět. Kokosový extrakt je nejen dobrý pro tělo, ale také pomáhá zbavit se nepohodlí spojeného s výskytem akné;
  • Velmi často je výskyt zánětlivých procesů známkou nerovnováhy ve výživě kůže. V takových případech jsou obzvláště vhodné lněné, mandlové, lopuchové oleje, stejně jako olej z pšeničných klíčků a olej z černého kmínu. Všechny tyto nástroje se vyznačují vysokou koncentrací esenciálních vitamínů a minerálů. Často se vzájemně kombinují, aby se dosáhlo maximálního účinku, ale použití takových kosmetických prostředků by mělo být mírné;
  • Známý olivový olej, stejně jako rakytník a ricinový olej, mají dobrý uklidňující účinek, proto mohou být použity v případě akné na jakýkoliv typ pleti. Před použitím je nejlepší je trochu zahřát ve vodní lázni. Velmi často používané v kosmetických maskách, s přidáním extraktu ostropestřce mariánského;
  • Jedlý olej, stejně jako hroznový nebo mátový extrakt, mají osvěžující vlastnosti. Oni také vyživují a hydratují dermis, ale oni jsou nejlepší ne aplikovat v případě čerstvých ran nebo zapálených oblastí. Jsou považovány za ideální volbu pro majitele mastné pleti.

Funkce výběru

Při výběru léku na pleť pimply byste měli zvážit některé body. Nejprve vyberte nástroj z přírodních složek, které by měly být přizpůsobeny vašemu typu pleti. Například, jestliže vaše dermis je náchylný k přebytečnému tuku, to je nejlepší používat lehký-vitamín-nenasycené oleje, které nebudou ucpat póry. Pro suchou pleť jsou naopak vhodné měkčí, tučné výrobky, které je mohou namočit, zabránit odlupování a vráskám.

Téměř všechny kosmetiky prodávané v obchodě v konečné formě, mohou obsahovat ve složení různých chemických přísad. Vždy si prostudujte seznam složek, protože některé z nich mohou vyvolat alergickou reakci nebo jiné vedlejší účinky.

Také věnujte pozornost stavu obličeje.. Pokud se akné zahojilo, nevypouští tekutý obsah, je pokryto suchou kůrou, pak můžete použít téměř jakýkoliv čisticí olej, například citron nebo dokonce jarní. Čerstvé akné, které se projevuje jasným zarudnutím, vyčníváním hnisavé tyče, může být naopak zvýšeno použitím dráždivých látek. Nejlepší by byl zvláčňující olej z kokosu nebo broskví, nebo jakékoli prostředky na nich založené, s přidáním protizánětlivých a antibakteriálních složek.

Aplikace a recepty

Některé oleje jsou přijímány, což má všeobecný léčivý účinek. Může to být olivový olej, bodlák mléčný, kokosový ořech, skočec a rakytník. Lékaři a kosmetičtí lékaři obvykle doporučují použít několik čajových lžiček oleje dvakrát denně v čisté formě nebo do potravin. Takové ošetření může být prováděno v komplexu, ale hlavně specializované kosmetické oleje jsou aplikovány externě.

Chcete-li bojovat s akné, můžete udělat obvyklé tření kůže. K tomu potřebujete olej samotný nebo směs několika výtažků. Vatový tampón nebo kulička navlhčená v prostředku by měla být jemně otřena po celé ploše, aby se látka nedostala na tenkou kůži očních víček. Proplachovací prostředky nejsou nutné, ale postup by měl být pravidelný, aby efekt nečekal dlouho.

Doporučuje se provádět stírání obličeje ráno a večer a oleje můžete střídavě měnit.

Také bylinné a rostlinné extrakty jsou přidány do jakéhokoli výrobku péče o pleť. Často jsou zahrnuty v kompozicích kosmetických masek, takže mohou být doplněny jako další složka v hotové směsi.

Nejoblíbenější lék, měsíčkový olej, si můžete připravit sami doma. To bude vyžadovat nákup okvětních lístků, které jsou populárně nazývány "měsíček" a jakýkoli olivový olej. V suché čisté nádobě zalijeme 2 - 4 gramy květin, v závislosti na nasycení, které potřebujete, a nalijte je jednou sklenicí olivového oleje. Směs se aplikuje po dobu 2-3 týdnů na suchém místě bez přístupu slunečního světla, po kterém může být použita pro ošetření pleti.

Tento nástroj se velmi snadno připravuje. Má však všechny nezbytné vlastnosti pro boj s akné a dalšími záněty.Nedráždí a nevysušuje pokožku, jemně ji čistí, nemá žádné kontraindikace a je vhodná pro všechny ženy.

V dalším videu se dozvíte více o tom, jak snadno a rychle připravit bylinné máslo doma několika způsoby.

Podobně můžete připravit růžový olej, který má také dobré zklidňující účinky a šetrnou ochranu pokožky. To bude vyžadovat dvě sklenice velkých růžových lístků, které musí být umístěny do čisté nádoby a nalijte 200 ml. olivový olej. Přednost se dává jasným barvám, zejména červené a vysoce kvalitnímu olivovému oleji. Směs musí být také infuzí několik týdnů na tmavém suchém místě. Ilustrativní způsob vaření másla je uveden v následujícím videu.

Recenze

Prostřednictvím přírodních surovin můžete vždy najít mnoho pozitivních ohlasů. Jsou bezpečné, užitečné, nejsou méně účinné než chemické přípravky a také se zdají být cenově dostupné.

Olejové extrakty jsou vhodné pro boj s akné na kůži obličeje. To platí zejména pro dospívající dívky. K čemu tento problém čelí v určitém období života. Dobře zvolený olej, s jeho pravidelným užíváním, může nejen zmírnit nepříjemné příznaky a odstranit akné v kratším čase, ale dokonce zcela zabránit jejich vzhledu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky