Tvář korekce make-up

Tvář korekce make-up

Každá žena sní o tom, že je krásná, ale bohužel ne všechny poctivé sexu se mohou pochlubit dokonalým vzhledem. Jak víte, obličej může být různých tvarů: kosočtvercový, pravoúhlý, trojúhelníkový, lichoběžníkový, čtvercový a oválný. Často je zde také asymetrie rysů obličeje a různých nedokonalostí. Aby bylo možné klamat přírodu a skrýt vše, krásky používají různé triky. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zamaskovat, je použít make-up.

Korekce obličeje s make-upem vám umožní vizuálně skrýt všechny vady a příznivě zdůraznit jejich tvar. Navíc díky těmto technikám v kosmetologii můžete rychle a snadno eliminovat výskyt prvních známek stárnutí pleti a obnovit přirozené kontury obličeje, které se časem ztrácejí.

Po takové korekci se uvolněná a ochablá kůže stává elastickou, elastickou a tvar obličeje získá dokonalý ovál.

Co je to?

V poslední době, make-up je velmi populární, protože jeho hlavním úkolem je opravit vzhled. Pod korekcí make-upu se rozumí řada činností, jejichž cílem je skrývat všechny viditelné nedostatky v obličeji. Díky šikovnému používání kosmetiky je snadné změnit jakýkoliv tvar obličeje, zdůraznit krásu a tajemství ženy.

Proces úpravy se skládá z několika etap, z nichž každé je použití určitých kosmetických přípravků zvláštní. Velkou roli při vytváření obrazu hraje správně zvolený prášek, bronzer, zvýrazňovač a rouge. Bronzer pomáhá pokožce přirozeně opálit. Aplikuje se na určité oblasti obličeje. Zpravidla tento lék preferují milovníci temné pleti.

Existují dva typy bronzeru: perleťová (dává pleti krásný odstín) a matný (charakterizovaný přirozeným tónem). K opravě obličeje je velmi důležité zvolit správný barevný bronzer. Díky temnému gamutu můžete snadno vybrat čelo, lícní kosti, nos a bez větších obtíží z plného obličeje, aby se vytvořil ideální oválný tvar.

Pokud jde o zvýrazňovač, používá se k opravě určitých oblastí kůže, které je třeba zesvětlit. Tato příprava není maskování, proto nepomůže zakrýt všechny vady obličeje, ale dodá mu zářivý a svěží vzhled, který je pro obraz velmi důležitý. Je aplikován na lícní kosti, což je činí více sochařskými, pod obočím pro expresivitu a zvětšováním velikosti očí, na horní oblasti rtů, aby jim dalo objem. Rozlišujte mezi suchým, tekutým a krémovým zvýrazňovačem.

Každá oprava by měla být stanovena, takže po procesu tónování kůže je prášková. Prášek dobře vyrovnává reliéf obličeje, křehce, dělá obličej hedvábný, hladký, umožňuje stínovat světlé tóny stínů a červenat. Pro opravu make-up umělců raději používat lesklý prášek v míčích. Důležitým místem v make-upu a zabírajícím rouge doplňují obraz svěžesti a neobvyklých barev.

Blush by měl být aplikován výhradně na "jablka" tváře a nezapomeňte vzít v úvahu rysy tvaru obličeje.

Vlastnosti a výhody

V moderním světě módy a krásy nemůže dělat bez korekce make-upu, protože je to jedinečný nástroj, který vám umožní pracovat zázraky. Jakýkoliv defekt kůže nebo vada se snadno skryje a obličej dostane požadovaný tvar.Tento proces začíná modelováním a nivelizací, a proto připomíná dílo umělce, který při malování obrazu nejprve provede plátěný základní nátěr, poté provede obecné náčrty a teprve poté začne kreslit všechny důležité detaily.

Korekce obličeje začíná také "primerem", který se používá jako základní a výživný krém. Tato kosmetika dokonale vyživuje a hydratuje pokožku, umožňuje maskovat drobné vady. "Obecný plán" se provádí pomocí červenat a prášku. „Kreslení“ obličeje by mělo být provedeno s dobrým objasněním, s přihlédnutím k obecným doporučením simulace.

Vyčnívající zóny podléhají zesvětlení a všechny ostatní oblasti jsou ztmaveny, přičemž je velmi důležité správně dodržovat korekci barev.

Oválný obličej je považován za standard krásy, ale zástupci obdélníkového nebo srdcového tvaru by neměli být rozrušeni, protože tento tvar může být rychle změněn kvůli make-upu. Často to vyžaduje pouze použití základního základu a barva pleti se okamžitě zploští. Získání požadovaného tvaru obličeje má své vlastní zvláštnosti použití make-upu:

 • Kulatý tvar. Podlouhlý a protáhlý obličej je díky tmavým obrysům mírně kulatý, ztmavuje okraj brady, lícní kosti, chrámy a horní část čela. Všechny boční zóny jsou lehce zesvětleny. Blush je aplikován vodorovně v širokých linkách. Výsledkem je, že obličej získá potřebné proporce a opticky se rozšíří.
 • Pro "polygonální" tvar (čtverec nebo obdélník) aplikují korekci vyhlazování, ve které jsou tmavé odstíny makeupu aplikovány zprava doleva a shora dolů se symetrickými čarami. Oční plocha, nos, čelo a brada jsou odlehčené a lícní kosti jsou pokryty červenat. Podobný postup se provádí s obdélníkovým i čtvercovým čelem, což je jediná věc, kterou „čtverce“ vyžadují tmavší barvy.
 • Rhombus charakterizované vysokými formami, ale pokud tento vzhled neodpovídá povaze krásy, pak lze hrubé obrysy lícních kostí snadno vyhladit make-upem. Lehké tóny se překrývají po celé ploše čela, v některých případech v rozích čelistí. Současně je červenat stínovaný hladkými pohyby z chrámů dolů.
 • "Hruška" nebo lichoběžník. To je obličej s velkou čelistí. Aby se vyrovnaly proporce mezi horní a dolní částí obličeje, jsou lícní kosti ztmavlé, po kterých se na široké linie aplikuje červenka. V tomto případě je čelo zesvětleno a brada je snížena korekcí rohů čelisti.
 • Trojúhelník Hlavním úkolem make-upu v tomto případě je zúžení širokého čela a expanze úzké brady. Tmavý obrys je položen na lícní kosti a chrámy a oblast očí a čela je zesvětlena.

Jak si vybrat kosmetiku?

Pro dosažení maximálního efektu korekce make-upu je nutné nejen znát typ obličeje, ale také zvolit správný make-up. Díky dovedné hře s květinami, můžete zúžit čelo, zvednout nos nebo kolem obličeje během několika minut. Pro standardní opravy platí, že umělci make-upu používají následující sadu kosmetiky:

 • Tonic;
 • Hydratační pro oblast kolem očí;
 • Výživný krém na obličej;
 • Primer;
 • Zvýrazňovač;
 • Korektor;
 • Tonální základna;
 • Prášek;
 • Červenat.

Je třeba poznamenat, že všechny kosmetické přípravky jsou vybírány v závislosti na typu pleti a tvaru obličeje. Nejvhodnější je oválná tvář, která je ve svých proporcích naprosto úměrná a zpravidla nemusí být korigována. Pro ženy s touto formou stačí zdůraznit přirozenou krásu rouge, která se aplikuje na lícní kosti hladkými pohyby. Povoleno je i mírné zvýraznění centrální části obličeje. Pokud jde o zástupce mongolské a hruškovité tváře, je velmi důležité, aby si vybrali správný základ, rouge a stíny.

Díky kompetentnímu make-upu je možné skrýt všechny vady kůže a hrubé formy.Aby byl proces vytváření obrazu vynikajícím výsledkem, vizážisté doporučují výběr kosmetiky v závislosti na typu vzhledu. Jak víte, make-up umělci podmíněně dělí ženy do čtyř hlavních typů: Léto, podzim, zima a jaro.

Pro maximální harmonii v obraze, zejména v kombinaci očí, vlasů a pleti, by měl být vybrán speciální make-up.

ŽenyZima„Vyznačuje se přirozeně černým obočím a řasami, růžovými rty a bledou pletí. Proto by tyto dívky měly věnovat zvláštní pozornost make-upu na světlé a hluboké odstíny, s výjimkou žluté barvy. Rtěnka stojí za výběr nasycených tónů a tmavé stíny jsou dobré pro oči.

Méně časté dívky "Jaro". Mají spravedlivé řasy a obočí, hnědé vlasy a bradu se srdcem. Pro tento typ barev používá korekce make-upu průhledné, jemné tóny. Blush jsou vybrány v červených tónech. Nedoporučuje se kosmetika v tmavých barvách, protože obraz bude nepřirozený.

Pro krásy s barevným typemLéto"Vyznačuje se přítomností krásné rudé kůže, šedých očí a vlasů jakékoli barvy." V tomto případě je make-up vybrán výhradně studený rozsah fialové, modré nebo šedé. Pokud jde o tajemné ženy "PodzimZvláště se odlišují svou barvou a výrazností. Jejich make-up by měl sestávat výhradně z kosmetiky matných odstínů, nemůže být použit pro korekci obličejového stínu a červenání s modulací nebo leskem.

Jak se přihlásit?

Samozřejmě, že make-up může pracovat zázraky, pomáhá zdůraznit konturu obličeje, snížit čelo, vytvořit efekt plných rtů a rozšířit oči. Ale to vše je možné pouze v případě, že dívky nejenže vybraly správnou kosmetiku, ale i dovedně ji způsobily. Proto musí být krok za krokem proveden opravný make-up. Nejdříve byste měli zvolit tonální základnu podle typu pleti. Chcete-li se zbavit velkých rysů obličeje a dosáhnout ideálních tvarů v obraze, je doporučeno použít různé odstíny krém - světlé tóny budou vyhovovat celé ploše obličeje, ale ty oblasti, které je třeba mírně snížit, budou pokryty tmavšími odstíny.

Je třeba mít na paměti, že každá barva pleti má svůj vlastní tón. Pro správnou aplikaci make-upu je třeba to vzít v úvahu. Světlá pleť je dobře kombinovaná s přírodními a růžovými barvami tonální základny, tmavá pleť je v harmonii se žlutými a béžovými tóny a pro růžovou můžete použít olivový gamma.

Pod vlivem vnějšího prostředí a věku se kůže obličeje často stává šedivým a stává se pigmentovaným. Pro vizuální omlazení a skrytí všech defektů se doporučují světlé odstíny základny.

V make-upu je také důležité správně aplikovat prášek. Barevný prášek může zlepšit barvu pleti, zejména pro trojúhelníkovou a kosočtvercovou tvář, kde se často používá korekce barev. Průhledný prášek pomáhá vyhladit póry a vytvořit efekt opalování, bronzový prášek je považován za dobrou volbu. Tato kosmetika se aplikuje několika způsoby, ale nejoblíbenější je prášek s použitím měkkého kartáče. Pro suchou pokožku, stejně jako pro výrobu lesklého make-upu, je nejlepší použít práškový obláček, rovnoměrně se pohybuje po obličeji a hladce vyhlazuje prášek.

Pokud jde o červenat, jejich účelem je simulovat obličej smícháním několika barev. Nanášejí se na tenkou vrstvu na prášek a pak se střídají štětcem. Pokud se v make-upu používá mastnota, pak se aplikuje spontánně nebo prsty.

Makeup umělci tipy

Make-up může být navržen jako sám, a využít služeb profesionálních vizážistů. Moderní tempo života a neustálý nedostatek času nutí mnoho žen používat kosmetiku sami, takže v takových případech byste měli použít následující doporučení:

 • Před zahájením opravy pokožka obličeje je důkladně vyčištěna, pomůže vám speciální peeling. Poté, co je pokožka čistá, zvlhčete krémem a aplikujte tonální bázi.
 • Základ se používá v malém množství. Silná vrstva základny nejenže zkazí make-up, ale také vytvoří výrazné vrásky.
 • Prášek Použijte na samém konci make-upu. Aplikuje se speciálním štětcem.
 • Pro odstranění příznaků únavy očí a maskovat "tašky" by měl zvolit korektor. Pomáhá skrýt jemné vrásky a drobné vady v epidermis.
 • Blush se aplikuje výhradně na lícní kosti. Správnost jejich umístění je stanovena snadno - tváře jsou nakresleny, výsledný obrys bude hlavním místem pro červenat.

Běžné chyby

K dnešnímu dni je korekční make-up univerzálním nástrojem v kosmetologii, ale aby bylo možné výsledky využít s jeho pomocí, prosím, s použitím neobvyklého efektu, musíte správně používat kosmetiku. Nejmenší nepřesnosti mohou jen poškodit a zkazit všechno. Například, nemůžete dělat make-up na suché kůži, jinak dostanete hrozný druh vloček. Totéž platí pro výběr základního tónu. Pokud chcete, aby se obrys obličeje, špatná korekce barev mu poskytne hrubé funkce.

Nemůžete spát s make-upem. Tato chyba je velmi škodlivá pro kůži. Bez ohledu na převažující podmínky by měla být kosmetika vymyta mlékem nebo jednoduchým praním. Nadměrná aplikace prášku je také nepřijatelná, protože zavírá póry a zvyšuje vylučování mazu. Zvláštní pozornost je věnována řasenka. Řasy musí být natřeny v několika vrstvách, ale zároveň s mírou. Silná vrstva povede k jejich lepení a obraz se okamžitě zhorší.

V tomto videu uvidíte proces vytváření dokonalé kontury obličeje a naučíte se aplikovat kosmetiku pro korekci obličeje.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky