Trvalý make-up na rty

Trvalý make-up na rty

Spravedlivý sex, který miluje každodenní rtěnku na rtěnku, ví, jak těžké je udržet si make-up v perfektním stavu po celý den. Vždy je nutné držet po ruce rtěnku, zrcadlo, ubrousky a kromě toho se neustále starat o vzhled rtů. Ale to vše může nyní zůstat v minulosti, protože mnoho kosmetických salonů nabízí takovou službu jako permanentní make-up na rty.

Co je to?

Trvalý make-up rtu je permanentní make-up. Odborníci dnes identifikují několik typů, z nichž každý bude podrobněji popsán níže. Hlavními výhodami tohoto typu make-upu je schopnost zvolit barvu a její intenzitu a vysokou odolnost pigmentu.

Často se takový postup nazývá tetování. Tento termín by se však neměl brát doslovně. Zpravidla zmizí make-up po třech letech. V případě potřeby jej můžete před použitím laserové korekce odstranit.

Krásné tetování rtů dokáže zdůraznit jejich konturu, skrýt vady a také jim dát malý objem a výraznost. Ale k dosažení tohoto efektu, musíte najít opravdu profesionální permanentní make-up umělce.

V některých případech, po provedení takového tetování, může být nutná korekce, protože bohužel ani nejzkušenější mistr nemůže vždy přesně říct, jak se bude pigment aplikovaný na tenkou kůži v této oblasti chovat. Některé dívky, které zůstávají s výsledkem spokojené, se v budoucnu uchylují pouze ke korekci rtů, čímž obcházejí celý postup permanentního make-upu.

Druhy

V závislosti na tom, jaký konečný výsledek chcete dosáhnout, vám může velitel nabídnout výběr z několika druhů takového postupu:

 1. Obrysy rtů. Tato změna je vhodná, pokud zákazník není s přirozeným obrysem spokojen. Master vybere pigment, který je co nejvíce shodný s přirozeným pigmentem houby. V důsledku toho se stávají výraznější a nastíněné. Tato technika může být buď úplná, nebo částečná.
 2. Akvarel technologie takového dlouhodobého make-upu vám umožní vytvořit přirozený a přirozený make-up. této části obličeje. Při volbě této techniky, master bere v úvahu několik parametrů najednou, počínaje intenzitou pigmentu a končící hloubkou jeho zavedení, díky které je dosaženo ideálního vzhledu rtů. Při výběru akvarijní techniky, obrys rtů nevyčnívá odděleně, takže tento make-up vypadá nejpřirozenější a přirozenější. Akvarel je volba těch, kteří ocení krásu a maximální přirozenost.
 3. Obrysové lemování. Tato technika má dvě varianty: plnou nebo částečnou. Zpočátku mistr konturuje obrys perzistentním pigmentem, a pak ho začne stínovat, díky čemuž se vytváří přirozená, snadná barva rtů.
 4. Plné tetování nebo trvalé rtěnky. Tato volba je ideální pro ty, kteří rádi používají rtěnku každý den, ale z nějakého důvodu nechtějí dělat. Při výběru této techniky tetování může žena zapomenout na potřebu používat rtěnku po dobu nejméně dvou následujících let.
 5. Dnes, technika světla Kayal je také pozoruhodná a spíše v poptávce, to je také často nazývá tetování efekt 3D. V tomto případě aplikuje mistr lehký pigment na horní linii rtů, mírně vystupující za ním.Na horní část rtů se aplikuje malé množství nátěru. Výsledkem této techniky je více kyprých, atraktivních a reliéfních rtů.

Je třeba poznamenat, že dlouhodobý make-up oblasti ústní dutiny s jakýmkoliv druhem opeření má společný název Temata. Proto se obraťte na odborníka a potřebujete přesně určit, jaký druh dlouhodobého make-upu chcete.

Barvy

Důležitou roli při výběru konečné barvy barviva hraje přirozený tón pleti v této oblasti. Stojí za to vědět a pamatovat, že světlejší kůže, jasnější a intenzivnější pigment na rtech, a naopak - tmavší a modřejší přirozený odstín rtů, bledší barva bude nakonec.

Všichni mistři rozdělují palety s květinami do dvou velkých skupin - teplých a studených odstínů. Doporučujeme zvolit barvu v souladu s přirozeným typem barvy kůže. Dívky s fair-skined Je lepší dát přednost teplejším a klidnějším tónům, ale horká brunetka Vhodné mohou být i velmi tmavé nebo příliš světlé pigmenty. Taková doporučení jsou však většinou poradní povahy a každá žena si může zvolit pigment, který má ráda, v závislosti na osobních preferencích.

Největší popularitu mezi teplými barvami: růžovou, béžovou, karamelovou a světle hnědou. Tmavé tóny jsou vínové, tmavě hnědé a čokoládové. Nezapomeňte na světlé pigmenty: červená, fialová, oranžová a dokonce modrá.

Při výběru finálního pigmentu byste neměli zapomenout, že světelná barva v případě neuspokojivého výsledku může být vždy blokována tmavší barvou. Ale opravit tmavý odstín korekce barev nebude fungovat.

Příprava

Pro získání kvalitního, krásného a co je nejdůležitějšího trvalého výsledku je nutné se na připravovaný postup řádně připravit. Přípravná fáze zahrnuje několik jednoduchých, ale spíše důležitých kroků:

 1. Prevence herpesu. Tento krok je v přípravné fázi nejdůležitější a nejzákladnější. Více než 80% obyvatel naší země trpí touto chorobou a po provedení tetování se může herpes aktivně projevit. Proto je nutné konzultovat s dobrým odborníkem, který si vybere nejvhodnější antivirotikum.
 2. Pokud na povrchu kůže v této oblasti dochází k poškození, jako jsou trhliny nebo loupání, je nutné je opravit. Měli byste používat hydratační a léčivé masti, stejně jako kvalitní hygienickou rtěnku.
 3. Doporučujeme zvolit čas návštěvy velitele tak, aby v příštích několika dnech nebylo nutné opustit dům a navštívit veřejná místa.
 4. Ujistěte se, že se na pána, musíte vzít kosmetička. To pomůže profesionální zhodnotit své obvyklé barvy v make-upu, pomůže usnadnit výběr pigmentu, stejně jako umožní specialistovi, který vám pomůže mírně zlepšit svůj obvyklý obraz.

Tyto jednoduché kroky se připraví na nadcházející postup a naladí se nezbytným způsobem.

Jak?

Při návštěvě mistra buďte připraveni na to, že samotný proces trvá poměrně dlouho. V závislosti na zvolené technice může postup trvat od jedné do půl až tří hodin.

 • Přípravnou fází takového dlouhodobého make-upu je vyplnění zdravotní ambulantní karty. Mistr by v něm měl uvést všechny použité materiály a uvést, zda je pacient alergický na jakékoli léky. Proto je nutné vědět předem, pokud máte alergickou reakci, zejména na anestetika.
 • Dále specialista pomocí speciálních značek nakreslí obrys rtů a provede jejich opeření. To je nezbytné k tomu, aby klientovi ukázal konečný výsledek práce.Pokud v této fázi nejste s něčím spokojeni, měli byste to okamžitě oznámit veliteli. Upraví budoucí tvar rtů, jejich objem a intenzitu barev, dokud neuvidíte požadovaný efekt v zrcadle.
 • Vzhledem k tomu, že postup je velmi bolestivý, měl by pán aplikovat lokální anestezii. Může se otírat gelem proti bolesti, sprejem s anestetickým účinkem nebo injekcí s analgetikem. Vše záleží na typu tetování, na individuálních vlastnostech a preferencích klienta.
 • Po asi půl hodině po anestezii bude mistr postupovat přímo k nejtrvalejšímu make-upu. K tomu, ve speciálním zařízení ve formě kuličkového pera zvaného dermopigmenator nalít vybraný pigment a začít vstřikovat do kůže, a pokud je to nutné, další odstín.

Podívejte se na video, jak správně udělat permanentní make-up na rty.

Porovnání před a po

Bezprostředně po proceduře bude prostě nemožné vyhodnotit skutečný výsledek. Faktem je, že po určitou dobu budou ústa stále mírně oteklá a odstín rtů zdaleka není pravdivý. Výsledek bude možné plně vyhodnotit až po několika dnech.

Porovnáte-li vzhled rtů před a po zákroku, můžete okamžitě vidět jejich zvýšený objem, jasnější a výraznější barvu a výrazný reliéf.. Mnoho dívek poukazuje na to, že okamžitě ocenili výhodnou změnu kontury. Pro vyhodnocení výsledku a porovnání s tím, co bylo před zákrokem, se doporučuje pořídit fotografii rtů zblízka. Takže můžete snadno a vizuálně porovnat to, co jste měli před návštěvou specialisty a co se stalo po zákroku.

Kolik se drží?

Dříve bylo opakovaně řečeno, že permanentní make-up má spíše dlouhodobý výsledek. Závěrečná doba jeho působení je dána odborností odborníka, kvalitou složek, které používá, individuálními vlastnostmi pokožky a závisí také na dodržování doporučení péče po zákroku.

V průměru je minimální doba odporu takového make-upu asi dva roky. Maximální doba pro uložení výsledného efektu je šest let. Ale jak praxe ukazuje, v průměru, vytrvalost takové tetování se rovná tři a půl roku. Ale i tři roky stačí na to, abyste si mohli vychutnat výsledek a rozhodnout o nových změnách v obrazu.

Péče po zákroku

Během prvních několika dnů po návštěvě mistra potřebuje pokožka vystavená pigmentu zvláštní péči.. Během několika hodin po ukončení tetování mohou být rty mírně oteklé a zarudlé, ale tyto problémy by měly zmizet po 5-8 hodinách. Péče o pleť by měla být okamžitě, bez výskytu nepříjemných pocitů.

V prvních 24 hodinách se na povrchu rtů mohou objevit kapky tekutiny, které musí být odstraněny ubrouskem s lehkými protracitujícími pohyby. Předběžná tkáň musí být zvlhčena malým množstvím chlorhexedinu.

Poté bude kůže pokryta poměrně hustou kůrou, která nemůže být odstraněna z kůže sama. Se silným pocitem těsnosti a suchosti může být povrch takové kůry mazán speciální mastí., který by měl doporučit mistr provádějící tetování. Dochází k současnému hojení povrchu epidermy ak eliminaci nepříjemných pocitů.

Během prvních tří dnů byste se měli vyvarovat silných mrazů a větru.a také se snažte kontaktovat vaše rty s vodou co nejméně. Tekutiny lze opít pouze slámou, vyhnout se velmi horkým nápojům.

V příštích 14 dnech nemůžete navštívit bazén, saunu nebo solárium. A pokud byl postup proveden v létě, pak po dobu 21 dnů před odchodem ven je nutné hojně aplikovat vrstvu opalovacího krému na rty.

V průměru se povrch rtů kompletně hojí a obnovuje se po 30 dnech po provedení permanentního make-upu.

Jak odstranit?

Někdy je z nějakého důvodu nutné odstranění pigmentu z kůže. V tomto případě můžete jít dvěma způsoby:

 1. Obraťte se na salon, kde byl postup proveden. Master vyhodnotí stav kůže a předepíše laserovou terapii. To může trvat několik sezení 2-3 hodiny. Pamatujte, že odstranění pigmentu je mnohem obtížnější, než je řídit pod kůží.
 2. Využijte populární recepty a pokuste se zbavit tohoto typu make-upu doma sami. Pro zajištění pozitivního žádoucího efektu v tomto případě je to poměrně obtížné, ale stále se můžete pokusit. Za tímto účelem musí být denní rty promývány po dobu 2-3 minut dvakrát denně. Je lepší dávat přednost produktům s malými a měkkými odlupujícími se částicemi a v kabině si můžete koupit speciální olej a používat jej podle pokynů.

Bez ohledu na to, jakou metodu trvalého odstranění make-upu si vyberete, konzultace s dobrým mistrem stejně nebudou zbytečné.

Kontraindikace

Stejně jako u jiných kosmetických procedur má také určité kontraindikace:

 1. Jakékoliv dědičné onemocnění.
 2. Zdravotní problémy, které se týkají srdce.
 3. Přítomnost AIDS, HIV a dalších závažných virových onemocnění.
 4. Epilepsie a diabetes.

Je to možné během těhotenství?

Odpověď je rozhodně ne! Jakýkoliv druh permanentního make-upu, a zejména rtů, je absolutně kontraindikován pro ženy, které nesou dítě, a kojící. V těchto případech není možné předpovědět reakci matky a dítěte na pigmenty injikované pod kůži a konečný výsledek make-upu se může výrazně lišit od požadovaného výsledku.

Ve všech ostatních případech je realizace tohoto postupu zcela možná.

Výhody a nevýhody

Mezi nesporné výhody permanentního make-upu patří:

 • Trvání účinku.
 • Bezpečné složení pigmentů.
 • Široká paleta barev odstínů.
 • Schopnost vybrat konkrétní techniku.
 • Schopnost vytvářet přirozené i jasné a výrazné tetování na rty.

Tento postup má však své nevýhody:

 1. Možnost těžké alergické reakce.
 2. Existuje možnost získat opak požadovaného výsledku.
 3. Obtížnost najít opravdu zkušeného a kvalifikovaného mistra.

Bolí to?

Zápory lze také přičítat, a docela bolestivé v průběhu řízení. Vše záleží na individuálních vlastnostech organismu. Někdo při výkonu tetování necítí bolest vůbec, zatímco jiní si naopak stěžují, že ani anestetika nepomáhají. Proto není možné jednoznačně odpovědět na tuto otázku.

Důsledky

Jít k pánovi přímo na proceduře, to stojí za to vědět o důsledcích, které mohou nastat v budoucnosti.

Nejčastěji dochází k otokuto může být tak malé, téměř nepostřehnutelné pro ostatní, a docela silné. Kromě toho, na rtech nutně vypadají nestranné slupky, které budou odstraněny samostatně po pár dnech. Může se objevit i vážné svědění nebo pálení.

Pokud hovoříme o závažnějších následcích, pak s pravidelným zneužíváním tohoto postupu rty mohou být příliš pomačkanéa jejich rohy začnou prudce klesat.

Pokud mluvíte takového postupu, jsou následující: objemnější, výraznější, hladké rty s krásným stínemkterý vás potěší alespoň dva roky.

Kolik to je?

Trvalý make-up rtů není levný postup. Jeho konečná cena přímo závisí na profesionalitě velitele, kvalitě použitých složek, metodě líčení, přítomnosti nebo nepřítomnosti postřiku nebo opeření.

V průměru je cena takové služby 5-7 tisíc rublů.Náklady na opravu jsou od 2500 rublů za sezení.

Recenze

Recenze žen, které tuto službu využívají, se výrazně liší a závisí na profesionalitě mistra, který tetování provedl.

Takže, spravedlivý sex, který upadl do rukou dobrého odborníka, říká, že takové tetování stojí za peníze, ušetří spoustu času v budoucnosti a výsledek je prostě úžasný.

Negativní recenze se týkají hlavně neprofesionální práce mistra, stejně jako získání špatné barvy rtů nebo tvaru, který byl původně slíben.

Z toho můžeme vyvodit, že pergamenový make-up je opravdu nezbytnou a důležitou kosmetickou službou. Aby však bylo možné zhodnotit všechny jeho výhody na sobě, je nutné najít v této tetování prvotřídního odborníka.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky