Tkaní kotevního řetězu

Tkaní kotevního řetězu

Z roku na rok ve formě těžkých řetězů nebo lehkých řetězů s přívěskem, krkem nebo zápěstí, kotníku nebo pasu, na pytlích nebo botách, ve formě náušnic nebo broží, tkalcovství kotvy svítí na pódiích nejprestižnějších módních týdnů, filmových festivalů, večerních párty firemní večírky a klidné rodinné oslavy.

Rockers a metallers ho nezradí, hip-hop fanoušci jsou věrní až do konce času. Renomovaní pánové a slušné dámy, pro které je postavení důležité, se rozhodnou přesně na tomto tkaní - od starověkého, i když ne vždy šlechtického rodokmenu.

V anglických katalogech se tkaní kotev nachází pod nápisem „Kabel“, v italštině - „Forzatina“. Zajímavé je, že obyvatelé Apeninského poloostrova „Forzatina“ chápou také řetěz s diamantovým obličejem. V Rusku, když říkají "obyčejný řetězec", jistě znamenají výrobek s tradičním tkaním.

ZÁKLADY

Vazba odpovídá jejímu jménu a vypadá jako řetěz, na který námořníci připevňují kotvu. V klasickém provedení jsou spoje stejné velikosti, oválného tvaru a jsou spojeny v sérii kolmo k sobě. Je považován za jeden z nejsilnějších.

Ve starověku, tento vynález byl průlom v umění šperky, protože v jeho čisté formě zlato není zvláště silný, nemluvě o stříbře, což znamená, že jemné jemné formy byly nepřístupné kvůli zaručené deformace a zlomeniny. Kromě toho tato novinka umožnila dosáhnout proudících linek z kovu, což zajišťuje organickou přilnavost k ohybům těla.

Mezi hotovými výrobky v oknech je často dvojitá kotva, známá také jako italská Bismarck - jedná se o dva paralelní pájené řetězy s běžným tkáním. Rozšiřování řad není omezeno ničím, takové řetězce nebo náramky jsou obvykle vyráběny strojem.

RATED ANCHOR CHAIN

Změnou tvaru a velikosti spojů, použitím různých konfigurací drátěné sekce a dekorace, vytvořili klenotníci celou rodinu kotevního typu. V současné době existuje více než 70 druhů.

Například ve formě odkazů se rozlišují:

 • Benátský - Spojení je čtverec nebo obdélník. Často se používá ve vylepšené verzi: double, triple, atd.
 • Rollo - z kruhových článků, které mohou být různé velikosti a kroucení. V literatuře naleznete další názvy tohoto typu řetězců: francouzsky, Bubbling, jména výrobců Belzer nebo Shapard.
 • Garibaldi - Vypadá to jako Rollo, ale odkazy jsou rozeklané. Pojmenován na počest národních hrdinů italského osvobozeneckého hnutí Giuseppe a Anita Garibaldi.
 • Giotto (slepý) - z velkých vazeb kulatého tvaru, ne méně než na okapu pro záclony.
 • Kotevní pastilka - má diamantové spoje.

Pro spojení:

 • Námořní řetězec - klasické prodloužené kotevní spojky jsou připevněny můstkem, jako skutečný lodní náčiní. Ve vozovém parku tato část chrání před zapletením, snižuje tření mezi spoji. V bižuterii je jumper oceňován jak svou schopností zvyšovat životnost, tak svou speciální estetikou.
 • Vazba šňůry - několik článků je spojeno dvěma nebo třemi články, čímž se získá zkroucená forma.
 • Dnes jsou populární řetězy a náramky pro fantasy, kde jedna položka obsahuje položky různých velikostí a konfigurací. Z nejznámějších témat kotevních Aurora a Hawaiian.
 • Pro výrobu řetězů, kromě obvyklého kola, klenotníci používají diamantové, ve formě polyhedron nebo trojúhelníkové kovové nitě. Tituly Kotva trojúhelníková nebo trojúhelníková kotva svědčí o tvaru sekce.Pro zajištění lehkosti volumetrických výrobků použijte duté trubky. Takový řetěz vypadá dobře, ale křehčí než jeho plnohodnotní protějšky a zpravidla není přístupný opravě.

ALL GOLD SHADES

Tkaní kotvy vypadá dobře v jakémkoli kovu, jantaru a dokonce i plastu, vše záleží na destinaci, ale vzácné šperky jsou vždy zvláštním vztahem. Proto, stříbro, měď a hliníkové výrobky majitelé často pokryté zlatem. Nejsou vhodné pro každodenní nošení, dekorační vrstva je vymazána příliš rychle, ale nemá smysl ji udržovat v drahocenném boxu po dlouhou dobu: zlato na stříbrném předmětu rychle ztmavne. Měď v pozlaceném řetězci má v tomto ohledu přinejmenším malou, ale výhodu.

Pro zlepšení výkonových charakteristik zlata se mísí s jinými kovy - ligaturou. Změnou složení a proporcí v samotné slitině dosahují výrobci síly, stejně jako nejneobvyklejších barev a odstínů.

Bílé zlato se získává přidáním stříbra, palladia nebo platiny. Nikl ve složení zlatých bílých slitin je nejednoznačná akvizice, u 8% lidí je na ni přetrvávající alergie.

Žluté zlato je demokratická slitina se stříbrem a mědí. V různých proporcích dává různé odstíny. Čím více mědi, tím jasnější je barva slitiny. Minimální obsah mědi (asi 5%) dává žlutému zlatu mírně nazelenalý odstín.

Rose gold je klasické ženské téma, obsahuje také stříbro a měď, ale mnohem více mědi se používá. Tato odchylka, kromě získání neobvyklé barvy, má ještě jedno plus - zvyšuje sílu, což znamená trvanlivost dekorace.

Červené zlato je produktem syntézy zlata, mědi a zinku. Má mnoho odstínů. Velmi starodávný recept slitiny byl používán dokonce Indy předkolumbovské Ameriky.

Černé a modré zlato se získává v procesu přirozené oxidace, po vakuu „pražení“ chromem a kobaltem.

Lze také zpracovat již hotový zlatý drát pro získání požadované barvy nebo odstínu. Například povlak s tenkým filmem černého rhodia umožňuje získat ušlechtilý stříbrný odstín různé saturace. Imitovat starožitné šperky produkty mat.

Výrobky z drahých kovů musí být testovány a certifikovány v souladu s mezinárodními normami.

VLASTNOSTI VÝROBY ŠPERKŮ

Mělo by být objasněno, že proces vytváření řetězce mezi odborníky se nazývá viskózní. Knit třemi způsoby: stroj, ruční a razítkování. Existuje jeden technologický úkol - řezat prvky stejné délky, dávat jim tvar a vzájemně se upevňovat.

Odolné, vysoce kvalitní a elegantní - výrobky vyrobené klenotníkem. Existují však omezení tloušťky kovových nití, s nimiž může specialista pracovat, a na splnění zakázky se věnuje mnoho času. Vrchol ruční pleteniny je výsledkem dílny Centaurus: s délkou řetězu 50 cm, jeho hmotnost je pouze 4,12 gramu, i když obvykle podobné ruční práce začínají, v nejlepším případě, pouze 7 gramů.

Každá metoda má své klady a zápory. Strojní vázání umožňuje nejmenší tloušťku článků - od 0,2 mm. Při ražení - již od 0,35 mm, ale není vyžadováno pájení, se snižují náklady, což ovlivňuje ceny a samotný řetěz se stává silnějším.

Mnoho modelů šperků vyžaduje další zpracování. Podle způsobu finálních řetězů mechanické povrchové úpravy jsou:

 • Vyšívané vazby nebo hotový výrobek je vystaven deformaci, aby vznikl nový tvar. Jedním z příkladů je bitva v Moskvě, složená ze zakřivených klasických kotevních článků s přídavným můstkem pro upevnění v ohybu.
 • diamantové řezy - zářezy jsou aplikovány na šperky, jedna nebo několik nových tváří jsou vytvořeny po celé délce výrobku. Výsledný povrch se stává zrcadlem a pod paprsky světla vyzařuje zář, jiskří jako drahý kámen.V tkaní kotvy se diamantová plocha používá poměrně zřídka.

Bez dalšího zpracování

Dobře provedený kotevní řetězec, dokonce i při aktivním použití, může být garantován tak, aby vydržel nejméně 15 let, s řádnou péčí může být předán dědictvím.

PRACOVNÍ PROSTŘEDÍ

Aby kotevní řetěz neztratil svůj lesk, není nutné jej drhnout jako námořníci. K tomu existují speciální měkké pasty nebo roztoky.

Nejvíce ze všech, drahých kovů láska ultrazvuk ultrazvuk - ultrazvukové čističe, že některé dílny nabízejí. Vzhledem k vysokým teplotám, mnoho slitin, včetně zlatých, netoleruje saunu a pláž.

Dokonce i při nejstarší péči, řetězy stárnou a stanou se nepoužitelnými, po kterých začnou srázky. Téměř polovinu životnosti jejich zavěšení, které po léta doslova viděl několik nosných článků. Stejný stupeň zatížení na plochách upevňovacího prostředku.

Známky opotřebení řetězu:

 • Prodloužení - začíná při 50% opotřebení. Polovina metru může prodloužit o 6 cm.
 • Třídění - dobře rozpoznané, pokud navinete řetěz na prst nebo s malým napětím. Opotřebované oblasti se dostávají do sebe a vytvářejí kroky, které se pouze pod vnějším vlivem vracejí na svá místa.
 • Odstraněním použitých dílů můžete prodloužit životnost šperků pouze na půl roku nebo rok. Po 3. opravě mezery nedává smysl.

Takže byste neměli usnout nad zlatem, ale je na čase se zavázat. Dámské oblečení od nejtenčí až po obrovskou kotvu kolem krku, jako je tomu u Louis Vittona a Marc Jacobs. Fantazie, elegantní a drsné s velkými přívěšky a přívěšky, jako jsou Chloé, Christopher Kane, Alexander Wang a Hermès. Velký kotevní řetězec ve stylu fotbalového tyranu je také důležitý pro muže, a to jak v roce 2017, tak v příští sezóně. V Miláně hlasovali pro toto rozhodnutí Ermenegildo Zegna, MSGM, Versace, Ports 1961 a Dsquared2.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky