Maska na obličej z vrásek z medu a vajec

Maska na obličej z vrásek z medu a vajec

Každá žena si chce udržet svou mladistvost a pružnost své pleti co nejdéle, ale bohužel čas si stále vybírá svou daň a dokonce i při velmi dobré péči se začínají objevovat první vrásky, které se s věkem stávají stále více a více. V takových případech se používají různé techniky. Někdo vede kosmetický salón pro krásu záběrů, někdo kupuje všechny nové a drahé výrobky péče o obličej, ale existuje kategorie žen, které se začínají uchýlit k tradiční medicíně a bojují s prvními známkami stárnutí s pomocí obrovské rozmanitosti anti-aging masky. Tyto prostředky jsou vyrobeny doma z improvizovaných prostředků, používají se různé složky, ale med a vejce jsou nejčastější.

Jak je známo, včelí produkt byl stále považován za jeden z nejlepších produktů osobní péče v době královny Kleopatry. Krásná Kleopatra věděla o všech vlastnostech výrobku a věděla, jak používat, jak bylo zamýšleno, díky čemuž dokázala dosáhnout vynikajících výsledků a zaujmout mnoho mužů, včetně jednoho z největších císařů všech dob a národů - Caesara.

Také naše babičky a prababičky si byly dobře vědomy příznivých vlastností této látky. V té době byl široce používán v kosmetice, protože v té době nebylo tolik krémů a jiných výrobků osobní péče, proto byly použity všechny dostupné prostředky v kuchyni.

Jejich recepty jsou zatím účinné a nejlepší proti vráskám a dalším kožním problémům.

Vlastnosti a výhody

Medová a vaječná maska ​​pro obličej proti vráskám byla nejúčinnější z mnoha domácích a omlazujících přípravků.. K tomuto produktu existuje velké množství receptů s řadou dalších přísad. Každý konečný výsledek má své vlastní vlastnosti, ale hlavní složkou je samozřejmě samotný včelí produkt. Každý ví, jak užitečné je pro použití v potravinách, ale není o nic méně užitečný pro vnější péči o pokožku.

Med obsahuje velmi velké množství vitamínů, jako jsou A, B, C, H a PP, minerály, fytociny, alkaloidy, hormony a mikroprvky, které nejenže vyživují, ale také regenerují pokožku. Díky fruktóze, která je také součástí výrobku, podporuje vazbu a uchování vlhkosti uvnitř buněk, což snižuje vrásky a zabraňuje jejich dalšímu šíření.

Také masky s medem mají antioxidační účinek, vytvářejí tenký film na obličeji, který nejen udržuje vlhkost uvnitř, ale také chrání před ultrafialovými paprsky a dalšími vnějšími vlivy.

Prostředky dokonale hydratují, vyživují buňky, přispívají k bolesti rychlé regenerace, zlepšují metabolismus a krevní oběh. A samozřejmě, hlavní vlastností výrobku je zvedací a omlazující účinek, který má i na mírně ochablé kůži. Nejenže zvlhčuje, ale také vyhlazuje vrásky, ty, které úplně zmizí, a ty hluboké se stávají méně patrnými.

Další výhodou těchto směsí je, že vyhovují naprosto každému typu kůže. Plus, že péče kosmetika dostat dostatek rozpočtu, protože téměř všechny komponenty lze nalézt doma.

Ale tyto masky, stejně jako mnoho dalších kosmetických přípravků, mají kontraindikace.Především jsou zakázány pro osoby, které jsou náchylné k alergické reakci a mají úplnou nesnášenlivost na všechny výrobky z medu, dilataci cév a růst vlasů. Medové masky by se také měly vyhnout lidem s diabetem, astmatem a diatézou. Je povinné zajistit, aby bylo dovoleno používat med jako kosmetický nástroj, a pak pokračovat k přípravě masky a její aplikaci.

Způsob použití

Před použitím se ujistěte, že provádíte malý test na malé ploše těla - ohybu lokte. Můžete strávit jeden ze dvou testů možností. V prvním případě je třeba dát malé množství medu na záhyb a počkat asi půl hodiny, ve druhé musíte míchat všechny ingredience a aplikovat připravenou směs do stejné oblasti a detekovat po dobu patnácti minut.

Pokud se během uplynulé doby nic nestane a tělo neodhalí žádnou alergickou reakci, pak můžete bezpečně postupovat přímo k aplikaci směsi.

Před přípravou masky je třeba vzít v úvahu některé důležité detaily. Všechny přísady musí být čerstvé a přírodní med. Doporučuje se vybírat výrobky v takovém množství, aby stačily pro jednu aplikaci. Nemá smysl vyrábět směs do budoucna, protože po několika hodinách po přípravě složky začnou ztrácet své vlastnosti. Včelí výrobek lze použít jak v tekutém, tak v kandovaném stavu, před roztavením na nízkém teple, ale ne varem.

Jakmile je tedy směs připravena, musíte si obličej vyčistit gelem pro praní nebo masírování křovinami. Pak se doporučuje parní tvář, aby se póry otevřely, k tomuto účelu se vezme bavlněný ručník, navlhčí v horké vodě a aplikuje se na obličej po dobu asi patnácti minut, aby mohla být kůže připravena co nejlépe pro přijetí užitečného léku. Je žádoucí bodnout vlasy dozadu, nebo je umístit pod plastovou čepičku, aby během zákroku neinterferovala.

Aplikujte masku v závislosti na její konzistenci. Pokud je tlustý, je distribuován kosmetickým štětcem nebo špachtlí. Pokud je konzistence kapaliny, pak byste měli nejprve připravit gázovou masku s štěrbinami pro oči. Tkáň se umístí do kapaliny a aplikuje se na obličej. Po tom, musíte si lehnout a relaxovat, nemůžete číst, sedět u počítače nebo mluvit po telefonu, aby nedošlo k namáhání svaly znovu.

Takže musíte ležet asi dvacet minut a pak směs odstranit bavlněnými podložkami namočenými v teplé vodě. Po zákroku můžete aplikovat tenkou vrstvu hydratačního krému.

Recepty

Vaření vaječných masek je poměrně jednoduchý proces. Stačí smíchat všechny ingredience v malé misce. Hlavní složkou je samozřejmě včelí produkt a přidávají se k němu další látky, které mohou být prakticky jakékoli, od fermentovaných mléčných výrobků po různé základní a esenciální oleje.

Pro míchání masek je vhodné mít samostatné nádobí. Tyto soupravy jsou prodávány v mnoha kosmetických obchodech, kromě mísy, je zde několik měřicích lžiček a speciální špachtle pro míchání a nanášení.

S vejcem

Tento nástroj dokonale vyhlazuje vrásky a vrány kolem očí. Pro jeho přípravu budou zapotřebí následující složky:

 • 2 lžíce olivového nebo rostlinného oleje;
 • Polovina žloutku;
 • 1 jídelní loď medu.

To vše se mísí v misce a aplikuje se na obličej.

S moukou

Směs dokonale zjemňuje a vyhlazuje pokožku kolem očí.

 • Protein;
 • 1 lžíce medu;
 • 1 lžička mouky.

Med musí být roztaven na kapalnou konzistenci ve vodní lázni a vychladnout, přidat tam protein a mouku, promíchat, aplikovat na obličej a po 15 minutách jemně vychladnout vodou.

S glycerinem

Jak víte, glycerin je jedním z nejlepších zvlhčovačů, takže jeho zahrnutí do kompozice dělá masku ještě silnější a efektivnější.

 • 1 vejce;
 • 1 lžička medu;
 • 1 lžička glycerinu;
 • 1 lžíce mléka.

Pro začátek je nutné oddělit bílou od žloutku a důkladně promíchat, pak promíchat obě složky a přidat zbývající přísady, promíchat do hladka a aplikovat na obličej, opláchnout po 10 minutách.

S vitaminem E

Vitamín E, stejně jako jiné vitamíny, dodává směsi ještě více výhod, hluboce vyživuje a osvěžuje pleť.

 • 1 lžička medu;
 • 1 kapsle vitaminu E;
 • 1 žloutek.

Míchejte všechny ingredience a aplikujte půl hodiny.

S aloe

Každý ví o blahodárných účincích aloe šťávy a vlákniny na obličej a tělo. Tato maska ​​nejen dokonale zvlhčuje pokožku, ale má také liftingový efekt, který utahuje obličej.

 • 3 lžíce práškového mléka;
 • Lžička medu;
 • Žloutek;
 • 1 polévková lžíce. Já aloe buničina.

Všechny ingredience se míchají až do smetannoy konzistence a na obličej, po dvaceti minutách, omyjte a otřete obličej ledem.

S jablkem

Jablečná šťáva a buničina obsahují obrovské množství užitečných vitamínů, které jsou doporučeny pro použití nejen uvnitř, ale i venku. FJablečná dřeň jablečná pomáhá změkčit, vyživovat a dále vyhladit vrásky.

 • 1 lžička medu
 • 2 lžičky. jablečná omáčka;
 • půl žloutku.

Chcete-li začít, loupat jablko, řez a rošt nebo protřepat v mixéru, pak přidejte tekutý med a žloutek a aplikovat na obličej co nejrychleji, aby jablko nemá čas na oxidaci. Po 15 minutách opláchněte teplou vodou.

S čajem

Málokdo ví o skutečně prospěšných vlastnostech čaje. V kosmetologii se již aktivně používá k potírání nepravidelností kůže. Tato složka dokonale tóny, zpřísňuje, regeneruje a omlazuje obličej. Ovesné vločky vyčistí a rozjasní pokožku nadměrného znečištění. Tato maska ​​je ideální pro dívky s mastnou pletí.

 • 2 lžíce med a ovesné vločky;
 • 1,5 lžíce čaje vařit.

Chcete-li začít, měli byste udělat tmavé pivo černého nebo zeleného čaje, pro to musíte trvat na nápoj asi patnáct minut, nechat vychladnout a přidat další složky. Směs udržujte na obličeji až pětadvacet minut, poté opláchněte teplou vodou.

Se zakysanou smetanou

V tomto případě může být zakysaná smetana nahrazena jakýmkoliv jiným produktem z fermentovaného mléka: jogurtem, jogurtem, mlékem nebo dokonce tvarohem. Tyto produkty hluboce vyživují pokožku a přispívají k jejímu utahování a tonizaci, stejně jako zesvětlení.

 • 1 polévková lžíce. zakysanou smetanou;
 • 2 lžičky. medu
 • 3-5 kapek citronové šťávy;
 • 1 žloutek.

Složky se mísí a aplikují na obličej po dobu patnácti minut.

S jahodami

Jahoda je velmi užitečné a chutné bobule, dokonale působí jako kosmetická složka, tonizuje pokožku a dodává jí svěžest. Zamýšlená maska ​​pro víčka.

 • 4-5 jahod;
 • 1 lžička medu

Mash bobule dobře vidličkou a smíchejte s druhým produktem. Pak si vezměte dvě malé gázové obvazy, do nich se vloží bramborová kaše a svinou do pytlů. Tyto tašky musí být položeny na oči a několik minut si lehnout.

S banánem

Banán má obrovské množství vitamínů a minerálů, je velmi užitečný, proto banánové výrobky často používají obyvatelé velkých měst, protože jsou schopni chránit obličej před vnějšími vlivy, čistit ho a dobře ho vyživovat. Při prvních známkách stárnutí lze tuto směs aplikovat, která bude hluboce zvlhčovat, dotahovat a hojit pokožku obličeje, vyhlazovat tón.

 • 2 lžičky. medu
 • Banán;
 • žloutek.

Smažte banán vidličkou a smíchejte s žloutkem a medem, pokud si přejete, můžete přidat trochu mléka nebo citronové šťávy. Naneste směs na obličej a počkejte asi dvacet minut.

Se škrobem

Škrob má příznivé vlastnosti, které podporují regeneraci kůže a zlepšují krevní oběh.

 • 1 polévková lžíce. škrob;
 • 2 lžíce medu;
 • 4 kapky citronové šťávy;
 • 1 křepelčí vejce.

Dobře promíchejte a naneste na obličej. Nechte vsáknout a opláchněte teplou tekoucí vodou.

Podívejte se na následující video, kde najdete recept na výživnou masku s medem a vejci.

Recenze

Pokud jde o recenze masek na vejce a med, jsou všechny zcela pozitivní. Dívky a ženy jsou s účinností těchto nástrojů potěšeny. Píšou, že směsi s medem a vejci dokonale zvlhčují, vyživují a utahují kůži, čímž zajišťují zdraví a zvedací účinek. Je třeba poznamenat, že po několika aplikacích jemné vrásky zcela zmizí a ty velké jsou méně patrné a postupně se vyhlazují.

Mluví o pohodlí výroby, protože téměř všechny potřebné ingredience jsou doma a nemusí být znovu zakoupeny, a v takovém případě můžete také improvizovat, přidávat některé další komponenty, aniž by se snížily výhody.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky