Maska z lněných semen

Maska z lněných semen

Čistá, dobře upravená kůže na obličeji vždy přitahovala pozornost k sobě a každá dívka se snaží dosáhnout svého zdravého a vzkvétajícího stavu. Kromě nákladných kosmetických postupů, které jsou extrémní možností obnovy a omlazení pleti, se používají tzv. „Recepty babičky“ - masky z přírodních rostlinných složek, které příznivě ovlivňují pokožku a přispívají k její obnově. Jeden z takových nepostradatelných produktů lékárničky je lněné semínko, jehož pozitivní účinek potvrzují mnohé ženy, které si je vyzkoušely, a kvalifikovaní kosmetologové.

Vlastnosti

Lněné semínko obsahuje ve svém složení velký komplex biochemických látek, které jsou užitečné pro kůži a aktivně ovlivňují regenerační procesy. V lněném semenu tedy obsahuje:

 • Tři z pěti esenciálních polynenasycených mastných kyselin - látky, které nejsou syntetizovány v lidském těle a které se do nich dostávají pouze s jídlem. Přispívají k produkci kolagenu - bílkoviny, která je základem pojivových tkání těla (včetně dermis - pojivové části kůže, která je přímo spojena s vnější, viditelnou vrstvou a orgány s těsným odstupem) a zajišťuje jejich pevnost a pružnost. Snižuje se tak počet vrásek, normalizuje se bilance vody a tuku a snižuje se vliv škodlivých účinků UV záření.
 • Lignany, které mají antioxidační vlastnosti - zachovávají integritu buněk, zvyšují odolnost organismu vůči infekcím. Tyto vlastnosti přispívají k ochraně před nepříznivými účinky životního prostředí, stárnutím tkání.
 • Multivitaminový komplex také pomáhá urychlit regenerační procesy pokožky a zastavuje proces stárnutí pleti.
 • Mnoho makro a mikroelementů, které mají významný protizánětlivý účinek - kůže je uzdravena z akné.
 • Phylloquinone, také známý jako vitamín K, pomáhá vyrovnávat tón obličeje a eliminovat věkové skvrny.
 • Niacin nebo vitamin B3 nebo PP obnovuje tón pleti.
 • Cholin (vitamin B4) zklidňuje citlivou pokožku.

Na základě složení lněného semene a vlastností jeho složek, z něhož vyplývají tyto příznivé účinky na kůži pomocí masek z něj: \ t

 1. Čištění kůže - odstranění nadržené horní vrstvy, odstranění akné, zúžení pórů, odstranění mastného lesku.
 2. Účinek proti stárnutí - eliminuje vrásky a snižuje hluboké vrásky.
 3. Restaurování - zbavení se stárnutí pleti a získání hladkého tónu obličeje, navrácení hladkosti a pružnosti.

To vše činí lněné semínko nepostradatelnou pomůckou při léčbě, omlazení a obnově kůže. Je vhodný pro použití bez ohledu na věk, hypoalergenní, což ocení dívky, které jsou citlivé na mnoho složek účinných chemikálií i jiných přírodních produktů.

V procesu přípravy může být tato látka používána v různých formách - to mohou být masky se semeny, vyrobené z lněné mouky (k tomu je dostatečné broušení semen) nebo ve formě másla - většina užitečných látek je v něm uložena. Je však lepší používat celá semena, která nebyla podrobena tepelným nebo jiným typům zpracování - zachovávají si maximální počet vitamínů, minerálů a mikroprvků. Prodávají se v každé lékárně.Je lepší broušet semena doma pomocí mlýnek na kávu, protože v obchodech prodávají mouku ne ze semen, ale z olejových koláčů ze semen, ve kterých není prakticky nic užitečného.

Recepty

Znát příznivý účinek látek, které jsou součástí lněného semene na stav kůže, můžete začít provádět komplexní zdravotní postupy doma. Před použitím nezapomeňte, že:

 1. Účinek jakéhokoliv léku se neprojeví okamžitě (pouze ve vzácných případech) - viditelné změny stavu kůže budou patrné v průběhu 15 denních procedur.
 2. Maximální efekt je dán pouze čerstvě připravenou maskou - není nutné opustit zbytky z předchozího postupu na zítřek. Je-li po aplikaci na obličej stále ještě nějaké peníze, můžete ji použít na kůži krku, dekoltu, rukou.
 3. Po první přípravě takové masky by měla být aplikována na zápěstí po dobu 15 minut, aby se zjistilo, zda je na kůži podráždění. Pokud ne, maska ​​může být bezpečně aplikována na obličej.

Důležitá je také skutečnost, že různé typy masek (s různými dalšími složkami) jsou vhodné pro různé typy pokožky (kombinované, suché, mastné). Maska je vybrána pro konkrétní typ pleti, takže pokud nejsou žádné pozitivní změny, měli byste zvážit, zda je správně definována.

Pro suchou pokožku

Suchá pokožka je nejjemnějším typem všeho, musíte se o ni postarat po celý rok - neustále v létě hydratovat a vyživovat v zimě, takže se její lněné masky perfektně hodí. Zvláště účinné budou následující metody:

 • 2 lžičky. semena zalijeme 1/2 šálku horké vody, vaříme a vaříme na mírném ohni po dobu 10-15 minut. Pak nechte vychladnout, namáhejte. Výslednou masku naneste na obličej po dobu 20-40 minut, poté opláchněte velkým množstvím teplé vody. Pro další nutriční účinek po namáhání můžete přidat jednu polévkovou lžíci změknutého másla předem, silnou smetanu na bázi mléka.
 • Maska s přídavkem rostlinných olejů. K jeho přípravě je třeba semena rozemelit, aby se zalije rostlinný olej (nebo jakýkoliv jiný) olej v poměru 1: 2 (například 2 polévkové lžíce mletých semen se naplní 4 lžičkami vybraného oleje). Výsledná směs se nechá vmíchat do pokrmů, které nenechávají sluneční světlo na tmavém chladném místě po dobu 10 dnů, a pak se přesunou do chladničky. Aplikuje se jako běžná obličejová maska ​​- množství potřebné pro jednorázovou proceduru se mírně zahřeje, pak se aplikuje po dobu 25-40 minut a omyje teplou vodou.
 • Masky na bázi červené kosmetické hlíny (nebo růžové) mají pozitivní vliv na suchou pokožku. Před použitím, pokud je kůže velmi suchá, měli byste krém aplikovat předem, aby nedošlo k dalšímu zaschnutí pokožky. Recept je: nalít 2 cl. Já Lněná semena s 1 sklenicí vody, vařte a vařte na mírném ohni 15 minut. Nechte vychladnout, smíchejte suchou hlinku, dokud se zcela nerozpustí. Naneste kompozici na obličej po dobu 20 minut po opláchnutí obličeje teplou vodou.
 • Pro otření pokožky se připravuje speciální krém na bázi lnu. Chcete-li to, budete potřebovat 1 polévková lžíce. Já rozdrcená semena nalijte 1/2 šálku vroucí vody a nechte vyluhovat 12 hodin. Potom se směs zfiltruje a do hotové infuze se přidá několik kapek silice z pomeranče a heřmánku. Datum expirace těchto prostředků - sedm dní, s výhradou skladování v chladničce.
 • Infuze 30 ml semen, bít v mixéru spolu s jedním žloutkem a banánem. Výslednou masku naneste na obličej po dobu nejméně 40 minut, poté očistěte kůži neabsorbované masky vlhkou bavlněnou podložkou. Tento postup pomůže eliminovat odlupování, vyživuje pokožku prospěšnými látkami.

Pro mastnou pleť

Při použití lněné semínko masky pro mastnou pleť, musíte být velmi opatrní, aby se kůže ještě více nezdravé.Esenciální oleje a jíly jsou nejvhodnější pro mastnou pleť. Následující recepty pomohou obnovit normální úroveň sekrece mazových žláz:

 • Smíchejte 1 lžičku. lněné semínko a ovesné vločky, mlít v mlýně na kávu. Nalijte nějaké mléko (až do krémové) a nechte půl hodiny vyluhovat. Naneste směs na problémové oblasti obličeje po dobu 20 minut, pak umyjte obličej teplou vodou. Pomáhá dobře se vyrovnat s ložisky zánětu, ale pokud je spousta vyrážek a černých skvrn, nelze ji použít.
 • Další možnost vaření, bez přidání mléka. Smíchejte 1 lžičku. ovesné vločky a 2 lžičky. mleté ​​lněné semeno. Směs se nalije čistou vodou, dokud se nevytvoří krémová konzistence, vaří se a pak se nechá půl hodiny. Masku aplikujte 15 minut a opláchněte.
 • Maska s lněnými semínky a suché ovesné vločky je také používán jako obličejové peeling, který může vyčistit póry nečistot a snížit množství akné. K tomu, aby stejné množství (1 polévková lžíce.) Z mletých semen a nemletých ovesných vloček, zalijeme je horkým mlékem a nechte 15 minut, pak důkladně promíchejte. Naneste díl na obličej, důkladně ho otírejte na minutu, pak naneste druhou část a stále pór. Opláchněte obličej důkladně vodou. Peeling jako metoda hlubokého čištění obličeje se doporučuje aplikovat maximálně jednou týdně, aby nedošlo k poškození kůže a neinfikování poškozené oblasti.
 • 1 polévková lžíce. Já drcené semena smíchané s 1 polévkovou lžíci. l. celozrnný a přidejte jogurt (směs by měla být silná). Výsledná maska ​​pomáhá vyrovnat se s leskem a nadměrnou pigmentací.
 • Recept na léčbu akné. Rozdrcte jednu tabletu aspirinu a aktivního uhlí a smíchejte se se 40 ml připraveného teplého infuze ze semen. Naneste na předem promytou pokožku po dobu 7-10 minut, omyjte.

Pro vyblednutí

S věkem, kůže potřebuje hlubší účinek a důkladnější péči, takže maska ​​bylin, jako je měsíček, heřmánek, šalvěj nebo máta, mohou být použity místo vody v lněných maskách. Pokud je třeba semena vařit, přidají se během varu některé suché bylinky.

 • Jeden z nejlepších receptů na tónování kůže - s přidáním žluté hlíny (vhodné i červené). Pro jeho přípravu je třeba nalít malé množství vroucí vody 1 lžíce. l. Mouka, nechte ho vařit 15-20 minut a přidejte 1 lžičku. hliněný prášek. Všechny složky důkladně promíchejte, aby se jíl rozpustil a naneste na obličej po dobu 15-20 minut, poté důkladně opláchněte kůži velkým množstvím teplé vody. Tato maska ​​pomůže odstranit nečistoty z kůže, vyhladit malé vrásky a vyrovnat konturu obličeje.
 • Nalijte lněná semínka, mletá v mlýně na kávu, horkým bylinkovým odvarem v poměru 1: 2 (dezertní lžíce, optimální množství je 5 lžíce mouky a 10 vývarů), promíchejte a nechte půl hodiny. Nalijte do hotové masky 2 lžičky. Arganový olej, promíchejte a ihned položte na obličej. Nechte půl hodiny, pak si umyjte obličej teplou vodou. Tato maska ​​dokonale zvládne vrásky.
 • 1 šálek vody vařit a nalijte 2 lžíce. Já s hromadou květy heřmánku, nechte vychladnout. Po ochlazení na teplotu místnosti se přidá 1 polévková lžíce. Já lněného semínka a trvají asi hodinu. Naneste na pokožku obličeje a krku po dobu 20 minut, opláchněte obličej teplou vodou. V případě potřeby po masce otřete obličej bavlněnou podložkou s kyselinou boritou. Tato výživná maska ​​také pomáhá vyhladit vrásky.
 • Maska s efektem zvedání: 1 lžička. lněná semena nalijeme 1/3 šálku vroucí vody (vše by mělo být provedeno ve vzduchotěsné nádobě - ​​například malá nádoba), několik minut dobře protřepejte a nechte několik hodin (nejpohodlnější je připravit se ráno, použít večer). Naneste směs na tenké vrstvy na předčištěnou pokožku bavlněnou podložkou (naneste pět vrstev, otřete obličejové svaly s minimální silou během celého postupu).Po zaschnutí poslední vrstvy pokožku důkladně opláchněte teplou vodou a aplikujte hydratační krém.
 • Účinná maska ​​pro obnovu pleti a hladké hluboké vrásky. Teplý odvar z lněného semínka (30 ml) smíchaný s 15 g kukuřičného škrobu a 12 kapkami pyridoxinu. Naneste na obličej a krk půl hodiny, poté opláchněte kůži teplou vodou. Kurz je denně po dobu tří týdnů.
 • 30 g teplé (asi 60 °) infuze lněných semen smíchaných s 10 g želatiny. Dobře promíchejte až do hladké krémové hmoty, pak přidejte 25 kapek olivového oleje. Naneste na obličej, aniž by to ovlivnilo obočí a vlasovou linii, nechte půl hodiny, pak opatrně odstraňte zmrazený film.
 • Smíchejte 10 ml infuze ze semen s 5 g bambuckého másla a vše rozšlehejte šlehačem do hladka. Naneste na kůži kolem očí po dobu čtyřiceti minut, poté očistěte nevstřebaný zbytek vlhkým vatovým tampónem. Tento postup odstraní opuch, hladké mimické vrásky, zvlhčí pokožku a posílí kapiláry.
 • S otoky obličeje: 4 lžíce. Já připravený vývar mix s 2 lžíce. Já kakao a 1 lžička. tekutý med. Naneste v tenkých vrstvách po zaschnutí předchozí vrstvy (stačí tři vrstvy). Nechte působit 45 minut, pak jemně opláchněte kůži vodou.
 • Kromě masek jsou velmi účinné kostky ledu pro třídění kůže, která se skládá z lnu a heřmánku. Pro jejich přípravu je třeba připravit 50 ml heřmánkového odvarů, ihned napít a přidat lněné semínko (dušené). Po půl hodině napněte, nalijte do forem a vložte do chladničky. Kostky s lehkými pohyby podél linek masáže obličeje. Kurz pokračuje osm dní a drží ho dvakrát až čtyřikrát ročně.

Recenze

Lněná semena zaujala silnou pozici na trhu kosmetických výrobků - koncentrát, olej nebo mouka se přidávají do různých prostředků péče o pleť obličeje a těla a vlasů. V kosmetologii se používá jako účinný prostředek v boji proti pigmentaci, předčasnému stárnutí, fuzzy konturám obličeje a vráskám. Použití doma v podobě masky vhodné pro konkrétní typ pleti a problém, dívky a ženy napsal mnoho pozitivních recenzí a důrazně doporučujeme vyzkoušet tento produkt pro každého, kdo o něm slyšel, ale neodvážil se jej použít.

První věc, kterou děvčata zaznamenávají, je pozitivní účinek po první aplikaci. Pleť se stává hladší, kůže se stává měkčí, některé černé tečky zmizí. Po úplném průběhu je téměř vždy pozorován pozitivní účinek a ve větším či menším rozsahu závisí na počátečním stavu těla a stupni závažnosti problému, stejně jako na věku, pravidelnosti procedur a dalších faktorech.

Kromě použití lněných masek vzaly dívky, zejména ty s velmi suchou pokožkou, jednu polévkovou lžíci semen denně s jídlem - salátem, jogurtem, chlebem a sušenkami. Požití podporuje lepší vstřebávání živin a účinek externě zvýšeného použití. Tam je také hodně mluvit o výhodách varu lněných semen tekutin pro léčbu žaludku (zejména gastritida), který také ovlivnil zlepšení stavu kůže - protože většina kožních onemocnění začíná uvnitř těla, a vyrážky na obličej nebo suchost jsou důsledkem nich.

Lněné masky - jeden z nejlepších produktů pro kombinovanou pleť. Dívky jsou často frustrované, protože pro daný typ pleti je velmi obtížné najít správný lék. Pomáhá vyrovnat se s tukem, ale schne suché oblasti nebo zvlhčuje část pokožky a druhá se stává ještě mastnějším. Mnozí z nich také tento problém vyřešili pomocí masky lněného semínka nebo mouky - napomáhají vzniku komplexního účinku na tento typ kůže - redukují zvětšené póry a zároveň eliminují odlupování. Bonusem bude hladká a svěží pleť.

Mnoho žen se z vlastní zkušenosti naučilo, že takové zvedání masky pomocí lněného semínka je účinným prostředkem pro zlepšení kontur kontur obličeje, snížení i hlubokých vrásek a odstranění stárnutí. Je důležité, aby byl bezpečný při aplikaci na pokožku kolem očí a má na ni pozitivní vliv, což pomáhá vyrovnat se s mimickými vrásky v této oblasti.

Tento produkt je nepostradatelný pro dívky trpící alergiemi na mnoho chemických kosmetických přípravků a dokonce i přírodních produktů, protože je pro ně často velmi obtížné najít měkký lék na obličej - lněné semínko pomáhá dokonale.

Cena je faktor, který mnoho dívek také poznamenal ve svých recenzích. Lněná semena stojí kolem sto rublů, jedno balení je dost dlouho, takže je to mnohem výhodnější varianta ve srovnání s nákupem značkových produktů péče o pleť.

S přihlédnutím ke zkušenostem mnoha dívek a žen lze konstatovat, že použití takové masky nepoškodí kůži, ale naopak pomůže vyřešit celou řadu problémů tím, že jí dodá vitamíny a minerály.

V tomto videu najdete recept na masku domácího lněného semínka.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky