Krém po depilaci

Krém po depilaci

Po takovém agresivním postupu, jako je odstraňování chloupků, je velmi důležité pečlivě se postarat o pokožku. Správně zvolený krém po depilaci pomůže vyhnout se podráždění, svědění a zarůstání chlupů.

Final Stage - Péče o pleť

Po jakékoliv depilaci - holení, depilaci vlasů nebo vosku je třeba pečlivě pečovat o pleť. Kterýkoliv z těchto postupů poškodí kůži, zejména ty, které zahrnují vytrhávání vlasů z kořene (shugaring, vosk). Nejčastěji se tyto postupy provádějí na citlivých místech - v oblasti bikin, podpaží, které jsou samy o sobě velmi citlivé.

Jiné příčiny zánětu:

 • Spolu s vlasy je vnější vrstva kůže často „odříznuta“. To se děje při použití matného břitvy nebo jednorázového stroje.
 • Přípravky na odstraňování chloupků může vyvolat alergickou reakci.
 • Některé ženy Kůže je tak citlivá, že se pupínky a zarudnutí mohou objevit i po nejjemnější depilaci.

Aby se minimalizovaly nepříjemné následky, krém po depilaci by měl mít uklidňující a antiseptický účinek.

Dokonce i nejlepší krém nepomůže, pokud se proces odstraňování chloupků sám pokazí. Obecná pravidla pro depilaci doma:

 • Kůže před zákrokem musí být pečlivě napařena. Proto by se po umytí a péči o vaše vlasy měly holit nebo lepit voskové pásky.
 • V ideálním případě by měl být holicí strojek udržován na růstu vlasů. Chcete-li odstranit vlasy tímto způsobem, budete potřebovat ostré, nové ostří, nejlépe s gelovou podložkou. Na stejném místě byste neměli řídit stroj několikrát.
 • Aby se zabránilo zánětu, Ihned po odstranění chloupků musí být pokožka dezinfikována. Nepoužívejte alkohol v žádném případě! Pouze měkké, nepálící ​​prostředky: Miramistin (velmi pohodlný - s rozprašovací tryskou), chlorhexidin, peroxid vodíku.
 • Není nutné pokropit mastek práškem, kde byly vlasy odstraněny. Ucpává póry a podporuje zarůstání vlasů.
 • K vysušení kůže mokrý froté ručník.
 • Po zaschnutí pokožky a dezinfekci je třeba aplikovat speciální krém. To by mělo být provedeno jemnými masážními pohyby.

Ihned po depilaci musí pokožka odpočívat. Neutečou okamžitě na ulici, a ještě více - na pláž nebo na solárium. Snažte se dělat takové postupy v noci nebo v předvečer letu na místo odpočinku.

Více informací o vlastnostech péče před a po depilaci naleznete v následujícím videu.

Princip činnosti

Ačkoli všechny prostředky pro kůži, která prošla depilací, mají společné cíle, liší se v principu akce. To vám umožní vybrat si lék, který dokonale zapadne.

Jedním z nejnepříjemnějších následků depilace je zarůstání vlasů.

Důvod je jednoduchý: folikul z častého holení se oslabuje, vlasy se ztenčují a nemají sílu vyrůstat. Pak se "líný" začne vyklíčovat přímo v kůži. Kolem takových vlasů se tvoří zánět.

Krémy pro pěstování vlasů nutně obsahují antibakteriální složku - kyselinu salicylovou. To je nezbytné pro zabránění růstu bakterií. Velmi dobré je i to, že lék proti zarůstání má exfoliační účinek (drhnutí krému): odstraňuje odumřelé kožní buňky z povrchu pokožky a nezanechává žádné vlasy pro růst.

Pokud nohy nebo oblast bikin po holení zčervenají a „hoří“ - potřebujete podnět k podráždění. Je to vhodný regenerační krém obsahující panthenol, aloe extrakt nebo chladící složky - mentol.

Pokud je podráždění velmi silné, měli byste se na léky podívat zblízka. Antibakteriální masti jako „Baziron“ nebo hormonální („Sinaflane»). Chcete-li vybrat lék, nezapomeňte se poradit se svým lékařem.

Mimochodem, podle zkušeností mnoha žen, mužské prostředky - voda po holení - pomáhají zmírnit podráždění po depilaci. Pokud není po ruce, můžete si bezpečně vypůjčit nějaké peníze od svého manžela nebo přítele. Jediná minus takové kosmetiky je „mužská“ vůně.

Pokud po zákroku nejsou viditelné problémy, neznamená to, že se nemusíte starat o pokožku. V tomto případě je po depilaci vhodný krém pro jednoduchou péči. Může obsahovat bylinné extrakty nebo oleje, které poskytují uklidňující účinek.

Po odstranění chlupů (elektrických nebo laserových) jsou produkty panthenolu nejvhodnější - “Bapenten, Dexpanthenol". Kromě toho, po laserové epilaci, je nezbytné použít krém s vysokou SPF k ochraně kůže před spálením.

Složení

Nerozumíte kosmetické "chemie" dnes - moveton: zákazníci pečlivě studovat složení trubek a sklenic, než si je koupí. Krém po odstranění chloupků by měl být co nejjemnější, ale účinný.

Hydratační přísady, které mohou být obsaženy v přípravcích tohoto typu: \ t

 • bambucké máslo;
 • jojobový olej;
 • palmový olej;
 • olivový olej;
 • kakaové máslo;
 • extrakt z aloe
 • Pokud krém obsahuje čajovníkový olej, měsíček, chlorofyllipt, laktát sodný, betain, celandský hydrolat - To znamená, že tento lék má antibakteriální účinek, který je velmi důležitý pro problém ingrowth.
 • Složky sorbain, extrakt z vlašských ořechů, extrakt z arniky a kořen červu zpomalují růst vlasů. Také ve složení krému určité značky může být jeho vlastní patentovaný komplex, který inhibuje folikuly, například Pilisoft.
 • Oxid zinečnatý a oxid titaničitý obsažený ve směsi nejsou ničím jiným než UV filtry. Jsou zcela bezpečné pro pokožku a pomáhají minimalizovat škodlivé účinky slunce.

V poslední době jsou papainové výrobky velmi oblíbené.

Tento rostlinný enzym se nachází ve velkém množství v tropickém ovoci papája. Složka má velmi dobrý účinek na folikul, inhibuje jeho aktivitu, což znamená zpomalení růstu nežádoucích vlasů. Je možné aplikovat prostředky s papainem jak na obličej, tak na tělo.

Přehled populárních výrobců

Faberlic

Cenově dostupný produkt péče. Lze jej použít ihned po holení a každý den v místech, kde byly vlasy odstraněny. Obsahuje uklidňující a léčivé složky - alantoin, bisabolol, panthenol a vitamin E.

Součástí je také mentol, který mírně ochlazuje pokožku - je velmi příjemný ihned po zákroku.

Karamel

Levný nástroj, který lze zakoupit téměř všude. Získal popularitu díky široké škále akcí. Bambucké máslo a rýže zvlhčují, papain působí proti zarůstání a extrakt narcisu zpomaluje růst nových vlasů.

Extrakt z mořských řas a panthenol hojí kůži.

Floresan

Dalším nákladově efektivním nástrojem. V jádru - výtažky z aloe a heřmánku. Hydratují a zklidňují pokožku. Extrakt z vlašských ořechů zpomaluje růst vlasů. Pro zjemnění a vyživení pokožky je v kompozici lanolin a vitamin F. Překvapivě, krém, jehož výrobce vyrábí řadu opalovacích krémů, neobsahuje UV filtry.

Obecně platí, že krém má poměrně přirozený základ, i když v něm jsou přítomny parabeny a silikon.

Klorane

Prostředky vyšší cenové kategorie, s velkým počtem zvlhčovačů a sorbainu, který zpomaluje růst vlasů. Můžete použít i na obličej.

Zelená maminka

Gel, obsahující extrakt z máty a arniky. Mincovna zmírňuje svědění a nepohodlí po holení, zklidňuje pokožku a arnica zpomaluje růst vlasů.

Složení výrobku nelze nazvat 100% přírodní, ale v něm je spousta rostlinných výtažků a všechny „chemie“ jsou v pozadí.

Aravia Professional

Profesionální nástroj, velmi cenově dostupný pro většinu zákazníků. Jeho hlavním účinkem je zpomalení růstu vlasů. Za to je zodpovědný papain obsažený v receptu.

Kromě toho, že nástroj má vlastnosti exfoliant, to znamená, jemně exfoliates odumřelé kožní buňky, chrání pokožku před zarůstání vlasů.

Jak používat

Chcete-li si vybrat správný krém, který je ideální po odstranění chloupků, musíte začít z několika faktorů. Za prvé je důležitá oblast, na kterou má být přípravek aplikován. Samozřejmě, pro bikiny a obličejové zóny (pro ty, kteří odstraní antény přes rtu), je třeba krém, který je tak jemný, jak je to možné, bez agresivních složek. Je žádoucí, aby nástroj neobsahoval alkoholy a kyseliny.

Obvykle na krémech po depilaci uveďte, zda ho můžete použít na obličej. No, pokud byl lék obohacen SPF.

Na nohách, pažích, podpaží, kůže je obvykle méně náročná, i když existují některé individuální rysy. Zde byste měli přemýšlet o problému, který vás trápí nejvíce - zarůstání vlasů, podráždění nebo suchost, a vybrat si lék na základě těchto úvah.

Dalším kritériem pro výběr smetany je samotná metoda odstraňování chloupků. Je nutné rozlišovat depilaci - stříhání vlasů na okraji kůže (holení) a epilaci - odstranění srsti kořeny (vosk, shugaring, elektroepilace, pinzety). Protože holení pouze vyvolává opětovný růst vlasů, nemá smysl používat prostředky k pomalému růstu. Ale pro ty, kteří odstraní chlupy s žárovkami, prochází bolestivé postupy epilace, můžete si myslet na prostředky blokování růstu.

Po péči o laserové odstranění chloupků je obvykle namalován kosmetolog - specialista by měl podrobně říct, jak se chovat v prvních dnech po zákroku, co znamená av jakém pořadí se má aplikovat.

V každém případě, po vystavení pokožce laseru, jsou vyloučeny krémy s alkoholem a kyselinami (dokonce i ovoce!) A jsou nutné krémy na opalování.

Recenze

Uvádíme fondy, které nejčastěji spadají do ratingů časopisů nebo dostávají vysoké hodnocení od zákazníků.

Aravia Mousse s výtažkem z bavlny

Podle žen, které ho pravidelně používají, je tento nástroj skvělý pro citlivá místa. Pro nohy nebo podpaží, Aravia krém-gel, který jsme psali o výše, je velmi vhodný.

Mousse má jemnou texturu a příjemnou vůni. Snadno se vstřebává a hydratuje. Zákazníci také ocenili láhev s dávkovačem, díky čemuž je výrobek spotřebován velmi ekonomicky.

Floresan

Podle recenzí, lék má dobrou péči o kůži, odstraňuje zánět a zarudnutí. S ohledem na pomalejší růst vlasů, recenze jsou rozporuplné: některé dívky si nevšiml účinek, jiní argumentují, že interval mezi holení procedury se zvyšuje na 6 dnů.

Gel Bielita-Vittex

Cenově dostupné a široce používané v prodeji drogy (lze zakoupit v každém supermarketu). Dobře zvládá podráždění a zpomaluje růst vlasů, ale při pravidelném používání.

Zelená maminka

Nakupující milují tuto značku pro svou vysokou přirozenost. Podle recenzí, nástroj je velmi rychle vstřebává a nezanechává pocit lepkavosti na kůži. Extrakt Arnica v praxi je poměrně účinný - vlasy rostou o 4-5 dní pomaleji než obvykle.

Jediná věc, která zaměňuje některé dívky, je jasná bylinná vůně, která se mírně podobá mužům po holení.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky