Sapphire Ring

Sapphire Ring

Kamenné vlastnosti a výhody

Sapphire, korund, yahonnt, baus - to jsou všechna jména stejného kamene. V podstatě to není nic jiného než oxid hlinitý. To znamená, že tento minerál může být přirozený i umělý.

V řečtině znamená slovo safír „modrý kámen“. V Indii se safír nazýval Saturnův mazlíček. Astrologové věří, že je to Saturn, který dává člověku takové kvality, jako je nezávislost a odpovědnost. V Evropě se domnívají, že tento nerost vyvolává v člověku skromnost a čistotu myšlenek. Na východě, safír je vybrán jako talisman lidmi, jejichž práce je spojena s duševní prací. To je široce věřil, že tento minerál vede k úspěchu, a také zlepšuje zdraví.

Existuje mnoho ložisek safíru, ale ne všechny nerosty mají stejnou hodnotu. Nejdražší kameny jsou z ostrova Srí Lanka. Odlišují se charakteristickou fialovou barvou pouze pro tuto oblast. Tam jsou vklady v Thajsku, Austrálii a Madagaskaru. Vzhledem k tmavší a méně průhledné barvě jsou však považovány za méně hodnotné. Také v Rusku jsou uloženy safíry. Minerály z poloostrova Kola mají bohatou barvu chrpy-modré barvy a polodrahokamy Ural mají modravě šedý odstín. V klenotnictví, čistota kamenných mistrů ocení více než jeho váha.

K obleku

Pokud si myslíte, že astrologové, safír bude užitečné pro Aquarius, Beran a Virgos. Ale Kozorohy, on kategoricky nesedí. Nicméně, mnoho lidí zanedbává tyto úmluvy a jsou rádi, že nosí šperky s tímto magickým kamenem. Jako dárek bude safír vhodný pro lidi, kteří jsou cílevědomí a aktivní. Tento kámen se může stát talismanem pro manažery, podnikatele, politiky - pro ty, kteří musí dělat těžká rozhodnutí každý den.

Mnozí se domnívají, že safír dává klid, dohodu se sebou samým, pomáhá nalézt harmonii ve vztazích, chrání před vyrážkami a zachovává si ctnost svého majitele. To může být předložena manžela na výročí svatby, stejně jako mladá dívka jako přání rychle najít spřízněnou duši.

To je také věřil, že tento kámen je schopen uklidnit vášně a hněv. Proto se často nazývá „kámen mnišek“ a „modlitební kámen“.

Nicméně, vybrat si safírový prsten jako dárek, měli byste vědět, že ne každý kámen se může stát talismanem. Pokud je minerál není dostatečně čistý, nebo tam jsou praskliny a čipy v něm, to nejen nepomůže, ale může dokonce poškodit svého majitele. Také, safír nebude sloužit kruté osobě. Jedním nebo druhým kamenem to opustí.

Existují legendy o léčivých vlastnostech kamene. Předpokládá se, že safír pomáhá při onemocnění kloubů, hojí hrdlo, slouží jako ochrana uší a očí a může také léčit depresi. Zafírový prsten bude velkou útěchou pro někoho, kdo zažívá nešťastnou lásku, která měla s partnerem rozpor nebo rozchod.

Druhy prstenců

Prsteny s kameny jsou rozděleny do několika směrů.

  • Genderové prstence rozlišují mezi mužem a ženou. Ženy nejčastěji nosí prsteny, zejména drahokamy. Zde je prostor pro fantazii prostě neomezený. Mohou to být velmi velké prsteny s jedním velkým kamenem a malé půvabné, s rozptylem drahokamů. Kov pro dámské prsteny může být cokoliv. Toto a různé slitiny šperků, stříbro a zlato všech barev a platina.

Pokud jde o pánské šperky, pak móda byla vždy docela konzervativní.Nejčastěji si klenotníci vybírají bílý kov pro pánské prsteny a manžety: od elitní platiny až po skromné ​​stříbro. Ačkoli na policích hodně zlatých šperků pro muže.

  • Podle provedení. Mohou to být avantgardní prsteny neobvyklých tvarů nebo s kamenem neobvyklé barvy. Klasický styl mluví sám za sebe - jednoduché jasné linie, výstižný design. Vintage safírové prsteny jsou často rodinné šperky a mají svou vlastní historii, která se předává z generace na generaci. Etnické ornamenty s komplexním ornamentem jsou často univerzální a pro jakékoliv oblečení. Orientální styl má jasný a odvážný design. Nejčastěji si šperky se safíry v orientálním stylu vybírají velmi sebevědomí lidé, kteří milují být v centru pozornosti.
  • Podle techniky. Filigránové prsteny se safíry vypadají jako stará krajka - stejně jemná a vzdušná. Kreslení na prstenci, vyrobené technikou černění, vypadá jasněji a výrazněji. S safírové šperky v této technice jsou hlavně stříbro a palladium. Lisování nebo ražení je velmi starobylé umění. Takové prsteny se safíry mohou být starožitné.
  • Podle tvaru kamene. To může být pravidelný geometrický tvar. Tradičně se jedná o kulaté, oválné nebo polygonální tvary: čtvercové nebo obdélníkové. A mohou mít složité zdobené formy - srdce nebo něco avantgardního. Vše záleží na stylu, ve kterém umělec vymyslel prsten.

Zafír je tradičně považován za výhradně modrý. Jen málo lidí ale ví, že barvy safíru mohou být velmi odlišné. Pro modrou barvu kamene splňuje svůj základní titan. Díky němu má kámen modravě modrý odstín.

Sapphire může stát se žlutý když to obsahuje oxid železa. Předpokládá se, že žluté safíry dávají člověku moudrost a pomáhají dosáhnout vysoké pozice ve společnosti.

Zelený safír se nazývá keňský nebo australský. Takový odstín kamene je považován za velmi vzácný a není příliš populární. Psychologové říkají, že zelená zklidňuje, zmírňuje podrážděnost a nadměrnou emocionalitu.

Bílý nebo bezbarvý safír je krystal s oxidem hlinitým bez jakýchkoliv jiných nečistot. V přírodě je takový minerál velkou raritou. V laboratoři se odborníci naučili odlehčit kameny světlých odstínů, aby získali bílý minerál. Velmi často se používá ve špercích s diamanty. Někdy je nahrazují bílé safíry. Bílé safíry jsou připočítány se schopností probudit milosrdenství a laskavost.

Černý safír je velmi často zaměňován za tmavě modré a zelené safíry vzhledem k tomu, že elektrické osvětlení zkresluje skutečný odstín minerálu. Skutečná barva černého safíru je tmavě šedá. Vypadá to jako černá perla - stejný studený lesk a stejný perleťový lesk. Černé barvy lze dosáhnout v laboratoři, ale pak se barva postupně mění na světle.

Růžová barva safíru propouští nečistoty chromu. Odstíny růžové se mohou lišit od jemných až po světle fialové. Anglický princ Charles představil módu růžovým safírům, když představil svého manžela Princess Dianu se zásnubním prstenem s takovým kamenem. Navzdory tomu, že tento minerál není levný, ale spíše vzácný, je stále dostupnější než růžové diamanty. Cena růžového safíru je přímo úměrná sytosti barvy - čím tmavší je kámen, tím vyšší je jeho hodnota.

To je věřil, že růžové safíry dávají lehkost vztahům, naplnění je láskou a něhou. Pokud si chcete koupit šperky s takovým kamenem jako dárek, požádejte o prokázání licence na právo obchodovat s nimi - to je předpoklad pro prodej přírodních drahokamů.

Další vzácný minerál je padparaja, což znamená „lotosový květ“. To je přítomnost v jednom kameni růžových, žlutých a oranžových odstínů současně.Existují takové případy hlavně na Srí Lance. Předpokládá se, že kámen má omlazující vlastnost.

Když se v safíru objeví rutilové mikro-minerální nečistoty, odrážejí paprsky světla a tvoří hvězdicovitý vzor. Takové kameny se nazývají hvězdné. Nejběžnější hvězda safír se šesti paprsky. Tam jsou také minerály s dvanácti paprsky.

Velmi vzácný, a proto, hvězdný safír se třemi protínajícími se liniemi je považován za zvláště cenný. Ztělesňují víru, naději a lásku. Nejznámější hvězdnou safírovou ložnicí je Thajsko. Nejběžnější jsou černé safíry ve tvaru hvězdy a kameny kombinující černou se žlutým nebo zeleným odstínem. Také se nazývají polychromní.

Kámen s výrazným vzorem hvězd ve své původní podobě je velmi vzácný. Nejčastěji je obraz zobrazen slabě. Nicméně, moderní věda už dovolí získat takové nerosty umělými prostředky, sčítat rutile. Tyto kameny se nazývají difuzní. To vám umožní získat šperky s hvězdným safírem za rozumnou cenu. Je však třeba mít na paměti, že mezi těmito drahokamy a přírodními drahokamy existuje rozdíl. Faktem je, že paprsky hvězdy v obnoveném safíru jsou trvalé a nemění se v různých úhlech.

Kov

Většina klenotníků souhlasí, že safíry, které mají všechny odstíny modré a fialové, stejně jako bílý a černý vzhled nejvýhodněji v bílém kovovém rámu. Tradičně se jedná o bílé zlato, platinu a stříbro. V tomto designu bude vypadat dobře a minerály zelené palety.

Vypadá velmi impozantní kombinace velkého hvězdného černého safíru s malými diamanty z bílého zlata a platiny. Tento prsten je hodně hodný a je vhodný pro zvláštní příležitosti. Kombinace bílá a černá je nadčasová klasika, vždy v módě.

Stříbro bylo vždy v módě. To je skvělá možnost každodenní dekorace. Snubní prsteny s modrými a modrými safíry obklopené kubickými zirkony vypadají velmi ladně. Pro ty páry, které právě začínají svůj způsob života a ještě nemají velké štěstí, párované snubní prsteny jsou vynikající volbou. Tyto prsteny mohou být také prezentovány na výročí svatby svatby. Kromě relativně nízké ceny, prstenec stříbra se safírem pomáhá s revmatismem a bolestí v páteři. Samotný kruh jistě neřeší všechny zdravotní problémy, ale je schopen zlepšit zdraví, pokud je neustále nosí.

Mnoho obchodů nabízí vysoce kvalitní repliky prstenů známých značek z bižuterní oceli se syntetickými safíry. Pokryté zlatem, to je vizuálně neliší od zlatého prstenu.

Zvláštní pozornost si zaslouží ozdoby z různých slitin. Každý den se zvyšuje obliba titanových kroužků, stejně jako wolframové výrobky se safíry a kubickými zirkony. Tyto dva kovy si konkurují v síle a kráse.

Prsteny se safírem orámované wolframem jsou nejen objemné, ale také těžké. Tento materiál se proto používá především pro výrobu pánských prstenů a signetů. Takové šperky milují muže silné vůle a cílevědomosti.

Prsteny vyrobené z titanu jsou také poměrně silné, ale na rozdíl od wolframu je to spíše lehký kov, proto by na ženské rukojeti bylo vhodné použít titanový prsten s modrým nebo bílým safírem. Růžové kameny lépe odhalit jejich krásu v žluté a červené zlato.

V závislosti na provedení to může být prsten s velkým safírovým sólem nebo obklopený několika malými, lehce tmavšími nebo světlejšími ve stínu. Nebo možná prsten - cesta malých oblázků.

V posledních letech se v naší zemi stalo módou, že se můžete zapojit do umění feng shui. Klenotníci se rozhodli, že toto téma nezklamou a dnes mnoho značek nabízí prsten s žábou, která drží minci v ústech. Podle čínské filosofie peníze ropucha přináší peníze na světě.Obojživelník zafírů se smaragdy a rubíny na elegantní dámské ruce nejenže nezpůsobí znechucení, ale také naopak, způsobí bouřlivou radost z poctivého sexu.

Výuka feng shui uvádí, že kov produkuje vodu a ropucha - vodoznak. Kovový kroužek s žábou je proto velmi silný talisman, zejména pokud se jedná o dar s dobrými úmysly.

Jak si vybrat

Pokud rozhodně chcete získat přírodní safír v ringu, pak byste měli vědět, že jeho barva není nikdy jednotná. V přírodním minerálu se vyskytují tenké, sotva viditelné praskliny, stejně jako mikrozahrnuje. Zkušený klenotník je schopen skrýt tyto drobné nedostatky pomocí správného řezu, ale pokud se podíváte na zařízení, uvidíte je všechny brzy.

Zafíry na stejné úrovni jako ostatní kameny jsou často kované. Udělej si malý test. Snažte se držet nůž nebo něco ostrého na povrchu kamene. Pokud je škrábnutí - před vámi je falešný. Skutečné safíry jsou velmi těžké.

Pokud jde o barvy, mohou být zcela odlišné, v závislosti na jejich vlasti. Modré neprůhledné minerály z Indie jsou považovány za nejdražší. Transparentní safíry jsou však téměř vždy umělé. Přesný původ kamene může stanovit pouze odborník.

Co na sebe

Aby se kámen na pozadí oblečení neztratil, neměli byste si vyzvednout šaty nebo halenku, která by odpovídala kameni. Nejlepším řešením je nosit safírový prsten pro oblečení v černé nebo tmavě modré barvě. Ale s bílou nebo ocelovou výbavou se může dobře promíchat.

Sapphire rád sólo a nevychází dobře s jinými kameny. Proto nosit šperky s jinými kameny do ringu s ním je špatná forma. Je to jiná záležitost, pokud je v kruhu přítomna kombinace. Zde můžete experimentovat, ale také s mírou. Je lepší se omezit na dva šperky - prsten a náušnice, nebo prsten a přívěsek. V obou případech se kameny musí překrývat v barvě a velikosti.

Žádné prsteny se safíry nejsou kombinovány se sportovním oblečením. Pro obchodní styl hodí diskrétní šperky s malými kameny. V kanceláři budou vhodné safíry s fianty, zirkony. Střední perly. Ale platina, zlato a diamanty jsou nejlepší pro velkolepý večer.

Péče

Aby kámen zachoval svou původní krásu po dlouhou dobu, postupujte podle několika jednoduchých pravidel:

  • udržet safírový prsten oddělený od jiných šperků;
  • z nadměrného vystavení slunečnímu kameni může dojít ke ztrátě barvy;
  • Neměli byste dělat domácí práce v ringu - vystavení chemikáliím mu nebude dobré;
  • Barvu kamene můžete obnovit tak, že na pár hodin držíte prstenec v mýdlovém roztoku na slunci.

Zajímavá a exkluzivní designová řešení

Tajemství a legendy se vždy sešly kolem safíru. Jednou to bylo dovoleno nosit výhradně monarchy.

Jeden z prstenů krále Šalamouna byl ozdoben obrovským transparentním modrým safírem. Král ji používal jako pečeť. S jeho pomocí mohl Solomon velet geniům.

Někteří historici prohlašují, že zlatý prsten se safírem zdobil ruku Alexandra Velikého sám. Upíři mu údajně dali kouzelný prsten, kterým mohl král velet lidem. Účinek prstence se nerozšířil na upíry. Alexander brzy dobyl polovinu světa, a pak odmítl poslouchat upíry a vyhnal je s pomocí stejného kruhu.

Je jisté, že Ivan Hrozný měl celou sbírku prstenů se safíry.

Herečka Carol Lombardová dostala od svého manžela jako dárek od manžela 152 karátový safírový prsten ze safíru, připomínající holubí vejce.

Legendární Elvis Presley byl velmi rád šperky s hvězdami ve tvaru safíry a diamanty. Zvláště uctívané zpěváky byly černé safírové hvězdy. Měl celou sbírku prstenů s takovým kamenem.

Nejslavnější výzdobu minulého století lze považovat za legendární zásnubní prsten Lady Diany. Je vyroben z bílého zlata a zdoben přírodním modrým safírem v rámci 14 diamantů.Kvůli své nízké hodnotě (podle královských standardů 60 tisíc dolarů), to bylo nazýváno “obyčejným zafírem”, to je, kruh obyčejného.

Na svatbě, princezna Diana přjímala dva více sluchátek se safíry: od krále Saúdské Arábie a od Sultan Osman. Mimochodem, její vzdálený předchůdce, Maria Stewart, také zbožňoval tento kámen, a ona také měla prsten s tímto minerálem.

Poznámky
Autor komentáře

Šaty

Sukně

Halenky