Vše o make-upu

Vše o make-upu

Nic nezdobí ženu jako správně zvolený, profesionálně aplikovaný a vhodný make-up. On může nejen skrýt vrásky nebo vytvořit červenat na tvářích, ale také změnit tvář mimo uznání. Abyste vždy vypadali perfektně, musíte vědět vše o make-upu a ještě více.

Co je to?

Většina odborníků dává následující definici make-upu - je to zaměřený proces změny rysů obličeje k lepšímu díky správně vybraným barvám a odstínům dekorativní kosmetiky.

Zde je třeba poznamenat jen zaměření make-upu. Je důležité, abyste si sami určili, proč tento prvek kosmetiky aplikovat. Make-up by měl změnit vzhled k lepšímu. A samozřejmě je důležitá správnost vybraných barev. Make-up práce zázraky pouze v případě, že je aplikován s myslí, zlepšit vzhled, a ne zdůraznit jeho nedostatky.

Historie

Make-up, jak to není divné, existoval v primitivní společnosti. A byl použit výhradně pro muže. Použili světlé barvy na tváře kmenových vůdců. A dnes v některých afrických kmenech se můžete setkat s takovou tradicí.

Známá kosmetika pro ženy se objevila ve starověkém Egyptě. Egypťané se poprvé objevili jako make-up kult. Líčení té doby vypadalo téměř jako moderní: oči měly tlusté uhlí, víčka pokrytá zelenou mědí, rty a tváře pokryté červeným hliněným práškem, obličej a ramena pokrytá bílým olověným práškem. A i ta zrcadla byla v té době!

Mimochodem to byla Kleopatra, která sestavila první kolekci kosmetických receptů, kde popsala všechny procesy tvorby kosmetiky té doby a její aplikaci. Ukazuje se, že první blogger krásy byl královnou starověkého Egypta.

Ve středověku byla kosmetika považována za projev služby ďáblu, takže ženy se dokonce bojí dát něco do tváře. V Itálii však vyráběla kosmetiku a parfémy.

V éře Ludvíka XVI. Se stalo módou aplikovat na obličej obrovskou vrstvu prášku. Udělali to muži i ženy. Bylo to módní izolovat lodě, takže umělci-make-up umělci té doby maloval žíly na obličej na vrcholu vrstvy vápna. Je zřejmé, že rouge bylo v té době zakázáno používat. Bylo také módní nosit látkové černé mouchy, každý z nich měl svůj vlastní význam, například moucha nad rtem znamenala koketiku.

Až v polovině XIX století se objevily podniky, které vyráběly kosmetické a parfémované výrobky. Vznikající věda - kosmetologie. Postupně, dekorativní nástroje začaly nejen zdobit obličej, ale také se o něj starat.

S příchodem kina se názory žen na make-up změnily. Během tohoto období se staly populární dlouhé řasy, tmavá oční víčka a šarlatové rty. Každý začal mít rád smyslnost a ženskost žen. Měřítko začalo být považováno za dívky ve stylu Marilyn Monroe.

Koncem 60. let naopak ženy přestaly zvýrazňovat své rty barvou, do módy se dostávaly silně malované oči. Maskérky začaly přidávat černé stíny a falešné řasy do obvyklé řasenky. Dokonce malovali na bílé kůži obličeje. Příkladem takové módy je model Twiggy.

V 70. letech přešly ženy do přirozeného vzhledu - kultura hippie nakonec přešla do módy. Ale tato doba netrvala dlouho a už v 80. letech chodily ženy s pestrobarevnými růžovými rty a žlutými stíny.

Vlastnosti a výhody

První dojem je výsledkem vzhledu ženy, cokoliv o duši a lidstvu.Správně aplikovaný make-up může nejen odstranit nedostatky exteriéru a zvýraznit zásluhy, ale také zcela změnit.

Odborníci rozlišují mezi dekorativní a lékařskou kosmetikou, ale to vše je proces jedné akce - vytvoření make-upu. Proto si nemyslím, že použití denní krém není make-up. Tento make-up a také vyžaduje znalosti a dovednosti.

Podle techniky make-up umělců make-up je rozdělen na jednoduché a komplexní. Komplikované korekce nedokonalosti pleti, například, kreslí lícní kosti. Jednoduché zdůrazňují individualitu a činí výraznější výrazy obličeje.

Nejčastěji si ženy dávají jednoduchý make-up a nemají tušení o komplexu. Ale vytvořit dokonalý obličej, musíte se naučit, v první řadě, obtížné, a pak zdokonalovat své dovednosti s jednoduchým make-up.

Druhy make-upu

V klasické škole make-up, večer, obchod, svatba, denní, romantické, příležitostné, jeviště, trvalé, zvedání make-up a další jsou rozlišeny.

Večer

Zvláštností večerního make-upu je, že je považován za nejvýraznější ze všech typů make-upu. V této verzi se považuje za vhodné zvýraznit jak oči, tak rty barvou. Perfektní večerní make-up by měl být aplikován po tváření. To se provádí pomocí temného základu nebo prostředků pro sochařství.

V takovém make-upu by bylo vhodné dát na oči široké černé šipky, hustě tvořit řasy a dokonce držet nad hlavou. Důraz na oči mohou být tvořeny tmavými stíny, jako je fialový odstín. Rty jsou obvykle natřeny světlou rtěnkou, předtím než se na obrys rtů aplikuje tužka. Je lepší tento make-up opravit speciálním nástrojem tak, aby vydržel co nejdéle.

Takový make-up by měl provádět odborník, jinak může být dovolená zkažena špatně aplikovanou kosmetikou. Vizážista bude rychle a efektivně dělat krásný make-up, který vydrží tak dlouho, jak je to jen možné.

Obchod

Obchodní make-up se skládá z černých šipek na očích a červené rtěnky na rtech. Bez ohledu na to, jak zvláštní to může znít, obchodní make-up by měl věnovat maximální pozornost sobě s minimálním úsilím. To neznamená, že musíte přijít do práce ve válečné barvě, všechno by mělo být umírněné.

K jeho vytvoření potřebujete dokonalý tón pleti, který lze vytvořit pomocí kvalitního základu a prášku. Pak aplikujte na oči jasné šipky, na řasy naneste černou řasenku, na tváře naneste červenat. Naneste tužku podél obrysu rtů, obrysy obrysu odstraňte. Použijte červenou rtěnku nahoře, prášek první vrstvu, pak doplňte rty s druhou vrstvou, přebytečný ubrousek.

Svatba

Existují samostatné svatební make-up kurzy pro make-up umělců, protože má své vlastní nuance, které je třeba studovat v co nejvíce podrobností. Tak, že nevěsta nevypadá směšně a svatební make-up nepokazil dovolenou, je lepší se obrátit na profesionála pro něj.

Líčení nevěsty by mělo vypadat přirozeně a jemně, jak je to jen možné, protože v kombinaci s bílými šaty bude světlý make-up vypadat vulgárně. Pro něj musíte koupit speciální make-up pro svatební make-up, trvá tak dlouho, jak je to možné na obličej a nepoškozuje pokožku.

Odstíny stínů jsou lepší zvolit v béžové nebo růžové tóny. Oči potřebují hnědou tužku nebo Kayal (lehké oční linky). Řasenka by měla být hnědá. Rtěnka nebo lesk na rty je také lepší zvolit v jasných barvách.

Den

Denní nebo denní make-up by neměl obsahovat velké množství kosmetiky. Většina žen musí použít červenat a řasenku s balzámem na rty a make-up je připraven. Letní verze tohoto make-upu je zcela aplikována bez červenání: pouze balzám na rty a řasenka.

Pokud je bez make-upu naprosto nepříjemné, je lepší zvolit si dnešní volnou make-up. To je, když jsou všechny barvy a odstíny dekorativní kosmetiky blízké přirozeným odstínům obličeje.Pokud je rtěnka o něco tmavší než rty, pokud je řasenka, pak je transparentní pro tmavé řasy a světle hnědé pro ty lehké.

Romantický

Romantický make-up by měl kombinovat pastelové barvy: broskev, béžové, slonovinové, růžové a jiné odstíny. V tomto make-upu je důležité, aby kůže vypadala co nejčerstvěji. Proto je lepší aplikovat obličejovou masku před použitím dekorativních nástrojů a aplikovat zvýrazňovač nad základem.

Tímto způsobem je důležité, aby se řasenka nelíbila, stojí za to, aby řasy byly co nejsilnější a nejdelší. Nelze použít rtěnku, pouze lesk na rty. Romantický make-up nemá rád důraz na rty. Je lepší použít růžový červenat - dokončí obraz nevinné dívky.

Fáze

Vytvoření fáze make-up je nejlepší nechat na profesionála. Tato meiktap rozlišuje složitost provedení a přítomnost velkého množství dalších nástrojů. Řasy peří, světlé rty, oční stíny jsou hlavními rysy jevištního make-upu. Kosmetika pro tuto možnost by měla být také speciální, je důležité, aby se uchovávala po dlouhou dobu a po několika hodinách se nepohnula.

Trvalý

Tato spása je pro ty, kteří nechtějí být malovaní ráno. Tento make-up se provádí jednou a tři roky. Bez poškození kůže může vytvořit vrstevnice. S pomocí permanentního make-upu můžete měnit tvar rtů, obočí a očí. Pro takový postup, to je nejlepší najít profesionála, který bude dělat perfektní make-up, protože taková barva již nemůže být smýt s make-up remover.

Zvedání

Zvedací make-up může ženu o 10-15 let mladší než její věk. Pro tento make-up je nutná speciální kosmetika, která se nazývá - pro zvedání make-upu. Maskérky používající make-up znalosti. Stejně jako v profesionálním make-upu, make-up vyžaduje znalost základů korekce světla, což umožňuje vytvořit efekt rovnoměrné pleti. Například, vrásky v oblasti rtů jsou odlehčeny speciálními prostředky tak, aby se staly sotva znatelné.

Všechny odstíny kosmetiky ve zvedacím make-upu by měly být lehké nebo tlumené. Ženy s výskytem prvních vrásek jsou obecně zakázány používat tmavé barvy a odstíny.

Jak udělat make-up zvedání, viz video níže.

Jak si vybrat kosmetiku?

Při výběru kosmetiky je důležité dodržovat několik pravidel:

 1. Doba použitelnosti nesmí překročit šest měsíců. Pokud je trvanlivost kosmetického přípravku velmi vysoká, znamená to, že v něm je spousta konzervačních látek, které mohou poškodit jemnou pokožku.
 2. Přírodní kosmetika nikdy necítí. Výrazný zápach naznačuje velký počet syntetických látek mezi složkami.
 3. Neukládejte na dekorativní nářadí. Aby se make-up snadno odstranil a aplikoval, kosmetika by neměla být levná.
 4. Textura základu by měla být stejnoměrná a měla pěknou texturu. Pro tmavou pleť, krémy by měly být měkčí na dotek než pro fair skin.
 5. Je lepší odmítnout prášek, který se sprchoval. Vysoce kvalitní kosmetika půjde na rovnou vrstvu. Požadovaný tón můžete zvolit pomocí speciálního testeru. Chcete-li vytvořit porcelánové kůže na tváři, jako je tomu u japonských žen, je lepší zvážit možnosti pro hustý typ prášku.
 6. Blush by měl být dobře zastíněn. Pokud tester vykazuje špatnou distribuci na kůži - je lepší nekupovat takovou rouge.
 7. Pokud po použití rtěnky je pocit těsnosti - je lepší takové prostředky odmítnout. Rtěnka je lepší, aby ve formě palety, takže si můžete vyzkoušet několik barev najednou, zejména pokud se jedná o nové položky sbírek.
 8. Vysoce kvalitní stíny nespadnou z prstu. Dobrá paleta stínů bude obsahovat několik barev a dva nebo tři stopy pro různé varianty aplikace.
 9. Při výběru řasenky je důležité věnovat pozornost její skladovatelnosti. Neměla by překročit tři měsíce.Aby nedošlo k použití falešných řas, ale aby byl vytvořen velkolepý vzhled pomocí samotné řasenky, je lepší věnovat pozornost její konzistenci. Mělo by se podobat smetaně - ne příliš tekuté, ale ne suché.

Jak se přihlásit?

Pravidla pro použití dekorativních výrobků pro každý typ make-upu jsou odlišná, ale existují univerzální normy, které budou vyhovovat jakémukoliv typu make-upu, ať už se jedná o romantický vzhled nebo zvedací make-up.

 1. Než použijete make-up, musíte si připravit kůži. K tomu můžete udělat obličejovou masku nebo si umyjte obličej, otřete si pokožku tonikem a naneste krém na kůži.
 2. Po tom, musíte použít základ pro make-up. Udělej to lépe s kartáčem na tón.
 3. Pak aplikovat nadaci
 4. Pak korektor skrývá kožní vady a podlitiny pod očima. Aby bylo možné vytvořit elegantní make-up, je lepší míchat několik tónů, například béžové a růžové. Takže make-up bude vypadat co nejpřirozenější.
 5. Na obočí Je třeba použít oční stíny a vosk na obočí, abyste mohli opravit požadovaný tvar.
 6. Navždy Lepší je postavit základnu do stínu. Je nutné i pro kosmetiku v pastelových barvách.
 7. Bez zkušeností použití šipek lépe přinést oční linky. Pokud je nesprávně přenášen, může být zastíněn bez ztráty obrazu.
 8. Slavní make-up umělci na své mistrovské kurzy doporučují prášek řasy před použitím řasenky. Díky tomu se řasy nelepí a barva bude rovnoměrně padat na řasy.
 9. Aby nedošlo k vytvoření efektu klaunů na rtech, Obrys rtů je nutné doplnit červenou tužkou a řádně odstínit tuto čáru. Je lepší aplikovat co nejmenší nátěr a důkladně protékat plochu obličeje.
 10. Pro vizuální čerstvost obličeje je třeba aplikovat zvýrazňovač na lícní kosti. Místo toho mohou být použity perleťové oční stíny.

Jak použít make-up, viz následující video.

Maskovací umělci tajemství

Každý maskér má svá vlastní tajemství pro vytvoření dokonalého make-upu. Většina z nich jsou profesionálové ochotní se podělit, mnoho lekcí lze využít doma.

 1. Udržet stíny před pádem je lepší je práškovat běžným práškem.
 2. Maximalizujte make-up Následující pravidlo vám pomůže: po nanesení make-upu musíte postříkat obličej teplou vodou.
 3. Udržet rtěnku dlouho je lepší, když si po první vrstvě zaprášíte rty, pak naneste druhou vrstvu a znovu nasuňte rty.
 4. Chcete-li udělat dobrý make-up, Před použitím rtěnky, musíte zakrýt rty balzámem, nechte ho vsáknout, až poté, co použít rtěnku.
 5. Make-up trendy aby většina make-up umělců, aby se více přírodní. Aby rtěnka vypadala co nejpřirozenější, je lepší ji aplikovat prsty.
 6. Udržet baculaté rty potřebují doplnit balzám na rty. Schéma použití make-upu je následující: naneste tužku a rtěnku na rty a nahoře přidejte velkou vrstvu balzámu na rty. Je lepší ho nenahrazovat leskem na rty.
 7. Myšlenky umělců na make-up prostě ohromí představivostí aby se oči více mandlově tvarovaly a vzhled tak přitažlivý, jak je to jen možné, je třeba rozřezat falešné řasy na dvě části a nalepit je na rohy očí.
 8. Naučte se správně aplikovat oční stíny pomoc obyčejný kartáč pro akvarely. Ona dobře zastíní kosmetiku, což umožní stínům, aby padaly rovnoměrně přes oči.
 9. Aby vaše oči jiskřily používat jiskry. Malé množství z nich aplikované na oční víčka budou oči jasné.
 10. Místo matné rtěnky můžete použít tužku - dejte ji na všechny rty a pečlivě se vmasírujte.

Časté chyby

Dnes můžete v make-upu téměř všechno. Existují však hlavní body, které je třeba si pamatovat, aby se obraz nepokazil.

 1. Nejčastější chyba v make-upu - To je nákup levných dekorativních nástrojů. Nemůžete ušetřit na kosmetice.
 2. Není třeba slepo následovat make up trendy. Make-up by měl být vybrán podle hlavních rysů tváře.To, co je vhodné, nemusí vždy vyhovovat jinému.
 3. Mnoho dívek před použitím kosmetiky nečistěte obličej - a to je jedna z hlavních chyb. Kůže by měla být důkladně vyčištěna a zvlhčena.
 4. Nesprávně zvolený odstín obličeje vytvoří efekt masky. Chcete-li si vybrat správný základ, musíte ho dát na krk - tam je nejlehčí část obličeje.
 5. Nesprávná textura nadace může zničit celý make-up. Silný krém není vhodný v létě a naopak.
 6. Obočí make-up stavět na své přirozené formě.
 7. Busta s třpytkami a perlou není pro každéhoVše závisí na specifickém tvaru obličeje a typu pleti. Účinek mokrého make-upu může vytvořit vzhled mastné pleti.
 8. Je lepší nemalovat obličej, než přehánět kosmetikou. Obočí, falešné řasy, rtěnka a červenat se na tvářích - to vše neznamenalo nikoho přitažlivého. Hlavní věc v každém make-upu je umírněnost a přirozenost.
Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky