Rýžová maska

Rýžová maska

Kosmetika založená na rýži se poprvé objevila na východě. Japonská gejša vyrobila prášek z rýžové mouky, čínské krásy použily tuto kulturu k výrobě bělících prostředků. Kromě toho se z ní připravují obklady pro modřiny, bodnutí hmyzem a další kožní léze. Ale většina masky rýže je známá svými vlastnostmi proti stárnutí.

Masky, krémy, lotiony a další kosmetika obsahující rýži a její deriváty v jejich složení stimulují metabolické procesy uvnitř kůže, snižují zánět a zklidňují pokožku. Taková kosmetika pronikající hluboko do epidermy účinně čistí obličej, bělí pigmentové skvrny, má všeobecný hojivý a omlazující účinek. Masky na bázi rýže činí pleť hladkou, eliminují jemné vrásky a další nedokonalosti, odstraňují nadbytečný tuk a činí obličej tupým.

Masky a další produkty z rýžových extraktů produkují mnoho různých firem v různých částech světa. Mnohé krásy věří, že nejlepší kosmetika založená na této plodině se vyrábí tam, kde vznikla - v Číně, Japonsku nebo Koreji. Existují však lidé, kteří se s velkými předsudky týkají všeho, co souvisí s Čínou, a preferují jim osvědčenou evropskou kvalitu.

Jak však ukazuje praxe, v osvícené Evropě a v tajemné Asii existují luxusní výrobky a jsou zde i kosmetika s nižší úrovní.

Odrůdy

Číňané

Čínská medicína, jak každý ví, může dělat zázraky. Mnoho masek a krémů ze Středního království se vyrábí podle starých receptů. Před nákupem byste však měli věnovat pozornost složení, které je pro evropského spotřebitele poněkud neobvyklé. Kromě samotného extraktu z rýže může obsahovat exotické složky, jako je hlemýžď ​​hlemýžď, placenta ovcí, hadí olej, nanočástice, perlový prášek atd. Navzdory tomu, že jména zní poněkud děsivě, mnohé z nich jsou přírodního původu.

Pokud se stále rozhodnete koupit čínskou kosmetiku na bázi rýže, můžete věnovat pozornost takovým slavným společnostem, jako jsou TianDe (placentární masky), Dizao (výživa a uzdravení), Batel (kyselina hyaluronová s kyselinou hyaluronovou), "Secrets Lan" a ostatní.

Japonština

Rodáci ze Země vycházejícího slunce jsou proslulí svou diminutivitou. Kůže většiny z nich je tenká a citlivá. Zvláštností japonské kosmetiky je, že byla vytvořena speciálně pro tento typ. Kromě rýžového extraktu, který dodává bělost pleti, která oslavovala japonské ženy po celém světě, mnoho společností zavádí zklidňující látky do kosmetologických receptur, které pomáhají snižovat citlivost: březovou mízu, panthenol, extrakt z centelly a další složky hojící rány.

Mezi japonskými výrobci masek používajících rýži patří jedna z oblíbených Cosrx a noční maska ​​„Ultimate Nourishing Rice Overnight“.

Kromě extraktu z rýže obsahuje tento kosmetologický přípravek glycerin a slunečnicový olej, který eliminuje nadměrnou suchost a zlepšuje celkový tón v noci, kdy tělo odpočívá, díky čemuž jsou všechny metabolické procesy urychleny. Maska by měla být aplikována půl hodiny před spaním a ponechána přes noc a ráno opláchnout teplou vodou. Tento produkt nahrazuje tři kosmetické přípravky: mytí obličeje, hydratační krém a samotnou masku.

Kromě značky Cosrx lze mezi japonskými výrobci kosmetiky používající rýži a její deriváty uvést také značky jako Momotani, Biore a další.

Korejština

Pokud jste někdy navštívili Jižní Koreu, pravděpodobně víte, jak těžké, ne-li nemožné, zjistit, kolik let od pasu k paní, která stojí před vámi. A tajemství korejských žen je poměrně jednoduché - téměř se o sebe starají od dětství. Snail mucin, peptidy z hadího jedu, extrakt hvězdice, včelí enzymy jsou jen některé z nejběžnějších složek korejské kosmetiky, které pomáhají krásné polovině populace této jedinečné země vypadat za jejich věk. Nejznámější značka z Jižní Koreje - Skin Food a její peelingová maska ​​s částicemi drcené rýže, která odlupuje vrchní odumřenou vrstvu kůže, zbavuje ji nečistot, dodává jí opar a dodává vzhledu svěžest.

Měly by být také uvedeny značky jako Phy-MongShe, Secret Key a další společnosti.

Mezi evropskými značkami je však také dost málo, které ve své produktech obsahují tuto složku, která je jedinečná ve svých vlastnostech. Například péče o kosmetiku s výtažkem z divoké rýže z řady "Riso Venere" od italského výrobce Bottega Verde, výrobky z matrice francouzské značky Novexpert jsou velmi žádané.

Nestůjte stranou a ruským výrobcům. Například v domácích prodejnách najdete výrobky od ruského výrobce Lamaris a dalších společností.

Pravidla vaření

Vzhledem k tomu, že zde popsaná kultura patří k nejstarším, po celou dobu její existence se s jejím použitím nahromadilo nesčetné množství různých kosmetických přípravků. V tradičním designu mají krémovou strukturu s různými přísadami. Můžete si je koupit v hotové verzi, a můžete to udělat sami doma. Výhodou domácí kosmetiky v obchodě je, že do ní mohou být přidávány pouze přírodní složky, které nezpůsobí alergickou reakci.

Aby se maximalizoval pozitivní účinek účinku vámi připraveného přípravku, musí být připraven v souladu se všemi pravidly.

Pokud uděláte masku s rýžovou moukou, je lepší, aby se sami, broušení krupice v mlýnek na kávu. Takže budete 100% jisti, že máte rýžovou mouku a ne křídu nebo něco jiného. Samotná rýže je zároveň lepší vzít si neleštěné - lépe si zachovává své kvality. Prášek lze sklízet s rezervou - při skladování v uzavřeném obalu neztrácí své vlastnosti.

Výběr dalších složek přípravku by měl být založen na vlastnostech vaší pleti. Chcete-li odstranit lesk, můžete přidat například perlou mouku - to lze nalézt v obchodech. Pokud chcete další vlhkost, můžete do receptu přidat med nebo mléko.

Masky fungují nejlépe na zvětšených pórech, takže před zákrokem se doporučuje připravit obličej: omýt make-up, očistit ho tonikou a parou na parní lázni bylin. Heřmánek se tradičně používá k tomuto účelu, ale můžete si vybrat jakoukoliv jinou bylinu.

Aby všechny složky měly čas na práci a dát všechny živiny na kůži, maska ​​by měla být uchovávána po dobu 15-20 minut. Aby bylo možné výsledek konsolidovat, doporučuje se postup opakovat každých 7-10 dní.

Péče doma.

Popsaná obilná plodina je cenově dostupným produktem a nebude obtížné ji provádět samostatně. Zde jsou některé populární recepty krásy, které jsou poměrně jednoduché provedení a zároveň velmi efektivní. Jejich jednání může být posuzováno zkoumáním skutečných recenzí některých z nich.

Bělící maska ​​z vařené rýže. Složení: vařená rýže -2-3 tbsp, jogurt (nebo ryazhenka) - 1 polévková lžíce, ovesné otruby nebo vločky - 1 lžíce, 1 tableta vitamínu C.Smíchejte rýži, vločky a tabletu vitaminu C. V mixéru přidejte jogurt. Naneste na čistou pokožku silnou vrstvou a zakryjte obličej ručníkem nebo gázou složenou v několika vrstvách. Udržet 10-15 minut a omýt.

Doporučená četnost opakování: v zimě, kdy je pokožka sušší a zejména v případě potřeby výživy, je nutné tento postup opakovat každý týden, po zbytek času to stačí udělat jednou nebo dvakrát za měsíc.

Tonizující maska ​​s perlovým práškem. Odstraňuje horní zrohovatělou vrstvu, má omlazující účinek. Složení: rýžová voda 40 ml, 1⁄2 zelený banán, 1-2 lžíce olivového oleje, 10 g prášku z perly (může být nahrazen práškem z mořských nebo říčních granulí, mletý v mlýně na kávu).

Rozmačkejte banán v pyré, přidejte prášek, olej a rýžový roztok, promíchejte do stavu homogenní hmoty. Udržet masku 15 minut.

Matování. Rýžová mouka - 2 lžíce, 2 žloutky, 1 polévková lžíce. rakytník řešetlákový Mouka může být zakoupena připravena k mletí nebo krupice na mlýnek na kávu. Žloutky oddělte od bílkovin, smíchejte s moukou a máslem. Pro získání více tekuté konzistence můžete výslednou hmotu naředit mlékem nebo kefírem. Můžete také přidat trochu vody. Výslednou směs naneste na předparenou tvář. Podržte po dobu 15 minut a opláchněte, po které je žádoucí aplikovat hydratační krém.

Pro dosažení omlazujícího účinku se doporučuje provádět 12-15 týdenních procedur s intervalem šesti měsíců.

Zlato. Doporučuje se zbavit se černých skvrn, příznaků únavy. Složení: rýžová mouka 2-3 lžíce, med - 1 lžíce, aloe šťáva - 1 lžíce, pár kapek bergamotového oleje. Pro tuto masku je lepší použít tekutý med. Pokud je kandovaný, může se lehce roztavit ve vodní lázni. Nesmíte ho zahřívat jen tak, aby produkt neztratil své cenné vlastnosti. Všechny složky důkladně promíchejte a hotovou kompozici naneste štětcem nebo houbou na obličej a krk a dekolt.

Po 1–4 hodinách opláchněte citrusovou vodou a grapefruitem - zužuje zvětšené póry.

Recept na omlazování rýže a bělení obličejových masek naleznete na následujícím videu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky