Dvojitý kosočtverec řetěz

Dvojitý kosočtverec řetěz

Řetězy s kosočtvercem na základně tkaní jsou velmi populární a žádané. V tomto případě je každý z vazeb geometrickým obrázkem stejného jména. Stejné protilehlé rohy nebo čtverce protáhlého tvaru tvoří pevnou strukturu a krásnou výzdobu. To je jedna z klasických forem tkaní, ale má několik druhů.

Technologie tkaní

V této technologii není nic složitého. Spočívá ve vytváření malých spojů, které je třeba spojit a pak pájet. Ukazuje se, mistrovské dílo v podobě designu, který lze nazvat jednoduché, krásné, elegantní a docela jednoduché. Ženy častěji volí rovnou podobu řetězu, zatímco muži dávají přednost dvojitému a dokonce trojitému tkaní, když řetěz s několika kruhy na šířku činí produkt masivnějším.

Dvojitý diamant může být různých tvarů:

  • se zaoblenými dvojitými kroužky improvizující aranžmá;
  • s obráceným čtvercem, který obsahuje volumetrickou výzdobu;
  • s prodlouženými prstenci ve tvaru kosočtverce, které jsou charakteristické pro tradiční zobrazení.

Rozdíl od ostatních

Řetězec s jednoduchým tkáním kosočtverce lze vyrobit pomocí stroje a dvojitým - pouze pomocí stroje. Hlavní tkaní je upraveno tak, že ke každé dvojici kroužků je přidán třetí, třetí je výsledkem krásný trojrozměrný obraz. Poté, co je řetěz kompletně smontován, je zaslán pod lis, kde se produkt stává plochým a rovnoměrným.

Kromě toho jsou zploštělé okraje prstenců na okrajích doplněny speciálními řezy a pro úplnou úplnost formy musí klenotníci kov ještě ručně vyleštit a potáhnout galvanickým pokovováním (slitina zlata s dalšími přísadami).

Pokud provedete zářezy na zlatě pomocí diamantových řezaček, můžete dosáhnout klínovitých drážek, lišících se hloubkou a úhlem řezu - takže pán může mít nejtenčí vzor na kovu. A odrazy světla hrajícího v takovém vzoru vytvoří celkový dojem, že se nejedná o rýhy, ale o vložení skutečných diamantů.

Zpracování zlatých článků řetězu s diamantovým obličejem vždy přitahuje oči, zejména pokud přímé sluneční světlo dopadá na šperky a v těchto tvářích se odrazí. Pak se zdá, že výrobek není vyroben ze zlata, ale z drahých kamenů.

Zejména zlato 585, pozlacené stříbro nebo stříbro 925 jsou vhodné pro tkaní dvojitého kosočtverce. Kromě toho, aby elektrolytické pokovování nebylo rychle otíráno z hrany řetězu, měla by být zlatá slitina potažena stříbrem.

Funkce tkaní

V závislosti na tom, jak těsně jsou prstence umístěny, může být zdvojený úhel sklonu dvojitého sklonu odlišný. Čím větší je sklon každého z článků, tím užší bude mezera za účelem připojení prstenců:

  • jestliže úhel je mezi 90 a 120 stupni, přímý typ se otočí a spoje budou umístěny daleko od sebe;
  • pokud je úhel od 90 do 75 stupňů, pak se prolamované díry stlačují a vzdálenost mezi spoji bude malá;
  • pokud je úhel ještě menší a činí 70 až 65 stupňů, pak jsou zde sousední prstence, které jsou navzájem úzce spojeny.

Takové tkaní bude velmi trvanlivé a vydrží dlouho. Tato dekorace může být zastoupena v takové rozmanitosti, že ji lze prakticky vyzvednout pro jakýkoliv druh oděvu - byť mužského, byť ženského. To může být jak klasické oblečení, tak i volný styl.

Volitelné příslušenství

Na přepážce šperků se můžete setkat také s malou kompozicí, jako je brož z tkaného ornamentu nebo nějaká dekorativní dekorace z techniky tvorby výrobků pro šaty nebo večerní šaty. Doplněním obrázku může být jedno z těchto doplňků:

  • malé zavěšení;
  • velký kamenný přívěsek
  • přívěsky s malými nápisy;
  • ozdoby a vzory v podobě dlouhých přívěsků.

Náramek i řetízek mohou být vyrobeny z jakéhokoliv kovu, ale většinou se jedná o zlaté šperky. Zlatý řetízek s vazbou „dvojitý kosočtverec“ bude velmi trvanlivý a jedna verze je obvykle vyrobena ze stříbra.

Trojitý kosočtverec

Tkaní s trojitým kosočtvercem je kombinací tří vazeb do jednoho s následným uspořádáním, jako v případě dvojitého tkaní. Existuje také závislost na úhlu, ve kterém jsou umístěny články řetězu. V trojitém kosočtverci jsou spojeny tři identické prstence s křížovou spojkou ve středu. Aby byl výrobek ještě silnější, je místo kombinace spojeno topným zařízením. Vyznačuje se tak oblastí dílů s vysokou pevností.

Okraj každého z článků je vyleštěn, po kterém výrobek vypadá jako plochý. V případě výroby takových ozdob z dutého kovu je úhel ohybu doplněn materiálem z trvanlivé, tvárné slitiny. Výrobek se nebude bát mechanického poškození a vizuálně bude vypadat stejně.

Je-li kov tenký a hustý a je pravděpodobné, že se jedná o zlato, je zvoleno tkaní dvou typů. V drtivé většině případů, pro diamantový vzor s trojitou technikou ve tkaní, je použito 585 vzorků zlata.

V zahraničí se metoda tkaní diamantů považuje za velmi složitý typ, a proto jsou tyto šperky velmi drahé a pro jejich výrobu se berou velmi drahé druhy drahých kovů:

Iridium

Takové tkaní je nepopsatelnou krásou a má pancířovitý směr, připomínající techniku ​​tkaní a diamantového tkaní. Jeden gram iridia stojí 18 dolarů a je to většinou arabské země.

Kalifornie

Nejdražšími kovy na naší planetě jsou pevné Kalifornie. Používá se pouze jako roztok pro slitinu a pouze 8 gramů této látky na světě. Jeden gram Kalifornie stojí $ 10,000,000, a míra použití v práci je ne více než 10 mikrogramů. Je jasné, že pokud se takové ženy nacházejí na ženách, je to velmi, velmi vzácné.

Recenze

O zlatých řetězcích s dvojitými hodnoceními jsou velmi dobré. Kupující, jako je tento krásný tkaní s umístěním jednoho diamantu uvnitř druhého, nebo spíše, co krásný objemový vzor na konci dopadá.

O řetězech a náramcích, vyrobených v takové technice, říkají, že jsou prostě neodolatelné a vypadají stejně dobře jak u mužů, tak u žen a jakéhokoli věku. O takovém tkaní hovoří o klasice, která nikdy nevyjde z módy.

Také v recenzích je mnoho dobrých slov věnováno spolehlivosti výrobků a jejich pohodlí při nošení a také skutečnosti, že řetěz „double lozenge“ lze nasadit jak na večerní šaty, tak na oblek.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky