Jemný zlatý řetízek

Jemný zlatý řetízek

Zlato je nejoblíbenější kov pro šperky, nenechává nikoho lhostejným. S velkým výběrem ve světě dámských šperků přitahují zlaté řetězy největší pozornost. Tenké zlaté šperky jsou jednoduchým, všestranným a tradičním doplňkem, který je stejně oblíbený nejen mladými dívkami, ale i ženami elegantního věku.

Na policích klenotnictví můžete najít různé varianty zlatých řetězů, které se liší materiálem, délkou, tloušťkou a technikou prokládání vazeb. Nejpohodlnějším způsobem je vybrat zlatý řetěz, který vyhovuje vašim individuálním požadavkům, pokud znáte vlastnosti výroby a vlastnosti tohoto šperku.

Odstíny a vzorek

Nyní designéři používají nejen klasické žluté zlato pro své šperky, ale také vynalézají celé sbírky bílé. Pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze v obchodech, jsou pozlacené šperky, které se neliší od originálu, ale jsou levnější.

Tyto drahé výrobky mají několik užitečných vlastností - jsou odolné vůči korozi a chemicky inertní. Tyto výhody umožňují zachovat lesk, stejně jako poskytnout pohodlí při nošení - zlato prakticky nedává alergické reakce. Stín tradiční žluté barvy bude relevantní pro klasické řetězy vhodné pro každodenní použití.

Nejčastěji se při výrobě dámských zlatých řetězců používá kov 585 a 750 vzorků. Tato čísla uvádějí obsah zlata na kilogram slitiny, když zbytek hmoty produktu tvoří různé další přísady, které zvyšují trvanlivost výrobku, protože bez nečistot je zlato spíše měkký kov - snadno se deformuje a ztrácí svůj lesk díky poškrábanému povrchu Zvláště stojí za zvážení při výběru tenkých řetězů.

Existuje velké množství barev výrobků - od lehké pšenice po tmavé s nádechem červené. Barva výrobku závisí na použitých přídavných přísadách a vzorcích.

Bílé zlato se získává smícháním žluté barvy s jinými kovy - hlavně stříbro, palladium, nikl. Dávají hotovému výrobku bílý odstín. Tyto řetězy jsou vhodné pro ty, kteří nemají rádi žlutou barvu kovu v špercích, ale nemají rádi stříbro, protože potřebují neustálé čištění výrobků ze stříbra.

Řetězy se zlacením mají křehký povlak, který je náročný na péči. Proto byste měli věnovat pozornost pozlacenému řetězci ze stříbra - tato kombinace vydrží déle a bude stát méně.

Délka výrobku

Při výběru tenkého zlatého řetězu je důležité věnovat pozornost jeho délce, která může záviset na mnoha faktorech - výšce, vzhledu a stáří. Pro nezávislé určení vhodné délky šperku stačí použít obyčejný kabel.

Výrobky o délce 35 - 40 cm jsou vhodné pro křehké ženy. Tato dekorace snadno zdůrazní štíhlost krku. Nejčastěji se jedná o tenký řetězec, který nepotřebuje další dekorace, protože těsně přiléhá pod krk.

Na rozdíl od předchozího, délka 45 - 50 cm je vhodná pro řetízek s křížem nebo přívěskem s oblázkem. Taková ozdoba se vejde do obrazu, kde je hluboký výstřih.

Výrobky o délce 60 cm jsou ideální pro použití na oblečení. Obvykle jsou takové řetězce obvykle doplněny suspenzí nebo přívěskem. Takové šperky se stanou originálním akcentem v obraze a budou vhodné i pro přísnou kancelářskou příď.

Délka od 70 cm se stane skandálním doplňkem jakéhokoliv obrazu.Pro milovníky odvážných rozhodnutí lze takové řetězce vidět v kombinaci s jinými, kratšími. Mohou se však lišit nejen délkou, ale i tkáním a dokonce i barvou. Všestrannost tenkých zlatých řetězů je, že mohou být krátké i dlouhé.

Druhy tkaní

Vzhledem k četným způsobům vzájemného propojení dnes existuje velké množství technik tkaní ženských řetízků ze zlata. Ale tato rozmanitost může být redukována na dvě hlavní skupiny vzorů - obrněné jednotky a kotvy.

Kotva je považována za nejméně obtížnou - oválné články jsou připojeny ke každému kruhu v kruhu. Přes jednoduchost, mezi klenotníky toto tkaní je považováno za jeden nejsilnější, jak odkazy zůstanou mobilní, plus oni jsou hodně silnější a silnější.

Carapace tkaní je nejžádanější metoda, která vám umožní používat ty nejbizarnější vzory a má mnoho možností. Můžeme zahrnout hada, Singapur a populární Bismarck, který je v Rusku převážně považován za mužský, ale má tolik variací, že si každá žena může vybrat pro sebe elegantní variantu.

Dnes, klenotníci kombinují mezi sebou zcela odlišné metody a techniky pro tkaní dámské tenké řetězy. Nové dámské doplňky nepochybně přinášejí originalitu a inovaci ve vývoji šperků. Například tenký zlatý řetízek přímo pod krkem může být doplněn přívěskem s oblázkem, který bude již součástí řetězu, nebo jej lze zakoupit samostatně.

Krátké tenké řetězy dnes mohou s jistotou doplnit malé přívěsky nebo přívěsky, kombinovat s dlouhými a nebát se ostatních. Míchání různých tvarů, velikostí a stylů je v módě, takže tenký zlatý řetěz je jedním z trendů sezóny!

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky