Obočí make-up

Obočí make-up

Moderní kosmetický průmysl se zaměřil na přirozený obraz a dnes je přirozené obočí v módě - husté, huňaté a dobře upravené. Být přirozený neznamená odkládat řasenku, tužku a základy, to znamená vybrat správnou strukturu a povrch pro dekorativní výrobek. A to samozřejmě platí i pro obočí.

Vlastnosti

Obočí jsou „tváří obličeje,“ řekla jednou Elena Krygina, přední ruská vizážistka. Módní obočí má dnes nejpřirozenější tvar a barvu, jsou vždy pokládány a ne vždy úhledně, v závislosti na obraze mohou být náhodně rozčesány nebo položeny podél přirozené linie růstu, vlasy mohou být dodatečně zbarveny inkoustem nebo bez něj.

Správný make-up obočí vám umožní vyřešit několik problémů v make-upu a má několik funkcí:

 • Umožňují vám zařídit akcenty v make-upu;
 • Musí harmonizovat s očima, ale ne připojené k nim, například, pokud kladete důraz na rty, pak obočí může být stále velké a šíří. Naopak, pokud je make-up ve stylu "Smokey Ice" nebo na východě, stále děláme obočí objemné;
 • Musí mít správný formulář, který je vybrán umělci make-upu nebo obočí mistrů, můžete to udělat sami. Snadno se vytváří po dobu 7-14 dnů s hennou nebo barvou, nebo na jeden den s dekorativní kosmetikou;
 • Tam je spousta způsobů, jak proměnit obočí: oční stíny, tužka, řasenka, rtěnka, gely;
 • Dobře upravené obočí správného tvaru může nahradit makeup nebo ho postavit do nálady;
 • Bez jejich designu nelze si to představit ne jediná moderní žena: věnujte pozornost domácím a západním celebritám, politikům, modelům - všichni mají obočí a jsou co nejpřirozenější;
 • Vizuálně módní huňaté obočí vám to umožní oči jsou větší a nos je menší.

Módní tvar a trendy sezóny

Make-up obočí dnes zdůrazňuje jejich přirozenou formu, a nevytváří ji znovu (jak to bylo 5-7 lety). V nepřítomnosti vlastního obočí make-up vám umožní znovu vytvořit a v závislosti na metodě mohlo by to být:

 • Tetovací make-up nebo tetování;
 • Microblading;
 • Barvení hennou nebo barvou;
 • Dekorativní kosmetika (včetně trvalého).

Dívky s hustými vlasy a obočí jsou nejšťastnější: stačí jim dát správný tvar pro typ obličeje, péče o vlasy a použití make-upu na minimum - jen jeden fixační gel nebo řasenku. Zbytek může dostat pouze radu - poskytnout další noční péči o vlasy a pěstovat je. Přirozené obočí slibuje, že zůstane na vrcholu módy po dlouhou dobu!

Pokud hovoříme o skutečném odstínu vlasů - je to přirozené, co nejblíže přirozené barvě vlasů (u kořenů) nebo se liší o 1-2 tóny (světlejší nebo tmavší). Modro-černé vlasy jsou teď z módy, přesně jako obočí-tenké pruhy. Modely pódií představují módní trend sezóny - zabarvené, ale důraz je kladen na dokonalou porcelánovou pokožku a nafouknuté rty. Je nepravděpodobné, že by tento způsob zakořenil v každodenním životě, ale je jasné, že obočí může být jasné (zejména pokud jste blondýna). Bílé nebo světlé jsou kontraindikovány v orientálních krásách a tmavovlasé dámě s hnědýma očima, které jsou zobrazeny blondýnkám (přírodním a barveným), světlovlasým, jedním slovem dívkám s nízkým kontrastem.

Módní forma - ta, která jde do obličeje. Maskérky již dávno vynesly svůj vzorec a nabídly se seznámit s výpočty.

Nakreslíme perfektní body obočí a spojíme obrysy s tmavou tužkou - jakýsi režim je připraven.

Nakreslete rovnou linii z křídel nosu vnitřním rohem oka nahoru - naše obočí začne zde. Přes křídlo nosu nakreslete čáru přes vnější roh - tam skončí. Chcete-li určit jeho ohyb, nakreslete přímku z křídel nosu přes střed zornice - zde bude nejvyšší bod.

Dělat obočí doma vám umožní najít ideální formu pokusem a omylem, ale tato metoda je skvělá příležitost poznat sebe a rysy tváře. Je důležité, abyste se nezapojili do pinzety a neodstraňovali přebytečné chlupy, stačilo to chodit do tvaru a nechat na skladě několik „obočí“ - dnes je v módě mít mírně nedbalé obočí.

V trendu, obočí přirozené průměrné "přistání": nízká bude vaše oči vypadají mrzutý, příliš vysoká - po celou dobu úžasné. Je důležité pozorovat zlatý průměr a zaměřit se na přirozeně vysazené.

Barvy

 • Blondýnky Přírodní světlovlasí jedinci jdou svým přirozeným obočím, tj. Přirozeným původem. Mohou být zbarveny hennou nebo barvou 1-2 tóny tmavší - to bude výraznější.

Maskérky doporučují barvené blondýnky, aby odlehčily obočí barvivem ve světle hnědých a dokonce béžových tónech, protože žádný make-up z nich nebude lehčí a tmavé vlasy budou vypadat směšně. V trendu letošního roku - vybělené obočí, jdou na non-kontrast blondýnky a vypadají dobře na molu, v každodenním životě, příklady, bohužel, nejsou vždy úspěšné. Pro spravedlivé obočí, které vypadá slušně, musíte mít dokonalý tón pleti.

 • Zrzky. Přírodní mrkevně zbarvené vlasy nejsou vždy doplněny obočím: vyberte si terakotovou nebo měděnou tužku na rtěnku. Pokud jste světle hnědovlasá žena, vaše barvy jsou většinou ze studené škály nebo klasické hnědé.
 • Tmavé vlasy. Pokud jsou vaše obočí přirozeně tmavé a tlusté, máte štěstí. Luxusní tmavé kadeře znamenají rozlehlý obočí přirozeného tvaru a nejsou malované, lehce položené a sub-tvarované. Stává se, že příroda udělila vlasy, ale ne obočí - tenké vlasy musí být opraveny tužkou nebo stíny v hnědém měřítku. U hnědovlasých žen a brunetek je univerzální, stačí si vybrat odstín 1-2 tóny tmavší než přirozená barva vlasových kořínků. Pokud chcete omladit, rozjasnit přírodní tmavé vlasy nebo zvolit „dekorativní“ 1-2 odstíny světlejší než přírodní (nebo ne) odstín vlasů.

Kadeře v sortimentu cappuccina dobře ladí se šedým subtone, kaštan s klasickou hnědou.

 • Černá. Modro-černé kadeře jsou kombinovány s chladnými odstíny obočí. Odstraňte všechny hnědé s červenou a vyberte šedé subtone dekorativní kosmetiky.

Tipy pro výběr

 • Hlavní pravidlo je vybrat teplé odstíny kosmetiky pro teplý vzhled (subtonová kůže) a studené - pro chlad. Vaše barva vlasů může být cokoliv, a pouze tón pleti je konstantní a umožňuje zvolit správné prostředky pro harmonické líčení obočí;
 • Před nákupem tužku nebo stín nebuďte líní dejte pigment do obchodu a projděte se venku - sluneční světlo vám umožní podívat se na „make-up“ i na zatažený den;
 • Odstíny kosmetiky lze snadno kombinovat mezi sebou a míchat, aby se dokonalý. Samozřejmě, pokud mluvíme o stínu.

Co dělají umělci?

Nejjednodušší způsob, jak přeměnit a opravit obočí, je použít tužku, říkají umělci. Dobře naostřená tužka umožňuje dokončit chybějící chlupy nebo doslova vytvořit nové od nuly, ale netrvá dlouho - před praním nebo kontaktem s vodou.

Stíny jsou vynikajícím způsobem, jak získat přirozené tlusté obočí.. Naplňují mezery mezi chlupy a dávají jim objem, ale jako tužka drží asi jeden den.Profesionální make-up umělci často používají rtěnku na obočí - krémovou, pigmentovanou kompozici, která se aplikuje na obočí tenkým zkoseným kartáčem a umožňuje kreslit obočí ve vlasové technice a vyplnit mezery mezi chlupy. Kombinace několika dekorativních výrobků: s tužkou, pánové kreslit vlasy a vytvořit obrys, ohyb a tvar, vyplnit to stíny.

Maskérky používají barvivo na obočí - přetrvává na kůži a chlupech po dobu 2-3 týdnů, nebo hennou (jeho trvanlivost je asi 14 dní).

 • Co je potřeba? Představujeme Vám seznam nástrojů pro zdobení obočí doma, které obvykle používají maskérky:
 1. Štětec s tuhými štětinami. Může to být profesionální hřeben nebo čistý kartáč ze staré řasenky.
 2. Tenké zkosený kartáč.
 3. Pinzety

Vlasy musí být česány pokaždé před make-upem - to vám umožní správně vyplnit mezery nebo vytvořit konturu. Po vytvarování pomocí tužky je potřete štětinovým kartáčkem - navíc pigment. Šikmý štětec je vhodný pro práci s očními stíny nebo rtěnkou. Tvar nástroje umožňuje kreslit chlupy nebo jednoduše vyplňovat mezery mezi stávajícími barvami. Pinzeta - starý rezident nějaké dámské make-upu. Odstraňuje chlupy, ale dnes byste se do nich neměli zapojovat, jinak můžete ztratit elegantní přírodní tvar.

 • Co je aplikováno? Tužky, tmavé stíny, rtěnka, řasenka, gel - to vše používají umělci. Nejodolnější nátěr poskytuje rtěnku nebo polostálou vložku, méně klasický odstín a tužku. Maskérky téměř vždy používají gel nebo řasenku - pevně fixují vlasy a dodávají jim extra objem, délku.

Podrobný průvodce doma

Jak kreslit stíny?

Mluvte o tom, jak vytvořit obočí se stíny. K tomu potřebujete: odstín a odstín co nejblíže barvě vlasů v kořenech nebo 1-2 tóny tmavší / světlejší, zkosený kartáč, hřeben na vlasy.

 1. Hřeben kartáčování vlasů ve směru přirozeného růstu;
 2. Použít na kartáčku nějaké stíny, nakreslete ho na paži mírným pohybem (tím odstraníte přebytečný pigment) a nakreslete obrys obočí diskrétní linií;
 3. Linka obočí může značky předem nebo vést již na konci (nebo okem). Začněte vést její dno, mírně ustupující na základně a na špičce a od asi 2/3 obočí nahoře;
 4. Na základně dělat pár tahů nahoru, jako by kreslil vlasy;
 5. Barva prostor uvnitř pomocí vlasové techniky - naneste na štětec stíny a začněte malovat linky nahoru;
 6. Platit pozornost věnovaná přirozenému růstu chlupů a opakování s kartáčem, pohyby by měly být ostré a strmé pro nejpřirozenější účinek;
 7. Prostor za horním bodem přelít ve směru chlupů trochu dolů, zde kresby nejsou vhodné;
 8. Ještě jednou hřeben přes obočí hřeben - to je rovnoměrně a znovu distribuovat pigment stíny a mírně míchá.

Hřeben s tuhými štětinami, aby nedošlo k úplnému opeření pigmentu a rovnoměrnému rozložení podél vlasů a mezi nimi. Technika opeření je zde atypická, to znamená, že z obočí není nutné vytvořit monotónní skvrnu, je nutné znovu vytvořit chlupy a mírně je střídat.

Několik domácích lekcí vám umožní zvládnout techniku ​​krok za krokem a učinit z obočí vzor, ​​hlavní věc je trénink a zrcadlo, vysoce kvalitní kosmetika a základ základů je správný tvar.

Oprava

Obočí make-up může být trvalé, pak to bude o microblading a tetování. Tetování se podobá tetování - pigment se aplikuje pod kůži a trvá několik let. Microbling je jiná technika - vlasy jsou aplikovány na kůži a účinek procedury se jeví jako realističtější. Mikrobublinkování však není vhodné pro každého, ale především pro dívky s mastnou pletí.Faktem je, že pigment se časem rozmazává a místo chlupů se vytváří neuvěřitelný kaše.

Tetování je vhodné pro všechny a vyžaduje opravu (např. Mikrobladění, barvení barvou nebo hennou). K oprava tetování dochází přibližně 3-5 týdnů po počátečním zákroku. Po první jízdě k mistrovi musíte počkat, až se pigment „usadí“, kůry sestoupí a kůže se hojí úplně. Pak je nutné „obočí“ obočí v doslovném smyslu a výsledné mezery vyplnit barvou, opravit formu, nebo ji dokonce mírně změnit.

Fotky před a po tetování může vyděsit nebo potěšit - v závislosti na tom, co mistr a jaký rok najdete tetování. Moderní technologie, materiály a zkušenosti mistrů vám umožní, aby byla vysoká kvalita a nositelnost, nesvítí modře a nestane se fialovou skvrnou s včasnou korekcí a odkazem na zkušeného mistra.

Hlavní třídy

Určete tvar obočí podle typu obličeje:

 • Půlměsíc nebo tvar čárky vhodné baculaté dívky, vyloučit ostré a zakřivené linie;
 • Náměstí tvar obličeje je korigován jemným zakřiveným obočím jako duha;
 • Příliš dlouhý obličej k rovnováze přímky obočí bez ohybu;
 • Upravte tvar trojúhelníku obličeje krátký obočí se zakřiveným hrotem.

Před odstraněním musí být připravena kůže: vyčistit, aplikovat hydratační krém a tón - to je vytvořen před zahájením práce s obočím a očima obecně.

 1. Hřeben kartáčové chlupy vzhůru a zvednou dobře ostřenou břidlicovou tužku;
 2. Začněte kreslit obočí od základny, držet tužku v pravém úhlu 90 stupňů a vést ji na dně pod obočí. Blíže k ohybu, otočte tužkou v boku, což bude kontura měkčí a přirozenější a bude pokračovat v vedení na špičku. Řádky by neměly být jasné;
 3. Když je obrys připraven, je třeba vyplnit jeho prostor je pohladěn, takže tužka musí být dobře naostřená;
 4. Po dobrém hřeben přes kartáčování vlasů nahoru;
 5. Můžete opravit jejich čirý gel nebo řasenka.

Jakýkoliv make-up je vhodný pro široké obočí. A zejména kouřové - světlo "Smoky-ice", stejně jako šípy jakékoliv šířky a délky, které nepřesahují obočí a nahé rty.

Časté chyby

 • Škubání obočí před barvením - nejdůležitější chybu. Předem vytvořte tvar obočí tužkou, natřete je barvou nebo hennou a teprve poté odstraňte přebytečné vlasy.
 • Aplikace základů po make-upu obočí. Maskérům se doporučuje především vytvořit pleť.
 • Obočí příliš tmavé. Pokud je barva vlasů teplá, měla by být vyloučena černá obočí. Dnes by měli být vyloučeni z každého z nich, nahrazeni studenými stíny se šedým podtónem, pokud mají vlasy barvu havranského křídla od přírody (nebo od stylistky).
 • Příliš tenký. Nebuďte rádi škubání vlasů, zejména před vytvořením tvaru.
 • Příliš zakřivené. Tato forma jde dívkám jen s čtvercovým obličejem.

Obočí make-up z vizážistky Irina Grinchenko, viz následující video.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky