Rostlinný olej na obličej

Rostlinný olej na obličej

Rostlinné oleje jsou osvědčenými produkty pro pokožku obličeje. Dnes je jich spousta - olivy, kukuřice a palmy, lněné semínko a sezam. Vzácné druhy řepky, kamélie a exotických rostlin jsou získávány v laboratoři, pečlivě deodorizované a rafinované.

Způsoby, jak se dostat

Existují tři hlavní způsoby získání rostlinných olejů:

 1. Při nízkých teplotách odstřeďujte. Pod silným tlakem lisu se semena nebo buničina přirozeně zahřívají na maximálně čtyřicet stupňů. Je uznáván jako nejlepší a nejpřirozenější způsob, i když se ukáže, že produkt je drahý.
 2. Lisování zpracovaných surovin. Tak si nerafinovaný olej, množství jeho mnohem více, ale užitečné vlastnosti jsou částečně ztraceny.
 3. Extrakce. Umožňuje získat až 98% oleje z rostlin, ale vyžaduje vícenásobné zušlechtění, to znamená dodatečné čištění po postupu pomocí vodní páry.

Složení

Téměř všechny oleje rostlinného původu obsahují silný komplex vitaminů, monoacidních mastných kyselin a koenzymů. Oleje jsou bohaté na stopové prvky, jako je vápník a hořčík, draslík a fosfor. Komponenty se snadno vstřebávají a absorbují pokožkou. Aplikace na oleje se aplikují na zanícené oblasti, ošetřují stárnoucí kůži vitamíny A, E, K a plnou hodnotou řady B.

Užitečné vlastnosti

Aby bylo možné popsat všechny prospěšné vlastnosti rostlinných olejů, budete potřebovat více než jednu knihu. Výhody používání olejů jsou obrovské a pro kosmetology se stávají skutečnými hodnotnými nálezy a pro ženy všech věkových kategorií - spása, nepostradatelné elixíry mládeže a krásy. Vyživují a zjemňují pokožku obličeje, dodávají jí krásný a dobře upravený vzhled, hladké vrásky. Rovnováha v kožních buňkách se mění ve směru normalizace, a brzy po pravidelném používání masek z olejů, žena vypadá atraktivní a její tvář svítí čerstvostí.

Kontraindikace

Poškození při použití olejů ve studené formě neexistuje, stejně jako kontraindikace k použití. Nedoporučuje se zahřívat olej nad 150 stupňů - složení se významně mění s uvolňováním škodlivých látek. Neměli byste zneužívat množství - ne více než dvě lžíce denně.

Aby se zabránilo vniknutí nadbytečných kalorií do těla, zvolte minimální množství tohoto produktu, použijte olej pouze pro externí použití.

Zajistěte, aby byl olej dobře vyčištěn. Například řepka je vyrobena z určitých speciálních odrůd rostlin, s nízkým obsahem toxických látek, proto je v současné době povolena a používá se v kosmetice a léčivech. Rafinované oleje jsou v kosmetologii nežádoucí, pro tyto účely nejsou dostatečně čisté.

Nejoblíbenější

 • Kukuřice. Extrakt se získává z malého klíčku uvnitř jádra kukuřice. Je bohatý na vitamin E, snadno se vstřebává do pokožky a vyživuje řadu užitečných látek.
 • Dýně. Z dýňových semen se získává lehký olej, který je ve svých vlastnostech rovnocenný s léčivým přípravkem - rakouský královský soud nařídil prodat ho pouze v lékárnách. Cena je vysoká, ale výhody jsou obrovské, nasycené tuky a bílkoviny jsou podobné vlastnostem živočišného původu. Olejová kompozice je bohatá na zinek, takže je lepší roztok před jeho zahřátím neohřívat.
 • Sója. Produkce produktu se rozšířila ve Spojených státech a ve východních zemích. Je snadné extrahovat kapalinu ze sójových bobů, takže je levná.Lecitin obsažený v kompozici pomáhá absorbovat mastné kyseliny a doslova je absorbuje. Rekordní množství vitamínů D a E přispívá k hojení drobných škrábanců a výživy kůže.
 • Lněné semínko Lisování za studena umožňuje získat vysoce kvalitní olej z lněných semen, bohatý na nenasycené mastné kyseliny vitamínů B a Omega 3. Tento extrakt je lékařem nazýván jako lídr v obsahu biologicky hodnotných látek, na kterých je založeno mnoho kosmetických přípravků. Posiluje tón svalů a cév, zlepšuje vzhled pokožky obličeje a vlasů. Má aktivní antiseptický účinek. Pro tyto vlastnosti je cenný bavlníkový olej.
 • Vlašské ořechy a cedrové ořechy. Všechny mimořádné vlastnosti těchto ořechů se shromažďují v suspenzi, získané z jejich jader. Pro cedrový olej existuje název "dobře hodnotných látek pro zdraví", je bohatý na vitamíny a minerály.
 • Hořčice Lékaři, dermatologové často nabízejí pacientům léčbu tohoto typu, která má příznivý vliv na kůži, eliminuje malé akné a akné. Pro péči o pokožku hlavy se do šamponů přidává ždímací squeeze, z něhož se vyrábějí tělová mléka.
 • Ryzhikovoe. V kosmetologii je ceněna pro schopnost rychle očistit pokožku od nečistot, zlepšuje imunitu. To je používáno v poslední době, ale to stalo se populární mezi specialisty kvůli jeho protizánětlivé vlastnosti, to je vynikající antioxidant. Červenožluté květy se nazývají ročně žluto-červené rostliny, z nichž získávají olej lisováním a spřádáním. Slavnější a populární sezamový olej má podobné vlastnosti.
 • Palm Získává se z masité části ovoce africké dlaně. Tento extrakt se stal velmi populární díky svým vynikajícím vlastnostem a dostupné ceně. Pomalu oxiduje a dlouhodobě si dokonale zachovává své vlastnosti. Jasně červenooranžová kapalina, známá již od starověku, je bohatá na karotenoidy - vůdce v množství vitamínu A, vitamínu E a kyseliny olejové.
 • Řepka Podobně jako olivový olej se tento olej začal používat v kosmetologii od poloviny dvacátého století. Laboratorní studie ukázaly, že látka obsahuje složku podobnou ženskému pohlavnímu hormonu estradiol. Tato vlastnost umožňuje zlepšit krevní oběh kůže, zabraňuje hromadění toxinů a strusek.
 • Světlo. Lehký a průsvitný, 80% tvoří kyselina linolová v konjugované formě. Obrovský obsah vitamínu K umožňuje aktivně obnovit poškozené malé cévy, přispívá k celkové regeneraci kůže.

Doporučení pro použití

Bylinné kosmetické prostředky jsou široce používány v kosmetologii pro péči o pleť, zejména stárnutí a blednutí. V mladém věku se masky aplikují na obličej, aby se předešlo odlupování a odstranění nedostatku výživy na kůži, posílení vlasů a nehtů. Protizánětlivý a antialergický účinek masek dává směs rostlin a základních složek, včetně broskví, citronu a grapefruitu, mandlí a kakaa.

Masky z rostlinných extraktů v kosmetologii se používají pro všechny typy pleti.

Pro zpomalení stárnutí a vädnutí ve formě hlubokých vrásek se nejčastěji vyrábějí masky na bázi extraktu ze zázračných oliv, sezamu a dalších semen a ořechů. Jsou považovány za účinné a používají se místo smetany.

Stačí natřít obličej dobře zvolenou složkou, která kombinuje esenciální a rostlinné oleje na noc. Esenciální olej se vyrábí v koncentrované formě, takže se přidává v množství 5-7 kapek. Při kruhovém pohybu se kompozice třese do kůže a odstraní se zbytky ubrousku. Takový make-up rostlinného etheru dokonale zvládá změny související s věkem na obličeji a krku, stejně jako celé tělo.

Recenze

Podle recenzí žen, které používají rostlinné oleje pro výrobu masek, jsou všechny vhodné pro dosažení kosmetického účinku a vyhlazení vrásek. Oliva se stala základem pro formulace zahrnující pomeranč, bergamot, ylang-ylang nebo růžový ether. Po takové masce si ženy všech věkových kategorií jednohlasně všimnou, že kůže je vyhlazená a vypadá jemně a omlazuje.

Ženy používaly broskev a ricinu, stejně jako ovocné směsi olejů, použitím ubrousku namočeného na obličej. Současně bylo zaznamenáno rychlé zlepšení stavu kůže - obličej se stal hladkým a sametovým. Olej z piniových oříšků a lněných semínek měl také úžasný efekt.

Milovníci domácí kosmetiky říkají, že potřeba mnoha drahých krémů, včetně věku, zmizeli. Suchost a odlupování, zejména v zimě, se snadno odstraní použitím prospěšných rostlinných a etherových směsí. V létě, kůže tváře, podle recenzí, dostal znatelný tón a ochranu před slunečním zářením po použití masky.

Účinek rostlinných olejů na kůži pro obličej je podrobně popsán v následujícím videu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky