Blednutí kůže masky

Blednutí kůže masky

Dříve nebo později začne ženská krása slábnout. Je to nevyhnutelný proces, který začíná v důsledku stárnutí a oslabení celého organismu a především ovlivňuje naši kůži. Téměř každá žena alespoň jednou přemýšlela, zda je možné udržet mladou a krásnou tvář po mnoho let.

Samozřejmě se nikdo nemůže vyhnout stárnutí. Při správné péči o pokožku však můžete dosáhnout určitého zpoždění, a to i v extrémním stáří vypadat skvěle. V tom není žádné velké tajemství: stačí pochopit příčiny vadnutí kůže a zvolit vhodné prostředky pro „léčbu“.

Příčiny rozpadu

Hlavním nepřítelem ženské krásy je vždy čas. Stáří přichází dříve nebo později na ženu, která ovlivňuje především její vzhled. Ve větším slova smyslu naše tělo zpočátku obsahuje informace o tom, které buňky a v jakém období života se začnou rozpadat.

V tomto případě je to samozřejmě dědičná predispozice. To vysvětluje skutečnost, že některé ženy se zdají mladé i ve věku 60-70 let a některé trpí jemnými vrásky a vrásky na obličeji ve věku 40 let.

Většina rizik časné tvorby vrásek jsou ti spravedlivého sexu, kteří mají od přírody příliš suchou pokožku. Více trpí nedostatkem živin, takže první nepříjemné záhyby se mohou objevit i v období dospívání. Takové dívky by se měly naučit starat se o svou tvář už od útlého věku, aby se předešlo předčasnému vädnutí.

Tyto procesy vznikají především proto, že ve stáří naše tělo již nedostává dostatek živin. Dermis se stává tenčí, procesy destrukce v ní převažují nad procesy regenerace. Kromě toho existuje vážný nedostatek látek, jako je kolagen a elastin, které jí dodávají pružnost.

Samozřejmě, stáří je jen hlavní problém, zatímco mnoho dalších faktorů může také vyvolat stárnutí kůže příliš brzy. Nejzábavnější z nich je ultrafialový. Odborníci již dlouhou dobu prokázali, že sluneční záření a opalovací lůžka mají nejen pozitivní účinky na dermis.

Ultrafialové záření způsobuje mnoho nevratných reakcí. Včetně destrukce vláken elastinu a inhibuje tvorbu kolagenu, což má za následek "sušení" tkání.

Samozřejmě, že se nemusíte zcela vzdát opalování, protože jsou nezbytné pro normální vstřebávání vitamínů, ale ženy se suchou pokožkou by se měly vyvarovat fanatického opalování a v letní sezóně nezanedbávat klobouk nebo deštník.

Za zmínku stojí také další faktory, které mohou být v boji o krásu vaše nejhorší nepřátelé:

 • Příliš rychlý úbytek hmotnosti. Tvrdé diety a nadměrné cvičení v první řadě vedou ke ztrátě vody. Kůže se stává tenčí a může se prohnout v důsledku příliš rychlé ztráty hmotnosti, tekutiny, tukové tkáně;
 • Škodlivé návyky, zejména kouření, narušují normální strukturu dermis.. Ztrácí svou přirozenou barvu a procesy regenerace v ní zpomalují;
 • Nesprávná výživa a avitaminóza;
 • Mnoho chronických onemocnění včetně endokrinních orgánů;
 • Špatný zrak a odmítnutí nosit brýle. To vede k neustálému mžourání, které způsobuje, že kůže rychle ztrácí svou pružnost.

Vlastnosti zralé kůže

Není žádné velké tajemství, proč je zralá kůže náchylná k tvorbě vrásek a mizení. Jde o to, že v určitém období života naše tělo začne produkovat méně intenzivně na svých vlastních potřebných prvcích.

Mezi ně patří nejen vitamíny a minerály, ale i více zaměřené látky. V případě člověka hrají hlavní roli elastin a kolagen - to jsou dva „pilíře“, díky kterým se zachovává pružnost a normální kožní turgor.

Také začíná aktivní ztráta tekutin, tukové zásoby vlákniny. Nakonec se pokožka stává znatelně tenčí, prohýbají se, záhyby a hluboké vrásky se začínají objevovat. Kromě toho je většina biologických procesů narušena, protože jsou také pozorovány tendence k rozvoji zánětu a vzniká nadměrná pigmentace.

Účinek masek proti stárnutí

Masky s tzv. "Anti-aging" efektem nejsou schopny okamžitě omladit pokožku obličeje. Bohužel dnes neexistuje žádná kosmetika, která by mohla tento problém tak radikálně vyřešit. Pravidelné masky, které mimochodem mohou být připraveny nezávisle doma, jsou však zobrazeny pro stárnutí pleti.

Mají celou řadu pozitivních účinků.

Díky tomu jsou procesy blednutí významně inhibovány a při pravidelném dlouhodobém používání těchto produktů lze pozorovat pozoruhodný efekt: kůže znovu získá svou přirozenou zdravou barvu, vyhlazuje vrásky, záněty a nadbytečné pigmentace mizí.

Aby to bylo možné, je nutné použít dobrou masku, která má následující vlastnosti:

 • Vysoký obsah vitamínů a minerálů má silný výživný účinek. To přispívá k normalizaci přirozených procesů regenerace a obnovy kožních tkání;
 • Při přípravě masek se často používá zelenina a ovoce, které obsahují hodně vlhkosti, proto zvlhčuje pokožku a normalizuje její turgor;
 • Přírodní masky obsahují také speciální látky - antioxidanty.. Jejich hlavní výhodou je schopnost odstranit různé toxiny z hlubokých vrstev kůže. Takové čištění přispívá k zachování zdraví a krásného vzhledu;
 • Zvyšuje saturaci kůže kyslíkem. Přispívá k jeho vyhlazení;
 • Mnoho masek vyrobených z přírodních surovin doma může mít „zvedací“ efekt. Tvář nevypadá jen dobře, ale stává se zdravou pružností a svěžestí;
 • Normalizace hladiny Ph na povrchu kůže;
 • Stimulace přirozené produkce kolagenu a elastinu;
 • Zlepšuje krevní oběh kapilár v oblastech kůže. Nejen že obnovuje přirozený zdravý tón obličeje, ale přispívá také k normální stravě;
 • Normalizuje mazové žlázy, což je zvláště důležité u žen s mastnou pletí;
 • Má antiseptický účinek. Tento účinek není nutný pro omlazení, ale dobře přispívá k prevenci zánětu.

Tipy

Výhodou samoobslužných masek nad zakoupenými maskami je to, že obsahují mnohem více přírodních surovin a mají také nejmírnější a vyživující účinek.

Existuje mnoho receptů na jejich přípravu, stejně jako doporučení pro použití. Pro ženy, které se chystají vyzkoušet si vlastní masky proti stárnutí, můžeme doporučit následující:

 • Pick up pro vaření znamená pouze čerstvou zeleninu a zralé ovoce. Ujistěte se, že jsou dostatečně husté a šťavnaté, protože jedním z hlavních požadavků na tyto masky je výživa a zvlhčování. Přeexponované přísady také nemusí fungovat;
 • Pokud se chystáte připravit masku na základě nebo s přidáním oleje, pak se ujistěte, že je zahřát na pokojovou teplotu. Nejlepší je to provést pomocí vodní lázně;
 • Při výrobě by měla být věnována pozornost nejen počtu komponent, ale také sledu míchání a trvání výsledné kompozice. Většina masek nemůže být vařena se zásobou a měla by být používána, jakmile budou připravena;
 • Před zákrokem naneste malé množství přípravku na pokožku ruky a počkejte 5-10 minut. To zkontroluje, zda máte alergickou reakci na kteroukoli ze složek;
 • Aplikujte masku, zpravidla je nutná nejen na obličeji, ale i na krku a dekoltu;
 • Žádný recept slibuje okamžité výsledky. Dosažení dobrého omlazujícího účinku je možné pouze v tomto případě. pokud budou postupy prováděny pravidelně a plně.

Nejlepší recepty doma

Proti stárnutí masky lze začít používat nejen po 60 letech, ale také v 50-55 a dokonce i v 45. Je to velmi jednoduché je připravit, a efekt, který je dokonale předejde vzniku vrásek nebo je dokonce výrazně vyhladí.

Pro suchou pleť je vhodný recept na klasickou výživnou masku na bázi smetany a zakysané smetany. Recept na jeho přípravu je velmi jednoduchý:

 • Smíchejte podíl tvarohu a část smetany nebo kyselé smetany v poměru 1: 1;
 • Pro větší efekt Můžete kombinovat zakysanou smetanu a smetanu;
 • Smíchejte v mixéru do hladké;
 • Výsledná směs okamžitě použít jako masku. Naneste rovnoměrně prsty nebo štětcem a nechte 15-18 minut;
 • Odstraňte prostředek z tváře teplou vodou.

Tato maska ​​je velmi jednoduchá i ve svém složení, poskytuje však dobrý výživný a hydratační účinek. Je nejvhodnější pro brzkou pleť, protože pomáhá předcházet ztrátám tekutin a vzniku vrásek.

Pro mastnou a porézní pokožku je nejvhodnější ovocná maska. Poskytuje měkké nasycení dermy vlhkostí, aniž by se museli obávat ucpaných mazových žláz nebo exacerbace nadměrného tuku. Použijte následující recept:

 • Vaječný žloutek porazit až do hladké konzistence;
 • Přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíce máslo a směs;
 • Přidat na konci 1 polévková lžíce. lžíce tekutého medu;
 • Připravte ovocné pyré z jablka, mletím na struhadle nebo mixéru. Přidejte 2 lžičky do žloutku, medu a směsi másla;
 • Důkladně promíchejte. Hmota se aplikuje na kůži po dobu 15 minut a pak se odstraní teplou vodou;
 • Jablko můžete vždy nahradit jinými plody., jako jsou broskve, meruňky, kiwi, banány nebo jahody. Je ještě lepší vařit kaši na ovoce.

Také dobrá výživná a hydratační maska ​​může být vyrobena z mrkve. Tato kořenová plodina obsahuje obrovské množství vitamínů a minerálů, které jsou nezbytné pro vyblednutí kůže:

 • Mrkev předem se odloupne, rozemele na struhadle nebo v mixéru;
 • Na 1 polévková lžíce. lžíce mrkev hmotnost, vzít 1 polévková lžíce. lžíce olivového oleje;
 • Míchej přísady pro získání homogenní kompozice;
 • Maska použita na čistou a lehce navlhčenou pokožku po dobu 15 minut, poté ji odstraňte teplou vodou.

Uklidňující maska ​​podle kteréhokoliv z výše uvedených receptů se snadno připravuje. Obsahují pouze přírodní složky, které dávají stárnoucí pleti zdravý vzhled a pružnost.

Recept na výrobu masky pro vyblednutí pleti s účinkem Botoxu, viz následující video.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky