Depilační krém

Depilační krém

Každý ví, že pro její krásu je žena připravena jít na mnoho, ne-li na všechny. Historie depilace na jemném ženském těle je zakořeněna v hluboké minulosti. Další královna Kleopatra použila vosk na odstraňování chloupků. Faraonští otroci byli povinni čistit a vyhlazovat pokožku. Ve starověkém Řecku holky používaly přípravky podobné moderním pinzetám k odstranění chlupů. Z bobulí rostliny zvané Bryonium pharmacists připravili mast k depilaci.

Výzkum v oblasti krásy se nikdy nezastaví. A moderní dámy v arzenálu mají seznam nástrojů, jak se zbavit nadměrné chlupatosti. Toto je břitva, který je používán mnoho, včetně mužů, elektrických epilátorů, vosk a cukrové varianty, laser a foto-epilace, a nakonec, depilační krémy. Ale mají určité nevýhody.

 • Břitva - snadný způsob, ale výsledek zůstává dobrý jen několik dní, pak je třeba postup holení opakovat. Časté holení může způsobit podráždění, vzhled zarostlých chlupů, řezy nejsou vyloučeny a potřeba vyčistit se několikrát týdně není dobrá.
 • Laser a fotoepilace jsou poměrně drahévyžadují více sezení pro úplné vyčištění. Nemohou se vyrovnat s některými typy vlasů, nezaručují jejich odstranění na celý život a se špatnou kvalitou procedury mohou dokonce zanechat stopy na kůži.
 • Voskování nebo shugaring - Metody jsou docela bolestivé, a ne každý člověk může svému nahému tělu svěřit špatné ruce.
 • Epilátory způsobit nepohodlí, může způsobit zarůstající chlupy.

Krémy jsou nejjednodušší a nejbolestivější způsob, jak používat doma. Samozřejmě, že výsledek není udržován obzvláště dlouho, ale nové produkty umožňují hladkou kůži několik týdnů. Prozkoumejme podrobněji vlastnosti těchto nástrojů.

Vlastnosti

Krémy pro okamžitou depilaci se značně liší v závislosti na oblasti, ve které jsou určeny k použití. Existují odrůdy na trhu pro použití na obličej, ruce a nohy, hrudník, břicho a oblasti bikin, v podpaží.

Nejméně ze všech problémů vznikají při odstraňování chlupů na pažích, nohách, hrudníku a břiše. Kůže je poměrně hustá a zvyklá na účinky vnějších faktorů. Depilační zařízení pro obličej, bikiny nebo podpaží by mělo být navrženo speciálně pro tyto oblasti, mělo by být aplikováno přesně podle pokynů a se zvláštní opatrností. Pro tato místa je lepší zvolit depilační krém pro citlivou pokožku. Při použití na obličeji je nutné obcházet oblasti, které se nacházejí v blízkosti sliznice, to jsou rty a víčka. Zanedbání může způsobit podráždění a chemické popáleniny.

Prostředky pro odstraňování chlupů mohou být zvoleny v závislosti na typu dermis. S různými typy tvorby mazu a vlhkostí bude epidermis reagovat na chemické složky kosmetiky úplně jinak. Kromě toho může mít kompozice další pečující složky, které pomáhají obnovit pokožku po zákroku a zjemňují její provádění.

Produkt proti růstu vlasů má jiné složení s různými znaky vegetace. Černé, tvrdé a hrubé vlasy budou vyžadovat větší koncentraci účinné látky pro úspěšné odstranění. Nejmenší dávky zvládnou tenké a světlé vlasy.

Výhody a nevýhody

Použití depilačních produktů má své výhody oproti jiným postupům, jako je odstraňování vosku nebo holení.

 • Kvůli rozdílné koncentraci účinné látky jsou jemně na citlivých dermis jednotlivých oblastí.
 • Tento proces je bezbolestný a nezpůsobuje nepříjemnosti, na rozdíl například od shugaring a voskování.
 • Zahrnuty v oleji, rostlinné extrakty, vitamíny a živiny mohou mít pozitivní vliv na pokožku, výživu a péči, vyrovnávání škodlivých účinků chemických látek.
 • Se správnou volbounení pozorováno použití a dodržování nezbytných preventivních opatření ve formě podráždění, svědění a štípání.
 • Depilační depilace netrvá dlouho.
 • Postup je jednoduchý. a nevyžaduje žádné speciální dovednosti a zařízení, je snadné provádět ho samostatně doma.
 • Cena léku na růst vlasů může se lišit v závislosti na značce, složení a typu, ale můžete najít přijatelný produkt v každém segmentu trhu.

Stejně jako u všech kosmetických přípravků má depilační krém určité nevýhody.

 • Použití na místech v blízkosti sliznic je plná podráždění a chemického popálení. Jedná se o obočí, horní ret a hluboké oblasti bikin.
 • Použití v průběhu březosti a laktace se nedoporučuje.
 • Existuje riziko alergické reakce.
 • Vůně produktu není příliš příjemná. Je však obzvláště nepříjemné, že může zůstat na kůži po dlouhou dobu.
 • Vzhledem k obsahu silných chemických látek mohou zesvětlit oblasti kůže.
 • Hladké tělo šetří poměrně krátceprůměrný týden.
 • Tmavé a tvrdé vlasy nemusí být zcela odstraněny.
 • Nelze použít více než jednou týdně.Neustálé používání může způsobit zarůstající chlupy.

Jak

Moderní depilátor pracuje velmi efektivně a pečlivě na kterékoliv části těla. Složení nástroje, stejně jako jeho náklady, může být poměrně variabilní.

Hřídel vlasů je zničen speciální chemickou látkou, thioglykolátem vápenatým. Je to vápenatá sůl, která štěpí molekuly keratinu. Proto se část vlasů, která je nad kůží, rozpouští. Tím není ovlivněna žárovka. Kůže zůstane hladká, dokud vlasy opět nevyrostou přes pokožku. Některé produkty mohou ovlivnit vlasovou strukturu až o milimetr pod povrchem, což způsobuje měkčí růst vlasů a prodlužuje dobu jejich růstu.

Namísto vápenaté soli mohou být také použity koncentrované alkalické složky, které působí podobným způsobem.

Jednou z důležitých složek depilačních přípravků je sloučenina, která umožňuje aplikovat krém v rovnoměrné vrstvě. To zabraňuje tomu, aby se chlupy rozlomily u kořene a pouze částečně odstraněny. Nejlepší možností je použití emulzního vosku. Je-li jako dávkovač použit parafín, je nepravděpodobné, že by bylo možné dosáhnout úplného vyčištění kůže.

Výrobky, které se zbavují vegetace, často obsahují v kompozici hydroxidy vápníku a sodíku, což vytváří takové prostředí, ve kterém je povrch vlasů nejvíce erodovaný.

Protože tyto složky jsou velmi agresivní vůči povrchu kůže, výrobci přidávají emollentazměkčující přísady. V této funkci mohou být některé vitamíny, rostlinné extrakty, éterické oleje. To dělá postup měkký a bezbolestný. Po ní kůže nemá negativní vliv, zůstává hladká a zdravá, bez sucha a zarudnutí.

K produktu měl příjemnou vůni a barvu, tam jsou parfémové vůně, barviva.

Navzdory všem změkčujícím a ochranným složkám, složení depilátorů neznamená jeho použití těhotnými ženami. Levné prostředky se často nemohou pochlubit příjemnou vůní a ne vždy se vyrovnávají s původní funkcí - odstraňováním vlasů.Také v důsledku špatné kvality po zákroku se mohou objevit zarostlé chlupy. Jedná se o nepříjemný incident, který způsobuje spoustu nepříjemností. Kromě toho, mezi těmito produkty je velmi velký počet padělků. Přibližně 15% prostředků je vyrobeno v rozporu s podmínkami nízko kvalitních látek a nesplňuje požadavky. Před nákupem, musíte pečlivě prozkoumat složení a zobrazit recenze výrobku.

Přehled populárních nástrojů

Podívejme se na některé populární značky depilačních produktů.

 • Epilog Je to krém, který lze použít na jakýkoliv typ kůže a na jakékoli části těla. Možné použití a ženy a muži. Složení výrobku obsahuje pouze přírodní složky.. Díky antracitovému uhlí se epidermis čistí. Velké póry se vyčistí a kůže bude rovnoměrnější a zdravější. Olej ze santalového dřeva je známý svým baktericidním účinkem, protizánětlivým a dezinfekčním účinkem. Olej máty peprné má příznivý vliv na prokrvení a stav cévního systému. Mentol ochlazuje, což činí tento proces příjemnějším, odstraňuje svědění a nepohodlí. Kurkuma je silný antioxidant a bojuje proti možnému zánětu. Nástroj má také příjemný účinek na zpomalení růstu vlasů. Pasta této značky je v práškové formě a před použitím musí být zředěna vodou. Proces depilace je bezbolestný, jednoduchý. Kůže není zraněna, nevyvolává vzhled zarostlých vlasů.

S následným růstem se vlasy stanou lehčí a tenčí. Vzhledem k přírodnímu složení nezpůsobuje alergické reakce.

 • Společnost Faberlic představuje depilační krém v sérii DeLine. A to je produkt "2 v 1„Kromě odstraňování chlupů má efekt péče o pokožku. Rychle a snadno odstraňuje nežádoucí vlasy. Vhodné pro citlivé epidermy, včetně ochlupení ochlupení. Extrakt okurky a aloe vera osvěží a hydratují epidermis.
 • Značka CarameObsahuje pět různých depilačních přípravků, které se liší v dalších účinných látkách. Všechny krémy ze série obsahují kyseliny, které působí na strukturu vlasů, látky, které zpomalují další růst vlasů. Rozdíly jsou v změkčovadlech a hydratačních látkách, vitamínech, bylinkách a olejích.

Krém, vhodný do citlivé oblasti podpaží a bikin, obsahuje kakaové máslo a bambucké maslo. Zjemňuje pokožku a šetrně se o ni stará.

Náprava pro jemnou pokožku, bojuje proti zarůstání vlasů. Tohoto účinku je dosaženo kombinací avokáda, bambuckého kakaového másla. Tyto látky mají změkčující a ochranný účinek. Extrakt z papainu vám umožní zabránit vzniku zarostlých chlupů.

Depilaci ve sprše je možné s lékem na karamel. Olej z hroznových semen dokonale zvlhčuje a chrání pokožku před působením chemikálií. Po distribuci krému na epidermis, můžete okamžitě osprchovat - neuvěřitelné pohodlí.

Silný krém vám umožní zbavit se i těch nejkratších a nejtvrdších vlasů. Toho je dosaženo zvýšením aktivní kompozice. Ochrannou funkci provádí kakaové máslo a avokádo. Poté bude vegetace měkčí.

Vysokorychlostní depilátor odstraňuje vlasy za pouhé tři minuty. Toto je nejsilnější část sestavy. Mezi komponenty - kakaové máslo a extrakt z vanilkové rostliny, který má funkci udržení vlhkosti a změkčení.

 • Tělo natur produkuje různé depilační přípravky: pro jemnou pokožku, pro suchou a normální, s různými přísadami a vůněmi.Jsou zde také produkty pro depilaci ve sprše, pro speciální prostory a plochy, různé vosky a voskové pásky. Krémy se liší ve složení. Každé místo používá vlastní komponenty péče. V jejich roli jsou přírodní rostlinné extrakty, například heřmánek, šípky, orchidej, aloe vera, různé ovocné výtažky. Mezi ingredience nejsou žádné parabeny a alergické aktivní přísady. Výrobky jsou důkladně testovány a testovány, působí rychle a mají příjemnou vůni.
 • Sally hansen těší se poměrně velké popularitě mezi spravedlivým sexem. Vhodné zejména pro citlivé epidermy. Složení obsahuje obrovské množství hydratačních a zvláčňujících látek, které vám umožní vyhnout se podráždění a nepohodlí. Přítomný je také vitamin E, který má léčivý a pečující účinek.
 • Docela zajímavé řešení má známou značku. Veet - krémový sprejkromě jiných společných prostředků. Aplikuje se ve vzdálenosti pěti centimetrů od povrchu kůže a pak se odstraní špachtlí, která je v obalu. Nedráždí a zanechává pokožku suchou. Je snadno ovladatelný a může konkurovat běžným formátům médií.

Který z nich je lepší

Účinný depilační krém musí splňovat požadavky na kvalitu a obsahovat maximální počet přírodních složek. Značky například splňují tyto požadavky. Epilog a BodyNatur.

Velký význam má také použitelnost produktu. Veet a Karamel vyrábět obrovské množství nástrojů, mezi nimiž každá žena může najít vhodný produkt pro sebe. Rozdíly v typech dermis dávají větší pravděpodobnost, že produkt bude úspěšně používán, aniž by bylo odstraněno podráždění a zbytky vegetace. Praktický formát pro použití ve sprše šetří spoustu času pro navždy zaneprázdněné dámy. Může být aplikován bezprostředně před hygienickými postupy.

Bohužel, vzhledem k vzhledu obalu není možné říci, zda jeho obsah bude účinný a úspěšný. Proto je bez testu obtížné určit, zda je přípravek vhodný pro vaši pokožku.

Jak si vybrat

Pokud je postup odstraňování chlupů pomocí krému pro vás nový, nebo když jste vyzkoušeli jiný způsob, jste velmi rozrušený výsledkem, zkuste vzít v úvahu některé nuance při výběru prostředků.

Je nutné vybrat nástroj pro oblast těla, kde jej chcete použít.. To vás ochrání před nepříjemnými následky a nekvalitním čistěním. Při aplikaci prostředků na nohy na intimních místech, nevyhnutelně projev podráždění.

Věnujte pozornost tomu, jaký typ vyvinutého nástroje dermis. Zkuste si vybrat nejbližší možnost.

Nepřeskočte datum vypršení platnosti bez kontroly. Fondy po splatnosti se mohou chovat nepředvídatelně a depilační prostředky obsahují velké množství agresivních složek. Využití vypršených prostředků může ohrozit nejen podráždění, ale i záněty a alergické reakce.

Nezapomeňte se podívat na složení. Mezi přísadami musí být přítomné změkčující a hydratační přísady. Mohou to být vitamíny, oleje, bylinné extrakty, jako je heřmánek nebo aloe vera.

Cena produktu může také hodně o tom říct. Nestojí to za riskování nákupu nejlevnější, protože zpravidla je cena tvořena v závislosti na složkách, a neefektivní a umělé přísady jsou vždy levnější než organické, účinné složky. Nejvyšší cena však nezaručuje dokonalou kvalitu. Levné prostředky často nedokážou zvládnout tvrdé a tmavé vlasy, mohou vyvolat vzhled zarostlých chlupů, nepříjemně páchnoucí.

Vem si to vážně. Zkontrolujte dostupnost úplných informací o výrobci: právní adresu, telefonní čísla, úplné pokyny k použití a informace o složení výrobku.

Jak používat

Nezapomeňte, že nástroj je používán pouze na těch částech těla, pro které je určen. Před prvním použitím nového přípravku je nutný alergický test. Za tímto účelem se aplikuje malé množství krému do oblasti dermis a po uplynutí doby uvedené na obalu se opláchne vodou. Musíte počkat asi hodinu a zkontrolovat zarudnutí, vyrážku nebo jiné alergie. Pokud je vše v pořádku, můžete bezpečně používat depilační přístroj k určenému účelu.

Před použitím výrobku dbejte na hygienu.pomocí běžného mycího gelu a obvyklého žínku vyčistěte požadovanou část těla. Vysušte čistým ručníkem. Přítomnost nečistot a tuku na epidermis může snížit účinnost krému.

Produkt naneste na ještě tenkou vrstvu. Přečtěte si instrukce, ukazuje přesný čas, kdy má být krém na kůži. Nepřekračujte specifikovaný limit, jinak může dojít k chemickému popálení. Většina prostředků je platná na deset až patnáct minut, ale je zde také expresní depilační zařízení, které zvládne vegetaci během 3-6 minut.

Je také nutné správně odstranit kompozici. To by mělo být provedeno pomocí speciální špachtle, která je součástí soupravy. Veďte jej lépe proti směru růstu vlasů. Poté je třeba pokožku opláchnout dostatečným množstvím čisté vody nebo osprchovat, aby se zcela odstranily případné zbytky po depilaci.

Po zákroku použijte změkčující nebo hydratační krém.. Je lepší použít speciálně navržený nástroj pro tento nástroj, který je často dostupný v souladu s depilačními kompozicemi. Tyto gely nejenže zklidňují a vyživují pokožku, ale také zpomalují růst nových vlasů.

Nepoužívejte látku, pokud je poškozena kůže, mikrotrauma a zánět.

Je lepší se zdržet takových potěšení, jako je lázeň, sauna, opálení po depilaci po dobu nejméně několika dnů.. A nezapomeňte, že více než dvakrát týdně se takové fondy nedoporučují.

Recenze

Recenze depilačních krémů se liší a závisí na mnoha faktorech: výrobku, jeho efektivnost, vůně a další body. Nejlepší produkt podle recenzí žen by měl jemně a účinně odstraňovat nežádoucí chlupy, aniž by zanechal jejich části za sebou. Je žádoucí, aby po aplikaci vlasy nerostly co nejdéle. Nejlepší možností by bylo odstranit vlasy navždy, ale bohužel je to zatím možné pouze pomocí foto nebo laserové epilace. Krémy mohou také obsahovat extrakty, které zpomalují růst vlasové hřídele.

Mnozí považují proceduru za příjemnou, ale většina ji dává přednost před holením nebo voskem. Důležitým faktorem hodnocení je péče po zákroku a absence alergií a podráždění. Recenze jsou velmi užitečnou věcí při výběru depilátoru, ale je lepší kontaktovat dermatologa, který vám poskytne kvalifikované poradenství.

Jak správně používat Faberlic depilační krém: toto je následující video recenze.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky