DIY hydrofilní olej

DIY hydrofilní olej

Rostoucí počet dívek v péči o obličej a tělo má tendenci používat přírodní produkty, které nebudou poškozovat tělo. Jedním z těchto produktů je hydrofilní olej. Používá se k čištění pokožky obličeje a těla a někteří ji používají k mytí vlasů. Dnes budeme mluvit nejen o tom, jak vyrobit hydrofilní olej vlastníma rukama, ale také o tom, jak jej správně používat.

Popis a výhody

Dnes je hydrofilní olej používán nejen k odstranění make-upu a čištění obličeje, ale také jako prostředku intimní hygieny, přirozené náhrady šamponů a sprchových gelů.

Hydrofilní olej je směs olejů a vody. Tento univerzální čistící prostředek je průlomem v kosmetologii. Používá se k čištění pokožky celého těla, pečlivě odstraňuje nejen nečistoty, make-up a především odstranění nadbytečného tuku z pórů. Současně se prostředky snadno omyjí obyčejnou vodou.

Jak si vyrobit hydrofilní olej vlastníma rukama, dozvíte se z videa.

Aby se dosáhlo dokonalého vyvážení vody a oleje, byl do jejich směsi přidán speciální emulgátor, který nedovolil oleji snadno splynout s vodou, ale také zajistil úplné odstranění zbytků z kůže a nejhlubších pórů.

Polysorbát se obvykle používá jako tato třetí složka, která může být v závislosti na svém typu jednou z kyselin přírodních olejů. Stejně jako téměř každá kosmetika má řadu nepopiratelných výhod:

 1. To je nejpřirozenější ze všech v současné době dostupných prostředků pro čištění kůže.
 2. Můžete si koupit nebo si vytvořit vlastní ruce hydrofilní olej, který je vhodný pro váš typ kůže.
 3. Principem působení je nanášení výrobku na suchou pokožku, která se při oplachování vodou rozbije a odstraní nečistoty. Tím se vyhnete pocitu těsnosti obličeje nebo mastného lesku na ní, což se často stává při použití jiných prostředků.
 4. Na rozdíl od jiných čistících kosmetických směsí to může být připraveno doma na vlastní pěst a bez zbytečných potíží.

Pro vaření musíte použít emulgátor, základní olej a základní přísady.

Složky

Než budete postupovat přímo k vytvoření tohoto produktu, musíte se zásobit vším, co potřebujete. V prvé řadě potřebujeme vodu. Je-li olej připravován s přídavkem polysorbátu, není možné prát v minerální vodě, protože olej zůstane na kůži. Pokud jde o emulgátor, je lepší dát přednost kyselině olejové v olivovém oleji nebo snadněji polysorbátu - 80. Můžete ho koupit ve specializovaných prodejnách nebo na internetu. Pokud chcete, aby směs bez polysorbátu, pak se Olderm, což je hydrogenovaný tuk.

Základní olej a esenciální olej by měly být vybrány s ohledem na typ pleti.

Můžete tak dosáhnout nejen maximálního efektivního odstranění make-upu a očištění pleti, ale také ji zvlhčit, vyživovat nezbytnými látkami.

Pro ženy s mastnou pletí zvolte jako základ sezam, hroznový olej nebo jojobu. Jako základní doplněk perfektní výtažky z brutnáku, konopí, grapefruitu, čajovníku a citronu.

Ženy se suchou pokožkou by měly dávat přednost. lněný olej, bambucký nebo kokosový ořech, a nejlepší dodatky k tomu bude uextrakty bergamotu, jasmínu nebo růže.

Pro problémovou nebo kombinovanou pleť budou nejlepší základní oleje broskev, mandle. Použití jako základní přísady lepší tea tree olej, máta nebo citron.Nejenže osvěží pokožku, ale také ji uklidní a dezinfikují.

Ženy ve věku 30+ jako základ hydrofilní směsi je lepší použít šípkový olej, makadamie a pšeničné klíčky. Nejlepší základní přísady budou výtažky z pačuli neroli a růží.

Není-li to žádoucí, není zakázáno přidávat do směsi další esenciální extrakty.

Nejlepší recepty

Než začnete připravovat tento čistící prostředek, musíte mít na paměti, že pro jednu část emulgátoru potřebujete 9 dílů olejové základny. S ohledem na přidávání esenciálních extraktů vyžadují v závislosti na konkrétním receptu pouze několik kapek. Všechny následující recepty jsou vhodné pro všechny části těla, včetně šamponování.

 1. Vyrábíme hydrofilní směs bez použití polysorbátu. K tomu se smíchají v předem určených poměrech Oliderm a extrakt z hroznových jader a také se přidají tři kapky extraktu Tamanu a citronu.
 2. Pro suchou pokožku je vhodná směs mandlového oleje a polysorbátu - 80, ke které se přidá 1 ml extraktu z citronu a neroli.
 3. 90 g báze se smísí s 10 g emulgátoru a dobře se promíchá, přidá se také 5 g esenciálního extraktu z citronu nebo čajovníku. Tato hydrofilní směs je ideální pro mastnou pleť a vlasy.
 4. Pro kombinovanou pleť můžete připravit produkt složený z emulgátoru a broskvového oleje, s přidáním 3 kapek extraktu z mátového etheru na 50 g směsi.

Na základě těchto receptů si můžete vyrobit obrovské množství různých hydrofilních olejů podle své chuti a barvy. Nestačí však takové prostředky, musí být také řádně skladován a používán.

Doporučení pro skladování a použití

Princip používání tohoto nástroje pro všechny části těla je podobný. Nanáší se na suchou pokožku nebo vlasy a jemně otírá. Pak se přidá malé množství vody a tělo se opět důkladně promývá a poté se směs z vlasů a kůže vymyje dostatečným množstvím teplé vody.

Výsledný produkt skladujte v tmavé skleněné láhvi, která musí být před každým použitím důkladně protřepána.

Bylo by hezké, kdyby měla dávkovač. Snažte se zabránit přímému slunečnímu svitu, aby dopadl na nádobu. Teplota skladování by měla být od 15 do 27 stupňů nad nulou. Maximální trvanlivost nesmí být delší než jeden měsíc, takže má smysl vyrábět tento produkt v malých množstvích.

Nejlépe hodnocené

Pokud z nějakého důvodu dáváte přednost použití nástroje z obchodu, místo toho, abyste jej připravili, doporučujeme vám věnovat pozornost následujícím typům:

 • Domácí výrobek od výrobce Mi & Co nabízí vysoce kvalitní čistící směs s bohatým složením. Čistící krém na obličej a pokožku Mi & Co je vhodný pro všechny typy pleti nejen účinně čistí, ale také vyživuje, hydratuje a obnovuje. Bublina má dávkovač, který vám umožní řádně kontrolovat tok finančních prostředků, a samotný olej je velmi silný, takže trubka o malé kapacitě je po dlouhou dobu dostačující. Nízká cena, dobré složení, vysoká účinnost - to je to, co výrobce nabízí svým zákazníkům.
 • Hada Labo Gokujyun eDalší dokonalý produkt připravený k použití. Může být použit k čištění celého těla, ale je zvláště účinný při zvládání i těch nejodolnějších make-upů. Silný vzorec a přírodní složky činí jeho použití skutečným potěšením. Velkou výhodou tohoto produktu ve srovnání s ostatními je přítomnost kyseliny hyaluronové v kompozici, takže je vhodná zejména pro ženy starší 30 let.
 • Apieu hluboko čisté jemně odstraňuje zbytky make-upu z obličeje, hluboce vyživuje pokožku, čistí ji, zabraňuje akné a působí protizánětlivě Nepřesušuje ani nejjemnější a citlivou pokožku.

Každý hydrofilní olej prodávaný v obchodech má obecný princip fungování, ale různé přísady v jeho složení mají další účinek na kůži.

To umožňuje ženám vybrat si nástroj, který je vhodný pro jejich typ kůže a vlasů.

Recenze

Ti, kteří tento nový produkt již vyzkoušeli, jsou s ním prostě potěšeni. Podle žen, na rozdíl od mnoha jiných kosmetických přípravků, nevysušuje pokožku, nevytváří vliv těsnosti, nedovolí, aby se mastný lesk objevil několik minut po mytí. Snadnost použití a výborná čistota, výživa a hydratace pleti je to, co si všichni zákazníci všimnou bez výjimky.

Recept na hydrofilní olej - v dalším videu.

Důležitými výhodami jsou také ekonomická spotřeba, rozumná cena a možnost použití jednoho nástroje místo tří.

Koneckonců, hydrofilní olej může vyčistit celé tělo a vlasy, což znamená, že už nemusíte utrácet peníze na gely a šampony. Mezi minusy si ženy vybraly pouze jednu, konkrétně omezenou možnost získat tuto směs. V současné době není na policích vidět každý obchod. Ale díky výše popsaným receptům už to není problém. Každá žena bude schopna tento zázračný nástroj vařit sami bez dodatečných nákladů. Hlavní je použití kvalitních a přírodních surovin.

Navzdory svému nedávnému vzhledu u nás se hydrofilní směs již pevně usadila na policích mnoha žen. Přírodní složení, výborné čištění, snadné použití a hospodárná spotřeba - to je přesně to, co je pro tento olej charakteristické. A zda si to budete vařit sami nebo si ho koupíte v obchodě, rozhodněte se sami.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky