Maska na obličej s aspirinem

Maska na obličej s aspirinem

Spravedlivý sex za všech okolností dělal všechno možné a nemožné, aby jejich mládí déle, aby jejich tvář bílá a hladká, a jejich kůže měkké a sametové bez vyrážek a podráždění. Pro tento účel byly použity různé a někdy neočekávané prostředky. Takovým nástrojem byla obličejová maska ​​s přídavkem aspirinu. Každý zná tento lék jako vynikající antipyretikum, ale málokdo ho považuje za kosmetický. Neobvyklého, ale velmi silného účinku jeho pozitivního vlivu na kůži je dosaženo díky specifickým vlastnostem. Mnoho dívek, které vyzkoušely aspirin pro kosmetické účely, již hodnotilo účinek této látky.

Vlastnosti

Kyselina acetylsalicylová (také známá jako aspirin) se poprvé objevila v roce 1838 a v roce 1897 byla registrována jako léčivo. Vlasti tohoto nástroje je Německo. Společnost Bayer AG je jediným vlastníkem názvu "Aspirin". Jeho masová výroba začala v roce 1899 a její recept zůstal dodnes nezměněn.

Zpočátku byla forma uvolňování léčiva práškem a dnes ho známe ve formě tablet.

Aspirin je levný, dlouho známý a velmi populární nástroj, který má přírodní, přírodní složení založené na kůře vrb. Určitě se bude nacházet v každé domácí lékárně, protože se používá k úlevě od bolesti, ke snížení tělesného tepla, ke snížení krevních sraženin v cévách a jako lék, který snižuje riziko vzniku a rozvoje rakoviny. Kromě toho je předepsán pro revmatismus, silnou bolest, horečku. S kyselinou acetylsalicylovou, mnoho žen v domácnosti dělá domácí přípravy na zimu, používat to jako konzervační prostředek.

Kosmetické vlastnosti aspirinu jsou nejvýraznější v regulaci práce mazových žláz a pocení, v důsledku čehož se zčervenání a podráždění kůže, vyrážka akné sníží a brzy zmizí. Toho je dosaženo zvýšením průtoku krve do horních vrstev kůže, protože v tomto případě se jedná o plnou výživu s vitamíny a prospěšnými složkami. S pokračujícím externím použitím aspirinu se epidermis hojídíky silnému antibakteriálnímu účinku zužující se póry, obličej vypadá mladší a svěžejší. Proto je maska ​​s kyselinou acetylsalicylovou velmi populární v domácích kosmetických přípravcích pro péči o pleť.

Expozice kůže

Aspirin je široce používán v moderním životě kvůli jeho výhodným vlastnostem. Je však nutné rozlišovat mezi obchodem a domovem. Jen o domácí kosmetologii ao použití kyseliny acetylsalicylové v ní a bude dále diskutována. Koneckonců, je nepravděpodobné, že můžete najít stejné účinné léky mezi širokou škálu kosmetických výrobků v obchodě.

Nyní si samozřejmě můžeme připomenout, že je snadné najít masky na obličej, které zahrnují kyselinu salicylovou na trhu. Ve skutečnosti se jedná o stejnou složku. Ale ne ve skutečnosti. Složení tohoto skladového zboží splňuje přísný recept, kde je každá složka přítomna v určitém poměru. Zpravidla je kyselina salicylová v nich velmi malá, ne více než 10-15% (pokud hovoříme o čisticích prostředcích) a ne více než 40% v peelingech a křovinách. Kromě toho prostředek obsahuje další složky, které snižují účinek kyseliny na kůži.

Pokud jde o složení samotného aspirinu, je nesprávné říkat, že obsahuje kyselinu salicylovou. To je ester kyseliny salicylové s kyselinou octovou, který má zcela jiné složení a účinek na dermis.

Aspirinová obličejová maska ​​je velmi účinná, což lze vysvětlit následujícími parametry:

 • Přímý vliv na zánět. K zánětu dochází v důsledku příliš aktivního působení hyaluronidázy. Aktivní složka masky snižuje její aktivitu, snižuje přístup krve v cévách k základu zánětu.
 • Snížení bolesti. Kyselina acetylsalicylová snižuje citlivost bodů bolesti, díky čemuž se okamžitě projevuje úleva.

Vzhledem ke svým antibakteriálním vlastnostem jsou aspirinové masky na obličej účinné proti akné, akné a vyrážkám. Omlazení je však spíše mýtus, který se objevil v důsledku čištění a hojení vnější vrstvy epidermy, což z ní činí hladký a jemný. Působení obličejové masky s kyselinou acetylsalicylovou od první doby nevylučuje všechny kožní problémy, ale s neustálým používáním téměř mizí, zároveň vylučují tuk a tuk.

Aplikováním hotového přípravku okamžitě pocítíte účinek lehkého loupání. Po tomto domácím postupu, neměli byste okamžitě jít na procházku, a to zejména v případě, že den byl slunečný. Před použitím naneste ochranný krém na obličej, abyste se vyhnuli negativním účinkům ultrafialových paprsků. Pozitivní akce po aplikaci budou také:

 • čištění všech vrstev dermis;
 • odstranění mrtvých buněk;
 • zbavení se akné a komedonů;
 • čištění a zúžení pórů;
 • zbavení se malých vrásek;
 • odstranění otoků a podráždění;
 • bělení epidermis;
 • udržování rovnováhy vlhkosti;
 • snadné utažení kůže.

Indikace a kontraindikace

Při použití jakýchkoli prostředků, zejména obličejových masek, je důležité vzít v úvahu všechny nuance: typ pleti, dobu aplikace, péči po aplikaci a zejména komponenty, které ji tvoří. Pokud se použijí nesprávně nebo v rozporu s technologií, bude účinek přesně opak toho, co se očekávalo.

Před použitím acetylsalicylové masky byste měli určitě navštívit specialistu - kosmetologa nebo dermatologa. To je nesmírně důležité, protože lékař vám pomůže určit, jaký typ pleti je váš typ, zda zahrnout do masky nějaké konkrétní složky a zda existují nějaké kontraindikace, které je třeba použít.

Nejčastěji je lék s aspirin předepsán spravedlivému sexu, který má mastnou dermis, nebo má časté vyrážky a komedony. Neustálé používání kosmetických přípravků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou v jejich složení napomůže dosažení požadovaného účinku. Obzvláště populární jsou masky, které pomáhají obnovit a udržet vodní rovnováhu epidermis.

Indikace pro použití aspirinových masek:

 • pro léčbu akné, zánětu, akné;
 • normalizace mezibuněčného prostoru;
 • posílení stěn cév;
 • zbavení se černých skvrn a alergických reakcí;
 • zlepšení barvy pleti;
 • odstranění nezdravého tuku;
 • obnovení struktury a pružnosti epidermy.

Účinku léčby akné je dosaženo díky vlastnostem aspirinu zničit zánět. Během několika hodin po aplikaci uvidíte znatelný výsledek. Neexistuje však žádný terapeutický účinek na místě samotného zánětu, takže pokud je vyrážka způsobena alergiemi nebo bakteriemi, maska ​​bude mít dočasný účinek, protože odstraní symptomy a ne příčinu.

 • zlepšení barvy pleti;
 • odstranění nezdravého tuku;
 • obnovení struktury a pružnosti epidermy.

Čištění ucpaných pórů nastává v důsledku odstranění horní mrtvé vrstvy epidermy. Aspirin pracuje na podobnosti exfoliační kompozice, odstranění mazu, mrtvých buněk, čímž otevírá přístup k pórům.

Můžete se zbavit akné bez návštěvy kosmetických salonů, ale tím, že děláte nezbytný postup doma. Maska díky obsahu kyselin rozpouští tmavé skvrny. Účinek bude dočasný a během několika dní se body vrátí na svá místa. To je způsobeno nekontrolovanou prací mazových žláz, indikace pro použití jsou více či méně jasné. Nyní se obracíme na kontraindikace.

Použití masky aspirinu se nedoporučuje v následujících případech:

 • alergie na kyselinu acetylsalicylovou;
 • těhotenství a kojení;
 • dilatované cévy a kapiláry;
 • čerstvé rány, popáleniny, oděr tváře;
 • citlivá, příliš suchá nebo velmi tenká kůže;
 • bronchitida;
 • opálenou kůži;
 • rehabilitační období po operaci;
 • období po odstranění chlupů;
 • suchost, která se objevila po prvním použití masky.

Protože kyselina acetylsalicylová má schopnost sušit dermis, může buňky vyčerpat. Doporučuje se po aplikaci takového prostředku k hydrataci pokožky pleťovou vodou nebo tonikem.

Také časté užívání je spojeno se skutečností, že může existovat cévní mřížka. Aby se tomu zabránilo, je nutné změnit součásti masek.

Vlastnosti přípravy a použití

Každý nástroj má své vlastní vlastnosti při přípravě nebo použití. Pro kosmetický domácí postup potřebujete nejjednodušší levnou kyselinu acetylsalicylovou z lékárny. Nepoužívejte šumivý drahý aspirin. Další látky ve svém složení mohou snížit účinek účinku.

Tvář by měla být připravena k použití masky - omyjte make-up, umyjte si obličej čistícím prostředkem. Pokud je to možné, vypařujte kůži.

V každém případě by se právě vytvořená kompozice neměla aplikovat přímo na obličej! Nejprve zkontrolujte, jak se chová. K tomu by mělo být aplikováno malé množství směsi na zápěstí nebo loket. Po čtvrt hodině zkontrolovat zarudnutí a zda maska ​​způsobila nepohodlí. Při absenci těchto látek je bezpečné aplikovat kompozici na obličej, ale ne na tenkou pokožku kolem očí, věnovat zvláštní pozornost problémovým oblastem. Doba expozice je tři až dvacet minut. Nadměrné vystavení může způsobit chemické popáleniny.

Pokud je reakce kůže na acetylsalicylovou masku vyjádřena svěděním, nepohodlím nebo touhou poškrábat, okamžitě omývejte směs a v budoucnu přípravek nepoužívejte pro kosmetické účely.

Je lepší použít kompozici s aspirinem před spaním, protože v nočním období se dermis zklidní a ráno uvidíte výsledek; a v noci není kůže vystavena škodlivému ultrafialovému záření. Nenechávejte rovnováhu, protože ztratí své vlastnosti. Pokud neberete v úvahu zvláštnosti vašeho typu pleti, například pokud aplikujete masku na suchou nebo citlivou dermis, pak můžete její stav pouze zhoršit.

Nepoužívejte tyto masky často. Použijte je jednou nebo dvakrát týdně, změňte složky kompozice, jinak můžete epidermis vyschnout. Ale v žádném případě neporušujte recept.

Níže naleznete několik tipů pro vytváření a používání masky.

Nejlepší recepty doma

Domácí kosmetologie je dobrá, protože můžete připravit téměř jakýkoliv nástroj, pokud znáte recept a striktně dodržujete proporce všech jeho složek. Absolutně jakýkoliv problém s epidermis může být vyřešen, vědět, co přidat a co vyloučit. Zvažte nejběžnější masky a jejich účinky.

 • Medová maska, čistící a posilovací stěny cév. Po aplikaci se může objevit mírné zarudnutí, které zmizí za hodinu. Pro masku, rozpustit 22 g bramborového škrobu v ohřáté vodě, nasekat 2-3 aspirin tablety do prášku, roztavit 25 g medu ve vodní lázni a nalijte do něj 16 ml rakytníku rakytníku. Všechny výsledné složky jsou smíchány a aplikovány na již čistou pokožku.Neuchovávejte déle než 12 minut, poté opláchněte teplou vodou. Použijte hydratační krém.
 • Minerální maska ​​pro akné, vyrážky, odstranění podráždění, normalizace mazových žláz. V malém množství minerální vody se rozpustí 3 tablety kyseliny acetylsalicylové, 17 g bílého nebo růžového jílu, pak se přidá 20 ml netučné, nesladké jogurty (bez přísad). Předčistěte kůži a trochu ji parte. Masku rovnoměrně naneste a vyhněte se okolí očí. Když směs schne, vyjměte ji studenou vodou a odvar z kopřivy je lepší. Kyselina acetylsalicylová proti akné může být použita jiným způsobem: tableta se rozpustí na hustý krém, aplikuje se přímo na akné přes noc, ráno se vymyje.
 • Maska proti vráskám Aspirin Anti Wrinkle - omlazující a tonizující směs, urychlující regeneraci epidermálních buněk. V důsledku toho jsou jemné vrásky vyhlazené a hluboké vrásky jsou znatelně sníženy. 15 g želatiny se rozpustí v bylinném extraktu, mírně se zahřeje. Přidejte 2 tablety aspirinu a nalijte 6 ml ořechového oleje. Dobře zamíchejte do hladka. Masku naneste na čistou pokožku v několika vrstvách. Po 15-20 minutách se stane film, který se snadno odstraní. Po odstranění masky naneste živinu.
 • Maska pro mastnou pleť má antibakteriální účinek, čistí a hojí dermis, normalizuje mezibuněčnou interakci. Nalijte 12 g ovesných otrub lehce zahřátého mléka. 15 g pomerančové kůry se rozemele na jemném struhadle a rozemele společně se 2 tabletami kyseliny acetylsalicylové v třecí misce. Smíchejte všechny ingredience. Masku aplikujte kruhovými masážními pohyby krátce před spaním. Držte po dobu 8 minut, opláchněte, pak naneste výživný noční krém.
 • Citronová maska vyběluje a obnovuje celkový tón pokožky, odstraňuje zánět, vhodný pro zralou pleť. Do sycené minerální vody přidejte 3 tablety aspirinu, 15 gramů drcené citrónové kůry, jednu kapku esenciálních olejů z pelargónie a růžového dřeva, 12 ml kakaového másla, lžíci rostlinného oleje. Míchejte, dokud hladký a naneste tenkou vrstvu na obličej. Podržte po dobu 10 minut, odstraňte ho zeleným čajem silného čaje a poté naneste výživný krém na obličej.
 • Prostředky se sodou dokonale čistí dermis, zesvětluje pihy a skvrny. V první fázi rozdrtíme 5-6 tablet kyseliny acetylsalicylové, nalijeme jednu a půl lžičky citronové šťávy a stejné množství jedlé sody, 2 lžičky tmavého medu. Hotová maska ​​by měla být aplikována na očištěnou pokožku, aniž by se dotkla oblasti kolem očí a rtů. Nechte působit 15-20 minut, trochu masírujte pokožku a poté opláchněte teplou vodou. Ve druhé etapě zředěte sodu na konzistenci silného krému a naneste 15 minut na pokožku, poté důkladně opláchněte.
 • Léčba akné čistí póry nečistot, odstraňuje mazové žlázy, vyhlazuje tón pleti. Rozdrcte 2 tablety kyseliny acetylsalicylové a chloramfenikolu, přidejte sušený šafrán. Směs se smísí v mírně zahřátém vývaru. Kompozice by měla být aplikována na obličej tenkou vrstvou, přičemž zvláštní pozornost by měla být věnována zónám vyrážky. Mělo by se opakovat jednou týdně.
 • Zakysanou smetanou dokonale odbarví pokožku. Jednou tabletu aspirinu společně s čerstvou petrželkou nakrájejte na homogenní suspenzi. Výsledná směs se smísí s 35 g zakysané smetany s obsahem tuku 15-20%. Směs naneste na předčištěnou pleť a po úplném nasáknutí masky si umyjte obličej teplou vodou nebo bylinným odvarem.
 • Maska proti černé tečky čistí uzavřené a otevřené póry, vyhlazuje tón pleti. 3 tablety kyseliny acetylsalicylové se rozpustí ve 30 ml séra, promíchají se do jednotné konzistence. Přidejte 20 gramů rýžové mouky a kapku esenciálního oleje koriandru. Míchejte až do homogenního složení, aby nedošlo k žádnému hrudku a pevným částicím.Naneste na obličej jemnými masážními pohyby. Po 15 minutách, kdy produkt schne, omyjte houbou navlhčenou v teplé vodě. Po 2-3 hodinách po zákroku naneste hydratační krém.
 • Univerzální maska Ideální pro jakýkoliv typ pleti, hluboce čistí spodní vrstvy epidermy, rozjasňuje, odstraňuje akné a záněty. Rozdrcení 4 tablet aspirinu a zředění vodou na konzistenci hustého krému. Přidejte půl lžičky tekutého medu a čtvrtinu čajové lžičky skořice. Ti, kdo netolerují med, by měli být nahrazeni rostlinným olejem ve stejném množství. Výsledná kompozice by měla být aplikována na dermis obličeje a držet ne déle než 10 minut. Poté opláchněte teplou vodou.

Každá připravená maska ​​je poměrně účinná, ale má také některé negativní nuance. Nemůžete perederzhivat složení na kůži více než určitý čas. Také byste neměli zneužívat a používat masku velmi často, je lepší to udělat ne více než jednou nebo dvakrát týdně.

Kyselina acetylsalicylová suší epidermis, může zvýšit její citlivost nebo vést k tvorbě cévní sítě. Současně odstraňuje mrtvé buňky.

Recenze

Zástupci veletrhu poloviny, kteří někdy vyzkoušeli domácí lék na obličej založený na kyselině acetylsalicylové, si již nemohou představit sami sebe bez péče o obličej. Dívky, které aktivně bojují s akné a akné, si všimnou, že po použití aspirinových masek všechny záněty zmizí těsně před našíma očima, kůže tváře se stává čerstvější, bělejší a příjemnější pro zdraví.

Ženy, které dosáhly dospělosti, doporučují péči o tento lék svým přátelům, protože horní vrstva epidermis se hojí, stává se měkčí a hladší. Některé mladé dámy věřily, že kyselina acetylsalicylová je pouze lék zaměřený na zmírnění bolesti a tepla. Představte si jejich překvapení, když to vyzkoušeli v domácí kosmetologii: každý si všiml účinného vyhlazování vrásek a vyrovnávání obličejového reliéfu.

Dámy, které vedly boj proti pihám a nadměrné pigmentaci kůže na tváři, poznamenaly, že po pokusu o určité speciální složení se skvrny staly ne tak jasné a postupně začaly mizet. Ženy milenci kosmetických procedur byly ohromeni tím, že během procedury doma, dosažený účinek nebyl v žádném případě horší než výsledek po salonu, který byl proveden s použitím nejmodernějších, drahých prostředků.

Téměř všichni spravedliví sex doporučili svým přátelům, aby se pokusili alespoň jednou zakrýt masku založenou na kyselině acetylsalicylové a zaměřili se na přesné provedení receptu, aby nedošlo k žádnému nepohodlí a podráždění. V domácí kosmetologii pomocí jednoduchých a veřejně dostupných nástrojů. Aspirin má antibakteriální účinek a eliminuje téměř všechny problémy s epidermis.

Kompetentní péče doma vám umožní dosáhnout skvělých výsledků bez vysokých nákladů. což potvrzuje naše další video.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky