Praní sody a pěny na holení

Praní sody a pěny na holení

Černé skvrny na obličeji (nebo komedony) způsobují spoustu problémů. Za prvé, kazí vzhled obličeje a za druhé, ucpávají póry, což vede k masové reprodukci mikroorganismů uvnitř kůže. Na regálech obchodů je mnoho nástrojů, jak se takových problémů zbavit, ale zároveň vysoce výkonné praní se sodou a pěnou na holení.

Vlastnosti kombinace sodovky a pěny na holení

Kdo přesně a kdy se rozhodl kombinovat pěny na holení a jedlou sodu, není znám, ale efekt překonal všechna očekávání. Když spotřebitelé začali chválit zázračnou kombinaci těchto produktů en masse, kosmetologové spěchali vysvětlit, proč je účinnost těchto výrobků mnohem vyšší než mnoho nákupních možností.

Takové čištění s pěnou a sódou se může nejen zbavit nenáviděných černých teček na obličeji. Přispívá také k ničení patogenních mikrobů, normalizuje aktivitu mazových žláz, mírně schne horní vrstvu epidermy, vyrovnává celkový tón a také zklidňuje podrážděnou pokožku a aktivně podporuje kontrakci zvětšených pórů. Taková široká škála efektů je vysvětlena charakteristikami každého výrobku zvlášť:

 1. Jedlá soda Má dobrý odmaštění (a také sušení) efekt. Eliminuje i nejsilnější znečištění v hloubkách epidermy, změkčuje horní vrstvu kůže, což usnadňuje odstraňování toxinů z hloubky. Tento produkt lze porovnat s křovinami, poskytuje podobný účinek. Tento nástroj mírně vybarví barvu pleti. Nezapomeňte na silný dezinfekční účinek.
 2. Pěna na holení Obsahuje minerální oleje a různé rostlinné extrakty, které pokožku zjemňují, odstraňují záněty a aktivně vyživují a hydratují. Část propylenglykolu aktivně zadržuje vlhkost uvnitř kůže a nevylučuje ji. Benzoát sodný má dobrý účinek při sušení.

Tyto dva nástroje se společně aktivně a harmonicky vzájemně doplňují, zvyšují dopad.

Proto je kombinace těchto výrobků používána nejen jako křoviny, ale také jako maska ​​pro čištění obličeje a pórů. Každá dívka, která zažila tuto směs na sobě, byla přesvědčena o její vysoké účinnosti a dostupnosti.

Tato směs může být použita stejným způsobem jako produkt „dva v jednom“. Nejprve očistěte obličej čistícím prostředkem (jako křovinořez) a nechte jej několik minut v podobě masky. Existuje mnoho možností pro použití pěny a sody společně. Hlavní věcí je najít nejvhodnější recept pro sebe.

Indikace a kontraindikace

Tyto nástroje mají mnoho pozitivních vlastností, ale takové mytí nelze použít všemi a ne všemi. Pokud hovoříme o kontraindikacích, není jich tolik, ale nejlépe se berou v úvahu:

 • Vážné otevřené kožní léze. Když se dostane do ran, může soda způsobit silnou bolest nebo pálení. Dokud se rány nezahojí, nedoporučuje se tento lék zkoušet sami.
 • Jsou-li na obličeji puchýře použití směsí vyrobených na bázi pěny a sody je také lepší odmítnout. Pokud je to naprosto nezbytné, můžete použít pouze holicí gel - bez jakýchkoliv přísad.

Existuje mnoho indikací pro pravidelné provádění takových mycích prací:

 • množství černých teček na obličeji;
 • volná kůže;
 • nadměrná tvorba kožního mazu;
 • šedá barva epidermis;
 • zvětšené póry;
 • časté akné;
 • pocit nedostatečné čistoty kůže.

Jak na to?

Dnes existuje mnoho receptů na výrobu masek a křovin na bázi těchto dvou složek - s různými přísadami, které zvyšují čistící účinek výrobku. Nejdostupnější a nejúčinnější jsou:

 1. Masážní mix z černých teček se připravuje z poloviny sklenice pěny, do které se přidává lžička sódového prášku. Směs se rychle a důkladně promíchá a pak se nanese na obličej hladkými masážními pohyby.
 2. Je třeba míchat dvě lžíce gelu na holení s jednou lžičkou jemné soli a lžící sody. Směs se rovnoměrně rozloží na obličej a nechá se 8-12 minut, pak se důkladně opláchne. Tato maska ​​proti akné neumožňuje výskyt defektů na kůži, odstraňuje již existující nedostatky a zjemňuje tón obličeje.
 3. Další dobrá maska akné s mírným bělícím účinkem se připravuje ze stejného množství peroxidu vodíku a sody, které se odebírá v jedné lžičce, a 80 g gelu nebo pěny pro holení. Výsledná směs se používá stejným způsobem jako v předchozím případě.
 4. Ve stejném množství je třeba promíchat jemná sůl, uhličitan sodný (soda) a pěna na holení. Výsledná maska ​​se aktivně tře do těch oblastí obličeje, kde je největší počet černých skvrn. Poté se ponechá na kůži po dobu 5 minut, poté se opláchne studenou vodou. Pomocí této masky můžete zcela očistit pokožku před závadami několikrát.
 5. Pro velmi suchou a velmi citlivou pokožku. ideální směs, vyrobená ze stejného množství silného krému, pěny na holení a špetky sody. Tato hmota se aplikuje na obličej lehkými masážními pohyby a pak se jemně opláchne.
 6. Pro velmi mastnou pleť s rozšířenými póry a matnou barvou je dokonalý prostředek z gelu, sodovky a citronové šťávy (v poměru 5: 2: 1). Směs se důkladně promíchá a masíruje se intenzivně do pokožky pomocí masážních pohybů, po kterých se ihned omyje studenou vodou.
 7. Pro suchou pokožku Dobrou možností pro čištění gelu pro mytí bude směs špetky sody, lžíce medu a půl sklenice pěny pro mytí. Hmotu rovnoměrně rozložte na obličej, nechte několik minut a ihned opláchněte vodou.

Vezměte prosím na vědomí, že skladování výše uvedených směsí se nedoporučuje. Proto je lepší vařit v množství potřebném pro jedno použití. Maximální životnost směsi je 24 hodin.

Dalším důležitým bodem je skutečnost, že všechny výše uvedené směsi mohou být použity v malých množstvích pro denní mytí.

V tomto případě bude kůže účinně očištěna od všech druhů znečištění každý den, póry již nebudou zanesené, což znamená, že nebudou žádné černé skvrny.

Při přípravě směsí se solí je nutno dávat přednost výrobku s malými částicemi, protože větší velikost zrn může zranit pokožku příliš mnoho a poškrábat.

Jak jste již pochopili, můžete použít pěnu na holení a gel. Nejlepší je dát přednost produktům s nejpřirozenějším složením - například Proraso. Pro zklidnění pokožky a další utažení pórů, zvýšení účinku procedury, po opláchnutí obličeje studenou vodou se doporučuje otřít bavlněnou podložkou namočenou v kosmetickém mléku.

Měli byste si vybrat nástroj pro odvar z bylin - například "Heřmánek" nebo "Měsíček".

Jak moc?

V dříve popsaných receptech byla uvedena přibližná doba expozice prostředků na obličej. Existují však i některé menší výjimky.

 • Pokud je kůže silně poškozena nebo samotná epidermis je velmi citlivá a suchá, doporučená doba expozice by měla být snížena na polovinu. Pokud nebyl účinek dosažen, je možné při každém dalším použití prodloužit dobu expozice směsi kůži (o jednu nebo dvě minuty).
 • Pokud je kůže na obličeji volná, mastná a příliš porézní, s velkým počtem černých teček, doba expozice křoviny a masek by měla být zvýšena o 5 (nebo dokonce 10) minut.
 • V případech, kdy maska ​​nezpůsobuje žádné vedlejší účinky a požadovaný výsledek nebyl dosažen (po jednorázovém použití), stále se nedoporučuje zvyšovat dobu expozice. Je lepší postup zopakovat za několik dní.
 • Důležitá role v efektivitě použití pěny a křoviny nehraje jen volbu nejvhodnějšího receptu a dobu vystavení směsi pokožce, ale také frekvenci takového čisticího praní.

Jak často postup opakovat?

Směs jedlé sody a pěny nebo gelu na holení má pouze blahodárné vlastnosti, ale neměli byste ho zneužívat. To je způsobeno jak poměrně silným efektem sušení, tak i skutečností, že póry mohou být příliš těsné, v důsledku čehož může dojít k silnému nepohodlí obličeje (například může dojít k odlupování).

Optimální možnosti: společné užívání těchto produktů dvakrát týdně - pro mastnou a kombinovanou pleť, jednou týdně - pro suchou a citlivou pokožku.

Zvláštní pozornost by měla být věnována následující pozornost: pokud se čištění a mytí těmito produkty provádí poprvé, může být postup znovu proveden po jednom dni a poté se doporučuje dodržovat tipy.

Recenze

Podle recenzí, mytí soda a pěny na holení (a použití těchto komponentů k výrobě domácích masek) je opravdu účinný způsob, jak se vypořádat s černými skvrnami na obličeji. Tato metoda čištění pórů je ideální pro lidi všech věkových kategorií, a to jak pro ženy, tak pro muže.

Všichni označují lacinost tohoto způsobu čištění epidermis, jednoduchost jeho implementace a především bezpečnost a vysokou účinnost.

Současně poměrně velký počet lidí říká, že tento způsob praní se ukázal být mnohem účinnějším proti černým tečkám, než je tomu u většiny výrobků připravených k prodeji. Pokud chcete, aby vaše kůže byla dokonalá, měli byste zkusit experimentovat.

V následujícím videu se dozvíte více o mytí sodou a pěnou na holení.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky