Henna obličejová maska

Henna obličejová maska

Listy Lawsonu, ze kterých je henna vytvořena, jsou známé svými léčivými vlastnostmi již od starověku. Stejně jako mnoho jiných užitečných bylin, byly poprvé identifikovány orientálními bylinkáři. A teprve počátkem minulého století byly zjištěny v Evropě. K dnešnímu dni jsou obličejové masky henny a další procedury používající tento prášek velmi oblíbené u dívek a žen různého věku.

Vlastnosti

Existuje několik hlavních typů henny: barva, bílá a bezbarvá. Pro přípravu masek je nejlepší použít bezbarvou verzi, protože jinak nástroj nejen zlepší stav vaší pokožky, ale také zanechá na ní zářivě červený odstín.

Bezbarvá henna je zdrojem mnoha látek prospěšných pro naše tělo.

Obsahuje složky jako rutin, chryzaphenol, karoten a dokonce i fisalen. Díky těmto příznivým látkám má henna protizánětlivé a antibakteriální účinky. Od dávných dob se používá k léčbě všech druhů kožních onemocnění, včetně ekzémů.

Dosud se v kosmetologii často používá bezbarvá henna. Profesionální kosmetologové ji využívají k tomu, aby docílili vyblednutí a problémové kůže. Tento produkt pomáhá odlupovat odumřelé buňky a urychlit jejich regeneraci. Také bezbarvá henna může vybělit kůži a vyrovnat pleť.

U zralých žen je tento produkt dobrý, protože urychluje proces tvorby kolagenu a zpomaluje stárnutí.

A pro dívky s problémem a mastnou pletí tento nástroj pomůže vyčistit ucpané póry a učiní pokožku čistší a příjemnější na dotek. Tento produkt dobře funguje i na přirozeně suché pokožce. Pouze v tomto případě, pokud se aplikuje na obličej, musí být neustále stříkána teplou vodou, aby se zabránilo vysychání.

Recepty na masku

Dobré masky henny lze vyrobit nejen v salonu krásy, ale i doma. Aby byl výsledek výraznější, musí být doplněn dalšími složkami použitelnými pro epidermis.

Je také vhodné předem očistit a parní kůži tak, aby ingredience pronikly hlouběji do horní vrstvy dermis.

Používání henny doma, můžete dosáhnout omlazení a hojení kůže, stejně jako hydratační suché epidermis. Po pravidelném používání masek henny, bude vaše pleť stále více upravená, sametová a atraktivní.

Akné

Pro dívky s problémovou pletí maska ​​bezbarvé henny pomůže zbavit se akné. To se děje díky tomu, že přírodní henna schne zánět a zklidňuje pokožku. Chcete-li masku akné, budete potřebovat sadu nejjednodušších složek - zelený čaj, henna a měsíčkový olej. Smíchejte všechny tyto přísady v malém množství až do stavu kaše.

Směs by měla být aplikována na kůži a rozprostřena na problémové oblasti. Aby produkt mohl pracovat, musí být uchováván na obličeji po dobu sedmi minut, poté jemně opláchnut. Pro čištění obličeje je nejlepší použít nejen vodu, ale tekutinu doplněnou citronovou šťávou. Takže výsledek bude efektivnější.

Tato maska ​​akné by měla být provedena alespoň dvakrát týdně.

Od vrásek

Masky na bázi Henny pomáhají efektivně zvládat vrásky. Po aplikaci se kůže stává pružnější. Pro vyřešení tohoto výsledku je žádoucí provést masku v kombinaci s masáží obličeje, která také dotáhne pokožku.

Aby bylo možné tuto masku vytvořit, budete muset promíchat deset gramů bílé henny se stejným množstvím želatiny a 5 ml ořechového oleje. Nejdříve stačí nalít prášek z henny s čerstvým kopřivovým odvarem. Přidejte několik kapek oříškového oleje a vitamínu C. Opatrně přidejte předvařenou želatinu do kaše. Hotová maska ​​se aplikuje na obličej půl hodiny.

Měla by být rozložena po celém povrchu obličeje, s výjimkou oblasti kolem očí.

Pigmentové skvrny

Zralá kůže bude také těžit z masky, která pomáhá vyčistit pleť věku skvrny. Pomáhá obnovit normální hladiny melaninu v buněčných tkáních. Po několika aplikacích takové masky se kůže stane světlejší, pigmentové skvrny zmizí a nové se na nějakou dobu neobjeví. Kromě toho, dobrá maska ​​bezbarvé henny pomáhá posílit ochranné vlastnosti epidermis.

Pro takovou masku je třeba zahřát 15 ml kefíru ve vodní lázni, přidat deset gramů henny a malý zázvor. Aplikujte výslednou kompozici doporučujeme pro dobře očištěnou pokožku.

Maska se aplikuje na celou tvář dostatečně hustou vrstvou a trvá jen něco málo přes pět minut. Můžete ho umýt studeným vývarem dogrose. Po umytí pokožky nejlépe zvlhčete. K tomuto účelu používejte chladicí gel, který dotáhne pokožku a učiní ji čerstvější.

Z černých teček

Pokud se nemůžete zbavit nepříjemných černých teček na obličeji, pomůže vám také maska ​​z přírodní henny. Čistí pokožku a urychluje buněčný metabolismus. Aby se vytvořily černé tečky, smíchejte listy banánů, henny a bílého uhlí ve stejném množství.

Budete potřebovat suché listí. Lze je zakoupit v lékárně. Rozdrťte je na mouku a smíchejte s drcenými tabletami bílého uhlí. Přidejte hennu do nádoby s těmito složkami a promíchejte složky společně se zeleným čajem.

Doporučuje se aplikovat masku na dobře napařenou tvář, přičemž je třeba věnovat zvláštní pozornost místům, kde je vyrážka s největší pravděpodobností - například T-zóna. Nechte to být krátké, asi pět minut. Pokud je to možné, omyjte produkt z obličeje bylinným odvarem, poté otřete obličej čerstvým grapefruitem.

Olive

Kombinace bezbarvé henny s olivovým olejem také přinese užitek pokožce. Tato směs je ideální pro suchou pokožku. Významně aktivuje práci mazových žláz, což není nutné pro majitele mastné pleti.

K přípravě masky potřebujete pouze deset mililitrů olivového oleje, polovinu množství retinolu a pět gramů henny. Před smícháním s ostatními složkami by měl být olivový olej mírně zahřátý a teprve poté nalít do nádoby hennu a vitaminovou směs. Kůže musí být před použitím této masky očištěna.

Ke složkám této směsi živin pronikla hluboko do vrstev epidermy, musí být udržována na obličeji nejméně půl hodiny. Omyje se odvarem ze šalvěje nebo kopřivy.

Citron

Citronová šťáva se velmi často nachází v domácích maskách pro čištění a odlehčení pleti. Pokud tuto složku smícháte s bezbarvou hennou, získáte nečekaně příjemný výsledek. Taková maska ​​pomůže zbavit se věnce na obličeji a učinit kůži lépe upravenou. Kombinace citronu a henny také čistí pokožku a zabraňuje vzniku akné a dalších vyrážek na obličeji.

Chcete-li připravit citrónovou masku, je třeba vzít deset gramů kůry, 5 ml jojobového oleje a 5 gramů henny. Všechny tyto složky by měly být vzájemně smíchány a doplněny správným množstvím vyčištěné vody. Jako výsledek, měli byste dostat dostatek tekuté směsi, která se aplikuje na kůži s vatový tampon nebo kus gázy složené několikrát.

Směs udržujte na obličeji po dobu deseti minut. Po umytí je vhodné aplikovat výživný krém.

S éterickými oleji

Dalším účinným lékem, který se často používá v tradiční medicíně, jsou esenciální oleje. Estery různých rostlin a bylin mají pozitivní vliv na naše tělo, včetně kůže. Po nanesení masky henny a různých éterických olejů se pokožka zotaví a stane se lepší nejen navenek, ale také zevnitř.

Pro deset gramů bezbarvé henny budete potřebovat pět mililitrů hroznového oleje, růže a santalového dřeva. Přidejte estery do základního oleje a olejovou směs zkombinujte s práškem henny. Naneste směs na pokožku lehkými masážními pohyby.

Po masírování obličeje byste měli masku nechat pět až deset minut.

Podívejte se na následující video pro recept na obličejovou masku henny.

Recenze

Bezbarvá henna je jednoduchý a cenově dostupný produkt pro každou dívku, která opravdu funguje.. Dokonce i ti, kteří jsou obecně skeptičtí k tradiční medicíně, skončí s pozitivními změnami. Henna nepoškozuje pokožku vůbec, takže je to bezpečné. Pokud se budete přísně řídit recepty a neudržíte ji na obličeji déle, než by mělo být, pak vy a všichni kolem vás si všimnete pouze pozitivních změn.

Po pravidelném používání masek založených na této složce se kůže napíná a získává krásnou, rovnoměrnou barvu. Bez ohledu na to, zda se chcete zbavit věku skvrny nebo teen akné, henna-založené produkty domácí péče vám pomůže vyřešit všechny tyto problémy co nejdříve.

Účinnost výrobku potvrzují také kosmetičky, které nabízejí služby bělení obličeje pomocí bezbarvé henny. Takže pokud nechcete experimentovat s domácími procedurami, můžete si vždy domluvit schůzku s odborníkem a získat dobrou radu. Používejte jednoduché a přírodní produkty pro péči o pokožku a zůstane mladý a dobře upravený po dlouhou dobu.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky